Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 22:25   #1041
plusevi

+ duhovni učitelj KKP zbog kojeg sam došla (prvi bhakta kojeg sam vidjela i čula u životu) i za kojeg i dalje vjerujem da je posebna i čista duša i nadam se da ću ponovo imati priliku biti u njegovoj blizini
+ prestala jesti meso, čega se ne namjeravam odreći
+ promatranje okoline kao povezane cjeline u kojoj svaka osoba, stvar i djelo ima svrhu i smisao, a to nisam samo ja i zadovoljenje mojih želja i potreba
+ traženje smisla, umjesto čistog klimanja glavom (ali stvarno sam probala sa KC, i vjeronaukom)
+ upoznala iskrene, drage, dobre ljude s kojima sam provela divne godine

minusevi
- bila sam iskorištena (u muško-ženskom, seksualnom smislu, iako je to bilo daleko od ovih linkova ovdje), požalila se autoritetima, dobila zabranu kontaktiranja gurua i prijetnju izbacivanja iz ISCKONa. Sva sreća pa sam bila maloljetna kad se to dogodilo
- u ime "službi" rintala sam poslove koji nisu za tinejdžere. barem ne u europi, ako već u indiji jesu
- nemam nikakvu želju biti u bilo kakvom kontaktu s bilo kim tko je u ISCKONu, bilo da ga poznam od prije ili vidim prvi put. smatram da je taj dio moje karme završen. jedino što čuvam je slika KKP, njegovo pismo i japa

odnos minusa i plusova, u mom slučaju bez obzira na sve, uvijek bih stavila plus na taj dio svog života
__________________
stisnimo se
sardina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 04:06   #1042
Slap,
Koliko si vremena proveo/la u Iskcon-u ? Uvijek nalazim istu retoriku kod ljudi koji fanatično misle da je upravo religija koju oni slijede najbolja. No ta ''najbolja'' religija se kod njih mijenja svakih 5 do 10 godina. Shodno potrebama.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:06   #1043
Quote:
sardina kaže: Pogledaj post
plusevi

+ duhovni učitelj KKP zbog kojeg sam došla (prvi bhakta kojeg sam vidjela i čula u životu) i za kojeg i dalje vjerujem da je posebna i čista duša i nadam se da ću ponovo imati priliku biti u njegovoj blizini
+ prestala jesti meso, čega se ne namjeravam odreći
+ promatranje okoline kao povezane cjeline u kojoj svaka osoba, stvar i djelo ima svrhu i smisao, a to nisam samo ja i zadovoljenje mojih želja i potreba
+ traženje smisla, umjesto čistog klimanja glavom (ali stvarno sam probala sa KC, i vjeronaukom)
+ upoznala iskrene, drage, dobre ljude s kojima sam provela divne godine

minusevi
- bila sam iskorištena (u muško-ženskom, seksualnom smislu, iako je to bilo daleko od ovih linkova ovdje), požalila se autoritetima, dobila zabranu kontaktiranja gurua i prijetnju izbacivanja iz ISCKONa. Sva sreća pa sam bila maloljetna kad se to dogodilo
- u ime "službi" rintala sam poslove koji nisu za tinejdžere. barem ne u europi, ako već u indiji jesu
- nemam nikakvu želju biti u bilo kakvom kontaktu s bilo kim tko je u ISCKONu, bilo da ga poznam od prije ili vidim prvi put. smatram da je taj dio moje karme završen. jedino što čuvam je slika KKP, njegovo pismo i japa

odnos minusa i plusova, u mom slučaju bez obzira na sve, uvijek bih stavila plus na taj dio svog života

draga (pobogu) sestro
pišeš da nemaš nikakvu želju biti u kontaktu sa bilo kim iz iskcona pa koristim priliku da ti barem na ovaj način kažem da mi je žao zbog tvojih minuseva
nadam se da nisam bio ni na koji način uzrok tvojih minuseva a ako jesam oprosti
znam da ti moje suosjećanje neće nimalo pomoći al eto .....
želim ti svako dobro
isodyan das KKD
p.s znamo li se?
isodyan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:23   #1044
Quote:
sardina kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa sam bila maloljetna kad se to dogodilo
nemojmo u ovo ulaziti (Ego)

Tvoji roditelji su zaslužili kaznenu prijavu a Iskon hram zatvaranje i zatvor za te "bhakte".
Jasno je iz mnogih primjera; da Iskon "bhakte" imaju imalo bhakti u sebi Duh Božiji bi ih štitio i onemogućio preko njihovih spoznaja da bilo tko debilan i nitkovan pristupi zajednici ne na jedan dan nego na jednu sekundu.

Oni u svojoj naivnosti misle da ih Krišna štiti i održava? Mislim....

Zadnje uređivanje Ego : 05.01.2010. at 03:10.
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:28   #1045
Quote:
isodyan kaže: Pogledaj post
p.s znamo li se?
ostavi curu na miru,

ja sam tu da ti dajem lekcije o duhovnosti a ti si tu da tražiš ne Krišninu zaštitu nego zaštitu Shadya kojemu si se već zahvalio što me je opomenuo ; naša nas djela otkrivanju

svi ljudi koji vas iskonce napuste trabaju otići dobrom psihologu

Zadnje uređivanje Slap. : 04.01.2010. at 20:54.
Slap. is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.01.2010., 19:37   #1046
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Slap,
Koliko si vremena proveo/la u Iskcon-u ? Uvijek nalazim istu retoriku kod ljudi koji fanatično misle da je upravo religija koju oni slijede najbolja. No ta ''najbolja'' religija se kod njih mijenja svakih 5 do 10 godina. Shodno potrebama.
Nisam proveo niti jedan dan u smislu zajedničkog življenja ali sam bio puno na njihovim predavanjima kao student i poznavao se sa nekim njihovim simpatizerima

Ja nemam svoju "religiju" nego samo svoje spoznaje u okviru istraživanja duhovnih pravaca. Imat ću svoju religiju kada dođu svježi proroci Božiji da isprave "krive Drine".
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:05   #1047
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ,Tvoja je nesreća a ne sreća što ti se to dogodilo u maloljetnosti; tvoj mentalni sklop je bio puno slabiji i puno si oštećena. Idi ti ka psihologu.

Tvoji roditelji su zaslužili kaznenu prijavu a Iskon hram zatvaranje i zatvor za te "bhakte".
Jasno je iz mnogih primjera; da Iskon "bhakte" imaju imalo bhakti u sebi Duh Božiji bi ih štitio i onemogućio preko njihovih spoznaja da bilo tko debilan i nitkovan pristupi zajednici ne na jedan dan nego na jednu sekundu.

Oni u svojoj naivnosti misle da ih Krišna štiti i održava? Mislim....
to se desava u prakticki svakoj instituciji ukljucujuci i sve krscanske crkve. Slabo onda taj duh boziji stiti i krscane i bilo koga drugog (budiste, hinduse, muslimane)... mozda su realijanci rjesenje?
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:51   #1048
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
to se desava u prakticki svakoj instituciji ukljucujuci i sve krscanske crkve. Slabo onda taj duh boziji stiti i krscane i bilo koga drugog (budiste, hinduse, muslimane)... mozda su realijanci rjesenje?


Tako je,to sam ja doživio jer sam mnoge proučavao i neposredno doživljavao,pa sa svoje strane sam gore višlje jasno rekao kojoj crkvi "pripadam" i u koju crkvu ću "preći" i pod kojim uvjetima.
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:14   #1049
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ,Tvoja je nesreća a ne sreća što ti se to dogodilo u maloljetnosti; tvoj mentalni sklop je bio puno slabiji i puno si oštećena. Idi ti ka psihologu.

Tvoji roditelji su zaslužili kaznenu prijavu a Iskon hram zatvaranje i zatvor za te "bhakte".
Oprosti, ali mi se znamo?
Ne znam otkud ti saznanje o mojoj oštećenosti ili ne. Ono što se meni dogodilo u hramu i o čemu pričam, u vanjskom svijetu većina ljudi ne bi ni primjetila ili bi samo odmahnula rukom i nasmijala se. Mislim da nisi dovoljno osviješten da ti mogu povjeriti o čemu se radi, niti je ovo mjesto za to.
Ne želim pričati o tome što se dogodilo, ali nije bilo za kaznenu prijavu i moji roditelji su bili sasvim dovoljno upućeni u tu situaciju.

Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Jasno je iz mnogih primjera; da Iskon "bhakte" imaju imalo bhakti u sebi Duh Božiji bi ih štitio i onemogućio preko njihovih spoznaja da bilo tko debilan i nitkovan pristupi zajednici ne na jedan dan nego na jednu sekundu.

Oni u svojoj naivnosti misle da ih Krišna štiti i održava? Mislim....
Jasno ti je koliko je ovo jadno, nisko i nepotrebno? Ljudi su ljudi, daleko od savršenoga. Možda bi ti kao kršćanin mogao primjerom pokazati kako možeš biti pun ljubavi sa druge i drugačije od sebe. Lako je voljeti onoga tko je isti kao ti, tko razmišlja i ponaša se slično, a gdje je razumjevanje i ljubav za bližnjega svoga, kakav god on bio? Kada bih umjesto bhakte u tvoj tekst umetnula crkvu, spalio bi me na lomači, a opet....

Bhakta s kojim sam imala problem prošao je svoj put nakon toga i znam da mu nije bio lagan.

Isodyan Pogledala sam onaj link koji si stavio i ne, ne znamo se. Ali pozdrav godbrotheru. Lijep prilog o tvom životu
__________________
stisnimo se
sardina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 02:19   #1050
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
Nisam proveo niti jedan dan u smislu zajedničkog življenja ali sam bio puno na njihovim predavanjima kao student i poznavao se sa nekim njihovim simpatizerima

Ja nemam svoju "religiju" nego samo svoje spoznaje u okviru istraživanja duhovnih pravaca. Imat ću svoju religiju kada dođu svježi proroci Božiji da isprave "krive Drine".
Tražiš ti i dalje.....prijatelju moj. Tebi treba rame za plakanje i prijateljski zagrljaj jer toga nisi imao vjerovatno već dugo vremena.

Inače što ne odeš u USA ? Imao bi definitivno uspjeha kao ''fire and brimstone'' preacher ili ''snake handler''.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 05:51   #1051
Quote:
sardina kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali mi se znamo?
Ti još sebe nisi upoznala pa ti je ralacija mene i tebe strana ideja.


Quote:

Ne znam otkud ti saznanje o mojoj oštećenosti ili ne. Ono što se meni dogodilo u hramu i o čemu pričam, u vanjskom svijetu većina ljudi ne bi ni primjetila ili bi samo odmahnula rukom i nasmijala se. Mislim da nisi dovoljno
Govoriš kako si kao maloljetnica u harekrišnijevcima seksualno iskorištena i kako si se neuspejšno žalila njihovim šefovima....a sad odmahuješ rukom. Ti svakako kao takva niti ne znaš što je psihoterapija i kome ona treba.
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 05:53   #1052
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Tebi treba rame za plakanje
tebi treba rame za spavanje i takvih poslužitelja imaš pun svijet
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 07:58   #1053
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post


Tako je,to sam ja doživio jer sam mnoge proučavao i neposredno doživljavao,pa sa svoje strane sam gore višlje jasno rekao kojoj crkvi "pripadam" i u koju crkvu ću "preći" i pod kojim uvjetima.
gdje god je grupa ljudi, struktura, hijerarhija, gomila izgubljenih klinaca isl postoji mogucnost manipulacije pa ce se prije ili kasnije naci netko tko ce to iskoristiti. Prakticki neizbjezno u svakoj ljudskoj zajednici i to nije samo po sebi dokaz da neka religija ne funkcionira, problem je samo kad si ljudi to ne priznaju vec idealiziraju vlastitu organizaciju pa probleme guraju pod tepih i stite se medjusobo i kod stvari koje ne bi trebale "proc lisho"...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 07:59   #1054
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
tebi treba rame za spavanje i takvih poslužitelja imaš pun svijet
kaze jedan hindu svetac: pcele zuje samo dok ne slete na cvijet i ne nadju nektar, tako i ljudi raspravljaju o duhovnosti samo dok ju nisu dozivjeli, tada sute

Ergo svi smo mi ode zak*** po toj definiciji, jel
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 17:24   #1055
Quote:
Slap. kaže: Pogledaj post
tebi treba rame za spavanje i takvih poslužitelja imaš pun svijet
Si zgubil živce machoman ?
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 17:27   #1056
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kaze jedan hindu svetac: pcele zuje samo dok ne slete na cvijet i ne nadju nektar, tako i ljudi raspravljaju o duhovnosti samo dok ju nisu dozivjeli, tada sute

ma da ,pogotovo proroci,oni pogotovo šute
Slap. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:02   #1057
Quote:
Nisam proveo niti jedan dan u smislu zajedničkog življenja ali sam bio puno na njihovim predavanjima kao student i poznavao se sa nekim njihovim simpatizerima
Hm,ako je ovo kriterij za procijeniti nekoga ili nešto onda stvarno ja
Možda bolje da daš priliku ljudima koji imaju neko konkretnije i dublje iskustvo
Quote:
Govoriš kako si kao maloljetnica u harekrišnijevcima seksualno iskorištena i kako si se neuspejšno žalila njihovim šefovima....a sad odmahuješ rukom. Ti svakako kao takva niti ne znaš što je psihoterapija i kome ona treba.
Čemu vrijeđanje,cura je jednostavno napisala svoje iskustvo,što je i bila poanta mog posta,zanima me kakva iskustva i mišljenja imaju sadašnji i bivši Iskcon bhakte o Iskconu,procesu,itd.,bilo pozitivna bilo negativna.. a onda se javi majstor koji je tamo bio 0 sekundi ali sve zna o tome jer je bio na nekom predavanju i upoznao par simpatizera..ideš
__________________
Just follow the yellow brick road..
Petar Mećava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:08   #1058
Krišna je imao mnogo žena i mnogo djece?
dakle, imao je i spolni život, imao je spolne organe, erekciju i spolno je općio sa svojim ženama?

jel tako?
nadam se da se bakte neće uvrijediti što ovo pitam.

znam da bi se katolici smrtno uvrijedili da ovako nešto pitam o Isusu.

Hvala
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:57   #1059
hi

Prorok??
Dali mi netko moze objasniti sto je to?

Bez obzira u sta covjek vjeruje...cini mi se da Bog nikada ne napusta takve.
Prije ili kasnije doci ce do bolnih stvari u zivotu a s njima i shvacanje 'dali ja stvarno idem prema Bogu?'....neki nazalost to ne shvate ali ima vremena...barem se tako odvijalo do sada u mom skromnom zivotu.
Hi-there is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:39   #1060
Evo... malo besposličarim al' ću odgovoriti koliko znam, iako nisam bhakta... al' se trudim tu i tamo odslušati koji kolegij iz indologije.

Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Krišna je imao mnogo žena i mnogo djece?
Imao je 16 108 žena, a sa svakom mislim po 10 sinova i jednom kćeri. Al' za mene je sve to legenda koja u pozadini želi reći kako Krišna ima toliku snagu tj. moć da zadovolji toliko žena - onda mora da je bog. Treba poznavati vjerski i kulturni kontekst te stvari gledati iz očišta tadašnje civilizacije i kako je ona gledala na seks i seksualnost.

U Mahabharati nema spomena o tome, kao niti u Višnu Purani. Međutim, u Bhagavata Purani (znanoj kao i Śrimad Bhagavatam) se to spominje na par mjesta. Znači, kasnije dodan mit.

Quote:
antik kaže: Pogledaj post
dakle, imao je i spolni život, imao je spolne organe, erekciju i spolno je općio sa svojim ženama?
Naravno, no ti na to gledaš kao "zapadnjak", što je razumljivo. Međutim, erotičnost je mnogo više naglašena i takvi erotični tekstovi u vaišnavizmu postoje te ponekad prikazuju stvari vrlo eksplicitno.

Quote:
antik kaže: Pogledaj post
jel tako?
nadam se da se bakte neće uvrijediti što ovo pitam.

znam da bi se katolici smrtno uvrijedili da ovako nešto pitam o Isusu.

Hvala
Vjeruj mi, sigurno se neće uvijediti, a zašto i bi? Seksualnost nije nešto strano ili neprirodno čovjeku, dapače, a Isus je isto tako bio čovjek.

Eto... neka me bhakte isprave ako sam što krivo rekao.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.