Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2009., 17:27   #1
Ulazak Hrvatske u EU i kampanja uoči referenduma- Opća tema

Usudio bih se reći da je Slovenska blokada gotovo do kraja mjeseca, mislim da im se više ne isplati zajebavati...

Kako na očekuju turbluntni mjeseci ubrzanih pregovora,kao i Britansko-Nizozomska blokada poglavlja Pravosuđa, mislim da bi bilo bolje da se otovri nova,posebna tema,na kojoj bi konstrktivno pratili(oni koje to dakako zanima) pregovore i napore Hrvatske pri ulasku u EU...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 11.09.2009., 21:40   #2
Podržavam prijedlog.
N'dugu is offline  
Old 11.09.2009., 23:11   #3
Znade li netko koliko nas koštaju pristupni programi kao ISPA, SAPARD, SPA i slično. Volio bih da se ovo raspravi na forumu kao zasebna tema
zobradovic is offline  
Old 11.09.2009., 23:26   #4
Mislim da govorim u ime većine kada kažem: "jebala vas EU"
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 12.09.2009., 14:24   #5
Postavio bih zapravo pitanje-možemo li za 2 mjeseca riješiti bar 70% poglavlja?

Ja mislim da će jedino brodogradnja i pravosuđe biti problem, pogotovo ovo drugo,čak i bez Britanske blokade...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.09.2009., 18:39   #6
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Postavio bih zapravo pitanje-možemo li za 2 mjeseca riješiti bar 70% poglavlja?

Ja mislim da će jedino brodogradnja i pravosuđe biti problem, pogotovo ovo drugo,čak i bez Britanske blokade...
Ne možete.



Lep dan vsem skupaj...
__________________
Samo su svemir i ljudska glupost bez granica, ali za ono prvo nisam baš sasvim siguran!

A.Einstein
Kajtimar is offline  
Old 12.09.2009., 22:04   #7
kako znaš?...a ako se pogura malo preko bare?...

sve se može kad se hoće....

kad su mogli oni bugari i rumunji...možemo i mi...

i to ubrzano.....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 13.09.2009., 01:05   #8
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
kako znaš?...a ako se pogura malo preko bare?...

sve se može kad se hoće....

kad su mogli oni bugari i rumunji...možemo i mi...

i to ubrzano.....
A gdje si ti cuo da su Bugari i Rumunji rjesili sva poglavlja ?
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Old 13.09.2009., 12:36   #9
Quote:
Kajtimar kaže: Pogledaj post
Ne možete.



Lep dan vsem skupaj...
Osim pravosuđa i brodogradnjem,mislim da je s ostalim poglavljim stvar manje-više jednostavna, osim toga do kraja mjeseca zatvaramo 5 od 15 preostalih poglavlja...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.09.2009., 12:40   #10
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Mislim da govorim u ime većine kada kažem: "jebala vas EU"
taakoo je u medjuvremenu nasiljiti kitu..
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 13.09.2009., 12:51   #11
Mislim da nas previše ovdje raspravlja o stvarima u koje nismo do kraja upućeni. Poglavlja se privremeno zatvaraju, s tim da se do kraja pregovaračkog procesa prati napredak.
Osim toga, mislim da mnogi na cijeli proces gledaju potpuno pogrešno. Kao mali Ivica koji hoće u neki klub, zato jer su svi drugi tamo. Mi moramo ne samo uskladiti zakonodavstvo, nego i provoditi to isto zakonodavstvo. Naš problem nije u usklađivanju, svaka šuša može izglasati neki zakon. To dobro vidimo u našem saboru. Stvar je provedbe.
Evo primjera koji nije vezan uz nesretno pravosuđe ili brodogranju:
Ekologija? Što je napravljeno do sada? Povrat plastične ambalaže. A dalje? Razvrstavanje otpada, reciklaža, alternativni izvori, baterije, automobilske olupine, itd., itd.
Evo, naši ugostitelji najavljuju da će produžiti rad svojih terasa za pušače kroz zimske mjesece tako što će postaviti grijalice. Tako se to rješava u bogatoj Hrvatskoj!
U siromašnoj Njemačkoj grijalice su zabranjene (primjerice u Berlinu): kao, grije se okolni zrak, energija se baca u vjetar, a i oštećuje se ozonski omotač.
Onda dođe zima, Rusi se svađaju s Ukrajincima, siromašni Nijemci imaju zalihe za 3 mjeseca, a bogati Hrvati zatvaraju plin industriji koja onda stoji. Jer su bogati i mogu preskočiti mjesec proizvodnje...

I zato,
pustimo Rumunjsku i Bugarsku (sindrom mali Ivica) i gledajmo kako ćemo sami stvari posložiti najbolje.
Pustimo i ove bajke o nekome preko velike bare koji nekome nešto nalaže i određuje hoćemo li mi kamo ili nećemo.

Želja za ulaskom u EU treba prisiliti sve nas da konačno počnemo raditi na državi da bude onakva kakvu smo htjeli još početkom devedesetih. A to što ćemo mi ući za 6 mjeseci jer netko misli da to određuje veliki brat, a ja još uvijek po jednu hebenu potvrdu o nekažnjavanju moram šetati amo-tamo između dva suda (općinski-županijski), pa se vraćati i potrošiti cijeli dan, a samo zato što pravosuđe nije čulo za internet i središnju bazu podataka, onda mi činjenica da smo članica EU ama baš ništa ne znači.
mojkarma is offline  
Old 13.09.2009., 12:59   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Postavio bih zapravo pitanje-možemo li za 2 mjeseca riješiti bar 70% poglavlja?

Ja mislim da će jedino brodogradnja i pravosuđe biti problem, pogotovo ovo drugo,čak i bez Britanske blokade...

ali pravosuđe i je najveći problem
kad se ono riješi, napravi se kvalitetan temelj za sve ostalo
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Old 13.09.2009., 13:00   #13
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
...Želja za ulaskom u EU treba prisiliti sve nas da konačno počnemo raditi na državi da bude onakva kakvu smo htjeli još početkom devedesetih. A to što ćemo mi ući za 6 mjeseci jer netko misli da to određuje veliki brat, a ja još uvijek po jednu hebenu potvrdu o nekažnjavanju moram šetati amo-tamo između dva suda (općinski-županijski), pa se vraćati i potrošiti cijeli dan, a samo zato što pravosuđe nije čulo za internet i središnju bazu podataka, onda mi činjenica da smo članica EU ama baš ništa ne znači.
na prvi pogled suluda javna orijentacija kako Hrvatska nema alternative do ulaska u EU je prokazala s kim imamo posla jer su nas udarali bas zbog toga jer kao nemamo alternativu.smradovi,udaraju di si najtanji!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 13.09.2009., 16:53   #14
Quote:
Komunalac kaže: Pogledaj post
A gdje si ti cuo da su Bugari i Rumunji rjesili sva poglavlja ?
tako je...u pravu si......nisu morali čak niti to....

oh you banned.....sorry...see you letter..
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 13.09.2009., 17:17   #15
U svakom slučaju reforme idu samo nama u korist,ali vidjet ćemo koliko ćr ih HDZ-ova vlada moći provesti a da se ne zamjeri svoj biračkom tijelu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 14.09.2009., 18:30   #16
Suvremena Hrvatska nemože ući u EU.

Povjesna tisučljetna Hrvatska može ući odmah.

Tko u Hrvatskoj zastupa nju ?
Croaticum is offline  
Old 14.09.2009., 18:35   #17
Quote:
Croaticum kaže: Pogledaj post
Suvremena Hrvatska nemože ući u EU.

Povjesna tisučljetna Hrvatska može ući odmah.

Tko u Hrvatskoj zastupa nju ?
Nemoj mi trolat temu...

Ovdje pratimo pregovore i razvoj situacije,ako hoće neku temu sa prepucavanjima,idi dalje...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 14.09.2009., 18:36   #18
Otvaranje ili zatvaranje 14 blokiranih poglavlja moguće već tijekom rujna

Europska Unija neće čekati ranije najavljeni 16. listopada za sljedeću Međuvladinu pristupnu konferenciju s Hrvatskom; sazvat će je za prvi datum kada se budu mogli odazvati svi koji se na njoj moraju pojaviti. Potvrdio je to, na Večernjakovo pitanje, predsjedatelj Vijeća EU švedski ministar vanjskih poslova Carl Bildt dolazeći na sastanak Vijeća EU za opće poslove i vanjske odnose (GAERC).

- Vrlo smo sretni zbog napretka koji predstavlja veliku pobjedu za obje zemlje i za europski duh. Sada ćemo raspraviti kako nastaviti, a nadam se da ćemo nastaviti relativno brzo. Postoji prvo postupak u dvjema zemljama, pa onda postupak ovdje, a onda se sve seli u Ujedinjene Narode i bit će tamo neko vrijeme. No, neće biti nikakva nepotrebna zastoja - rekao je Bildt.

Na pitanje TV Slovenije je li temelj za nastavak postupka njegov 'drugi konačni kompromisni prijedlog', europski povjerenik za proširenje Olli Rehn je, dolazeći na GAERC, izbjegao izravan odgovor.

- Toplo pozdravljam sporazum premijera Hrvatske i Slovenije. Nismo radili uzalud jer je naše posredovanje pružilo neka počela za taj dvostrani dogovor - uzvratio je Rehn, dodavši da će se 'u sljedećim tjednima na IGC-u vrlo konkretno odblokirati hrvatski pristupni pregovori'.

Slovenija je spriječila otvaranje devet i zatvaranje pet pregovaračkih poglavlja za koje je Europska komisija potvrdila da su za to spremna. Hoće li se svih tih 14 poglavlja otvoriti, odnosno zatvoriti na sljedećem IGC-u? - pitao sam Rehna.

- Mogu, naravno, postojati i neka druga pitanja zbog koji se poneko poglavlje može zavući, ali, prema mojemu mišljenju, na skorašenjem IGC-u treba otvoriti ili zatvoriti najveći mogući broj poglavlja - zaključio je Rehn.

Glavne teme ovoga GAERC-a su stanje u Iranu i Afganistanu te mjere za poboljšanje odnosa EU sa zemljama Južnoga Kakvkaza.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 14.09.2009., 18:42   #19
Quote:
Croaticum kaže: Pogledaj post
Suvremena Hrvatska nemože ući u EU.

Povjesna tisučljetna Hrvatska može ući odmah.

Tko u Hrvatskoj zastupa nju ?
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nemoj mi trolat temu...

Ovdje pratimo pregovore i razvoj situacije,ako hoće neku temu sa prepucavanjima,idi dalje...
bullseye (usrid)
Croaticum is offline  
Old 14.09.2009., 18:47   #20
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Želja za ulaskom u EU treba prisiliti sve nas da konačno počnemo raditi na državi da bude onakva kakvu smo htjeli još početkom devedesetih. A to što ćemo mi ući za 6 mjeseci jer netko misli da to određuje veliki brat, a ja još uvijek po jednu hebenu potvrdu o nekažnjavanju moram šetati amo-tamo između dva suda (općinski-županijski), pa se vraćati i potrošiti cijeli dan, a samo zato što pravosuđe nije čulo za internet i središnju bazu podataka, onda mi činjenica da smo članica EU ama baš ništa ne znači.
Potpis.

Collinsa za moderatora.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.