Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 10:48   #2621
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da vas ima još koji ste poput mene mislili da se dodatno subvencioniranje odnosi na cijelo vrijeme subvencioniranja, recimo nakon tri godine subvencije dobiješ dijete pa ti se produži za 2 godine i onda nakon 2 godine od toga (5 od početka subvencioniranja) dobiješ drugo dijete i imaš još dvije godine subvencija, ukupno osam. Međutim, to nije tako nego se te 2 godine dobiju samo za djecu rođenu unutar 4 godine od potpisa ugovora o subvencioniranju. Ta informacija dobivena je iz APN-a, odgovorili su kolegi na mail u kojem ih je to pitao, prvo su izbjegli direktan odgovor, ali bio je uporan i onda su mu napisali da se odnosi samo na 4 godine.
pa mogao bi onda raditi djecu do penzije...
bambam72 is offline  
Old 03.01.2018., 12:10   #2622
Ja sam ostao iznenaden koliko su ljudi neinformirani o uvjetima subvencije i o samim kreditima, tj financijski nepismeni.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 05.01.2018., 08:10   #2623
Dobro, moguće i da sam samo ja tako shvatila. Meni je sasvim logično da se produži za još dvije godine ukoliko se rodi još jedno dijete unutar prvih 6 godina, pogotovo s obzirom da se ova mjera prezentira kao demografska. Moguće i da sam ja to tako shvatila jer bi mi taman tako odgovaralo, za 3 godine prvo dijete, za 5 drugo Svi oko mene su također tako shvatili pa eto, pretpostavljam da vas ima još pa se nadam da će bar nekome informacija biti korisna.
martic90 is offline  
Old 09.01.2018., 08:36   #2624
I, hoće li biti istih subvencija u 2018. godini?

APN još ništa ne zna (odgovor na email), banke ništa ne znaju, MGIPU ne odgovara na email, financijski savjetnici predviđaju da će krenuti početkom 3. ili 4. mjeseca. Hm
__________________
"I can accept failure. Everyone fails at something. But I can't accept not trying." (Michael Jordan)
Huncvut is offline  
Old 09.01.2018., 14:32   #2625
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
ja i dalje čekam rješenje za porez, već 3 mjeseca skoro...
Ni meni ništa nije došlo još.
Mala Huba is offline  
Old 09.01.2018., 15:46   #2626
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Ni meni ništa nije došlo još.
ni meni (zagreb)
prle00 is offline  
Old 12.01.2018., 10:42   #2627
i ja dalje čekam porez (zagreb), ništa novo, ugovori kod bilježnika bili krajem rujna
melodies moon is offline  
Old 13.01.2018., 10:12   #2628
Za info o porezu - može se platiti na rate:
https://www.24sata.hr/news/porez-se-...o-banke-556105
monkica24 is offline  
Old 18.01.2018., 20:18   #2629
jel netko zna koja je točno procedura kad se dijete dobije? mi smo se pojačali za jednog člana pa moram sad to rješavat! hvala
prle00 is offline  
Old 18.01.2018., 22:21   #2630
Quote:
prle00 kaže: Pogledaj post
jel netko zna koja je točno procedura kad se dijete dobije? mi smo se pojačali za jednog člana pa moram sad to rješavat! hvala
Cestitam!!
Kopiram odgovor iz APN-a:

Poštovani,

pravo na dodatno subvencioniranje imate od dana sklapanja Ugovora o subvencioniranom kreditu do isteka 4 godine.

Sukladno čl. 25. Zakona o subvencioniranju stambenih kredita (NN 65/17) potrebno je dostaviti Zahtjev APN-u u roku 60 dana od dana rođenja koji mora sadržavati ime, prezime, prebivalište i OIB korisnika kredita, te podatke o zaključenom ugovoru o subvencioniranom kreditu. Također se prilaže izvadak iz matične knjige rođenih za novorođeno dijete.
martic90 is offline  
Old 25.01.2018., 09:14   #2631
Ima tko kakvih neslužbenih informacija o drugoj rundi subvencija u ovoj godini?
dzizs1 is offline  
Old 25.01.2018., 14:57   #2632
Quote:
dzizs1 kaže: Pogledaj post
Ima tko kakvih neslužbenih informacija o drugoj rundi subvencija u ovoj godini?
Odgovor od ministarstva od prije par dana: "Ne zna se još ništa, ministar ovo, ministar ono, bla bla". Standardno sranje, a mi neka čekamo Rvacka!!!
FiveStepsBehind is offline  
Old 28.01.2018., 21:16   #2633
Molim vas savjet ako je netko imao slicnu situaciju prosle godine. Ako bi muz (jedno prezime i adresa), kupovao stan od mojih roditelja (drugo prezime i adresa), s tim da nemamo nekretnina na sebi ni ja ni on, a i ja sam mijenjala prezime i sad je samo muzevo - jel postoji sansa da iz nekog razloga to zapne, tj ne prodje u APN-u? U Zakonu nema nista tako detaljnije raspisano, ali pretpostavljam da bi se odbijali zahtjevi gdje dijete kupuje od roditelja, a ovo je ipak malo drugacije. Hvala puno unaprijed!
__________________
Only dead fish swim with the stream. ♥
bulja* is offline  
Old 29.01.2018., 08:46   #2634
Znači, ti bi krala od nas koji nemamo? Kako te nije sram još javno pitat smece parazitno?
klješta is offline  
Old 29.01.2018., 09:13   #2635
Quote:
klješta kaže: Pogledaj post
Znači, ti bi krala od nas koji nemamo? Kako te nije sram još javno pitat smece parazitno?
Po tebi bi im roditelji to trebali darovat?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 29.01.2018., 11:35   #2636
Quote:
bulja* kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet ako je netko imao slicnu situaciju prosle godine. Ako bi muz (jedno prezime i adresa), kupovao stan od mojih roditelja (drugo prezime i adresa), s tim da nemamo nekretnina na sebi ni ja ni on, a i ja sam mijenjala prezime i sad je samo muzevo - jel postoji sansa da iz nekog razloga to zapne, tj ne prodje u APN-u? U Zakonu nema nista tako detaljnije raspisano, ali pretpostavljam da bi se odbijali zahtjevi gdje dijete kupuje od roditelja, a ovo je ipak malo drugacije. Hvala puno unaprijed!
Ne odbijaju se zahtjevi gdje dijete kupuje od roditelja.
trener morskih pasa is offline  
Old 29.01.2018., 11:42   #2637
Kakva kradja, stan roditelju nazalost nisu u mogucnosti pokloniti. Nama odgovara lokacijom i povrsinom vise od bilo kojeg drugog stana ponudjenog na trzistu, potpisujemo kupoprodajni ugovor i isplqcujemo puni iznos roditeljima na racun.

Kao i svi drugi, dizemo i kupujemo stan svakako, a kao i svi mi ovdje voljeli bi da taj kredit bude subvencionirani.

Zanima me samo gleda li na takve slucajeve APN posebno, tj odbija li ih? Za roditelj - dijete sam bila uvjerena da se odbijalo ..
__________________
Only dead fish swim with the stream. ♥
bulja* is offline  
Old 29.01.2018., 12:22   #2638
Ako se ne odbijaju zahtjevi gdje dijete kupuje od roditelja tj. ta činjenica ne mijenja pravo na subvenciju, onda bi vam vjerojatno bilo bolje kupiti stan na tvoje ime (kao dijete) jer u tom slučaju ne plaćaš 4% poreza na promet nekretninama.

Btw., kad se već povukla tema, ako je dvoje ljudi u braku, da li se njihova imovina smatra zajedničkom bez obzira na način stjecanja? Npr. žena nasljedi od roditelja/djeda dvije kuće, tri stana i dva poslovna prostora, svi odreda novouređeni, na atraktivnim lokacijama i trenutno su u najmu. Da li suprug može zatražiti subvenciju s obzirom da ništa od navedenih nekretnina nije stečeno u braku pa se u skladu s tim ne smatra zajedničkom imovinom?
Guud is offline  
Old 29.01.2018., 12:27   #2639
Ako je zena nasljedila za vrijeme dok ste u braku onda nemos trazit subvenciju.
Ako je donjela u miraz onda mos trazit subvenciju bez problema.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 29.01.2018., 13:11   #2640
[QUOTE=Guud;67728805]Ako se ne odbijaju zahtjevi gdje dijete kupuje od roditelja tj. ta činjenica ne mijenja pravo na subvenciju, onda bi vam vjerojatno bilo bolje kupiti stan na tvoje ime (kao dijete) jer u tom slučaju ne plaćaš 4% poreza na promet nekretninama.

Btw., kad se već povukla tema, ako je dvoje ljudi u braku, da li se njihova imovina smatra zajedničkom bez obzira na način stjecanja? Npr. žena nasljedi od roditelja/djeda dvije kuće, tri stana i dva poslovna prostora, svi odreda novouređeni, na atraktivnim lokacijama i trenutno su u najmu. Da li suprug može zatražiti subvenciju s obzirom da ništa od navedenih nekretnina nije stečeno u braku pa se u skladu s tim ne smatra zajedničkom imovinom?[/QUOT


Koliko ja imam informacije, Oslobodjenje od 4% poreza ide samo na darovnicu roditelj -dijete. Ako roditelj-dijete potpisuju kupoprodajni ugovor i ide isplata, a ne darivanje , placa se 4% poreza.
__________________
Only dead fish swim with the stream. ♥
bulja* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.