Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Kako ćete glasati 01.12?
Za 351 34.58%
Protiv 580 57.14%
Nevažeći 10 0.99%
Baš me briga za referendum (BOJKOT) 74 7.29%
Glasovatelji: 1015. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 18:26   #61
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Da, da..zato se u HR razvodi svaki treći par, a ljudi poput Kim Kardashian u braku mogu biti 15 dana, ali eto valjda joj je to 'dozvoljeno' samim time sto je hetero?

Ja ne znam kako bi se svijet prosjecnog hrvata mogao promijeniti time da HR za 5-10-15god ozakoni bracnu jednakost, da li bi taj isti prosjecni hrvat manje volio svoje zenu, osjecao se 'ugrozenim' od strane gejeva, meni je to neshvatljivo.
Pa smiju i pederi i lezbe bit "u braku" 15 dana, to im nitko ne brani. Svi mogu bit u braku koliko god zele. Kakve to veze ima sa bilo cime?
John_Wayne is offline  
Old 23.10.2013., 18:26   #62
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Da je pitanje protuustavno, referendum se ne bi nikad raspisao. Uostalom, upravo ti si bio jedan od gorljivijih zagovornika teze da se referendum uopće neće ni održati, a sad kad ti je to palo u vodu, sad ovdje po forumu zagovaraš da Partija na vlasti počini državni udar. Ne brini, meni bi čak ta solucija bila i draža, komunjare bi se totalno kompromitirale tada.


gdje je to zagovaram državni udar ženo božja?! pa ja PRENOSIM informaciju samo!

o ti mater

pa prvi post u temi NIJE MOJ!!!!!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 23.10.2013., 18:27   #63
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Pa to bi tako trebalo biti kako ti pišeš, ali Partija namjera da, nakon što referendum prođe, i nakon što se građani izjasne za promjenu Ustavu, da u Saboru jednostavno odbiju sprovesti legalno i legitimno iskazanu volju naroda. Ove komunjare na vlasti nas doslovno vraćaju u totalitarizam, ali nije mi jasno kako ovaj forumaš mancihld ne shvaća da on u biti zagovara državni udar?
To neće proći jer će protiv toga ustati cjelokupna stručna javnost, neovisno o tome što se mnogi od njih ne slažu sa ovom inicijativom. Koliko sam vidio, čak je i gospodin Zelić iz GONG-a, koji se protivi inicijativi, upozorio na Odboru da tumačenje vladajuće koalicije nije ispravno. U udžbenicima ustavnog prava također piše ovo što sam ja rekao, dakle i pravni stručnjaci stoje na tome, na kraju krajeva nije teško shvatiti da to kaže i Ustav.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a jel ti znaš da je već samo pitanje referenduma protuustavno!
O tome brine Ustavni sud, a onda referenduma nebi ni bilo. Referendumska pitanja prolaze kroz rešeto Ustavnog suda. Nisam siguran da su ga vladajući uopće poslali tamo, dakle i oni znaju da je u skladu sa Ustavom.
IuliusCaesar is online now  
Old 23.10.2013., 18:27   #64
oni ciljano nisu poslali pitanje ustavnom sudu na procjenu ustavnosti jer znaju da će pitanje na ustavnom proći.

tako da, nemojte pričati o protuustavnosti pitanja.
kotulica is offline  
Old 23.10.2013., 18:32   #65
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
znači kad su žene dobile pravo glasa onda je cijeli princip glasanja obezvrijeđen?

znači kad su crnci dobili dozvolu da se vijenačaju sa bjeklinjama brak je obezvrijeđen?
Opet nekorektna izjava.

Odnos prema braku, ti izjednačavaš s američkim rasizmom i odnosom amera prema crncima i indijancima.

U Hrvatskoj nema zakonske diskriminacije homo osoba.

Homo osobe mogu sve što i heteroseksualne osobe, nema ograničenja.

A pojam braka je je pojam sam za sebe, koja liberalima i onako ne znači ništa!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 23.10.2013., 18:33   #66
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Opet nekorektna izjava.

Odnos prema braku, ti izjednačavaš s američkim rasizmom i odnosom amera prema crncima i indijancima.

U Hrvatskoj nema zakonske diskriminacije homo osoba.

Homo osobe mogu sve što i heteroseksualne osobe, nema ograničenja.

A pojam braka je je pojam sam za sebe, koja liberalima i onako ne znači ništa!
Pa to je odlično da posežu za takvim argumentima, znači da ih je toliki očaj i panika stisla, i da je voda odavno stigla do grla, pa pokušavaju sa tako očitom patetikom nešto promijeniti.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 23.10.2013., 18:34   #67
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Opet nekorektna izjava.

Odnos prema braku, ti izjednačavaš s američkim rasizmom i odnosom amera prema crncima i indijancima.

U Hrvatskoj nema zakonske diskriminacije homo osoba.

Homo osobe mogu sve što i heteroseksualne osobe, nema ograničenja.

A pojam braka je je pojam sam za sebe, koja liberalima i onako ne znači ništa!
pa da je u SAD-u tada bio referendum u Ustav bi se donijela odluka o zabrani međurasnih vjenčanja

i sad to "zabranu" (teoretsku) promatraj iz današnjeg vremena i reci jel bi bila normalna?

i sad to preslikaj na ovaj referndum i recimo šta bude za 30 godina i dal će i onda biti normalno da je brak ISKLJUČIVO između m i ž
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 23.10.2013., 18:35   #68
ne dajte se navuć na trolerske zamke!

tema nije o statusu gay zajednica, već o kršenju ustava!
divizija is offline  
Old 23.10.2013., 18:36   #69
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Jesi li ti svjestan da ti, zajedno sa Peđicom i Zokijem, ako podržavaš mišljenje da Sabor može odbiti provesti volju građana iskazanu na referendumu, da zazivaš državni udar? Doduše, što se mene tiče, takav rasplet bi bio možda još i bolji, ove crvene komunjare na vlasti bi se izložili tome da ih se zauvijek stigmatizira kao one koji nisu poštovali volju naroda. Da ne spominjem da bi se takav potez Partije iznimno lako i brzo srušio na Ustavnom sudu. O tom nisi razmišljao, zar ne?
A tko jednom zakotrlja tu spiralu odgovara za sve posljedice koje se mogu izroditi iz toga. Državni udar nije igra kojom bi se trebali igrati ni partijski igrači koji imaju udbašku infrastrukturu u svom zaleđu. Jednom kada narodu pukne film mogli bi lako ispraviti Franjinu pogrešku o svervatskom pomirenju. Pa to zapravo niti ne zvuči tako loše.
KozaračkoKolo is offline  
Old 23.10.2013., 18:39   #70
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bitno je da skurimo pare za referendum...nemamo ih inače gdje potrošiti a narodu u zemlji meda i ptičjeg mlijeka ionako treba više "igara" nego kruha.
Jebiga, LGB zajednica nametla redefiniciju braka, a inače ih boli kurac za sam brak ali ono iz inata "brđanima" i što sad očekivati...

Meni smeta kada osobe kojima brak znači nešto poput lanjskog snjega, nameću novu definiciju braka, osobama kojima taj brak nešto znači.

Kao da bi ja nametao redefiniciju ženske mode, a ono boli neka stvar što će se nositi sljedeće sezone
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 23.10.2013., 18:39   #71
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
crna i bijela rasa su isto vrijedne.
homoseksualci i heteroseksulci KAO POJEDINCI su isto vrijedni.

ali gay zajednica i muško-ženska zajednica NISU isto vrijedne, iz OČITIH razloga.
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ponavljam, izjednačavanjem stvari koje NISU iste (kvalitativno), jedna od njih se obezvrijeđuje.

ovi tvoji primjeri su stoga deplasirani, tu su izjednačene kvalitativno iste stvari.
Uzalud ti to njima objasnjavas. To ovi kvazi-napredni urbano-moderni ljevicari qurca ne kuze. Oni misle da je obitelj nesto sto nema veze s mogucnoscu pravljenja djece. Misle da je isto ako u brak udju muskarac i zena ili dva muskarca. Pazi ti to, to je njima ISTO?!?

Uostalom ajmo jos jednom ponovit iako je vec stotinu, ma sta stotinu, milijun puta receno - homoseksualcima NISTA NIJE USKRACENO, i dalje se mogu vjencat samo sto ne mogu to nazivati brakom i ne mogu posvajati djecu. Sve ostalo MOGU. Mogu se, zamislite vi to, vozit istim autobusima kao i hereroseksualci, mogu raditi na istim pozicijama, smiju ici u iste restorane, smiju se kupati u istim bazenima...a ovdje se postavlja diskusija kao da je maltene u pitanju apartheid nad pederima. Dakle SVE IM JE DOZVOLJENO. Al brak ne moze. Obitelj ne moze. Moze registrirano partnerstvo, zajednica, izvanbracna druzina, kako god. I ne znam vise koji qurac se uopce po tom pitanju raspravlja.
John_Wayne is offline  
Old 23.10.2013., 18:40   #72
znači vi niste protiv da gayevi ozakone veze samo se ne smije zvati ta njihova ozakonjena veza brak

nije šija nego je vrat
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 23.10.2013., 18:45   #73
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ne dajte se navuć na trolerske zamke!

tema nije o statusu gay zajednica, već o kršenju ustava!
Iskreno, jebe mi se za terminologiju i (skrivene) potankosti.


Ali ono što me jako zanima je pitanje tko je taj mudonja koji će izaći pred građane i reći "jebe se nama za vaše referendumsko mišljenje!".
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 23.10.2013., 18:45   #74
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
šta je sljedeće - zabrana žendibe ljevacima i onima sa plavim očima?
Koje ti gluposti pises, majko mila...kakve veze ljevaci i plave oci imaju sa muskarcima i zenama?! Jesi li imalo svijestan gluposti svojega upisa?? To je tvoj "argument"?! Boze moj...
John_Wayne is offline  
Old 23.10.2013., 18:46   #75
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Iskreno, jebe mi se za terminologiju i (skrivene) potankosti.


Ali ono što me jako zanima je pitanje tko je taj mudonja koji će izaći pred građane i reći "jebe se nama za vaše referendumsko mišljenje!".
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 23.10.2013., 18:47   #76
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa da je u SAD-u tada bio referendum u Ustav bi se donijela odluka o zabrani međurasnih vjenčanja

i sad to "zabranu" (teoretsku) promatraj iz današnjeg vremena i reci jel bi bila normalna?

i sad to preslikaj na ovaj referndum i recimo šta bude za 30 godina i dal će i onda biti normalno da je brak ISKLJUČIVO između m i ž
Ja to gledam drugačije.

Na pitanje, želim li redefiniciju brka moj je odgovor NE.

Na pitanje, želim li nekom uskratiti da žive zajedno, da se seksaju, da se vole, da igraju perverzne igrice... odgovor je opet NE.

Jednostavno razlikujem neke vrijednosti od pojma ljudskih prava.

Smeta mi kada netko kaže, da u biti želim u sljedećem koraku valjda zabraniti da dvije homo osobe žive skupa, a ja kao što sam rekao, ne smatram da je redefinicija braka povećanje ljudskiih prava, jer homo osboe mogu živjeti skupa i konzumirati svoja ljudska prava i bez redefinicije braka.


Druga stvar je zakonodavac, koji sebe postavlja iznad volje građana (većine). Partija očito i dalje misli da je nepogrešiva, ali sad više ne "štiti" radničku klasu, sad TOBOŽE štiti "homosobe"

Umjesto zaključka, čekajte HDZ i imati ćete ćirilicu i homobrakove kladim se!!!!!!!! (nisam zaboravio lov na Gotovinu!)!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 23.10.2013., 18:48   #77
ljudi moji, čim budu objavljeni rezultati ovog narodnog referenduma, oni se automatski ugrađuju u ustav (o tome su bezbroj puta govorili ustavnopravni stručnjaci) tako da je ovo čisto neka sdp-ovska predstava za javnost ili za unutarsaborske potrebe (ucjenjivanje oprbe, ili za prebacivanje odgovornosti za neizglasavanje referenduma na hdz ili nešto tome slično).
kotulica is offline  
Old 23.10.2013., 18:50   #78
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Uzalud ti to njima objasnjavas. To ovi kvazi-napredni urbano-moderni ljevicari qurca ne kuze. Oni misle da je obitelj nesto sto nema veze s mogucnoscu pravljenja djece. Misle da je isto ako u brak udju muskarac i zena ili dva muskarca. Pazi ti to, to je njima ISTO?!?

Uostalom ajmo jos jednom ponovit iako je vec stotinu, ma sta stotinu, milijun puta receno - homoseksualcima NISTA NIJE USKRACENO, i dalje se mogu vjencat samo sto ne mogu to nazivati brakom i ne mogu posvajati djecu. Sve ostalo MOGU. Mogu se, zamislite vi to, vozit istim autobusima kao i hereroseksualci, mogu raditi na istim pozicijama, smiju ici u iste restorane, smiju se kupati u istim bazenima...a ovdje se postavlja diskusija kao da je maltene u pitanju apartheid nad pederima. Dakle SVE IM JE DOZVOLJENO. Al brak ne moze. Obitelj ne moze. Moze registrirano partnerstvo, zajednica, izvanbracna druzina, kako god. I ne znam vise koji qurac se uopce po tom pitanju raspravlja.
Obitelj i brak nisu isti pojmovi.

Zašto hetero i homo brak nebi bili isti? Ako se dvoje ljudi vole i žele živjeti zajedno osobno mi je svejedno jesu li to muškarac i žena, muškarac i muškarac ili žena i žena.

Nastavak je toliko bizaran...kao da su homići gubavci pa bi ih trebalo izolirati...
Biljka is offline  
Old 23.10.2013., 18:52   #79
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Iskreno, jebe mi se za terminologiju i (skrivene) potankosti.


Ali ono što me jako zanima je pitanje tko je taj mudonja koji će izaći pred građane i reći "jebe se nama za vaše referendumsko mišljenje!".
Cak i da se pojavi netko takav, nista se u ovoj drzavi ne bi promijenilo. Ovaj lijeni, nesposobni, zaslijepljeni, zaglupljeni i letargicni narod ama bas nista ne moze pokrenut. Cak i da se dogodi "ustavna kriza", nista se ne bi dogodilo. Novine bi slijedeci dan donijele naslovnice sa naslovima "ustavna kriza", i to je to. Partija bi i dalje bila na 20-25% podrske. Nije problem u politicarima nego u narodu, treba mijenjat narod. Ja bi ovdje naselio 4 milijuna Kineza, a u zamjenu bi im poslao 4 milijuna Hrvata, njima bi ionako bilo svejedno. Kakav narod, takva i vlast. Imamo ono sto zasluzujemo. Da se nadje neki mudonja i da izadje "pred narod" i da kaze "narode, vi ste jedna nakupina beskorisnih luzera", dam se kladit da bi taj isti narod i dalje glasao za tog mudonju. Jer je ovaj narod skupina beskicmenjaka. Mozes mu prodat apsolutno sve.
John_Wayne is offline  
Old 23.10.2013., 18:52   #80
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Unatoč protivljenju oporbe, u odluci o raspisivanju referenduma ostala je formulacija da se neće odlučivati izravno o promjeni, već o odluci o pristupanju promjeni Ustava. To Saboru otvara mogućnost da predložena definicija braka, ako i uspije na referendumu, u konačnici ipak ne uđe u ustav.
nepoštivanje odluke referenduma bi bilo kršenje USTAVA. sabor treba samo potvrdit odluku naroda.
divizija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.