Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2015., 10:17   #41
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ako pravosudni organi traže klemma,
sada do njega neće doći ?
Dobra metoda - traže li te pravosudni organi ili policija?
Ma smisli prosvjed,proglasi se žrtvom ili borcem za opće dobro,podigni šator, upadni u crkvu, nađi invalida kojega ćeš gurati ispred sebe...
Dlapek is offline  
Old 29.05.2015., 10:17   #42
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
to treba tretirati,
kao ubojstvo s nakanom.
staviti na leđa organizatorima
ubojstvo s nakanom?
juanpablom is offline  
Old 29.05.2015., 10:18   #43
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Franjo bar ne bi dopustio da Glavašević junior baljezga bez ikakvih sankcija.
Mnogi zaboravljaju da je i dalje glavni zahtjev smjena ministra i njegovog pomoćnika.

Nikakvi prijevremeni izbori.
Je. A mi smo u šumi. I jadni ništa ne shvaćamo.
ecobarbarus is offline  
Old 29.05.2015., 10:19   #44
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Je. A mi smo u šumi. I jadni ništa ne shvaćamo.
Složit ćemo se da se ne slažemo.
Winter Snake is offline  
Old 29.05.2015., 10:21   #45
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Znaci to sto je jedan svecenik zapjevao nesto automatski znaci da KC ne radi dobar posao? Ja bi im svima skinuo place na 2 mjeseca sto mu se nisu pridruzili. Kamo srece da Franjo ustane.
Samo jedan primjer. Crkva kao institucija u našoj državi je svim mastima premazana. Čast iznimkama, no vjernik je bolje biti izvan te institucije. Za Franju neću komentirati, meni je to ludost i nemogućnost prevladavanja duhova prošlosti.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 29.05.2015., 10:22   #46
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Isso Miki, s kim ja živim u istoj državi....
Ah, zamisli tek kako je nama koji moramo zivit u drzavi sa onima koji glasaju za SDP.
Rory Delap is offline  
Old 29.05.2015., 10:22   #47
Đuri bi bilo pametnije da ne baljezga jer se samo blamira svakom novom izjavom. Onu gadoriju od sinoć su sami skrivili i nikakvo kmečanje o "milicionerima koji hapse po crkvi" ili "vlasti koja šalje miliciju na svoj narod" to neće promijeniti. Jebote pa oni su sinoć očekivali da se legalizira njihovo pravo na bezzakonje, a nakon toga kmeče o policijskoj represiji koje nije bilo. A što tek reći za imbecile koji su prijetili plinskim bocama. U par sati su se popišali i na sebe (i svoju borbu) i na sve nas. Sinoć su dosegli nivo ljigavosti koji inače osjećam za "hrvatske" jugolevičare.
GojkoVelicanstv is offline  
Old 29.05.2015., 10:24   #48
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Ah, zamisli tek kako je nama koji moramo zivit u drzavi sa onima koji glasaju za SDP.

Tebi je lako.
Meni je tri puta gore jer moram živjet i sa glasačima SDP-a i HDZ-a..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 29.05.2015., 10:24   #49
Kolumnist indexa Goran Vojković je ovim današnjim komentarom sve rekao.

Donosim ga u cijelosti, jer ga svi trebamo pročitati. A ponajprije Milanović i vlada, kako bi počeli raditi svoj posao.

Quote:
PRIJE komentara sinoćnjih događaja ispričat ću vam kratku priču o svom prijatelju, hrvatskom branitelju.

Moj prijatelj se u obranu Hrvatske uključio još u kasno ljeto 1991. godine. Danas je lako pričati, no onda su stvari bile prilično zajebane. Vojna policija, ona JNA, uredno se šetala po Splitu. Da mlađima malo dočaram stanje: Hrvatska je imala policiju i nešto što je izgledalo na početak vojske, naoružano otprilike da može zaustaviti oklopni transporter. U vojarnama po gradovima je uredno bila JNA, sa svojim topovima, tenkovima, u Splitu i brodovima. I imala je prilično zavidnu avijaciju.

Tko se tada prijavio u početke Zbora narodne garde, nije znao hoće li se izboriti za Hrvatsku ili će mu za par dana doma pokucati par vojnika s "belim opasačima" (vojna policija JNA) ili još gore, KOS-ovi agenti. I osvetiti se na njemu. Ili obitelji. Ili oboje.

No, moj prijatelj je krenuo braniti Hrvatsku. Puno prije većine njih. Kada se nije znalo što će biti. Par mjeseci kasnije postao je i poznat i to na način da su s razarača Split (onaj što je pucao po gradu po kojem nosi ime), radio-stanicom prozivano ime najvećih splitskih "ustaša". I kako iste čeka metak, a poneki i tromblon. I prozovu moj frenda, među njima, makar evo čovjek iz partizanske familije, a nešto i nije imao dovoljno čista krvna zrnca za pravog ustašu.

Od Splita se išlo dalje, južno bojište, nezgodno područje, frend je radio svoj posao, ponekad bi se vidjeli dok bi dobio koji slobodni dan za oprati uniformu i odmoriti se. I da, primijetio sam – u uniformi ga nikada nisam vidio osim kada je izravno došao s fronta. Kaže da toliko smrdi nakon dva tjedna terena da je ne želi ni vidjeti. Čizme mislim da ni sada ne nosi, nakon što je proveo danima po 24 sata u njima kada je bio neki četnički napad i trebalo je biti spreman za sve.

Godina je 1992. Kada se malo primirje zahuktalo, moj dragi prijatelj dobio je slobodno. Odradio je svoje za Hrvatsku. Medalja je tu, uniformu su mu ostavili (obukao je mislim još jednom za Oluje), no kada je u civilstvu došao do vrata firme – bila su zatvorena. Rat, pretvorba, problemi – posla nije bilo. Dan kasnije – na faksu gdje je studirao novi šok: prestala su mu studentska prava. To što je bio u ratu – nikoga nije briga (kasnije su branitelji dobili pravo naknadnog upisa, ali ovaj moj frend je od šoka tog dana jednostavno počeo zaobilaziti zgradu fakulteta).

Sreća po mog dragog prijatelja, u Hercegovinu su došle mirovne snage, koje su tražile prevoditelje i vozače. Engleski zna dobro, auto nije problem vozit – posla u Hrvatskoj nema, ide čovjek na ugovor. No, naravno, kako su Ujedinjeni narodi pomalo lopovska organizacija kao i svaka druga, jako dobro paze da čovjek kod njih, posebno ako nije iz zapadnih država, skupi 5 godina staža (doba kada se stječe pravo na UN-ovu mirovinu). Naravno, dobio je otkaz nakon 4,5 godina.

Čovjek koji ne priča o ratu

Prijatelj je već u kasnim tridesetima, jedan rat i jedan polurat na leđima, žena previše bolesna da može raditi – snalazi se. Radi kao prodavač – ne plate ga. Pa radi kao monter, pa ga sjebe recesija. Pa na kraju napravi pravu inovaciju – mali tehnički proizvod. Simpatičan. Koristan. No, kupci su samo firme (takav je uređaj), firme naravno traže na račun, dakle otvori obrt, plaća poreze, prireze, komoru sve…

U međuvremenu, ženi se stanje pogoršalo, umrla je u zagrebačkoj bolnici. Ostao je sam. I vidim ga, nakon par mjeseci – opet jedan posao ujutro, drugi popodne, ide na terene, svoj uređaj pokušava prodati okolo po sajmovima. Vozi staru Škodu Fabiu koja mu je ostala od supruge, onaj prvi model.

Žali se moj prijatelj na državu, na političare, na sistem, ali nikada baš nikada nije to povezivao sa svojim sudjelovanjem u ratu. Čak i o ratu malo priča, makar je puno prošao. Radi, se bori, plaća velike poreze kao i svi mi. Štoviše, u par navrata, kada je tražio posao, neki su mu predbacili i ne baš hrvatsko prezime. Bio je previše ponosan da dođe na drugi razgovor sa Spomenicom domovinskog rata i medaljama koje je dobio.

Eto, to je moj prijatelj, hrvatski branitelj. Jedan od ljudi koji su dali velik dio života da bi imali državu koju imamo. I netko tko će uvijek biti pravi čovik i branitelj i junak – za mene. I da je on bio u ovim prosvjedima – duboko bih se zamislio.

No, moj prijatelj vam ne prosvjeduje. Iz dva razloga. Spominje i on familiju vladajućima (isto je radio i kada su bili prošli vladajući), ali čovjek radi – trudi se svaki dan i za prosvjede nema vremena. Drugo, vidio sam da poštuje vlast, u smislu većine naroda. Glasa (svaki puta iziđe na izbore) i poštuje ono što narod odluči. Makar, kažem, vladajućima opet spomene rodbinu.

Ne prosvjeduju svi branitelji, pa ni većina

I onda kada mi kažu da prosvjeduju branitelji – to jednostavno nije istina. Jer moj frend je branitelj, dragovoljac, čovjek koji je za ovu zemlju puno dao i puno propatio. Nikada od nje nije ništa tražio, ali ni ne prosvjeduje. Radi, bori se, a svoj glas će nekome dati kada već izbori budu.

A sada da se vratimo na ono sinoć. Jasno je – Glogoški nije iza ovoga. Đuro Glogoški jednostavno nema ni logistike ni znanja ni iskustva za ovako složene velike akcije. On je, kao i drugi veterani u kolicima jednostavno izmanipuliran i gurnuti naprijed, pred kamere, da izgleda da policija ide napadati ljude u kolicima. Jeftina promidžba. I Glogoški će, kada ispuni svoju ulogu, biti gurnut natrag u anonimnost. On uostalom ne predstavlja čak ni sve stopostotne invalide, jer nisu svi u njegovoj udruzi, a kamoli sve koji su zdravlje izgubili u Domovinskom ratu.

I dodatno, Glogoški jako često zaboravlja jednu stvar: on jest teški invalid, koji ima pravo na svu pažnju, pomoć i ostalo što prima. Ima pravo u ime svoje udruge reći što misli. Ali politički, ako priča o vlasti, oporbi, Imunološkom zavodu ili treće – on je samo jedan od građana. Ima točno onoliko prava koliko i svako drugi. Nikakva dodatna politička prava ne daje ni sudjelovanje u ratu.

Politički, sve branitelje, svih nešto preko 500.000 ne predstavlja nitko – jer udruge veterana ne obuhvaćaju sve branitelje. Štoviše, većina branitelja nije nigdje aktivna, jer smatra da oko te svoje ratne epizode ne mora biti aktivna u nekoj udruzi – to su odradili, vratili se svom životu i bore se dalje.

Uostalom, da hoće – pa pola milijuna branitelja uredno izabere vlast koju želi. Ta identifikacija jedne stranke s braniteljskom populacijom je jednostavno – lažna. Kao što je priča "prosvjedi branitelja" nepotpuna. Prosvjeduje jedan mali broj.

Zlo željno vlasti

Iza svega ovoga, jer nismo naivci, nalazi se zlo željno vlasti. Zlo spremno izmanipulirati ljude u kolicima i poslati ih tamo gdje je jasno da će policija morati djelovati. Zlo koje je spremno dovesti do situacije usijanja, gdje može biti i krvi, jer netko će kad-tad postati previše nervozan.

Dosta je pizdarija o spontanim okupljanjima! Spontano se ni ne postavljaju šatori niti se dovlače zahodi, niti se zakupljuju autobusi. Spontano se ne pojavljuje cijela logistika koja se pojavljuje kod prosvjeda: voda, hrana, oprema za boravak…. Pa morate se dobro organizirati za piknik, a ne za skup par stotina ljudi u par dijelova grada!

Dakle, iza ovoga je netko, dobro organiziran i dobro spreman i željan vlasti, čiste nepatvorene vlasti u kojoj bi vladao strahovladom. Gdje bi koristio braniteljske udruge, gdje bi sužavao slobode medija, gdje bi se ponašao kao da je sredina 90-tih, a ne 2015. godina u kojoj je Hrvatska članica EU i NATO, a bivši neprijatelj u tako lošem stanju da bi ga zaustavilo prosječno lovačko društvo iz Dalmatinske zagore.

Šuplji zahtjevi prosvjednika

Priče o tome da se eto želi smjena ministra Matića (mislim što bi te bio da ministar nije hrvatski branitelj i zatočenik srpskih logora!) pola godine pred izbore – besmislene su. Tko želi smjenu ministra u izbornoj godini, glasa za drugu stranku. Uostalom, kada se nađe krimen ministru, ministar leti – upravo je HDZ našao nedavno ozbiljne probleme u Ministarstvu kulture i ministrica je odletjela. S pravom.

To da se prosvjeduje radi susreta s premijerom – također je glupost. Politički, to može tražiti svatko od nas, i pri tome ga premijer može i ne mora primiti. Tko se oko toga ljuti – ne mora na narednim izborima glasati za ovog premijera.

Štoviše, možda bi bilo najbolje da vođe prosvjeda lijepo istaknu svoju listu, pa da vidimo što narod kaže. Milanović ili Klemm, u prvoj izbornoj jedinici. Zašto ne? Ili je nekoga strah demokracije i stvarnog mišljenja naroda?

Ovo je previše ozbiljno za stranačka priopćenja

I na kraju – ostavite nas ovih stranačkih (SDP-HDZ) priopćenja tko je odgovoran. Možemo politički vjerovati jednima ili drugima, to ostavimo za izbore. Ovo su stvari koje trebaju istražiti državni organi i vidjeti tko organizira masovne neprijavljene prosvjede.

Želimo gospodo Vlade i DORH-a i tajnih službi – znati imenom i prezimenom tko je ta kukavička šaka jada koja ovo organizira i gura ljude u kolicima u prve redove. I želimo da ta kukavička šaka jada opako željna vlasti makar pala krv, bude identificirana i sankcionirana, sukladno Ustavu i zakonu.

A kada moj prijatelj, ovaj s početka priče, bude išao prosvjedovati, evo i mene odmah uz njega. Njemu vjerujem. Ovima "spontanima" uz logistiku dovoljnu da se snimi holivudski film A-produkcije – više ne vjerujem ni slova.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 29.05.2015., 10:26   #50
Aj reci te ko je bija na vlasti 26.02.2011. kad je odrzan jedan od najvecih braniteljskih prosvjeda? Kada su bili neredi u radicevoj? Vjerojatno ih je SDP placa da sruse hdz s vlasti, ako se dobro sican i tad je klemm bija medu glavnima..ljudi su isprid SVOG ministarstva prosvjedovali i trazili ostavke ministra koji je tu radi NJIH, te price o 40000 kao glavnom razlogu prodajite nekom drugom jer su van index,24 sata i jutarnji tako rekli!
To nisu lazni invalidi ni lazni branitelji kakve ih se zeli prikazati jer oni lazni sigurno nebi prosvjedova i rikira da ga se otkrije..i u ostalom sta koga briga jeli neko prosvjeduje? ako je vama ili nekom trecem lose, pa ko vama brani da prosvjedujete? borite se za svoja prava ako mislite da su ugrozena.
__________________
Samo hajdučki!!!
Il pinturicchio is offline  
Old 29.05.2015., 10:26   #51
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Samo jedan primjer. Crkva kao institucija u našoj državi je svim mastima premazana. Čast iznimkama, no vjernik je bolje biti izvan te institucije. Za Franju neću komentirati, meni je to ludost i nemogućnost prevladavanja duhova prošlosti.
Daleko od toga da je KC idealna, svi znamo da ima svojih mana, ali staviti jedan link i pokusati time sugerirati nesto... Treba shvatiti da su ti svecenici samo ljudi kao sto smo ti i ja, nista vise. Neki njihovi postupci se tebi/meni mogu ili ne moraju svidjati.
Rory Delap is offline  
Old 29.05.2015., 10:26   #52
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ubojstvo s nakanom?
a ne !

izmanipuliraš sirotinju,
ona si nešto napravi,
a ti ostaneš nevin ?

malo sutra.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 29.05.2015., 10:28   #53
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Neki njihovi postupci se tebi/meni mogu ili ne moraju svidjati.
S druge strane, ti i ja se ne predstavljamo kao duhovni pastiri.
Clint Eastwood is offline  
Old 29.05.2015., 10:29   #54
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Tebi je lako.
Meni je tri puta gore jer moram živjet i sa glasačima SDP-a i HDZ-a..
Sta ti je zivot...
Rory Delap is offline  
Old 29.05.2015., 10:29   #55
Quote:
Jack Doe kaže: Pogledaj post
Milanović je balavac kojemu nije jasno da funkcija koju obnaša znači i sastajanje sa ljudima koji mu se i otvoreno protive, pogotovo ako se radi o ljudima koju su mu i omogućili da se nalazi na funkciji na kojoj se trenutno nalazi.
Nek se baci kamenom onaj koji je bez grijeha....

A što je s onima koji braniteljima govore da nisu branitelji samo zato jer ne podržavaju ovaj cirkus u režiji dokazanog kriminalca klemma, a sada već znamo i dokazanok muljatora i manipulatora, a bogami i kokošara (sitni lopov) Glogoškog?

Tko god stajao iza njih, nebitno je.

Podjelu između branitelja nisu napravili ni Milanović, ni sadašnja vlast, ni nikakvi komunisti ni jugonostalgičari ni kurci ni palci.

Braintelje su upravo podijelili ljudi kao Klemm. Glogoški, Deur, Đakić, i cijeli niz drugih koji se kao bore za "prava branitelja" a u biti ih cijelo vrijeme zloupotrebljavaju za vlastitu, osobnu, kokošarsku (jer prodaju našu čast i naš ponos za judine škude) korist.

Ne jednom sam doživio od podržavatelja šatoraša na ovom forumu (a i inače u životu svako malo naletim na neku pijanu kretenčinu) da mi se negira moj braniteljski status isključivo i jedino zato jer ne podržavam ovaj cirkus kojega jedna izuzetno manjinska, interesno organizirana skupina iz populacije svih hrvatskih branitelja radi.

Treba stati na loptu, svi zajedno nebitno tko koga podržava i tko je na čijoj "strani" (iako sam ja osobno uvjeren da među nama običnim ljudima strane ne postoje i da smo svi mi na istoj strani, al eto zavadi pa vladaj djeluje) .

I prestati reagirati emotivno, ohladiti glavu i razgovarati na osnovi činjenica i argumenata.

Klemma i glogoškog na žalost ne zanimaju argumenti.
Pa je posljedično sa tim došlo do toga da više ni druga strana ne sluša što govore, jer to bog dragi nemože pratiti što ovi svaki dan novoga izmisle.

I sada smo tu di jesmo.

Za dijalog, bilo kakav, uvijek su potrebne dvije strane zainteresirane za dijalog.

Ako jedna strana na razgovore dolazi sa ultimatumima - tu dijaloga nema.

I zato bi bilo dobro za sve branitelje, što god koji mislio o svemu, da nas Klem i glogoški što prije prestanu sramotiti.


Jer cijenu njihove zajebancije neće platiti oni na kraju priče, nego opet mi koji jesmo branitelji a koji ne jedemo govna i ne tražimo kruha preko pogače , nego se i dalje radom i trudom borimo za ovu zemlju.

Rat je gotov.
Moj zapovjednik Gotovina je dao svoju zadnju zapovijed koju sam dužan izvršiti.
A ta zapovijed glasi- rat je gotov.

Svatko tko priziva novi rat, novi sukob, nekakav Majdan u ovoj našoj nesretnoj - taj ne voli ovu zemlju.
HvalaNaRibama is offline  
Old 29.05.2015., 10:30   #56
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Kolumnist indexa Goran Vojković je ovim današnjim komentarom sve rekao.

Donosim ga u cijelosti, jer ga svi trebamo pročitati. A ponajprije Milanović i vlada, kako bi počeli raditi svoj posao.
A tko drugi bi stajao iza ovoga nego Špijunčina himself, to mu je posao otkad zna za sebe...
Mutikaša i Špijunčina-sad znamo i zašto nema vremena dolaziti u Sabor.. jebiga treba to sve organizirat..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 29.05.2015., 10:30   #57
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da je KC idealna, svi znamo da ima svojih mana, ali staviti jedan link i pokusati time sugerirati nesto... Treba shvatiti da su ti svecenici samo ljudi kao sto smo ti i ja, nista vise. Neki njihovi postupci se tebi/meni mogu ili ne moraju svidjati.
Neka imaju svoje stavove i postupke, no neka ih ne iskazuju javno. Btw. pročitaj ovo:

http://pollitika.com/odvojenost-drzave-i-crkve
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Old 29.05.2015., 10:32   #58
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Neka imaju svoje stavove i postupke, no neka ih ne iskazuju javno. Btw. pročitaj ovo:

http://pollitika.com/odvojenost-drzave-i-crkve
Dobro, zasto ih ne bi iskazivali javno? Ja kao vjernik zelim da ih iskazuju javno pa se onda mogi ili ne moram sloziti sa njima. Prisiljavaju oni nekoga na nesto svojim iskazivanjem stavova?
Rory Delap is offline  
Old 29.05.2015., 10:32   #59
Koja nakaradna situacija...

Dečki koji su pravi invalidi i branitelji, a koji se nisu, npr. pijani propucavali po birtijama na dopustu ili na liniji, trebaju počistiti kukolj unutar svojih redova. Nakon toga neka sumiraju svoje zahtjeve i objave ih da dobiju podršku naroda, ako već misle da je imaju. Ne bi bilo loše da prosvjeduju radi antihrvatske politike koja se provodi još od onog ofucanog dikobraza.

Prosvjednike u crkvi Sv. Marka treba uhititi i procesuirati radi nepoštivanja zakona države za koju su se tako zdušno borili. Ako uz sve povlastice i beneficije koje branitelji već ostvaruju misle da za njih ne vrijede pozitivni pravni propisi RH, onda nisu ništa drugo nego licemjeri.

U svakom slučaju, bez obzira na to je li ovo orkestrirano iz tabora vuka presvučenog u janjeću kožu ili ne, Milanović je politički retard koji si je sposoban zabiti 8 autogolova u roku jednog poluvremena.
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Old 29.05.2015., 10:35   #60
Evo još jedan od odličnih komentara sa hop.hr

"Što prije napraviti ilustraciju"
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.