Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 22:07   #4121
370 kn?
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 09:18   #4122
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Jesi riješila ? Ako nisi pošalji mi na mail screen shot nepovezanih uplata i ss nepovezanih joppd-a da pogledam...
nisam još stigla pozabavit se opet ovime, budem za vikend, ako ne uspijem, šaljem
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:26   #4123
Jedno pitanje u vezi JOPPD za obrtnika.
Zanima me da li su se mijenjale oznake primitka i oznake stjecatelja? U mom slučaju je bilo do sada 0041-5801, radno vrijeme koliko ima dana u mjesecu.
I sve je bilo u redu. Jučer prilikom slanja na e porezna , a poslije "pune provjere" pisalo je Podaci obrasca su ispravni, pa sam obrazac i poslala.
Danas kada idem na pregled posalnih obrazaca javlja da je Obrazac provjeren i pogrešan je.
Pa tko je tu lud.
EMA21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:24   #4124
Quote:
EMA21 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje u vezi JOPPD za obrtnika.
Zanima me da li su se mijenjale oznake primitka i oznake stjecatelja? U mom slučaju je bilo do sada 0041-5801, radno vrijeme koliko ima dana u mjesecu.
I sve je bilo u redu. Jučer prilikom slanja na e porezna , a poslije "pune provjere" pisalo je Podaci obrasca su ispravni, pa sam obrazac i poslala.
Danas kada idem na pregled posalnih obrazaca javlja da je Obrazac provjeren i pogrešan je.
Pa tko je tu lud.
Šifre su ti ok i sve kaj si napisala je dobro. Pogledaj kaj piše pod pogreškom. Meni za sve njih sa tim podacima kaj si napisala prolazi najnormalnije.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:54   #4125
Quote:
sebastyan kaže: Pogledaj post
Riješila to jučer. Poslala sam im mailom upit i dobila odgovor na mail. Ja sam sve napravila kao kod Vas napisano, osim oznake primitka 4047. Nigdje nisam našla tu oznaku primitka!!!!! Zbog toga nije prolazilo. U svim uputama što sam imala oznaka primitka završava na 4046
Imamo pretplatu na RRIF, no oni nisu do broja pet imali članak o tim promjenama. Štoviše, njihova savjetnica mi je rekla da 4002/4001 mora proći?!?!?!?
Uglavnom, sve ispravljeno i riješeno.
Super! Drago mi je da je prošlo!
Ja sam šifre iščitavala iz priloga JOPPD obrascu na stranicama porezne, nakon što su ga ažurirali:
https://www.porezna-uprava.hr/HR_obr...ODAK/JOPPD.pdf
To mi je nekako najpouzdanije s obzirom da porezna svoje stranice ažurira puževim korakom; a na nas inozemce i zaborave pri izradi internetskih stranica. Ni dan danas na stranicama porezne pod Građani > Drugi dohodak > Autor nema ama baš ništa o postupanju s priljevima iz inozemstva.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:54   #4126
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Jesi riješila ? Ako nisi pošalji mi na mail screen shot nepovezanih uplata i ss nepovezanih joppd-a da pogledam...
ma kakvi, ne kužim nikako, poslala sam mail...
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:24   #4127
Koji propis trenutno propisuje podatke koje je obvezno iskazati na Obračunskoj listi, znam da se sadržaj mijenjao sto i jedan put, ima tko kakav link na trenutno važeći pravilnik ili propis?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:00   #4128
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Koji propis trenutno propisuje podatke koje je obvezno iskazati na Obračunskoj listi, znam da se sadržaj mijenjao sto i jedan put, ima tko kakav link na trenutno važeći pravilnik ili propis?
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_32_661.html

http://www.racunovodja.hr/33/nove-is...u4pBuW1KP-I7i/
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:27   #4129
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
koliko vremena treba od obrade SNU obrasca da bi se promjena vidjela na PKK kartici? tražila sam preknjiženje sa 1880 na 1201 (preplata),. SNU je obrađen, i prihvaćen ali na PKK kartici i dalje stoji sve isto kao što je i bilo ....
Stari je post, ali zna li netko kako se konkretno radi preknjiženje sa 1880 na 1201?
Klijentica ima preplate na 1880 i želi to prebaciti na pdv gdje ima dug.

Nisam bas upucena u SNU i unazad mjesec dana sam ga prvi puta radila, pa molim pomoc jer ne znam sto dalje ciniti

Povezala sam sve nepovezane uplate iz 2014,2015,2016 i 2017 godine koje su mi bile na popisu nepovezanih uplata.
Poslala joppd za kamate (2283) za gore navedene godine.
Rsm također i uskladila se sa regosom.

Trenutno stanje na pregledu nepovezanih uplata i obrazaca su mi jedino preplate na 1880 nastale pa korektivnim obracunima.
Na stavci nepovezani joppd obrasci mi stoji ovaj novi poslani za kamate iako je iznos zaduzenja=iznosu uplate pa se nadam da ce sutra kada se isti proknjizi biti maknut.

Uplate duga za kamate su bile s vremena na vrijeme te su istima zatvorene naplacene kamate preko snu iako joppd za kamate nikad nije bio poslan pa sam ga radila retroaktivno za prethodne 4 godine.
Nadam se da ce se isti zatvoriti i maknuti s pregleda jer ga trenutno nemam s cime povezati ( s nekom novom uplatom jel).

Nisam sigurna kako bi trebala napraviti preknjizenje na 1201 kada mi ponudene opcije (vrsta zahtjeva) nikako po nazivu ne odgovaraju onome sto bi trebala napraviti.
Povrat ne mogu zatraziti zbog tog joppd-a za kamate koji stoji nepovezan, je li moguce da isti koci preknjizenje na 1201 te ce isto biti moguce kada se on poveze?


Malo sam opsirno sve napisala, nadam se da ce netko razumjeti moj problem
Unaprijed hvala na pomoci!
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...

Zadnje uređivanje SashaFierce : 16.05.2017. at 15:38.
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:51   #4130
Quote:
SashaFierce kaže: Pogledaj post
Stari je post, ali zna li netko kako se konkretno radi preknjiženje sa 1880 na 1201?
Klijentica ima preplate na 1880 i želi to prebaciti na pdv gdje ima dug.

Nisam bas upucena u SNU i unazad mjesec dana sam ga prvi puta radila, pa molim pomoc jer ne znam sto dalje ciniti

Povezala sam sve nepovezane uplate iz 2014,2015,2016 i 2017 godine koje su mi bile na popisu nepovezanih uplata.
Poslala joppd za kamate (2283) za gore navedene godine.
Rsm također i uskladila se sa regosom.

Trenutno stanje na pregledu nepovezanih uplata i obrazaca su mi jedino preplate na 1880 nastale pa korektivnim obracunima.
Na stavci nepovezani joppd obrasci mi stoji ovaj novi poslani za kamate iako je iznos zaduzenja=iznosu uplate pa se nadam da ce sutra kada se isti proknjizi biti maknut.

Uplate duga za kamate su bile s vremena na vrijeme te su istima zatvorene naplacene kamate preko snu iako joppd za kamate nikad nije bio poslan pa sam ga radila retroaktivno za prethodne 4 godine.
Nadam se da ce se isti zatvoriti i maknuti s pregleda jer ga trenutno nemam s cime povezati ( s nekom novom uplatom jel).

Nisam sigurna kako bi trebala napraviti preknjizenje na 1201 kada mi ponudene opcije (vrsta zahtjeva) nikako po nazivu ne odgovaraju onome sto bi trebala napraviti.
Povrat ne mogu zatraziti zbog tog joppd-a za kamate koji stoji nepovezan, je li moguce da isti koci preknjizenje na 1201 te ce isto biti moguce kada se on poveze?


Malo sam opsirno sve napisala, nadam se da ce netko razumjeti moj problem
Unaprijed hvala na pomoci!
Dokle god imaš i jedan nepovezan joppd ili nepokrivene kamate program te ne pušta dalje. ja sam sređivala 2013. godinu i mogu ti reći razvuklo mi se na 2 mjeseca posla dok porezna odradi, dok proknjiže jer to ne rade djelatnici u našim ispostavama nego neka služba u Zg pa kad stignu jer imaju previše obrada.Strpljenja i samo sve poveži prvo pa ćeš moći dalje prebacivati.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:32   #4131
Quote:
lylette kaže: Pogledaj post
Dokle god imaš i jedan nepovezan joppd ili nepokrivene kamate program te ne pušta dalje. ja sam sređivala 2013. godinu i mogu ti reći razvuklo mi se na 2 mjeseca posla dok porezna odradi, dok proknjiže jer to ne rade djelatnici u našim ispostavama nego neka služba u Zg pa kad stignu jer imaju previše obrada.Strpljenja i samo sve poveži prvo pa ćeš moći dalje prebacivati.
Hvala ti puno na odgovoru!

Da, primijetila sam da to sve traje
Ima vec mjesec i nesto da se vrtim oko svega i povezujem skoro pa svakodnevno jer dok porezna ne odobri odredeni snu ne mogu nastaviti sa daljnjim radnjama.

Mogu te molim te pitati za savjet u vezi povezivanja kamata?

Zvala me jucer gospoda vezano za joppd za kamate i snu koji sam radila.

Vidjela je da sam prebacila sa 1880 na 2283 iznos od 7 kn koji se meni nalazio pod 'nepodmireni iznos zaduzenja' (u obrasci joppd- joppd za kamate) te mi je isti nalog odbila (meni je pisalo status zahtjeva 6- zatvoren).

Zatrazila me da napravim ispravak poslanoga joppd obrasca te isti umanjim za tih 7 kn.
Napravila sam trazeno i onda mi se u snu na 'obasci joppd' pokazalo iznos zaduzenja=iznos uplate, dok je danas drugacija prica.

(Karikiram)
iznos zaduzenja-150 kn
iznos uplate- 145 kn
nepodmireni iznos- 5kn.

taj nepodmireni sam probala povezati no nalog mi je odbijen i sad mi nista pak nije jasno

Zar to znaci da mi je gospoda krivo rekla (za iznos od 7 kn) te bi trebala slati ispravak joppda za kamate koji bi trebao biti umanjen i za tih novih 5 kn?

Nazalost nemam koga pitati za savjet posto je kolegica koja je to radila za cijelu firmu otisla na drugo radno mjesto i prepustena sam sama sebi

Zanima me kako bi ja uopce trebala povezati taj joppd za kamate kada konkretne uplate nije bilo, tj. kamate su se zatvarale zadnje 4 godine preko snu kada bi klijentica platila par kn vise, dok joppd nikad nije bio poslan, a sada kada je isti poslan stoji nepodmireno zaduzenje za koje mi odbiju snu ukoliko pokusam prebaciti sredstva.

Nadam se da si me razumjela sto me muci
Unaprijed hvala na pomoci!
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 07:33   #4132
Quote:
SashaFierce kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovoru!

Da, primijetila sam da to sve traje
Ima vec mjesec i nesto da se vrtim oko svega i povezujem skoro pa svakodnevno jer dok porezna ne odobri odredeni snu ne mogu nastaviti sa daljnjim radnjama.

Mogu te molim te pitati za savjet u vezi povezivanja kamata?

Zvala me jucer gospoda vezano za joppd za kamate i snu koji sam radila.

Vidjela je da sam prebacila sa 1880 na 2283 iznos od 7 kn koji se meni nalazio pod 'nepodmireni iznos zaduzenja' (u obrasci joppd- joppd za kamate) te mi je isti nalog odbila (meni je pisalo status zahtjeva 6- zatvoren).

Zatrazila me da napravim ispravak poslanoga joppd obrasca te isti umanjim za tih 7 kn.
Napravila sam trazeno i onda mi se u snu na 'obasci joppd' pokazalo iznos zaduzenja=iznos uplate, dok je danas drugacija prica.

(Karikiram)
iznos zaduzenja-150 kn
iznos uplate- 145 kn
nepodmireni iznos- 5kn.

taj nepodmireni sam probala povezati no nalog mi je odbijen i sad mi nista pak nije jasno

Zar to znaci da mi je gospoda krivo rekla (za iznos od 7 kn) te bi trebala slati ispravak joppda za kamate koji bi trebao biti umanjen i za tih novih 5 kn?

Nazalost nemam koga pitati za savjet posto je kolegica koja je to radila za cijelu firmu otisla na drugo radno mjesto i prepustena sam sama sebi

Zanima me kako bi ja uopce trebala povezati taj joppd za kamate kada konkretne uplate nije bilo, tj. kamate su se zatvarale zadnje 4 godine preko snu kada bi klijentica platila par kn vise, dok joppd nikad nije bio poslan, a sada kada je isti poslan stoji nepodmireno zaduzenje za koje mi odbiju snu ukoliko pokusam prebaciti sredstva.

Nadam se da si me razumjela sto me muci
Unaprijed hvala na pomoci!

Zar to znaci da mi je gospoda krivo rekla (za iznos od 7 kn) te bi trebala slati ispravak joppda za kamate koji bi trebao biti umanjen i za tih novih 5 kn? ako je tako rekla da to je pojašnjenje njene upute.
pogledaj PPK 2283 i vidi jel ti taj joppd 7 kn knjižen. ako je rekla da makneš 7 kn a odnosi se na 2283 onda vrsta 2 tog joppda pa 3 ispravan bez 7 kn. ako si to napravila onda sačekaj par dana dok se sve ne poveže. 2283 joppd trebaju po nekoliko dana da se proknjiže jer idu i u regos.a provjeri i šifru općine na koju si stavila taj iznos zna nekad i zbog toga štekati.
ili da uplatiš 7 kn na foru 2283-oib-joppd od 7 kn ali moj savjet pričekaj nakon ispravka joppda par dana
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:46   #4133
Pitanjce.
Zna li tko kad se koristi šifra 0009 Ostali stjecatelji/osiguranici po osnovi radnog odnosa/plaće iz priloga 2?
Sestra mi je pokazala obrazac preko eGrađanina i vidim da joj je stalno korištena šifra na 6.1. 0009, na 6.2. 0001. Radi u nekom Zavodu pri Zagrebačkoj županiji (ne znam točno kak se zove) .Mislim da su na proračunu, da li može biti zbog toga.
Ako zna netko,baš me zanima...
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:48   #4134
Pitanjce.
Zna li tko kad se koristi šifra 0009 Ostali stjecatelji/osiguranici po osnovi radnog odnosa/plaće iz priloga 2?
Sestra mi je pokazala obrazac preko eGrađanina i vidim da joj je stalno korištena šifra na 6.1. 0009, na 6.2. 0001. Radi u nekom Zavodu pri Zagrebačkoj županiji (ne znam točno kak se zove) .Mislim da su na proračunu, da li može biti zbog toga.
Ako zna netko,baš me zanima...
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 10:47   #4135
neiskorišteni godišnji

Zanima me kada isplaćujem naknadu za neiskorišteni godišnji odmor radniku koji je prestao sa radom 06.04.2017., da li današnju uplatu povezujem sa JOPPD obrascem kada je bila isplata plaće za travanj (05.05.2017.) ili pravim sasvim novi obarazac JOPPD sa današnjim danom isplate za neiskorišeteni godišnji odmor?

Hvala
EMA21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:18   #4136
Quote:
EMA21 kaže: Pogledaj post
Zanima me kada isplaćujem naknadu za neiskorišteni godišnji odmor radniku koji je prestao sa radom 06.04.2017., da li današnju uplatu povezujem sa JOPPD obrascem kada je bila isplata plaće za travanj (05.05.2017.) ili pravim sasvim novi obarazac JOPPD sa današnjim danom isplate za neiskorišeteni godišnji odmor?

Hvala
Ako radiš posebnu isplatu radiš i poseban JOPPD obrazac. Šifra pod 6.2. ti je 0021.
Pozdrav!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 07:21   #4137
Quote:
Pero-zg kaže: Pogledaj post
Pitanjce.
Zna li tko kad se koristi šifra 0009 Ostali stjecatelji/osiguranici po osnovi radnog odnosa/plaće iz priloga 2?
Sestra mi je pokazala obrazac preko eGrađanina i vidim da joj je stalno korištena šifra na 6.1. 0009, na 6.2. 0001. Radi u nekom Zavodu pri Zagrebačkoj županiji (ne znam točno kak se zove) .Mislim da su na proračunu, da li može biti zbog toga.
Ako zna netko,baš me zanima...
da.mi smo navikli na 0001 kao pravnu osobu a zavodi idu na 0009 jer se tako i financiraju "Ostala tijela (izuzev HZMOi HZZO)kada su ostala tijela, sukladno odredbama Zakona o doprinosima ili odredbama posebnih propisa obveznici obračunavanja a nadležno ministarstvo obveznik uplate doprinosa" a 0001 u drugom retku je radni odnos kao i inače.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:42   #4138
Molila bih brzu pomoć. Sutra predajem JOPPD za inozemni autorski honorar.

Može li me netko uputiti pod koji redak upisujem doprinose - iznos 1. stupa, a pod koji iznos iz 2. stupa?

Prošli sam put to sve zajedno izračunala i upisivala pa mi je referentica rekla da to treba razdvojiti, a nije mi navela gdje. Hvala puno!
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:06   #4139
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Može li me netko uputiti pod koji redak upisujem doprinose - iznos 1. stupa, a pod koji iznos iz 2. stupa?
Na strani A:
pod VI.1. - 2. prvi stup
pod VI.2. - 2. drugi stup

Na strani B:
12.1. - prvi stup
12.2. - drugi stup
13.2. - zbroj oba stupa
damir12pr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 13:51   #4140
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Molila bih brzu pomoć. Sutra predajem JOPPD za inozemni autorski honorar.

Može li me netko uputiti pod koji redak upisujem doprinose - iznos 1. stupa, a pod koji iznos iz 2. stupa?

Prošli sam put to sve zajedno izračunala i upisivala pa mi je referentica rekla da to treba razdvojiti, a nije mi navela gdje. Hvala puno!
Zašto razdvojiti? je li taj nerezident u II stupu?

Pitam jer upravo proučavam autorski honorar za nerezidenta i baš se oko toga mučim. Nerezident ima OIB, nema A1 pa moram obračunati doprinos, ali on nije u II stupu. Zašto bi to onda trebalo odvajati?
Vekenga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.