Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 15:04   #1
Nesreća Julesa Bianchia

Au, shit...

Forza Jules!
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 16:07   #2
Na slici se vidi kako je isčupan "rollbar" iza njegove glave a da bi se to dogodilo udarac mora biti itekako snažan.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 17:12   #3
Kad se pogleda iz šireg ugla gadno izgleda

#KeepFightingJules

__________________
Let me explain something to you. I am not "Mr. Lebowski". You're Mr. Lebowski. I'm the Dude!
Gosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 17:28   #4
Quote:
WayOut kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je da je probusio zadnju desnu gumu na bageru!
Sve u svemu grozno!
Nije to tak grozno kak sam ja mislio prije nego sam videli sliku

Bianchi se zapravo postrugal u bager

Za razliku od villote koja se zabila u kamion

Razlika je ogromna, jer je villotin bolid u trenutku stao a sva energija od udarca ušla je u kacigu -jer je kacigom opalila u rampu od kamiona

Bianchi je kacigom samo ostrugao o bager -puno je manje energije ušlo u bianchuevu kacigu

Čemu svjedoči i sam izgled kacige

Dok je villotina kaciga bila smrskana -kao i glava ispod nje

Ova slika je unijela veliku dozu optimizma u moje prognoze

Prije nego li sam vidio sliku bio sam uvjeren da je udes bio fatalan

Ovako je to u rangu schumacherove ozljede - sa jednom ogromnom razlikom -bianchi je operiran odma. Za razliku od schumachera koji je operiran prekasno. I upravo zato još uvjek spava i spavati će dok ne umre
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:05   #5
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post

Ovako je to u rangu schumacherove ozljede - sa jednom ogromnom razlikom -bianchi je operiran odma. Za razliku od schumachera koji je operiran prekasno. I upravo zato još uvjek spava i spavati će dok ne umre
Nije to baš tako jednostavno (iako je istina ovo da bi bilo bolje da su Šumija odmah vozili direktno u Grenoble, i da se tu izgubilo određeno vrijeme zbog stajanja u krivu bolnicu), ali nemoj govoriti da su ozljede u rangu njegovih jer je Šumi imao brdo hematoma i lezija (i desno i lijevo i u sredini) i nije nebitno ni kakve su, ni gdje su locirane jer o tome ovisi i koji je dio mozga (i koliko teško) pogođen i da li ''bitni'' ili ''manje bitni'' centri u njemu, itd., ali ima tu brdo faktora, a ne baš samo brzina operacije...

Tako da iskreno držim fige da su Julesove ozljede ipak puno lakše od Šumijevih.. i nadam se da će bolnica pustiti neke konkretnije informacije uskoro...
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:21   #6
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako jednostavno (iako je istina ovo da bi bilo bolje da su Šumija odmah vozili direktno u Grenoble, i da se tu izgubilo određeno vrijeme zbog stajanja u krivu bolnicu), ali nemoj govoriti da su ozljede u rangu njegovih jer je Šumi imao brdo hematoma i lezija (i desno i lijevo i u sredini) i nije nebitno ni kakve su, ni gdje su locirane jer o tome ovisi i koji je dio mozga (i koliko teško) pogođen i da li ''bitni'' ili ''manje bitni'' centri u njemu, itd., ali ima tu brdo faktora, a ne baš samo brzina operacije...

Tako da iskreno držim fige da su Julesove ozljede ipak puno lakše od Šumijevih.. i nadam se da će bolnica pustiti neke konkretnije informacije uskoro...
Čovjek je udrio u bager. Pogledaj što je od bolida ostalo.

Schumacher je pao na obiteljskom skijanju.

Ozljede glave su zeznuta stvar. Moš past s bicikla i ubit se. Možeš se motorom zabit u kamion i preživit. Osobno poznajem i jednoga i drugoga

Mozak je prekompleksan organ da bi znali koji udarac je koliko fatalan

Ali sa sigurnošću možemo tvrditi da u slučajevima kad mozak otiče da svako odgađanje operacije škodi pacijentu

Nadalje. Optimist sam zato jer sam prvotno mislio da se desila repriza de villotine nesreće.

Ako nisi upoznata s pojedinostima de villotine nesreće guglaj

Tako da je bianchi prošao puno, puno bolje
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:27   #7
Osim toga schumacher je imao brdo hematoma i lezija upravo zato jer su zakasnili s operacijom pa je mozak toliko otekao da je zgnjecio samog sebe. Otud te lezije i hematomi. A ne od inicialnog udarca u kamen. Koji je koliko me znanje iz fizike služi mogao bit samo slabiji od bianchievog
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:29   #8
Meni sve ovo vise lici na ozljedu vrata (vratne kraljeznice) nego glave!
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:33   #9
Jedino sam našao ovu rekonstrukciju,koja ne znam koliko je točna.
https://www.youtube.com/watch?v=q2Qf2cBGiCQ

I ja sam tražio snimku nesreće,i nema je na YT nigdje. Očito FIA briše sve takve clipove. A i pitanje dal' će pustiti snimku u javnost.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:33   #10
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Čovjek je udrio u bager. Pogledaj što je od bolida ostalo.

Schumacher je pao na obiteljskom skijanju.

Ozljede glave su zeznuta stvar. Moš past s bicikla i ubit se. Možeš se motorom zabit u kamion i preživit. Osobno poznajem i jednoga i drugoga
Da, ali je isto tako Šumi imao bezveznu, a Bianchi state of the art kacigu. Pogledaj od čega je ta kaciga Massu spasila.

Quote:
Nadalje. Optimist sam zato jer sam prvotno mislio da se desila repriza de villotine nesreće.

Ako nisi upoznata s pojedinostima de villotine nesreće guglaj
Ne, ne znam ni ko je Villota

Budem proguglala.
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:41   #11
Ma glava je u pitanju, ali ak je i trzajna ozljeda vrata, niš čudno ak se u mjestu zaustavio...

Ipak, imaju taj HANS, valjda je on spriječio gore posljedica po vrat

Zadnje uređivanje MytByte : 05.10.2014. at 18:48.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:48   #12
Drži se Jules. Uz tebe smo.
sportski1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 19:03   #13
Quote:
Sam633 kaže: Pogledaj post
Ne želim da se ovo shvati kao šala, tj. nije mi baš jasno šta je napisano.

Misliš, poznavao si prvu osobu?
Poznavao sam čovjeka koji je pal z bicikla i poznajem čovjeka koji se motorom zabil u kamion

Kao i još barem 100 slično unesrećenih. Jer sam 3 godine vozio kola hitne pomoći pa sam se nagledao svega
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:13   #14
ovo su zapravo odlične vjesti

http://www.lequipe.fr/info-continue/bianchi/97363

znači kaže ovako

16:21
Pas de nouvelle avant demain

15:16
Opération terminée

13:30
Confirmation du diagnostic

13:06
L'accident de Jules Bianchi


znači od postavljanja dijagnoze do okončanja operacije je prošlo tek nešto više od sat i pol, što bi značilo da je operacija trajala svega 45 minuta

A to je dobro iz razloga što je to samo bila ona "operacija" gdje se buši lubanja kako bi iscurio likvor i kako bi se smanjio pritisak. Znači nema većih ozljeda unutar same glave, samo je likvor istekao

Tako da ja tu sada već prognoziram ishod kao kod Daniela Albrechta

Što je jako jako dobar ishod.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:19   #15
ali ovo je fascinantno

13:30
Confirmation du diagnostic

13:06
L'accident de Jules Bianchi


svaka čast japancima. A ne oni debili francuzi iz meribela

japancima je trebalo 24 minute, francuzima 24 sata
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:28   #16
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Osim toga schumacher je imao brdo hematoma i lezija upravo zato jer su zakasnili s operacijom pa je mozak toliko otekao da je zgnjecio samog sebe. Otud te lezije i hematomi. A ne od inicialnog udarca u kamen.
Ajme, Joža, zašto lupetaš napamet, opet ti ponavljam da patofiziologija trauma glave nije baš tako jednostavna, lol. Ali ako želiš da te podučim o TBI i tome kako akceleracija i deceleracija djeluju na tkivo (i tome koja je razlika između kontuzija, intracerebralnih i subarahnoidalnih krvarenja i epiduralnih i subduralnih hematoma), javi na PM pa ću to rado učiniti, osim iz knjiga, znam ponešto i iz vlastitog iskustva

Quote:
Otud te lezije i hematomi. A ne od inicialnog udarca u kamen.
Argh, zašto tako voliš pametovati o stvarima za koje nisi uopće kompetentan (kao da smo si nešto u rodu ) Nije točno što si napisao i ne dezinformiraj molim te ljude - taj rast intrakranijalnog tlaka izazivaju edemi (a ne ovako kako si ti napisao da povišeni intrakranijalni tlak izaziva hematome ), a do kojih pak dolazi zbog pritiska hematoma na moždano tkivo, i zato onda može doći do povišenog IKT-a. I kod ovakvih sudara se najčešće radi o akutnom subduralnom hematomu (krvarenju između tvrde i meke moždane ovojnice), a btw, većina hematoma nastaje naglo i praktički trenutačno, već unutar prve minute. Dok iz ovog što si ti nalupetao proizlazi da postoje samo sekundarne traume glave, a da se ista dovoljno brzo ''otvorila'', onda nikakvih trauma ne bi valjda ni bilo?!

Ovo o čemu ti pričaš su sekundarne traume glave, tj. niz komplikacija koje se onda nadovežu na primarnu ozljedu i mogu dodatno pogoršati inicijalnu situaciju, ali daleko od toga da to ide ovako kako si ti to sebi (pogrešno) pojednostavio. I zato se ostavi pisanja ovakvih postova jer će te još netko ozbiljno shvatiti!




p.s. Iju, vidiš da sam čak i bolji neurokirurg od tebe
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:28   #17
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
ali ovo je fascinantno

13:30
Confirmation du diagnostic

13:06
L'accident de Jules Bianchi


svaka čast japancima. A ne oni debili francuzi iz meribela

japancima je trebalo 24 minute, francuzima 24 sata
Japanci su mozda i svjetski prvaci u pruzanju hitne pomoci. Doveli su se u tom polju gotovo do savrsenstva.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:32   #18
Kakav japanci autoritet imaju,nije ništa čudnog.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:35   #19
Quote:
Patagonija kaže: Pogledaj post
bla, bla
jesi li držala bušilicu u ruci? -nisi.

jesi studirala medicinu? -nisi.

BTW znaš da se za taj zahvat najčešće koristi ista ona blekendekerica kakvom muževi buše u zidu rupe za tiple - neznaš.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:38   #20
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Kakav japanci autoritet imaju,nije ništa čudnog.
Ja sam fasciniran efikasnošću medicinske ekipe. Svaka čast.

Ako preživi samo njima može zahvaliti.

A charlija whitinga na goli otok. Koji kreten. Prvo drži utrku pod satefycarom kad su uvjeti skoro pa za intermedije. A onda pusti da se bolid izvlači traktorom umjesto dizalicom
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.