Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?
DA 499 36.03%
NE 886 63.97%
Glasovatelji: 1385. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 00:02   #41
Za.
Tut-tut is offline  
Old 25.04.2013., 00:03   #42
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Dajte se nemojte šaliti. Referendum košta. A love nema. Ima toliko drugih, trenutno važnijih stvari zbog kojih bi se trebao organizirati referendum (rasprodaja nacionalne imovine, previsoki porezi, ćirilica(!!!!) itd.itd) a sad da idemo raditi ovo što nije u ovom trenutku niti upitno?
To sam već odgovorio. Za mene je pitanje obitelji i ozračja u kojem će rasti djeca od primarne važnosti, najvažnije pitanje za opstanak zapadne civilizacije. Da se ne ponavljam, pogledaj malo gore.

Quote:
Ako nekom padne na pamet da mjenja zakon o braku, onda organizirajte referendum. Ovako, to je stvarno nepotrebno, košta, a imamo i većih problema od toga. Ne treba stvarati problem tamo gdje ne postoji dok vatra gori na sve strane
Ne samo da pada na pamet, već se naveliko najavljuje promjena Obiteljskog zakona. Zato i jest ova inicijativa, jer je to jedini način da građani spriječe uvođenje tzv. "gay brakova" sa daljnom mogućnosti posvajanja djece, ukidanja naziva "majka" i "otac", itd. Sve smo to vidjeli kako se događa vani, ne treba tu puno misliti da vidiš kamo to ide.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Old 25.04.2013., 00:16   #43
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post

A što ćemo s incestom? Nećemo valjda bratu i sestri koji žele sklopiti brak uskratiti njihova prava?
Ovo na prvi pogled izgleda pretjerano i svakako će prvi argument biti da bi njihovo potomstvo imalo problema s genetskim bolestima. Zbog toga incest ne treba legalizirati. Ali postoji ali.

Što onda s istospolnim incestom? Tu ne može doći do nasljednih bolesti. To jeste hipotetska situacija, ali što ako se nađu dvije punoljetne psihički zdrave osobe istog spola koje žive u incestuoznoj vezi i traže za sebe pravo braka i posvajanja djece, koji bi argument onda bio protiv takvog zahtjeva?

Mislim da čak ni većina onih koji zagovaraju istospolne brakove ne bi to danas odobravala. Ali pitanje je zašto, jer po njihovoj logici za to nema nikakvih zapreka...
šišćevap is offline  
Old 25.04.2013., 00:36   #44
Gayevi koliko ja znam jedino brakom mogu osjetiti svog partnera/icu u bolnici i u sličnim situacijama kad je dozvoljen pristup samo obitelji.
marijanica 11 is offline  
Old 25.04.2013., 00:45   #45
svi vi koji ste protiv....kako ste stvoreni i došli na svijet?
...iz zajednice tate i tate ili mame i mame?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 25.04.2013., 00:47   #46
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
Može država u bankrot. Možemo rasprodati šume, vode... HEP, HŽ,...može čirilica u Vukovar i Gotovina i Markač ponovo u Haag ako treba, ali pederi i lezbe se ovdje ženit' neće
Samo nek se žene, ali neka izmisle neko svoje ime za tu svezu.
Ime 'brak' je zauzeto, tako se naziva zajednica između muškarca i žene.

btw budući da je anketa anonimna, sumnjam u vjerodostojnost trenutnog rezultata.
no_surrender is offline  
Old 25.04.2013., 00:52   #47
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
To sam već odgovorio. Za mene je pitanje obitelji i ozračja u kojem će rasti djeca od primarne važnosti, najvažnije pitanje za opstanak zapadne civilizacije. Da se ne ponavljam, pogledaj malo gore.
Dobro. Ja uistinu ne znam tko će u Hrvatskoj opstati ako ne spasimo ekonomiju, a sad raditi hajku i trošiti novac na referendum za jedno možda, malo mi je suludo.

Nisam na čistu glede homoseksualnih brakova. Nemam problem sa ženidbom ali imam sa posvajanjem djece i ne znam kako bi se to moglo urediti. Da sutra bude referendum DA ili NE, vjerojatno bih bila protiv homoseksualnih brakova isključivo zbog navedenog.
Međutim, ovaj referendum koji se predlaže, pošto ga u ovom trenutku smatram suvišnim, mene bi osobno iznervirao, i ne znam da li bih izašla na njega.


Quote:
Ne samo da pada na pamet, već se naveliko najavljuje promjena Obiteljskog zakona. Zato i jest ova inicijativa, jer je to jedini način da građani spriječe uvođenje tzv. "gay brakova" sa daljnom mogućnosti posvajanja djece, ukidanja naziva "majka" i "otac", itd. Sve smo to vidjeli kako se događa vani, ne treba tu puno misliti da vidiš kamo to ide.
Mislim da se ovo neće usuditi činiti bez javne rasprave
Uostalom, tada možete organizirati referendum. Zašto to činiti sada dok se još ne zna ništa?
SeaPrincess is offline  
Old 25.04.2013., 00:59   #48
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
To su općepoznati argumenti homofoba. Stvarno su degutantni. Uspoređivati ljude i životinje, sramotno. A kakve veze incest ima sa istospolnim brakovima? Šta postoji neki institut koji dozvoljava inces pa je uskraćen jednom dijelu stanovništva?

Ti kao da ne živiš u istom svijetu u kojem mi ostali živimo. Djeca odrastaju bez roditelja ili samo sa jednim roditeljem. Ako postoje dvije žene ili dva muškarca koji će pružiti svoju ljubav tom djetetu tko smo mi da im to zabranjujemo? Malo si okrenuo na temu posvajanja djece, što nije tema ovdje. U manjku argumenata izbjegavaš ono o čemu pričamo.
Ako postoje brat i sestra koji se žele vjenčati i imati dijete kojem će pružiti svoju ljubav, tko si ti da im to zabranjuješ?
S velikom razlikom da brat i sestra mogu normalno prirodnim putem imati dijete, a dva homoseksualca neće napraviti dijete ni da se sexaju 500 godina pet puta na dan.
Sad ćeš reći da nije moralno da se brat i sestra vjenčaju i seksaju?
Možda ćeš reći da je čak i nastrano tako nešto?
E pa vidiš, isto takvo mišljenje većina ljudi ima i o homoseksualnom seksu, brakovima i ikakvom posvajanju djece od strane homoseksualaca.
no_surrender is offline  
Old 25.04.2013., 01:01   #49
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Samo nek se žene, ali neka izmisle neko svoje ime za tu svezu.
Ime 'brak' je zauzeto, tako se naziva zajednica između muškarca i žene.

btw budući da je anketa anonimna, sumnjam u vjerodostojnost trenutnog rezultata.
Isto kao sto su u JAR-u neki kvartovi bili 'zauzeti' samo za bijelce.
francesca_00 is offline  
Old 25.04.2013., 01:03   #50
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
svi vi koji ste protiv....kako ste stvoreni i došli na svijet?
...iz zajednice tate i tate ili mame i mame?
Ne vidim razlog zasto bi se gay parove diskriminiralo i onemogucavalo da ostvare sva prava koja imamo ja i moj decko.

Zato da bi se neki ljudi osjecali bolji/povlasteniji jer su hetero?

I neki potezu usvajanje iako to nije tema ne vidim zasto bi dijete iz gay obitelji bilo ista drugacije od djeteta iz hetero obitelji
francesca_00 is offline  
Old 25.04.2013., 01:07   #51
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Isto kao sto su u JAR-u neki kvartovi bili 'zauzeti' samo za bijelce.
Znači kad bi homoseksualni parovi imali sva prava kao i heteroseksualni ali se njihova zajednica ne bi zvala brak nego mrak, prak ili civilna unija, to bi i dalje bila diskriminacija?
šišćevap is offline  
Old 25.04.2013., 01:08   #52
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
To su općepoznati argumenti homofoba. Stvarno su degutantni. Uspoređivati ljude i životinje, sramotno. A kakve veze incest ima sa istospolnim brakovima? Šta postoji neki institut koji dozvoljava inces pa je uskraćen jednom dijelu stanovništva?

Ti kao da ne živiš u istom svijetu u kojem mi ostali živimo. Djeca odrastaju bez roditelja ili samo sa jednim roditeljem. Ako postoje dvije žene ili dva muškarca koji će pružiti svoju ljubav tom djetetu tko smo mi da im to zabranjujemo? Malo si okrenuo na temu posvajanja djece, što nije tema ovdje. U manjku argumenata izbjegavaš ono o čemu pričamo.
ne, oni dalje stvarno misle traziti poligamiju. to je predvidjeno za buducnost

djeca odrastaju bez jednog roditelja slucajno, a ne namjerno. i imaju velike traume cijeli zivot zbog toga

tema jeste posvajanje djece jer se izjednacavanjem hetero i homo zajednice ne moze homo zajednici zabraniti posvajanje djece niti dobivanje djece umjetnom oplodnjom
lilith forever is offline  
Old 25.04.2013., 01:09   #53
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Znači kad bi homoseksualni parovi imali sva prava kao i heteroseksualni ali se njihova zajednica ne bi zvala brak nego mrak, prak ili civilna unija, to bi i dalje bila diskriminacija?
A kad bi crnci i bijelci imali ista prava samo se ne bi vozili u istim autobusima to bi i dalje bila diskriminacija?

zasto nekome toliko smeta civilni gay brak (kod maticara) nikakve crkve i slicno nikada necu moci razumijeti.
francesca_00 is offline  
Old 25.04.2013., 01:09   #54
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Isto kao sto su u JAR-u neki kvartovi bili 'zauzeti' samo za bijelce.
Usporedba ti je malo jača.
Brak je oduvijek bio zajednica muškarca i žene.
Ženski zahodi su oduvijek bili rezervirani za ženske.
Muški zahodi su oduvijek bili rezervirani za muške.
I to nema veze sa nikakvom diskriminacijom ni sa JAR-om.
no_surrender is offline  
Old 25.04.2013., 01:10   #55
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
ne, oni dalje stvarno misle traziti poligamiju. to je predvidjeno za buducnost

djeca odrastaju bez jednog roditelja slucajno, a ne namjerno. i imaju velike traume cijeli zivot zbog toga

tema jeste posvajanje djece jer se izjednacavanjem hetero i homo zajednice ne moze homo zajednici zabraniti posvajanje djece niti dobivanje djece umjetnom oplodnjom
??

Ja sam odrasla sa majkom i ne smatram se traumatiziranom osobom..
francesca_00 is offline  
Old 25.04.2013., 01:10   #56
Quote:
marijanica 11 kaže: Pogledaj post
Gayevi koliko ja znam jedino brakom mogu osjetiti svog partnera/icu u bolnici i u sličnim situacijama kad je dozvoljen pristup samo obitelji.
ma sto put sam bila u posjeti nekom u bolnici bez ikakvih problema
lilith forever is offline  
Old 25.04.2013., 01:11   #57
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je malo jača.
Brak je oduvijek bio zajednica muškarca i žene.
Ženski zahodi su oduvijek bili rezervirani za ženske.
Muški zahodi su oduvijek bili rezervirani za muške.
I to nema veze sa nikakvom diskriminacijom ni sa JAR-om.
A zene oduvijek nisu imale pravo glasa do xy godine
Crnci oduvijek nisu mogli zivjetu u bijelackim cetvrtima do xy godine
Brak je bio zajednica M-Z do xy godine
francesca_00 is offline  
Old 25.04.2013., 01:16   #58
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
To su općepoznati argumenti homofoba. Stvarno su degutantni. Uspoređivati ljude i životinje, sramotno.
Općepoznati argumenti zoofoba. Stvarno degutantno. Zar je osoba koja voli seks sa životinjama građanin drugog reda? Što se njezinim pravima?

Quote:
A kakve veze incest ima sa istospolnim brakovima?
Da li bi po tebi država trebala omogućiti bratu i sestri da sklope brak? Ako ne, onda si ti zapravo jedan veliki incestofob koji smatra da su osobe koje žive u incestu građani drugog reda i želiš im uskratiti prava.

Quote:
Šta postoji neki institut koji dozvoljava inces pa je uskraćen jednom dijelu stanovništva?
Postoje parovi koji žive u incestu, da. Treba li i njima omogućiti pravo sklapanja braka?

Quote:
Malo si okrenuo na temu posvajanja djece, što nije tema ovdje. U manjku argumenata izbjegavaš ono o čemu pričamo.
Kako nije? U linku koji sam stavio u prvom postu stoji:

Ciljevi referenduma su:

- Osigurati da Ustav i zakoni Republike Hrvatske definiraju brak jedino kao životnu zajednicu žene i muškarca
- Jamčiti zakonsku zaštitu djece, braka i obitelji te spriječiti izjednačavanje istospolne zajednice i braka
- Zaštititi djecu od usvajanja od strane istospolnih parova
- Učvrstiti pouzdanje svima koji cijene općeljudske vrijednosti da zajednički možemo donositi pozitivne promjene u hrvatskom društvu



Vidimo u drugim zemljama kako to ide. Prvo istospolno partnerstvo, onda gay "brak", onda pravo na usvajanje djece, onda izbacivanje riječi "majka" i "otac" iz dokumenata, onda zatvaranje neistomišljenika... sve je to već viđeno, to zna svatko tko čita novine.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.

Zadnje uređivanje Rob-Roy : 25.04.2013. at 01:30.
Rob-Roy is offline  
Old 25.04.2013., 01:18   #59
Quote:
marijanica 11 kaže: Pogledaj post
Gayevi koliko ja znam jedino brakom mogu posjetiti svog partnera/icu u bolnici i u sličnim situacijama kad je dozvoljen pristup samo obitelji.
To nije istina. Ja mogu otići kod javnog bilježnika i ovjeriti bilo koju osobu da me u slučaju bolesti i nemoći može posjetiti u bolnici. Sva prava koja imaju supružnici ja mogu prebaciti na bilo koju drugu osobu građanskim ugovorima sklopljenim kod javnog bilježnika.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Old 25.04.2013., 01:21   #60
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Dobro. Ja uistinu ne znam tko će u Hrvatskoj opstati ako ne spasimo ekonomiju, a sad raditi hajku i trošiti novac na referendum za jedno možda, malo mi je suludo.

Nisam na čistu glede homoseksualnih brakova. Nemam problem sa ženidbom ali imam sa posvajanjem djece i ne znam kako bi se to moglo urediti. Da sutra bude referendum DA ili NE, vjerojatno bih bila protiv homoseksualnih brakova isključivo zbog navedenog.
Međutim, ovaj referendum koji se predlaže, pošto ga u ovom trenutku smatram suvišnim, mene bi osobno iznervirao, i ne znam da li bih izašla na njega.




Mislim da se ovo neće usuditi činiti bez javne rasprave
Uostalom, tada možete organizirati referendum. Zašto to činiti sada dok se još ne zna ništa?

usuditi ce se oni svasta. ovi koji su trenutno na vlasti su doslovno ludi.

mene jedino brine sto to referendumsko pitanje ne rijesava pitanje djece, koliko se meni cini. jer novi zakon o umjetnoj oplodnji daje mogucnost neudatim zenama, bez partnera, da idu na oplodnju. i to lezbijke trenutno koriste. i cak imaju prednost pred hetero parovima. ako ovo i uspije, mogu oni izmisliti zakon o istospolnim zajednicama i tu predvidjeti i posvajanje djece od istih i umjetnu oplodnju.
a ovo ti je sad aktualno, vjeruj mi. nametnuti ce nam istospolne brakove ovo ljeto i posvajanje djece
lilith forever is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.