Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 18:01   #841
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Bunch of electrons went tunneling through a semiconductor, and came across an area rich with arsenic. One of them said -"What's this? Shall we take a bit?". And they did, they took out an entire byte.
All of that happened near the Kilo sector.
Mega interesting, though...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 08:52   #842
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Bježe dvije židovske valne funkcije iz Egipta preko pustinje po onoj žegi. Krajem dana jedna kolabira, a druga joj kaže glupačo, neko te vidio
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 10:43   #843
Jedan znanstveno-popularan osvrt na Stonehenge

https://www.youtube.com/watch?v=mbyzgeee2mg
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 12:00   #844
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Jedan znanstveno-popularan osvrt na Stonehenge

https://www.youtube.com/watch?v=mbyzgeee2mg


Would you give them your car?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 16:10   #845
Ne kužim ovu foru:
A logician's wife is having a baby. The doctor immediately hands the newborn to the dad. His wife asks impatiently:"So, is it a boy or a girl" ?
The logician replies: "yes"

Zadnje uređivanje liquid112 : 06.05.2015. at 16:23.
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 16:36   #846
Booleova algebra. Trebala je pitat "is it a boy" pa bi odgovor bio ili "yes" ili "no". A da je pitala "is it a boy and a girl", odgovor bi bio "no".
Što me navodi na bolji vic. Kaže logičar ženi, ako bude muško, zvat će se Duško. A ona mu rodi blizance.
Ili ovako nešto: kako ćeš znat da je curicin tata logičar? Ako ga pitaš "Isn't your child a boy?" normalna osoba bi odgovorila "No, she is a girl." Ali logičar bi odgovorio "Yes".
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 03:06   #847
Marvels of the Science

Parodija na entuzijastične popularno-znanstvene dokumentarce današnjice:

Marvels of The Science | Episode 1
Demiann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:49   #848
Quote:
Demiann kaže: Pogledaj post
Parodija na entuzijastične popularno-znanstvene dokumentarce današnjice:

Marvels of The Science | Episode 1
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 00:27   #849
Quote:
Demiann kaže: Pogledaj post
Parodija na entuzijastične popularno-znanstvene dokumentarce današnjice:

Marvels of The Science | Episode 1
Gledam nekidan onaj "Cosmos" (Neil dG Tyson), naiđe mi klinac (16) i pita "jel' već počeo drobit o globalnom zatopljenju ili još nije?"... Fakat, svaku epizodu upropasti tom temom. Čak i kad nema nikakvog razloga da ju spominje, on spomene. Makar da napomene kako uništavamo planet. Samo fali da se zaveže lancima za nukleranu podmornicu, k'o neki hebeni ultralijevi aktivist.

Ali jednu epizodu (tu od nekidan) je poštedio toga bljezgarenja, bilo je samo o Hooku, Newtonu, Halley-u i tako... Niti riječi o globalnom zatopljenju. Začudo...

Kad kažem bljezgarenja, ne mislim da GW nije realan, ali nije mu mjesto na svakom grebenom mjestu, jbg... K'o da gledam "Mućke" (ili BBT) pa da mi ubace "reklame" o tome kako nosorozi izumiru... Ma idi bre da se lečiš i pusti me na miru...

Jel' primijetio još netko bespotrebno proseravanje o GW-u u tom "Cosmos-u"? Meni je klinac skrenuo pažnju...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:13   #850
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Gledam nekidan onaj "Cosmos" (Neil dG Tyson), naiđe mi klinac (16) i pita "jel' već počeo drobit o globalnom zatopljenju ili još nije?"... Fakat, svaku epizodu upropasti tom temom. Čak i kad nema nikakvog razloga da ju spominje, on spomene. Makar da napomene kako uništavamo planet. Samo fali da se zaveže lancima za nukleranu podmornicu, k'o neki hebeni ultralijevi aktivist.

Ali jednu epizodu (tu od nekidan) je poštedio toga bljezgarenja, bilo je samo o Hooku, Newtonu, Halley-u i tako... Niti riječi o globalnom zatopljenju. Začudo...

Kad kažem bljezgarenja, ne mislim da GW nije realan, ali nije mu mjesto na svakom grebenom mjestu, jbg... K'o da gledam "Mućke" (ili BBT) pa da mi ubace "reklame" o tome kako nosorozi izumiru... Ma idi bre da se lečiš i pusti me na miru...

Jel' primijetio još netko bespotrebno proseravanje o GW-u u tom "Cosmos-u"? Meni je klinac skrenuo pažnju...
Mislim da je tome prvenstveno razlog koliko je GW denial pokret jak tamo, I koliko ljudi nisu svjesni sto se dogadja, pa na ovaj nacin pokusava skrenuti pozornost na taj problem.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 07:59   #851
http://www.bug.hr/komentari/radiotel...nd/142917.aspx
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 16:28   #852
Tko je pametniji, plavuša ili logičar? Zapravo i nema neke razlike.
Plavuša razumije da roda može doneti bebu na svijet, ali da pauk može odneti auto - to nikako!
Logičar razumije da može biti da je 0=1, ali da plava kosa plavuše zapravo nije plava - to nikako!
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 18:53   #853
Quote:
Demiann kaže: Pogledaj post
Parodija na entuzijastične popularno-znanstvene dokumentarce današnjice:

Marvels of The Science | Episode 1
A lik ima i dobar glas baš :klap:
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:37   #854
Vjerojatno je bilo, ali...

haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 21:20   #855
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 09:56   #856
Koja je razlika između inteligentnog znanstvenika i mudrog znanstvenika?
Kad naiđe na problem koji je nerješiv standardnom metodom, inteligentan znanstvenik promijeni metodu.
Mudar znanstvenik promijeni problem.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 16:11   #857
Igrali se Pascal, Newton i Einstein igru skrivača. Pošto je g. Newtonu ponestalo ideja za skrivanje, pažnjivo je nacrtao crtu od 1 metra, te potom drugu crtu okomitu nad tom također jednog metra, te je sjeo na sredinu. Kad je Einstein završio brojenje i pogledao iza sebe, vidio je Newtona kako se smijulji. Kaže Einstein: "Ha! Našao sam te Newtone!". A Newton mu kroz smijeh odgovori: "Ne, našao si Newtona povrh metra kvadratnog, našao si Pascala!".
Haradrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 23:01   #858
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 21:39   #859
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 08:52   #860
Dva inženjerska (jedan iz doba Jugoslavije, inspiriran Schrodingerovom mačkom, u originalu, što znači na srpskom)...

Prvi.
Kako Japanci ispituju zaptivenost (brtvenost, op.S) kola (automobila, op.S) u fabrici? Uveče zatvore mačku u kolima i ujutro, ako je mačka uginula, kola zaptivaju.
A kako u Kragujevcu (Crvena zastava, op.S) ispituju zaptivenost kola? Slično - uveče zatvore mačku u kola i ujutro, ako mačka nije pobegla, kola zaptivaju.

Drugi.
Kako optimist, pesimist i inženjer gledaju na čašu natočenu do pola?
Optimist - čaša je do pola puna.
Pesimist - čaša je na pola prazna.
Inženjer - čaša je dvostruko predimenzionirana.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.