Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 22:35   #81
meni se knjiga svidjela jako
jest da radnja traje jako dugo al sve je sklopljeno u dobru priču
govorimo o klišejima,kopiranju
cijela igra prijestolja(pjesma vatre i leda ) krade ideje
tako da treba naci sta ko voli
a mislim da je jordan odradio izvrstan posao s knjigama a sanderson je uspjesno dovrsio posao
dovoljan je pokazatelj broj fanova koje je stekao
Papagajzp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 23:31   #82
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
WTF? Kakav jebački kraj serije.
Pre pre pre dobro.
Evo priznajem - bio sam kreten što sam odustao na 9. knjigi.
Za pokoru sam počeo čitati ispočetka na ipadu i sad sam na kraju četvrte.
Not sure if honest, or just trolling.

Quote:
Papagajzp kaže: Pogledaj post
meni se knjiga svidjela jako
jest da radnja traje jako dugo al sve je sklopljeno u dobru priču
govorimo o klišejima,kopiranju
cijela igra prijestolja(pjesma vatre i leda ) krade ideje
tako da treba naci sta ko voli
a mislim da je jordan odradio izvrstan posao s knjigama a sanderson je uspjesno dovrsio posao
dovoljan je pokazatelj broj fanova koje je stekao
Ja sam posljednjih 100 stranica provela ridajući nad laptopom, čudo da je preživio moje more suza. Bilo je dijelova koji su me nervirali, i to jako, ali dobro, šta sad. Takvih dijelova ima svuda, i za očekivati je u jednom tako velikom djelu kao što je Wheel of Time.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 23:41   #83
Ma sam bio odustao prije 10 godina. Tamo na 9 knjigi. Jednostavno više nisam imao volje.
Swoop me zaintigirao pa sam skinuo zadnju da pročitam reda radi kraj, a kad ono jebena spika na kraju.
Ne znam koliko je Sanderson odstupao od Jordanovih ideja (vjerojatno je imao 0 slobode u mijenjanju zacratne radnje) ali je jako dobro odradio posao.
Što reć. Tarmon Gaidon je opravdao očekivanja bitke nad bitkama. Svaka čast. Odvano nisam tako s guštom progutao jednu knjigu.
Sad sve ispočetka. Sad sam taman došao tamo kad u Rhuiedanu Rand gleda povijest Aiela, a onaj Muradin pored njega sebi kopa oči od muke gledajući pad Paraan Disena i "bore drilling".
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 23:48   #84
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Not sure if honest, or just trolling. .
Not an ounce of trolling.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 00:03   #85
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Not an ounce of trolling.
Sjećam se ja tebe, kao zakletog protivnika Jordana. Drago mi je da si izašao iz Sjene i vratio se Svjetlu.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 00:19   #86
Pa čuj. Bio sam veliki fan prije 20 godina.
Kasnije sam sve to odjebao kad je došlo do nekih 10 000 stranica jer više nije imalo smisla i sve se pretvorilo u puku zaradu love izdavanjem novih knjiga.
Ali, eto kraj serije me natjerao u ponovno čitanje. To valjda dovoljno govori o tome koliko je dobra zadnje knjiga i sam kraj.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 00:30   #87
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Sjećam se ja tebe, kao zakletog protivnika Jordana. Drago mi je da si izašao iz Sjene i vratio se Svjetlu.
Svijet bez Sjene je glup, isprazan i bez smisla.
Uostalom, to je Shai'tan lijepo objasnio Randu
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:12   #88
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Svijet bez Sjene je glup, isprazan i bez smisla.
Uostalom, to je Shai'tan lijepo objasnio Randu
Volim što ga je opet samo zazidao. Nisam ni mislila da će biti takav kraj, ja sam bila uvjerena da će ga ubiti.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 22:00   #89
Zazidao ga van patterna gdje mu je i mjesto od početka pa kao najveći car odjebao sve i otišao svojim putem.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 23:20   #90
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Zazidao ga van patterna gdje mu je i mjesto od početka pa kao najveći car odjebao sve i otišao svojim putem.
I to u drugom tijelu! The Last Battle je tako savršeno opisana, ja sam (kao što već rekoh) ridala tih zadnjih 100tinjak stranica. Nekako se ne mogu pomiriti da je gotovo.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:32   #91
jelda. brutalno mi se svidio kraj iako sam još više tužan što je moje cca 10godišnje putovanje završilo.

Još sam tužniji kad vidim da sam ostario
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 01:10   #92
Gotova je pokora. Pročitao sve ispočetka.
Rezime - ovako dobar kraj neke serije još nisam pročitao. Jednostavno zaboraviš na sve nepotrebne debilane sa Aes Sedai i nekih 6-7 000 stranica opisa nečije odjeće ili frizure.

Epic finish.
Dvoboj Shai'tan vs Dragon Reborn je prejaka spika.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 22:52   #93
Bas si masina...meni bi trebalo nekoliko godina da procitam taj serijal
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 22:11   #94
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Gotova je pokora. Pročitao sve ispočetka.
Rezime - ovako dobar kraj neke serije još nisam pročitao. Jednostavno zaboraviš na sve nepotrebne debilane sa Aes Sedai i nekih 6-7 000 stranica opisa nečije odjeće ili frizure.

Epic finish.
Dvoboj Shai'tan vs Dragon Reborn je prejaka spika.
Ja sam neku noć sanjala da sam Ninaeva. Cijeli dan sam bila izbedirana. Ne zato što je ona loš lik (ona je meni najbolji lik, da se razumijemo), već zato što je to samo bio san.

Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
Bas si masina...meni bi trebalo nekoliko godina da procitam taj serijal
Realno i iskreno, cijeli serijal se može pročitati za cca 3 mjeseca, ako nemaš nikakvih obaveza, tipa učenje, treninzi, zahtjevan posao...
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 10:25   #95
svaka vam čast ja onda zaista sporo čitam
meni za karamazove treba mjesec... a za 14 knjiga bi mi trebalo 2 godine jer ih ne bih mogao zaredom čitati morao bih nešto između ili s pauzama
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 01:38   #96
Shvati čitanje serije na ovaj način - no pain, no gain.
Neću te lagati, treba pročitati tisuće stranica sranja, da dođeš do nagrade u vidu zadnje tri knjige.
Ja sam odavno bio odustao jer sam zaključio da će serija do kraja završiti u jedva čitljivoj bljuvotini.
Toliko se radnja razvodnila da nisam htio dalje.
Ali eto, zadnje tri knjige su brutalno dobre. Čak su i manje važne stvari napisane i stilu da kažeš wow.
Npr, nevažna bitka između Rodela Ituraldea i Turaka. Kakva jebena "post fight" spika.
Jedino što mi je malo zasmetalo je to što je na kraju Rand postao omnipotentan. Više bi mi se svidjelo da je nakon ispunjene funkcije postao "regular guy", a ne lik koji upravlja "patternom" po volji.
I onako, kroz cijelu seriju se provlači lagani muški šovinizam. Kao da je namjerno upilao ljude prikazujući Aes Sedai kao
većinom priglupe i bahate bez pokrića, a Ashamani se prikazuju kao aposlutno dominantni tj. saidin i siadar najbolje djeluju zajedno ali saidin je taj koji dominira.
Frenda koji je počeo čitati knjige u ranim devedesetima skupa samnom, nagovorio sam da opet pročita seriju do kraja. On nije imao volje, pa je nastavio tamo gdje je stao. Uglavnom, njegov zaključak je isti kao i moj - ne sjeća se kad je zadnji put guštao u čitanju kao u zadnje tri knjige ove serije.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 02:18   #97
Prvu knjigu preporučio prijatelj, s opaskom da je serijal jako dug i da se kvaliteta razvodni poslije četvrte ili pete knjige
Pa kao i obično morao sam se sam uvjeriti i prva ''The Eye Of the World'' me iskreno rečeno uvukla u radnju i što da kažem, čekao i skupljao sve knjige da bi ih pročitao u komadu.
Kada je izišla informacija da će ''A Memory of Light'' biti u prodaji Listopad 2013,uzmen informaciju zdravo za gotovo i u Lipnju uzmem ponovo prvu knjigu pa hajde.. i da ne duljim već u Kolovozu sve pročitano, tako da i dalje čekam ovu zadnju.

I za kraj,poslije Mistborna znao sam da če Sanderson biti dobar u WoT-u
ali '' The Gathering Storm'' i '' Towers of Midnight '' su iznad svih mojih očekivanja
redicope is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 17:01   #98
Quote:
redicope kaže: Pogledaj post
Prvu knjigu preporučio prijatelj, s opaskom da je serijal jako dug i da se kvaliteta razvodni poslije četvrte ili pete knjige
Pa kao i obično morao sam se sam uvjeriti i prva ''The Eye Of the World'' me iskreno rečeno uvukla u radnju i što da kažem, čekao i skupljao sve knjige da bi ih pročitao u komadu.
Kada je izišla informacija da će ''A Memory of Light'' biti u prodaji Listopad 2013,uzmen informaciju zdravo za gotovo i u Lipnju uzmem ponovo prvu knjigu pa hajde.. i da ne duljim već u Kolovozu sve pročitano, tako da i dalje čekam ovu zadnju.

I za kraj,poslije Mistborna znao sam da če Sanderson biti dobar u WoT-u
ali '' The Gathering Storm'' i '' Towers of Midnight '' su iznad svih mojih očekivanja
Pa "A Memory of Light" ti je izašao prije godinu dana....
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 12:32   #99
A ne ahhahahah

Sent from my HTC One X using Tapatalk
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:36   #100
Ima li tko kakvu informaciju gdje se sve The wheel of time može nabaviti? Gledala sam u Algoritmu, ali nemaju sve nastavke. Na interliberu sam pokušala naći, ali bezuspješno. Bilo kakva informacija bi dobro došla. :-)
matryoshka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.