Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li nastavak studentskih blokada?
da 110 46.41%
ne 127 53.59%
Glasovatelji: 237. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2009., 21:52   #41
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Iskreno,nije mi jasno što imaš raditi više od 8h na faxu...

Pogotovo 14h...po meni je to odgovornost fakulteta i neorganiziranost,te loša struktura predavanja...
Ma nemaš nikaj raditi toliko na faksu. Možda...al možda sa uračunatim rupama. Predavanja ujutro, pa onda kasno navečer.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:53   #42
Vojky,što kaže zakon koji regulira državnu maturu i direktne upise na fakultete...te sa druge strane,zadržavanje prijamnih ispita na ponekim fakultetima,bez obzira na državnu maturu?

Jer jw bilo govora kako se uvođenjem ržavne mature ukidaju prijamni...

Iako ja smatram da je prava svrha prijamnih dodatna zarada...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:55   #43
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ma nemaš nikaj raditi toliko na faksu. Možda...al možda sa uračunatim rupama. Predavanja ujutro, pa onda kasno navečer.
Opet,loša organizacija...

Znam da smo mi uvijek zavidili veterinarima...u 15h gotova predavanja...barem je tako prije bilo...

A koliko znam,najgore je na stomatologiji...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:59   #44
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jer jw bilo govora kako se uvođenjem ržavne mature ukidaju prijamni...

Iako ja smatram da je prava svrha prijamnih dodatna zarada...
Dodatna zarada???? Koja im je onda glavna????
__________________
Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy Albert Einstein: „Lakše je razbiti atome negoli predrasude!“
ekompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:00   #45
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I ima li netko neku brojku koliko košta jednog studenta jedna godina studiranja pa da vidimo o kojim se to sredstvima radi.
Amo probati...

Ukupno vrijeme studiranja: 6,5 god
Fakultet: Filozofski

Upad na fakultet: s placanjem (prva ispod crte, jedan bod )
Cijena fakulteta: 5000 kuna godina, 4 puta po 5000 plus jedan pad (prva godina) 2500 kn, ukupno 22500 za 5 godina, apsolventuru nisam morala platiti.

Skripte i knjige i rjecnici i ostalo: e to sad pojma nemam, mogla bi krenuti zbrajati do besvijesti , al ne ispada toliko puno jer uvijek razmjenjujes itd, po tom pitanju ono sto sam studirala nije skupo.

Stanovanje: podstanarstvo
Mjesecno stan i rezije oko 1300 (uzimam proizvoljno, nekad jeftinije nekad skuplje, ovisno o godisnjem dobu, rezijama itd), godisnje 15000 plus svi oni nepredvideni troskovi plus dodatne stvari za stan itd, dodajte po volji

Ukupno u stanu: 6 godina (par mjeseci provedoh doma putujuci u Zg na predavanja ali zbog ocajnog rasporeda na faksu umarajuce i tesko izvedivo (predavanja na Filozofskom otprilike: u 8 ujutro jedno, pa rupa, pa u 12 drugo, pa rupa, pa oko 4 jedno, pa oko 7 navecer, uz takav raspored nemres nist napravit)

Hrana: 300 kn mjesecno, kaj ja znam, manje, zivjeli bakini pekmezi, manje od 3000 godisnje (prek ljeta doma, a placanje stana u Zg da ga zadrzimo)

Putovanje vikendima doma (svake godine sve rjede): a ko bi ga znao sad...par stotina kuna

Ostali troskovi, izlasci itd:


GODISNJE:
Pa da zbrojimo:
Sam fakultet, cijena faksa plus ostalo vezano za faks, knjige, skripte godisnje oko 6000 kn (recimo, ovo sve radim napamet)
Podstanarski zivot u Zagrebu plus putovanja i ostalo: oko 20000
Ukupno godina studiranja i zivljenja: 26000

Studiranje: prosjecno, previse zajebancije zadnju godinu (pisanje diplomskog)


PS: Imala sam 2 iz matematike, neam pojma jesam zbrojila dobro sve ovo








Kraj price:
Radim na drugom kraju svijeta kao konobarica.

Zadnje uređivanje daria25 : 20.04.2009. at 22:06.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:00   #46
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
To ti je stari običaj totalitarnih režima, ovi što s ostali na predavanjima nisu dovoljno "svjesni", pa ih treba silom natjerat na akciju...

U trenutku dok je 20-ak studenata pisalo završni ispit iz engleskog jezika, skupina prosvjednika je upala unutra i natjerala profesoricu da poništi ispit.

- Sada je cijeloj jednoj grupi upropašten rad, trebali su pričekati samo još deset minuta da završe. Morat ćemo ponovno održati ispit. Ja se slažem sa studentskim zahtjevima, ali mislim da nije dobar ovaj način ometanja nastave - rekla je profesorica anglistike Vesna Beli.


http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...ent#addComment

Tipičan stav gdje u ime "višeg cilja" netko eto može i najebat... Nagledali se mi takvih u prošlom stoljeću, što lijevih što desnih...
Sto ne dodju na fer ljudima koji sad faks zavrsavaju blokirat ispit
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:02   #47
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Preciznije, broj studenata koji studiraju na račun države mora biti u nekom omjeru s potrebama te iste države za pravnicima, ekonomistima, povijesničarima, inžnjerima...

Ostalo je studiranje iz gušta, a gušti s plaćaju. Ili nađeš nekog spremnog da te stipendira.
složio bi se sa tvojim pisanjem i samo bi dodao, kako tim istim ljudima nije problem svakodnevno plaćati kave, kupovat cigarete i trošiti kune na glupe telefonske razgovore ali im je teško platiti godinu fakulteta par tisuća kuna koje btw mogu zaraditi za dva mjeseca.

__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:06   #48
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Vojky,što kaže zakon koji regulira državnu maturu i direktne upise na fakultete...te sa druge strane,zadržavanje prijamnih ispita na ponekim fakultetima,bez obzira na državnu maturu?
U dragoj nam Republici puno toga stane iza pojma autonomije sveučilišta...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:09   #49
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Tko zna hoće li i po noći držati zgradu? Tako se bar radilo stare dobre '68.
To je bilo tada... Sada se osnivaju grupe po Fejsu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:11   #50
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Naravno da jest. Osim nekih sitnih davanja, preddiplomski i diplomski studij su za studente koji su ušli u kvotu koju financira MZOŠ na državnim fakultetima besplatni. Štoviše, ima i smjerova na FER-u koji osiguravaju svim studentima pristojnu stipendiju i posao odmah nakon diplome, pa nisu otvoreni jer nije bilo interesa.

No, predlažem Busoli29 i drugima koji bi svima omogućavali besplatno studiranje, da osnuju zakladu i uplate vlastiti novac. Što više, to bolje. Treba svoj stav iskazati na djelu, svojim novčanikom.
Ma glavno zaklade ... joj Zaklada za školovanje, zaklade za liječenje , zaklade za životinje pa Hrvatska se pretvorila u dobrotvornu ustanovu... netko treba lijek nema država pa onda moli po novinama i televiziji...- katastrofa...
Koja glupost od posta ... FER da li ti znaš koliko košta smještaj npr. u Zagrebu i koliko studenata uopće ne dođe do studenskih domova (jer nemaju veze...) Žalost , žalost zato i jesi super moderator jer si super pametan...

A da pomažem ja pomažem ali ja to ne govorim naglas (ko ovi na televiziji...) niti osjećam potrebu za takvim glupostima...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.04.2009., 22:17   #51
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Sto ne dodju na fer ljudima koji sad faks zavrsavaju blokirat ispit
Je, pogotovo sada pred Sferakon, mislim da bi prosječan FER-ovac izvuka bat'leth i reka:

Heghlu'meH QaQ jajvam! (Today is a good day to die.)
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:18   #52
Ja ih u potpunosti podržavam. Ako ovo dobro izvedu, mogli bi vladi prouzročiti gadnu glavobolju.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:35   #53
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
U dragoj nam Republici puno toga stane iza pojma autonomije sveučilišta...
Znam,ali sam mislio da imaš neko preciznije objašnjenje...

Jer koliko znam,usprkos autonomiji,podliježu zakonima RH...i moraju svoje odredbe donositi u skladu sa njima...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:36   #54
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Uzmi da je godina oko 7000kn. Recmo da studenti imaju 40 tjedana predavanja (svaki tjedan 30 sati (ispiti i konzultacije uključeni)). Ispada da jedan nastavn sad plaćaju oko 5 kn. Ak se uzme da je hrana subvencionirana, smještaj subvencioniran u domovina (za sretne, pametne ili spretne). Rekao bih da je studiranje još uvijek jeftino.
Ajde recimo onda da je godina cca 10.000 kuna i koliko znam (možda nisam u pravu) oni koji se upišu na teret države sve im je plačeno uz povlaštenu hranu i smještaj ako je moguće a ostatak društva mora platit tu sumu novca za studij.

I to je skupo????????????

A da li se taj status izgubi ako se ne upiše godina i da li onaj ko sam plaća svojim trudom i zalaganjem može doć među one koji studiraju na teret države?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:36   #55
Podržavam studente. Besplatno školstvo za sve, ali da netko ipak vodi brigu čega i koliko treba. Kao u fondovima EU: 45% za prirodne i medicinske znanosti, 40 % tehničke, ostatak društvenjaci i humanisti. Ili da sami prosudimo što nama u državi treba, a ne da štancamo baš sve i svašta.
No to znači kad je netko antropolog da ga se doživljava ozbiljno a ne sa zajedljivim podsmijehom. Makar u cijeloj državi trebala dva antropologa.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:37   #56
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Ma glavno zaklade ... joj Zaklada za školovanje, zaklade za liječenje , zaklade za životinje pa Hrvatska se pretvorila u dobrotvornu ustanovu... netko treba lijek nema država pa onda moli po novinama i televiziji...- katastrofa...
Koja glupost od posta ... FER da li ti znaš koliko košta smještaj npr. u Zagrebu i koliko studenata uopće ne dođe do studenskih domova (jer nemaju veze...) Žalost , žalost zato i jesi super moderator jer si super pametan...
Zato jer društvo shvaća da je neisplativo nekome plaćati liječenje od nekoliko stotina tisuća kuna kada se za taj isti novac može mnogima poboljšati uvjeti življenja. To ne znači da ljudski život nema vrijednost već da je deset ljudskih života vrijednije od jednog bez obzira koliko taj jedan bio medijski eksponiran i izazivao sažaljenje.

Sve se svodi na ograničene resurse.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:38   #57
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Ma glavno zaklade ... joj Zaklada za školovanje, zaklade za liječenje , zaklade za životinje pa Hrvatska se pretvorila u dobrotvornu ustanovu... netko treba lijek nema država pa onda moli po novinama i televiziji...- katastrofa...
Hrvatska još ima i malo zaklada prema prosječnoj zapadnoj državi... Veća sveučilišta su praktično svugdje povezana sa zakladama koja pomažu studiranje nadarenim studentima. Ne vidim zašto je pomaganje drugima "katastrofa"... Što uključuje i pomaganje u liječenju posebno kada su u pitanju alternativni i iznimno skupi postupci koji nisu regulirani ograničenim državnim zdravstvom.

Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Koja glupost od posta ... FER da li ti znaš koliko košta smještaj npr. u Zagrebu i koliko studenata uopće ne dođe do studenskih domova (jer nemaju veze...)
Aha, znači prosvjeduje se za više studentskih domova? Što to nisu odmah rekli?

Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Žalost , žalost zato i jesi super moderator jer si super pametan...
Bilo mi je dovoljno pameti da budem u sklopu onih koji besplatno studiraju...

Zadnje uređivanje Vojky : 20.04.2009. at 22:45.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:46   #58
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Amo probati...
2,5 godina više pa ti je i skuplje šalim se, fala ti na informaciji.

I kako ja gledam na to studiranje platila ti država ili ti sam kad se zanemare troškovi života van mjesta stanovanja to je mukte.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 23:06   #59
1 kutija cigareta = 17kn
1 godina = 365 dana

1 kutija cigareta dnevno = 6205kn godišnje

Godišnja školarina je skupa? Ne bih rekao.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 23:10   #60
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
1 kutija cigareta = 17kn
1 godina = 365 dana

1 kutija cigareta dnevno = 6205kn godišnje

Godišnja školarina je skupa? Ne bih rekao.
__________________
Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy Albert Einstein: „Lakše je razbiti atome negoli predrasude!“
ekompf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.