Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 20:10   #1781
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
Ne bi bio problem ni u ovakvoj situaciji da europljani imaju volje suprotstaviti se sirenju africkih i bliskoistocnih naroda, sto uopce ne bi bilo tesko napraviti.

Kako te volje ocito nema, afrikanci ce nastavit prebacivat svoje viskove u europu i jedino pitanje za budocnost europe ostaje hoce li biti islamska ili crnacka i kome ce se prikloniti preostali domorodci. Prepostavljam ipak islamu, barem povrsno. Niko ziv ne zeli zivjeti u dominantno crnackim drustvima.
Zasto islamska ILI crnacka? To jedno ne iskljucuje drugo. Bas fina kombinacija
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:15   #1782
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
BROJ STANOVNIKA

2011./2016.

SPLIT-> 178.102/173.109(-4.993)

ŠIRE GRADSKO PODRUČJE(Split,Kaštela, Solin, Trogir, Podstrana, Klis, Dugopolje)-> 271.286/ 272.110(+824)

UŽE PODRUČJE UTJECAJA(ŠIRE GRADSKO PODRUČJE+ Prgomet, Seget, Okrug, Lećevica, Dugi Rat, Omiš, Marina, Primorski Dolac, Brela, Dicmo, Baška Voda)-> 315.418/ 316.223(+805)


Koliko-toliko, i ovo područje je raslo. Inače, sviđa mi se raspored gradova u Dalmaciji. Ukupno stanovništvo nešto manje od 1.000.000- 4 grada sa širim gradskim područjima: 300.000(Split), 130.000(Zadar), dva po 65.000(Dubrovnik, Šibenik, a tu su i gradići Metković(dolina Neretve 35.000), Sinj(30.000), Knin(20.000), Drniš, Imotski i Vrgorac(10.000). Tu je niz manjih gradića, no iako djeluju kao urbana središta, pogotovo na otocima, i iako imaju gradske funkcije, oni nisu pravi gradovi koji privkače okolno stanovništvo u krugu preko 10km. Napominjem nabrojano stanovništvo se odnosi na ùze područje utjecaja navedenih gradova.

Egzodus? Koji egzodus?
2016. Je samo procjena. Koliko precizne su te procjene, npr. Za 2011. godinu bile. Kad je bio i popis?
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:16   #1783
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Aha, odlična logika. Ne treba za crnilo u kojem jesmo reći da se radi o crnilu. Svatko tko otiđe odavde, spasio se, barem kratkoročno.
Govori u svoje ime. Ja nisam egoističan i nisam u crnilu. Malo mi za sriću triba. A kod mene ovdje se može. Imam svoj pogled na svijet.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:19   #1784
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
2016. Je samo procjena. Koliko precizne su te procjene, npr. Za 2011. godinu bile. Kad je bio i popis?
Procjena na temelju doseljenih i doseljenih, te na temelju broja rođenih i umrlih. Dakle, ne može biti točnije. Barem prema njihovim podacima. Može ukupan broj ispasti nešto manji zbog neprijavljivanja odlazaka.

Prošle procjene su bile vrlo precizne i točne, ali promijenila se metodologija popisivanja između 2001. i 2011.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:20   #1785
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Govori u svoje ime. Ja nisam egoističan i nisam u crnilu. Malo mi za sriću triba. A kod mene ovdje se može. Imam svoj pogled na svijet.
I govorim u svoje ime. Bilo bi dobro da i političari govore u svoje ime.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:23   #1786
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Dajem glavu da njih netko za to i financira. Proći će još dobrih godina dok ne dođemo na normalu i objektivnost. Mislim da Jutarnji list i Index ne moram niti komentirati. Svaki, svaki dan tmurne objave, minimalno 2 objave od iseljavanju dnevno. Opće negativno stanje zbog kojeg pojedinci i iseljavaju. Da imamo normalne medije, normalniju propagandu sigurno bi broj iseljenih bio niži jer dio iseljenika su zaposleni. O politici da ne pričam.
Nemoj u drugi pravac da ides i da zatvaras oci pred realnoscu. Otidji na autobusku stanicu, pred ambasadu ausgrije i njemacke, u kafic neki i na svakom mjestu popricaj sa 10 ljudi i pigaj ih o njihovim planovima. To uradi svaki dan sedmicu dana i postavi rezultate ovdje. Jeste egzodus u bosni, cijeloj, i da, novinari lazu i izmisljaju i pretjeruju.
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:27   #1787
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Procjena na temelju doseljenih i doseljenih, te na temelju broja rođenih i umrlih. Dakle, ne može biti točnije. Barem prema njihovim podacima. Može ukupan broj ispasti nešto manji zbog neprijavljivanja odlazaka.

Prošle procjene su bile vrlo precizne i točne, ali promijenila se metodologija popisivanja između 2001. i 2011.
Nije nesto manji, nego puno. U bosni se ogromna vecina ne odjavi.!!!

Kakve veze ima procjena sa metodologijom? Ne interesuje me razlika izmedju 2001 i 2011, nego procjena za 2011 i stvarno popisani 2011.
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:18   #1788
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Odakle ti ovo za Osijek?

U Osijeku je 1910. od 34.014 stanovnika govorilo jezikom kao materinjim :

Osijek 1910. :34.014 stanovnika
11.169 ili 39,18 % govorilo je hrvatskim jezikom
10.778 ili 37,81 % njemačkim
7.470 ili 12,41 % mađarskim
2.258 ili 7,92 % srpskim
2.339 drugim jezikom.

Zbilja misliš da je udio Nijemaca se povećavao nakon 1918.?
Ma našao sam neki rad ili nešto u PDF-u pa sam mislio da su podaci valjda točni...Ne znam jel se možda radilo o nekoj procjeni za ranije možda 1900 godinu jer poslije 1918 broj Nijemaca i Mađara drastično pada to se zna. Jel imaš te podatke prema jeziku za 1900?

Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
Nije nesto manji, nego puno. U bosni se ogromna vecina ne odjavi.!!!

Kakve veze ima procjena sa metodologijom? Ne interesuje me razlika izmedju 2001 i 2011, nego procjena za 2011 i stvarno popisani 2011.
Našao sam neku procjenu za početak 2011 gdje piše 4 404 tisuće, sad se oduzmu 4,5 tisuće prirodnog minusa do popisa i recimo 2 tisuće odseljenih više. Dođe se na nekih 110 tisuća razlike....Sad sam usporedio procjene 2010 . po županijama sa popisom recimo grad Zagreb je fantastično pogođen kao i dosta županija čak su neke stavljene manje nego što su bile.
Najveća pogreška bila je u Splitskoj gdje je procijenjeno nekih od 28 tisuća više, zatim Zagrebačka +12-ak , Istra +8 te Vukovarska +15-ak tisuća, Osječka +12 tisuća.
Drugim riječima procjena nije bila toliko loša s obzirom da se radilo o županijama gdje se stalno šuška o lažno prijavljenima pogotovo pred izbore . Na kraju imali smo brisanje prošle godine sa popisa, a pitanje koliko ih je još ostalo tako.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:21   #1789
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
Nemoj u drugi pravac da ides i da zatvaras oci pred realnoscu. Otidji na autobusku stanicu, pred ambasadu ausgrije i njemacke, u kafic neki i na svakom mjestu popricaj sa 10 ljudi i pigaj ih o njihovim planovima. To uradi svaki dan sedmicu dana i postavi rezultate ovdje. Jeste egzodus u bosni, cijeloj, i da, novinari lazu i izmisljaju i pretjeruju.
Europski standardi kod nas u statistici ne bi trebali imati velika odstupanja. Broj aktivnog stanovništva je samo jedan od dokaza. U njemačkoj statistici su brojke nešto veće nego kod nas, ali tu je dosta i Hrvata iz BiH i drugih s hrvatskim dřžavljanstvom.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:23   #1790
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
Nije nesto manji, nego puno. U bosni se ogromna vecina ne odjavi.!!!

Kakve veze ima procjena sa metodologijom? Ne interesuje me razlika izmedju 2001 i 2011, nego procjena za 2011 i stvarno popisani 2011.
Onda je procjena za 2011. prema popisanima u 2011. po toj metodologiji točna.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:26   #1791
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ma našao sam neki rad ili nešto u PDF-u pa sam mislio da su podaci valjda točni...Ne znam jel se možda radilo o nekoj procjeni za ranije možda 1900 godinu jer poslije 1918 broj Nijemaca i Mađara drastično pada to se zna. Jel imaš te podatke prema jeziku za 1900?



Našao sam neku procjenu za početak 2011 gdje piše 4 404 tisuće, sad se oduzmu 4,5 tisuće prirodnog minusa do popisa i recimo 2 tisuće odseljenih više. Dođe se na nekih 110 tisuća razlike....Sad sam usporedio procjene 2010 . po županijama sa popisom recimo grad Zagreb je fantastično pogođen kao i dosta županija čak su neke stavljene manje nego što su bile.
Najveća pogreška bila je u Splitskoj gdje je procijenjeno nekih od 28 tisuća više, zatim Zagrebačka +12-ak , Istra +8 te Vukovarska +15-ak tisuća, Osječka +12 tisuća.
Drugim riječima procjena nije bila toliko loša s obzirom da se radilo o županijama gdje se stalno šuška o lažno prijavljenima pogotovo pred izbore . Na kraju imali smo brisanje prošle godine sa popisa, a pitanje koliko ih je još ostalo tako.

Da,ali procjene su rađene prema metologiji iz 2001. takoda su neke županije u stvarnosti imale rast broja stanovnika, od Dubrovačko-neretvanske, Splitsko-dalmatinske, Zadarske, Primorsko-goranske, Istarske do Grada Zagreba i Zagrebačke. Pogledaj broj stanovnika tih županija 2001. prema trenutnoj metodologiji- Zagreb je imao 50.000 manje stanovnika u sadašnjim okvirima. Kod nas te promjene puno bune.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:33   #1792
BROJ STANOVNIKA

2011./2016.

VARAŽDIN-> 46.946/46.319(-627)
ČAKOVEC-> 27.104/27.868(+764)


ŠIRE GRADSKO PODRUČE VARAŽDIN-ČAKOVEC: "VARČAK" -> 171.575/169.910(-1.665)

PODRUČJE UTJECAJA VARAŽDIN-ČAKOVEC(većina Varaždinske i Međimurske županije)-> 280.318/275.933(-4.385)


Obje su županije male, a najgušće naseljeni dio Hrvatske, sve je u krugu 30 km od ova 2 grada, tako da uistinu imaju velik broj ljudi koji tu gravitira, a tu imamo i par manjih gradova(8.000-15.000 stanovnika) na tom području. Svakako, ovdje je iseljavanje minimalno.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:00   #1793
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
Zasto islamska ILI crnacka? To jedno ne iskljucuje drugo. Bas fina kombinacija
je, mozes mislit kako arapi vole crnce i kako bi se proveli da dodju trazit azil u arabiju ili emirate. kad muslimani preuzmu europu, crnacka imigracija ce vrlo brzo pasti na nulu. pa nek onda sebi stancaju djecu i hrane ih.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:59   #1794
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ma našao sam neki rad ili nešto u PDF-u pa sam mislio da su podaci valjda točni...Ne znam jel se možda radilo o nekoj procjeni za ranije možda 1900 godinu jer poslije 1918 broj Nijemaca i Mađara drastično pada to se zna. Jel imaš te podatke prema jeziku za 1900?



Našao sam neku procjenu za početak 2011 gdje piše 4 404 tisuće, sad se oduzmu 4,5 tisuće prirodnog minusa do popisa i recimo 2 tisuće odseljenih više. Dođe se na nekih 110 tisuća razlike....Sad sam usporedio procjene 2010 . po županijama sa popisom recimo grad Zagreb je fantastično pogođen kao i dosta županija čak su neke stavljene manje nego što su bile.
Najveća pogreška bila je u Splitskoj gdje je procijenjeno nekih od 28 tisuća više, zatim Zagrebačka +12-ak , Istra +8 te Vukovarska +15-ak tisuća, Osječka +12 tisuća.
Drugim riječima procjena nije bila toliko loša s obzirom da se radilo o županijama gdje se stalno šuška o lažno prijavljenima pogotovo pred izbore . Na kraju imali smo brisanje prošle godine sa popisa, a pitanje koliko ih je još ostalo tako.
pa ljuforumas je gore spominjao splitko podrucje i tu izracunao neki 800+ stanovnika vise kad poredi 2011 i 2016 godinu. ako bi procjena imala isti kvalitet kao i 2011, onda bi to znacilo da je ustvari -27.200 stanovnika manje. eto ako uzmemo u obzir da smo u sredini jednog popisnog ciklusa, onda nek je -13.200 stanovnika.

posto ima procjena za odredjene zupanije, koje su isle u drugi pravac, znaci bile su manje nego je stanje na popisu pokazalo, ove analize ljuforumasove gube svaki smisao. procjene na kojima bazira svoje analize su toliko nesigurne u svakom pravcu da ne treba gubiti previse vremena na to.
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:05   #1795
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Europski standardi kod nas u statistici ne bi trebali imati velika odstupanja. Broj aktivnog stanovništva je samo jedan od dokaza. U njemačkoj statistici su brojke nešto veće nego kod nas, ali tu je dosta i Hrvata iz BiH i drugih s hrvatskim dřžavljanstvom.
spominjes evropske standarde i njemacku a mislim da nisi svjestan koji autogol sebi pucas.

znas li kolika je greska bila u njemackoj na popisu 2011?
1,6 miliona su pogresno procijenili.
evo u brojkama jos jednom: 1.600.000 stanovnika su precjenili brojku.
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:08   #1796
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
je, mozes mislit kako arapi vole crnce i kako bi se proveli da dodju trazit azil u arabiju ili emirate. kad muslimani preuzmu europu, crnacka imigracija ce vrlo brzo pasti na nulu. pa nek onda sebi stancaju djecu i hrane ih.
ma ja sam vise mislio na nigerijance.. em muslimani, em crnci. strasna kombinacija :P
__________________
Vitalna statistika Bosne Hercegovine: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962989&postcount=6311
Vitalna statistika FBiH, RS i BD: https://www.forum.hr/showpost.php?p=86962991&postcount=6313
Franjo-Jusuf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:31   #1797
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Svaki, svaki dan tmurne objave, minimalno 2 objave od iseljavanju dnevno. Opće negativno stanje zbog kojeg pojedinci i iseljavaju.
Objave o tome kako su ljudi odselili na bolje, riješili svoju egzistenciju, počeli raditi nešto lijepo i/ili korisno gdje god se takve prilike nude su sretne objave, a ne tmurne i negativne.
Uostalom, ovo više i nije njihova zemlja, njihove šume, more. Ni kesten u šumi više ne smiju ubrat jer nije njihov. Zašto bi ovdje čubili?

Zadnje uređivanje zgubydan : 18.11.2017. at 02:51.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:50   #1798
Porazno mi izgleda da ce se veliki broj zupanija kretati oko i ispod brojke od 100 hiljada stanovnika u narednom periodu. Setite se sta smo pricali o broju rodjenih, da ce kada budu radjale generacije rodjene izmedju 1990 i 1995 doci do vidljivog pada broja zivorodjenih, nezavisno od migracija i da ne treba se iznenaditi ako bude broj zivorodjenih i 35 hiljada u naredne dve tri godine. (E)migracije samo koriguju tu vrednost, a nisu iskljucivi krivac za ovaj pad. Mislim da me rezultati nece demantovati. Ono sta migracije budu uradile Hrvatskoj bice uocljivo kada budu pocele da radjaju kasnije, nesto brojnije generacije.

U Srbiji nije popularan sezonski rad u Hrvatskoj, mada sigurno ima primera toga. Ljudi iz juzne Srbije a neretko i ostalih delova Srbije rade vec dugi niz godina kao sezonci u Grckoj (pricamo o periodu od poslednjih 20 godina najmanje), a jezik...strani jezik je danas uslov da biste radili u turizmu.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 18.11.2017. at 11:01.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:17   #1799
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
pa ljuforumas je gore spominjao splitko podrucje i tu izracunao neki 800+ stanovnika vise kad poredi 2011 i 2016 godinu. ako bi procjena imala isti kvalitet kao i 2011, onda bi to znacilo da je ustvari -27.200 stanovnika manje. eto ako uzmemo u obzir da smo u sredini jednog popisnog ciklusa, onda nek je -13.200 stanovnika.

posto ima procjena za odredjene zupanije, koje su isle u drugi pravac, znaci bile su manje nego je stanje na popisu pokazalo, ove analize ljuforumasove gube svaki smisao. procjene na kojima bazira svoje analize su toliko nesigurne u svakom pravcu da ne treba gubiti previse vremena na to.

Ja mislim da ti ovdje ne razumiješ o čemu pričamo. Republika Hrvatska je 2011. imala više stanovnika nego 2001. ako izjednačimo način na koji se popisivalo. EU je tražila visoke standarde tako da je uvedeno "uobičajeno mjesto stanovanja" i time otpalo 150.000 stanovnika
U realnosti, Splitsko-dalmatinska je imala pozitivan prirpdni prirašaj početkom 2000-ih i pozitivnu migracijsku bilancu sve do prije koju godinu. Dakle ta županija je brojem stanovnika rasla. Ove procjene koje navodim ne mogu biti točnije jer računaju broj doseljenih/odseljenih i rođenih/umrlih. Osim dijela koji se ne prijavljuje, a očito nije velik koliko smo mislili što dokazuje radno sposobno stanovništvo prema DZS.

Vidim da ne razumiješ čovječe. Kakvim se to brojkama baviš. Daj prouči malo.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:20   #1800
Quote:
Franjo-Jusuf kaže: Pogledaj post
spominjes evropske standarde i njemacku a mislim da nisi svjestan koji autogol sebi pucas.

znas li kolika je greska bila u njemackoj na popisu 2011?
1,6 miliona su pogresno procijenili.
evo u brojkama jos jednom: 1.600.000 stanovnika su precjenili brojku.
Nemaš pojma o čemu pričam. Pričam o broju Hrvata u Njemačkoj prema njihovim statistikama i prema katoličkim župama, koji je rastao za 30.000 u 2015. i malo manje u 2016. i tako premašio 300.000. Dakle ne zanima me popis, već želim dokazati da je krivo onaj senzacionalistički pristup u medijima.



A standardi na popisima su postroženi. Što stvarno misliš da Hrvatska ima 500.000 ljudi manje nego 1991. Čovječe 1991. ih se popisalo 300.000 viška u Hrvatskoj i gotovo 100.000 Hrvata viška u BiH. O čemu pričamo?
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.