Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za preferencijalno biranje saborskih zastupnika?
DA 317 87.81%
NE 44 12.19%
Glasovatelji: 361. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 12:40   #21
Strah me kada Željka Markić i slični njoj budu sjedili u Saboru... A takvi trenutno uživaju veliku podršku naroda...
sitnaMalaPlava is offline  
Old 11.06.2014., 12:42   #22
Može li se dodati anketa u temu?
tome is offline  
Old 11.06.2014., 12:43   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pročitaš referendumsko pitanje i što kog trebaš pitati!
Ona i njezinaa udruga su jako vjesti sto se referendumskih pitanja tice.Ne vjerujem im,niti slova.
bubi mir is offline  
Old 11.06.2014., 12:45   #24
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem Zeljki MArkic "ni kada darove nosi",a ni njenoj udruzi.Tako da sam jako skeptican.
Vidjet cu kako ce se ocitovati druge udruge i pojedinci,pa cu odluciti hocu li zacepiti nos i potpisati.
Treba odlučivati na temelju sadržaja. "Vidjeti kako će drugi, pa onda tako i ja" - je logika ovce, logika stada, krda, metoda onih koji ne misle svojom glavom...
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 12:46   #25
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ona i njezinaa udruga su jako vjesti sto se referendumskih pitanja tice.Ne vjerujem im,niti slova.
Zaboga bubi, pa ovo pitanje i kikići mogu razumjeti, naime, korak prema neposrednijoj demokraciji, osim ako ti je bas isključivo stalo do stranka i njihovih manipulacija i davanja njima u ruke da biraju ljude.

I ček, trebaju ti udruge reć da vi 'vjerovao', da bi imao mišljenje i stav, o ovako jednostavnoj stvari (ili o bilo čemu)?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #26
Da živimo u nekoj normalnoj zemlji, prijedlog bi bio odličan...
Ovako bi nas vratili u mračni srednji vijek samo...
sitnaMalaPlava is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #27
Mislim da Dragan Zelić iz GONG-a sada sjedi u nekom opskurnom kafiću, pali cigaretu za cigaretom i češe potiljak lijevom rukom. Nije mu jasno kako se neka druga udruga ugurala u njihov teritorij s ovako vrhunskim prijedlogom.

Ovaj prijedlog je takva šamarčina "civilnim aktivistima" od kojih je formalno ovo trebalo još davnih dana započeti, no nije.

Vesna i Zoran Pusić na aparatima od muke.
balkanski pastuh is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #28
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ona i njezinaa udruga su jako vjesti sto se referendumskih pitanja tice.Ne vjerujem im,niti slova.
Bogu hvala, ne mogu biti svi pognute glave dok nas ovi lijevo-liberalni tlače i harače!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #29
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Treba odlučivati na temelju sadržaja. "Vidjeti kako će drugi, pa onda tako i ja" - je logika ovce, logika stada, krda, metoda onih koji ne misle svojom glavom...
Da,zelim cuti sto o referendumskom pitanju imaju za reci prvenstveno pravnici(neovisni) i politolozi,pa cu onda odluciti jer pokretacima referenduma ne vjerujem(kako sam vec napisao).
bubi mir is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #30
Quote:
sitnaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Strah me kada Željka Markić i slični njoj budu sjedili u Saboru... A takvi trenutno uživaju veliku podršku naroda...
Možda, ali od kakve Vesne Pusić i sličnih zatucanaca i kvazidemokrata koji bi ukidali referendume i sl., teško da uopće i može biti gore...
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #31
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Al ti omogućava da i ljudi koji laprdaju i "bore se" za svoju stvar uđu u Sabor za razliku od nekog 7. na listi koji nikada neće se javiti za riječ u Saboru, 80% ga neće biti tamo + doći će kao ovca dići ruku jer su mu zapovijedili iz središnjice stranke.
Sada imaš dvije glavne stranke i nekoliko manjih u Saboru. Ja se bojim da će kroz par mandata primjene ovoga što predlažu referendumom u Saboru biti stotinu zastupnika koji se svaki bori za svoju stvar što će stvarati nemoguće situacije.

Cijela poanta sustava političkih stranaka jest da ne postoji jedna osoba koja vodi sve već da u odlučivanju sudjeluje što veći broj građana. Pa neka u Sabor dođe krelac koji ne zna rečenicu sastaviti, bitno je da zna dignuti ruku kada mu se kaže jer ne donosi on odluke za sebe već u ime stranke.

Ako se svi možemo složiti da Milanović, Čačić, Karamarko i ostali političari ne zaslužuju čuvati crtane ovce, zašto im onda želite dati još veću moć i olakšati da donose odluke u ime svih nas?
Zek0slav is offline  
Old 11.06.2014., 12:47   #32
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem Zeljki MArkic "ni kada darove nosi",a ni njenoj udruzi.Tako da sam jako skeptican.
Vidjet cu kako ce se ocitovati druge udruge i pojedinci,pa cu odluciti hocu li zacepiti nos i potpisati.
Imam slično mišljenje o toj gospođi. Prefrigana je to žena.
DJTcro is offline  
Old 11.06.2014., 12:48   #33
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Zaboga bubi, pa ovo pitanje i kikići mogu razumjeti, naime, korak prema neposrednijoj demokraciji, osim ako ti je bas isključivo stalo do stranka i njihovih manipulacija i davanja njima u ruke da biraju ljude.
plava ptico sjeti se i na ovim izborima jedni dobili najviše galsove ali drugi sjede u Bruxellesu, tako će i na parlamentarnim izborima isto biti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 11.06.2014., 12:48   #34
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem Zeljki MArkic "ni kada darove nosi",a ni njenoj udruzi.Tako da sam jako skeptican.
Vidjet cu kako ce se ocitovati druge udruge i pojedinci,pa cu odluciti hocu li zacepiti nos i potpisati.
Kada bi GONG dao ovakav prijedlog, ja bih potpisao iako ih ne mogu očima.

Što te konkretno smeta u samom prijedlogu?
šišćevap is offline  
Old 11.06.2014., 12:49   #35
Quote:
sitnaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Strah me kada Željka Markić i slični njoj budu sjedili u Saboru... A takvi trenutno uživaju veliku podršku naroda...
mene je strah ove ekipe sada, osim par časnih iznimki
juanpablom is offline  
Old 11.06.2014., 12:49   #36
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Zaboga bubi, pa ovo pitanje i kikići mogu razumjeti, naime, korak prema neposrednijoj demokraciji, osim ako ti je bas isključivo stalo do stranka i njihovih manipulacija i davanja njima u ruke da biraju ljude.

I ček, trebaju ti udruge reć da vi 'vjerovao', da bi imao mišljenje i stav, o ovako jednostavnoj stvari (ili o bilo čemu)?
Moze biti jednostavno kao 1+1,ali ako je od UIO i na hladno pusem.
Napisao sam da zelim cuti sto o tome imaju za reci neovisni pravnici i politolozi.
bubi mir is offline  
Old 11.06.2014., 12:50   #37
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da,zelim cuti sto o referendumskom pitanju imaju za reci prvenstveno pravnici(neovisni) i politolozi,pa cu onda odluciti jer pokretacima referenduma ne vjerujem(kako sam vec napisao).
A koji bi bili ti tzv. "neovisni"? Jesi li u stanju ikoga imenovati?
- Sizif - is offline  
Old 11.06.2014., 12:51   #38
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Kada bi GONG dao ovakav prijedlog, ja bih potpisao iako ih ne mogu očima.

Što te konkretno smeta u samom prijedlogu?
U samom prijedlogu nista,pokretacu ne vjerujem u dobronamjernost,pa zelim biti siguran da nema neka caka i da se iza svega ne krije zelja Zeljke Markic da ude u sabor.
bubi mir is offline  
Old 11.06.2014., 12:52   #39
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A koji bi bili ti tzv. "neovisni"? Jesi li u stanju ikoga imenovati?
Oni koji nisu clanovi udruge koja pokrece referendum.
bubi mir is offline  
Old 11.06.2014., 12:55   #40
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Oni koji nisu clanovi udruge koja pokrece referendum.
To ne znači da su neovisni... mogu biti članovi neke druge udruge, stranke i još mnogo manje neovisni... poput tebe, koji u onom svojem upisu unaprijed odbacuješ mišljenje svojom glavom. To nije nikakva neovisnost.
- Sizif - is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.