Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li prosvjed branitelja u Savskoj?
DA 53 35.57%
NE 93 62.42%
Nemam mišljenje 3 2.01%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 11:02   #61
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem da si ti branitelj kad si toliko pun mržnje i bijesa.

Te spike prodaji nekom drugom.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto...1/Default.aspx
Prosvjed branitelja u Kninu
01.12.2008

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...da/547460.aspx
Prosvjed branitelja u Zagrebu
16.4.2011.
Kratko je komentirala(premjerka Kosor) i prosvjed tisuća branitelja na Trgu bana Jelačića uz tipičnu opasku da je to demokratsko pravo svih.

imaš li još što dodati ? ili i dalje ne vjeruješ da je i prije bilo prosvjeda
frane2110 is offline  
Old 22.10.2014., 11:11   #62
http://www.youtube.com/watch?v=IP-YC3MasFw

A ne treba ni ovo zaboraviti.
__________________
Respektirajte našu strast!
srednji bojler is offline  
Old 22.10.2014., 11:11   #63
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Na osnovu čega je ministar izvukao brojku od 250 tisuća potpisa, pa da ga se smijeni?
Tako što je u registru 500 000+ branitelja (što on najbolje zna pošto svako malo dodaje nove), a i u tih 500 000 naravno nema preminulih pošto su očito branitelji po njemu besmrtni, pa eto on želi da protiv njega potpiše preko pola od tog broja da bi on shvatio kako nema podršku.
Kažem doista izjava za antologiju ludila, čak i za naše standarde...
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 22.10.2014., 11:14   #64
Quote:
hukers kaže: Pogledaj post
koja prava to točno nemaju? aha, moj susjed koji ima 9,5 soma kuna mirovine nema ista prava ko i ja pa zato prosvjeduje... naravno. ujutro na kavicu u kafić, pa malo u kladionicu, pa na kavicu, pa popravni u kladionicu pa ručak... i ja bi takva prava. a radno je sposobniji od mene koji imam 29 godina.
koja prava ?
pa da si slušao što su rekli na zadnjoj konvenciji prije dva tri mjeseca u Dvorani Lisinski onda bi znao što traže.ali kako nekim medijima tako i tebi važnije je bilo svesti cijelu konvenciju na zviždanje lažnog dragovoljca i invalida Predraga Matića, pozdravljanju Thompsona i Šimunića, nego obratiti pažnju i usmjeriti se na bitno .

jedan od zahtjeva je ,unijeti u Ustav odredba o Domovinskom ratu kao temelju samostalne i suverene Hrvatske .
frane2110 is offline  
Old 22.10.2014., 11:16   #65
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Tako što je u registru 500 000+ branitelja (što on najbolje zna pošto svako malo dodaje nove), a i u tih 500 000 naravno nema preminulih pošto su očito branitelji po njemu besmrtni, pa eto on želi da protiv njega potpiše preko pola od tog broja da bi on shvatio kako nema podršku.
Kažem doista izjava za antologiju ludila, čak i za naše standarde...
ha ha ! tužno ali istinito . za ministra branitelja i danas ima pola milijuna . od 1995-e nitko od njih nije umro .
frane2110 is offline  
Old 22.10.2014., 11:19   #66
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ha ha ! tužno ali istinito . za ministra branitelja i danas ima pola milijuna . od 1995-e nitko od njih nije umro .
Taj registar koliko ja znam treba ukljucivati sve branitelje ikada. To bi značilo da i od 91'-95' nema poginulih....
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 22.10.2014., 11:26   #67
Vi očekujete od njih da se zamaraju takvim sitnicama, a bore se protiv ekstremističkog elementa u društvu.
Creeping Death is offline  
Old 22.10.2014., 11:37   #68
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Taj registar koliko ja znam treba ukljucivati sve branitelje ikada. To bi značilo da i od 91'-95' nema poginulih....
i to što kažeš !
frane2110 is offline  
Old 22.10.2014., 11:39   #69
meni i dalje nije jasno što točno oni hoće?
Dlapek is offline  
Old 22.10.2014., 11:45   #70
Mozda bi netko mogao procitati Ustav RH, onaj dio na ravnopravnost svih gradana bez obzira na naciju i vjeru.
Jugoslavija je mrtva, sada smo u EU, to je zajednica vise nacija i ljudi raznih vjera i rasa.
Koja blamaza od skupa!
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Old 22.10.2014., 12:01   #71
Pravi show bi mogao bit kad država bankrotira, za vrijeme sljedeće vlasti koja god ona bila, kad se lova za mirovine bude dijelila na kapaljku.

"Socijalni mir" nikada nije bio krhkiji
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 22.10.2014., 12:02   #72
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Problem je u definiciji lažnog branitelje i lažnog invalida.
Sve koje ja znam su bili u vojsci a bili su ranjeni. Ali je upitno koliko je to ranjavanje u njima ostavilo realne posljedice.

Primjer: stan moga rođaka je kupio jedan branitelj (na žalost sada pokojni).
Imao je 50 godina i već je bio 10 godina u mirovini od 5000 kuna.
.....[/url]
Tebi su upitne posljedice stradavanja u ratu i da se tebe pita on mirovinu očito nebi ni trebao imati. Tebi su upitne posljedice a čovjek je umro sa svojih 50 godina. Kako te nije sram uopće uzimati si za pravo da ti prosuđuješ koliko je ko stradao.
OnOff is offline  
Old 22.10.2014., 12:05   #73
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Uz najavu mijenjanja zakona kojim bi se ukinula ionako već smanjivana prava invalidima (obični branitelji zapravo i nemaju prava iako će se mnogi od njih sada solidarizirati s invalidima), taj istup je svakako jedan od povoda da se prosvjed ovako brzo rasplamsa.
OK, ovo je jedino što je do sada konkretno iznijeto glede nezadovoljstva branitelja.

quick google kaže da je najava promjene bila još 2012 godine te izvješće Odbora za ratne veterane kojim predsjeda Josip Đakić iz 2013 a u kojemu ne nalazim ništa glede smanjivanja prava invalida.

Dakle, kako se došlo do informacije da će se smanjivati prava branitelja-invalida?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 22.10.2014., 12:18   #74
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Dakle, kako se došlo do informacije da će se smanjivati prava branitelja-invalida?
I koja će se točno prava smanjiti i na koji način? Pitam jer me zanima, a u nijednom članku na to nisam naišao. Ovaj članak iz Nacionala (koji je 2 god star) ništa posebno ne otkriva
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 22.10.2014., 12:27   #75
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
hoće svoja prava , i žele da se ne izjednačava Hr branitelji i agresori
Prava već imaju. Ali će morati pristati na smanjenje kao i svi ostali u državi.
Kao što smo mi djelatnici na to bezbrigovorno pristali: http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...6/Default.aspx
krena is offline  
Old 22.10.2014., 12:52   #76
Quote:
OnOff kaže: Pogledaj post
Tebi su upitne posljedice stradavanja u ratu i da se tebe pita on mirovinu očito nebi ni trebao imati. Tebi su upitne posljedice a čovjek je umro sa svojih 50 godina. Kako te nije sram uopće uzimati si za pravo da ti prosuđuješ koliko je ko stradao.
Prije par mjeseci je jedan radnik žurio na posao u 14.00. I vidi on u kafiću piju kavicu njegova dva kolega iz rata. Bili su u uniformi jer je upravo završila "smjena". I kažu oni njemu da stane i neka popije kavu.
A on njima: ne mogu jer moram brzo na posao. Ako zakasnim odmah mi skidaju sat vremena. Moram zaraditi moju mršavu plaćicu, moram zaraditi vilu za gazdu,
penziju za moga oca i majku , plaću za vas dvojicu , plaću za gradonačelnika
...
..

Meni se ne bi ništa ticalo. Ali me se tiče jer će uvesti porez na pokretnine i nekretnine , prirez i podrez i što sve ne. A moja inženjerska plaća sa 30 godina staža nije još dosegla prosjek RH.

A onaj jadnik što je umro sa 50 godina , umro od infarkta srca. Sumnjam da je to od PTSP-ija jer mu je i otac umro sličnih godina.
krena is offline  
Old 22.10.2014., 12:53   #77
http://narod.hr/hrvatska/hrvatska-br...va-branitelja/

Tragedija. Koliko je moralo biti boli i nagomilanog stresa u ovoj požrtvovnoj ženi da se to dogodilo! A ovdje se vodi rasprava o novcu i materijalnim pravima...

Neka joj je laka hrvatska zemlja koju je toliko voljela da je zbog nje i umrla. Počivala u miru.
saurus is offline  
Old 22.10.2014., 12:58   #78
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
I koja će se točno prava smanjiti i na koji način? Pitam jer me zanima, a u nijednom članku na to nisam naišao. Ovaj članak iz Nacionala (koji je 2 god star) ništa posebno ne otkriva
Zanima i mene jer ništa konkretno ne nalazim a promjene se najavljuju već dvije godine.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 22.10.2014., 13:07   #79
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci je jedan radnik žurio na posao u 14.00. I vidi on u kafiću piju kavicu njegova dva kolega iz rata. Bili su u uniformi jer je upravo završila "smjena". I kažu oni njemu da stane i neka popije kavu.
A on njima: ne mogu jer moram brzo na posao. Ako zakasnim odmah mi skidaju sat vremena. Moram zaraditi moju mršavu plaćicu, moram zaraditi vilu za gazdu,
penziju za moga oca i majku , plaću za vas dvojicu , plaću za gradonačelnika
...
..

Meni se ne bi ništa ticalo. Ali me se tiče jer će uvesti porez na pokretnine i nekretnine , prirez i podrez i što sve ne. A moja inženjerska plaća sa 30 godina staža nije još dosegla prosjek RH.

A onaj jadnik što je umro sa 50 godina , umro od infarkta srca. Sumnjam da je to od PTSP-ija jer mu je i otac umro sličnih godina.
Prvo si rekao da stradao u prometnoj, sad spominješ PTSP a umro zbog srca. Daj se dogovori sam sa sobom. I poštedi nas ovih priča rekla kazala.
OnOff is offline  
Old 22.10.2014., 13:14   #80
Ljudi dragi, razglabate o potpuno promašenim stvarima temeljenim na jednom izrazito zlonamjernom mitu - generalnom mitu o braniteljima kao lažnim braniteljima sa nezasluženim pravima !

Radi se o situaciji di se ide na davanje prava cijelom jednom korpusu mase ljudi koji izvorno dolaze iz redova agresora , terorista i neprijatelja RH , iz tzv. SAO Krajine koji bi po novom prijedlogu zakona trebali biti po pravima izjednačeni sa HR braniteljima i ostalim stradalnicima DR-a.

Stvar je tu jasna kao i posljedice toga.

Ako država grca u gubitcima i dugovima i ima ograničen braniteljski budžet sa najavama rezanja a istovremeno ide na značajno povećanje mase ljudi kojima treba isplaćivati razna prava (a koji dolaze iz redova tzv. SAO Krajine) onda je jasno koje će biti financijske posljedice po HR branitelje i stradalnike.

Ali te financijske posljedice nisu primarni čak ni sekundarni problem kao one političke posljedice koje će proizaći iz izjednačavanja korpusa neprijateljskih stradalnika sa pravima HR braniteljima/stradalnika.
One udaraju u sam temelj stvaranja ove države !

Ajmo povući ovakvu paralelu, da na Vlast u Srbiji dođu oni koji "neutralno" gledaju na Kosovare i Srbe, odnosno VRS i OVK pa krenu izjednačiti borce OVK i stradalnike sa "odmentnutog" Kosova sa srpskim vojnicima i srpakim stradalnicima sa Kosova...dok istovremeno u SMDCDR-a instaliraju "šiptarskog" obavještajca OVK !

PS. meni je dovoljno da tamo vidim pukovnika Ivicu Arbanasa da znam da su to prosvjedi autentičnih branitelja, da ne spominjem stopostotne invalide DR-a koji su i izvorno pokrenuli prosvjede.
Priče o "somovima" kuna, "premaldi za mirovine" i kaldionicama su za budale.

Zadnje uređivanje hr1u00 : 22.10.2014. at 13:27.
hr1u00 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.