Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 19:44   #941
znaš, raspale su se one cipele. one najbolje, kojima smo se smijali i razveseljavali prolaznike.
na onim se tužnijim izlizaše potplati, jer vrijeme ide.
ni haljina mi više ne pristaje kao nekad.
baloner na sebi nosi tragove svih kiša i putovanja, gužvanja i sušenja. utkano je sve u niti, koje više nikada neće biti onako lijepe. ali sada u džepu uvijek nosim maramice.

zašto su mi toliko značile te sitnice?
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...

Zadnje uređivanje xavierkat : 15.01.2018. at 20:18.
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:54   #942
...and I waste love on all the wrong things, she said.

can one waste love?
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 22:48   #943
we're good
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:26   #944
mrzim što sam se zapetljala u sve ovo...ali kad već jesam, dobro je da smo barem u tome skupa
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:16   #945
petak, 26. sijecnja 2018.

ovdje je. sjedimo jedno uz drugo za malim stolom u tudem dvoristu. dolazi sestricna s unukom. kroz glavu prolaze mi misli o skrivanju i upoznavanju. odlazim u kucu pripremiti nesto za ponuditi im. izlazim. u drugo dvoriste. ovo ovdje. on sjedi za stolom s ljudima koje do tada nije poznavao. iznenadena sam. miran je. osjeca se dobro. uklopljen u razgovor s njima. kroz glavu prolaze mi misli o skrivanju i upoznavanju.

san o skrivanju i prihvacanju. proslosti i buducnosti?
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 23:48   #946
subota, 27. sijecnja 2018.

kuca za ptice

dan zapocet pjesmom koja je tu prisutna cijeli tjedan. i onda, dok sam bila u setnji, prelete iznad mene ptice u najzanimljivijoj formaciji koju sam vidjela 'na zivo'.

i onda... izvrtim jos neka sjecanja. ptice.
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:15   #947
S tobom se ne može ozbiljno razgovarati.
Ne znam uopće zašto se trudim.
Ljuta sam na sebe.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:13   #948
To my unborn child (in case I don't make it)
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:52   #949
Prošlo je 17 godina već.

Ne mogu vjerovati; cijela vječnost, a kao da je bilo jučer.

Pregazilo me je vrijeme. Polako, ali sigurno.
Dhark Fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:14   #950
nadam se da je bilo divno
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:43   #951
iščekivanje
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:31   #952
Besraman dnevnik...a svi se srame. Ljudi baš nemaju hrabrosti. I uzimaju vrijeme zdravo za gotovo.
Ethereal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 16:05   #953
Ne mogu se ispuhati.
Odvratno, čovječe, od vrat no!!!
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 16:12   #954
Bio je sunčan dan, kao ovaj, ali je bilo znatno toplije.
Sjedili ste na terasi i pili čaj.
Zlatne zrake sunca padale su niz njeno nasmiješeno lice i slijevale joj se po mekoj kosi niz rame. U očima je bila zebnja, a strah duboko sakriven, briga potisnuta iskrom koju si ti zapalio.
Promatrao si ju i milovao pogledom. Uzvraćala ti je dodire...pogledom. Uzdahnula je i rekla ti tiho nešto bitno, trudeći se da ne osjetiš ugrozu, da te ne zasmeta, da ostaneš miran. Uspjela je. Na tvome je licu bio osmijeh, u očima sjaj, ...bio si hrabar...i dobar.

Nizali ste (ih) jedno za drugim i smijali se. Sva su bila ženska...s razlogom.

Kad je ustala osjetila je kako tvoje oči klize po njenom tijelu i naglo se okrenula kako bi uhvatila trenutak...tvoj osmijeh veći od neba, tvoje oči toplije od sunca.

U parku ispred škole su se igrala djeca. Hodali ste jedno uz drugo puni ustreptalih osjećaja i odmicali ruke da se ne spoje...zaustavljali ste ih puno puta, a želja je bivala sve jača...kontraefekt.

Vaša tišina, njeni umiljati pogledi i tvoji osmijesi: pomalo nervozni, drhtavi, gladni njenih usana...i tvoj biser iz vedra neba " Hah, čekamo dijete pred školom " (zvono smijeha...mali odmor)

Sjećaš li se? Sjeća li se ona? Danas je sunčan dan.
__________________
*~*
No rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 05:43   #955
She's so calm now

Napokon je zaspala...
Zaspala je tvoja Magdalena.

Naginjem se nad nju i slušam ju kako diše. Oči su joj još vlažne, obrazi slani, ti si na njima; klizio si joj niz lice dok mi je pričala o tebi,...dodirivao si joj usne, nestajao na njima, prigušivao jecaje...slan i topao.

Pričala mi je o svemu, o snijegu koji je neumorno padao po staklu i o ljudima koji su te bijele večeri žurno prolazili kraj jedne ljubavi, jedne nestvarne, prelijepe priče, ne sluteći da se dvoje nasmiješenih tužnih pajaca skriva iza zamagljenih stakala...tamo, na onom mjestu kraj kojeg ćete oboje još mnogo puta proći.

Sjećaš li se?

Kad budeš koračao noseći u rukama vrećice prepune stvari koje će te podsjećati na vaše skitnje među policama trgovina i na osmijehe koje ste bacali jedno drugome sa usana na usne, hoćeš li se sjetiti bijele večeri i svega onoga što niste smjeli, svega onoga za čime ste žudili od prvog dana? Hoćeš li ponovo osjetiti njene usne na svom licu i biti sretan što te ljubi nedužno jer ne smije drukčije i grliti ju kao da će ju tvoje ruke zauvijek sačuvati kraj tebe?

Hoćeš li ponovo zadrhtati od tih poljubaca i pozdraviti se s mozgom i hoćeš li, baš kao i tada, prekršiti dogovor i poljubiti joj žedne usne, postati dio njenog plamena i zajedno s njom gorjeti do boli...do savršenstva...ponovo ju poželjeti voljeti kao bezbroj puta do tada i bar još samo jednom, učiniti svojom?
Hoćeš li jednom sve zanijekati, hoćeš li ju jednom zatajiti?

Noćas je plakala dok mi je pričala o vama. Gledala sam joj suze i razmišljala kako ih nitko ne poznaje i ne osjeća bolje od tebe jer ti si taj koji ih je osjetio na licu dok te grlila, ti si taj koji ih je vidio okupane njenim blagim smiješkom i čudio se kako je to moguće...tvoja Magdalena se smije dok plače, tvoja Magdalena umire i rađa se dok plače pred tvojim zbunjenim očima. Tvoja Magdalena te i suzama voli.

Tu je. Spava. Koga sanja? Koga ti sanjaš?
__________________
*~*
No rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 21:00   #957
Što je to sve skupa zapravo bilo?
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 05:09   #958
Zašto pobogu, zašto nisam?
Dala si odgovor, iskren
Odsjekla samo dio da se ne pretvorim u gangrenu od vrha do dna
?
Rekla ti ...
da te volim
I da ne znam zasto
Kako nemam odgovore na sva tvoja pitanja
Jer nismo jednaki
Da me miris jutarnje kave i stosijinog zvona ponekad, dovoljno cesto vrati tebi
I kad me vrati zelim ostati
Ili pobjeci
Zasto nisi..
__________________
Ti si bio pogrešan kad si mi stavio ruku na rame, tamo je držao dugo i govorio riječi..
Amorevirginali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 19:09   #959
volimtevolimte
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:37   #960
bezosjećajna.
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.