Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2012., 14:54   #101
kazna za isteklu prometnu dozvolu

Prometna dozvola mi je istekla 25.7.2012. Na taj dan sam auto odveo na tehnički no s obzirom da sam ja sin vlasnika auta, a nemam njegovu osobnu nisam uspio registrirati auto.
Vlasnik vozila dolazi početkom sljedećeg tjedna no s obzirom da sam pročitao da kazna dolazi 15 dana nakon isteka prometne došao sam na forum pitati.

Znači auto je u garaži i zanima me hoće li mi poslati kaznu nakon 15 dana ili će mi poslati opomenu za 15 dana, a nakon mjesec dana poslati kaznu
Nadam se brzom odgovoru od drota13.

Hvala!
monster245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:26   #102
Quote:
monster245 kaže: Pogledaj post
Prometna dozvola mi je istekla 25.7.2012. Na taj dan sam auto odveo na tehnički no s obzirom da sam ja sin vlasnika auta, a nemam njegovu osobnu nisam uspio registrirati auto.
Vlasnik vozila dolazi početkom sljedećeg tjedna no s obzirom da sam pročitao da kazna dolazi 15 dana nakon isteka prometne došao sam na forum pitati.

Znači auto je u garaži i zanima me hoće li mi poslati kaznu nakon 15 dana ili će mi poslati opomenu za 15 dana, a nakon mjesec dana poslati kaznu
Nadam se brzom odgovoru od drota13.

Hvala!
Neće ništa poslati. Kazne printaju nakon 30 dana najranije i kako u kojoj PU/PP i kojom brzinom šalju na adresu vlasnika. Pošto ćeš ti produžiti registraciju do tada, neće stići nikakva kazna. Ali je možeš pobrati ako te uhvati patrola na cesti, do 15 dana 700 kuna, preko 15 dana 2000 kuna. Još ako auto nije i osiguran kazne su drastične. Plati barem policu prije nego ideš na tehnički. A tata ti je mogao poslati svoju osobnu iskaznicu, ne mora on ići s tobom

P.S. Ispričavam se ako si čekao odgovor baš drota13 ali znam da on neće imati ništa protiv što sam ti ja odgovorila
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:34   #103
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Neće ništa poslati. Kazne printaju nakon 30 dana najranije i kako u kojoj PU/PP i kojom brzinom šalju na adresu vlasnika. Pošto ćeš ti produžiti registraciju do tada, neće stići nikakva kazna. Ali je možeš pobrati ako te uhvati patrola na cesti, do 15 dana 700 kuna, preko 15 dana 2000 kuna. Još ako auto nije i osiguran kazne su drastične. Plati barem policu prije nego ideš na tehnički. A tata ti je mogao poslati svoju osobnu iskaznicu, ne mora on ići s tobom

P.S. Ispričavam se ako si čekao odgovor baš drota13 ali znam da on neće imati ništa protiv što sam ti ja odgovorila
Ja sam još 24.7 uplatio osiguranje tako da to nije problem.
Nije mi bitno tko mi je odgovorio nego sam mislio pošto je drot policajac pa zato.
Zahvaljujem se na brzom odgovoru!
monster245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:50   #104
Quote:
monster245 kaže: Pogledaj post
Ja sam još 24.7 uplatio osiguranje tako da to nije problem.
Nije mi bitno tko mi je odgovorio nego sam mislio pošto je drot policajac pa zato.
Zahvaljujem se na brzom odgovoru!
Radimo u srodnoj djelatnosti pa i ja neke stvari znam iz prakse ali kad on dođe bude ti još za svaki slučaj potvrdio moje ili nešto možda ispravio. Mislim da se do 30 dana ne moraš bojati kazne osim na cesti... zar ti ne može tata poslati osobnu iskaznicu?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 19:52   #105
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
... Kazne printaju nakon 30 dana najranije i kako u kojoj PU/PP i kojom brzinom šalju na adresu vlasnika...
Neki su i ažurniji od tih 30 dana, barem po legendama.


Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
... znam da on neće imati ništa protiv što sam ti ja odgovorila
Ne bih se usudio imati išta protiv.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 20:28   #106
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Neki su i ažurniji od tih 30 dana, barem po legendama.

Ne bih se usudio imati išta protiv.
Nije napisao u koju PU/PP pripada, možda bi znali kad šalju

Ma daj, taman posla da se ne bi usudio...no hvala
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:32   #107
Može pomoć?
Motor i dokumenti su kod svinje od bivšeg, a naravno glase na mene i ja otplaćujem kredit. Prošle godine sam još pala na foru da će mi dat neke novce i registrirali smo vozilo, ali ove godine nema šanse da mu ga registriram. Dakle, dobit ću kaznu od 700 kn (a možda i veću), a on nek razmišlja kako će se vozit (motor mu život znači). Odjavit ga ne mogu, jer nemam tablice. Zanima me ovo da policija odjavi vozilo nakon godine dana? Je li to istina? Dakle odjavi samo po sebi, bez da se mene išta pita? I drugo, da li ta kazna može doći više puta, ili samo jednokratno?
Definitivno mi je jasno da sva odgovornost pada na mene, no s obzirom da taj čovjek nije razuman, imam li izbora? Dakle,nikakvi razgovori s njim ne dolaze u obzir, hvala na savjetima. Isto tako ni privatna tužba jer nemam love.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:42   #108
Da
Članak 251.
»Iznimno od odredbe članka 250. stavka 1. ovoga Zakona, ministarstvo nadležno za unutarnje poslove odjavit će vozilo bez prometne dozvole, knjižice vozila i registarskih pločica, ako je važenje prometne dozvole isteklo prije više od jedne godine.«.

Jednom.

Ako znaš točno gdje se kreće,parkira itd prijavi anonimno da upravlja neregistriranim motorom.A možeš ti i doći s prometnom da ti odjave motor i da kažeš gdje je motor (kuća,radno mjesto) pa neka idu skinut.Dobili su prekršaj bez puno rada.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:45   #109
Hvala. Nemam nikakve dokumente, ni motor. Prošle godine mi ih je istrgnuo iz ruke (čuvam živu glavu). Zanima me samo još jedna "sitnica", da li mogu prijaviti da osoba vozi motor bez vozačke dozvole? Možda bi to pomoglo, da ne dobijem kaznu tj. da se nekako dokopam papira?
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:54   #110
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Hvala. Nemam nikakve dokumente, ni motor. Prošle godine mi ih je istrgnuo iz ruke (čuvam živu glavu). Zanima me samo još jedna "sitnica", da li mogu prijaviti da osoba vozi motor bez vozačke dozvole? Možda bi to pomoglo, da ne dobijem kaznu tj. da se nekako dokopam papira?
Zašto ne odeš na policiju na registraciju vozila i ne objasniš cijelu situaciju? Neće ti tamo nitko glavu otkinuti, a možda će ti dati pametan savjet što možeš napraviti da te se ipak ne umiješa u sukobe sa bivšim.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 13:02   #111
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
... Zanima me ovo da policija odjavi vozilo nakon godine dana? Je li to istina? Dakle odjavi samo po sebi, bez da se mene išta pita? I drugo, da li ta kazna može doći više puta, ili samo jednokratno?...
Ne moraš čekati godinu dana da bi se mogao primjeniti ovaj članak. Odeš u odjel za upravne poslove i daš izjavu da nisi u posjedu vozila iako si vlasnica i da ga ni na koji način ne možeš registrirati, te ga želiš odjaviti. Odjavit će ga i raspisti potragu za ispravama, pa će mu ih oduzeti kad ga negdje zaustave.

Što se tiče vožnje bez vozačke, to se ne može prijaviti u punom smislu te riječi, ali možeš poslati mail policijskoj upravi, pa će ophodnje na tom području dobiti tu informaciju i lakše ga uočiti (da ga prijave, moraju ga uočiti, tj. zateći u prekršaju).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 13:22   #112
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne moraš čekati godinu dana da bi se mogao primjeniti ovaj članak. Odeš u odjel za upravne poslove i daš izjavu da nisi u posjedu vozila iako si vlasnica i da ga ni na koji način ne možeš registrirati, te ga želiš odjaviti. Odjavit će ga i raspisti potragu za ispravama, pa će mu ih oduzeti kad ga negdje zaustave.

Što se tiče vožnje bez vozačke, to se ne može prijaviti u punom smislu te riječi, ali možeš poslati mail policijskoj upravi, pa će ophodnje na tom području dobiti tu informaciju i lakše ga uočiti (da ga prijave, moraju ga uočiti, tj. zateći u prekršaju).
Ovaj sam savjet čekala, dakle ako ja dam izjavu, moguće je da se vozilo odjavi bez tablica i dokumenata? U tom slučaju otići ću što prije, po mogućnosti da izbjegnem bilo kakvu kaznu za neodjavljivanje vozila.
A od prijave za vožnju bez ispita i vozačke odustajem, jer i sebe dovodim u poziciju da dobijem kaznu. Znam da sam i ja u prekršaju, ali s obzirom da je patološki lažljivac lagao je i o tome da ima vozačku dozvolu tj. ispit. Hvala na savjetu.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 13:27   #113
Da li mora vlasnik osobno ici u PU odjaviti vozilo ili moze to i netko drugi s njegovom osobnom?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 14:08   #114
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Da li mora vlasnik osobno ici u PU odjaviti vozilo ili moze to i netko drugi s njegovom osobnom?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Registrirati može bilo tko sa vlasnikovom osobnom, a sad za odjavu, hm, vjerojatno će ovisiti kako po tom pitanju dišu u kojoj PU/PP. U Pravilniku o registraciji se navodi samo vlasnik. Najbolje da sam priupitaš
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:22   #115
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
… dakle ako ja dam izjavu, moguće je da se vozilo odjavi bez tablica i dokumenata?…
Da, moguće je. Nisi u posjedu vozila i nikako ne može ispuniti svoju zakonsku obavezu.


Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
… A od prijave za vožnju bez ispita i vozačke odustajem...
Nemoj odustati. Otvori novi mail i pošalji anonimno policijskoj upravi informaciju da taj-i-taj svakodnevno vozi motor/auto/što-već (marka ireg. oznaka bi dobro došle) bez vozačke dozvole i time neprestano ugrožava druge sudionike u prometu. Odgovor nećeš dobiti, ali to će biti proslijeđeno nadležnoj policijskoj postaji i pročitano ophodnjama, pa ga možda netko i zapazi.


Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Da li mora vlasnik osobno ici u PU odjaviti vozilo ili moze to i netko drugi s njegovom osobnom?...
Samo vlasnik i opunomoćenik (formalna punomoć ovjerene kod javnog bilježnika).


Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ti ne znaš odgovor na neko pitanje??? Ajde da sam i to doživio, sad mi život opet ima smisla.


P.S.: Ali vjerojatno si u pravu ovo da ovisi o PU/PP. Meni su u PUZ-u dali (ne zato što sam policajac).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:01   #116
Hvala.Danas sam otišla u pp u mojem malom mjestu, a s obzirom da znam kakav kreten tamo radi, pomoć ću morati potražiti u Zg.
I još jedno pitanje- mogu li ga prijavit da se vozi s nevažećim dokumentima, jer sam promijenila prezime? Hoće li mu to policija onda moći oduzeti?
I što i ako mu oduzme, kako da dođem do tablica?
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:55   #117
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
D

Ti ne znaš odgovor na neko pitanje??? Ajde da sam i to doživio, sad mi život opet ima smisla.
P.S.: Ali vjerojatno si u pravu ovo da ovisi o PU/PP. Meni su u PUZ-u dali (ne zato što sam policajac).
Pa ne radim ja u policiji da bih mogla znati hoćete li nekome odjaviti sa osobnom vlasnika bez vlasnika
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 00:20   #118
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
... I još jedno pitanje- mogu li ga prijavit da se vozi s nevažećim dokumentima, jer sam promijenila prezime? Hoće li mu to policija onda moći oduzeti?
I što i ako mu oduzme, kako da dođem do tablica?
Ovo ne možeš prijaviti, a ako vozilo odjaviš uz izjavu da su ti isprave (tu spadaju i tablice) nedostupne, za njima će biti raspisana objava i bit će poništene, tako da ih ne trebaš niti tražiti. Ako ga policija zaustavi oduzet će mu ih na mjestu.


Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 23:41   #119
Znam da nije bas ontopic ali ne znam gdje da pitam a dosta mi je hitno jer sutra ujutro idem mjenjat registraciju na autu,pa dali je problem ako skinem registracije ispred mup-a u Heinzzlovoj i tako ga ostavim na sat vremena, ili koliko vec treba dok ne dobijem druge. Hvala!
controling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 17:20   #120
Nije problem, tamo je to česta pojava.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.