Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.04.2011., 17:04   #10
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da se u tekstu govori samo o SLOVENSKIM prijedlozima koji su GLATKO odbijeni ?? Znači li to da je Račanu odgovarala onakva banditska yuga kad nije imao nikakvih prijedloga ?? Ako je odbijano glatko znači li to da je i Račan odbijao Kučanove prijedloge o izmjenama banditske tvorevine ?? A onda je u panici da se ipak sve raspada istrčao za Kučanom da može reći kako su njih DVOJICA napustili sjednicu iako je poznato tko je NAPUSTIO a tko samo izišao za tim prvim..
A što da ti kažem, duliba, savjetujem ti da vidiš sa svojim sugrađaninom, Dadom Milinovićem, zakaj je on bio uz Račana i njegove postupke na tom 14. kongresu, i to toliko da se nije libio 1990. godine poslati u Večernjak otvoreno pismo potpore kad su ga napadali drugi komunisti, konkretno iz Donjeg Lapca.

Da ne ispadne da pričam napamet, evo pisma objavljenog u Večernjem.

A evo i članka sa tekstom.

Quote:
"Ivica Račan je bio u posjetu komunistima u Donjem Lapcu i Gospiću (usput i ja sam iz Gospića, trenutačno na odsluženju vojnog roka), a moje je mišljenje da se komunisti Donjeg Lapca nisu proslavili", počinje svoje pismo mlađahni Milinović, a koje je početkom 1990. godine objavio Večernji list i to u stupcu Reagiranja.

Index je posjedu tog objavljenog pisma, a očito je da je drug Milinović bio pod dojmom "povijesnog" 14-tog kongresa Saveza komunističke partije Jugoslavije, početkom 1990. godine. Tada se valjda osjetio ponukanim obraniti "partijske drugove", a posebno je zanimljivo da je Milinović, što u pismu i potvrđuje, u to vrijeme bio na redovnom odsluženju vojnog roka u JNA.

"Sigurno da se mora odati priznanje Ivici Račanu za sve ono što je tamo izdržao, odnosno kako se dostojanstveno mogu slušati i uvrede i diskvalifikacije. Pa, dragi komunisti D. Lapca, jesu li Vama za stanje u Jugoslaviji krivi samo SKS i SKH i da li su samo ta dva SK kriva za fijasko 14, izvanrednog kongresa SKJ. Pa, dragi komunisti D. Lapca, ako tako mislite, bilo bi dobro da što prije istupite, kako Vi kažete, iz SKH jer nam takav ultimativan OK SKH i ne treba", lamentira u svom pismu Milinović opominjući da drugovi nisu postavili pitanje odgovornosti svih onih koji su tražili izvanredni kongres.

Pitao sam se drugovi, jeste vi doista komunisti?

"Je li se moglo uputiti barem malo kritike na istup S. Miloševića kada ste to već učinili s istupanjem Ivice Račana, a ježim se od diletantskog vođenja sjednice M. Bulatovića", napisao je mlađahni Milinović odapinjujući otrovne strelice komunistima Donjeg Lapca.

"E pa komunisti Donjeg Lapca, poslije Vaših neargumentiranih ocjena i kritika upućenih samo dvama SK, u jednom sam se trenutku zapitao jeste li Vi doista komunisti ili... Ali ipak, nadam se, ma uvjeren sam da smo mi ostali Ličani prošli taj razvojni put koji vi sada proživljavate, mislim da za nacionalizam za koji upravo optužujete SKH da isti taj tinja negdje među vama (nadam se ne svima). I. Račanu, ako nastavite ovako kao do sad, mislim da zime neće biti za takav SKH". tvrdi Milinović u pismu u kojem se stigao osvrnuti i na aktualnu situaciju na Kosovu.

"Da se malo osvrnem i na politiku koja se provodi na Kosovu. Pa nije li već sazrelo vrijeme da se postavi odgovornost CK SK Srbije i pokrajinskog rukovodstva. Jer politika koja se provodi na Kosovu je 90 posto, ako ne i 100 posto politika koju je zagovarao Milošević i CK SKS i pokrajinsko rukovodstvo s Morinom, a ona ne donosi rezultate", zaključuje Milinović u pismu.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.