Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 01:10   #81
Quote:
Knight i Butler u svojoj knjizi 'Nulta civilizacija' izložili su da je megalitski jard bio samo početna točka jednog holističkog mjernog sustava koji se bavi linearnom udaljenošću, masom, volumenom i vremenom jer proizlazi iz klatna. Iz tog krajnje briljantnog sustava nastale su mnoge moderne mjerne jedinice, poput pinte i funte. Bilo je teško zamisliti kako to da su funta i pinta preživjele tolike milenije, no radi se o matematici s kojom su izravno povezane, bez obzira je li riječ o dizajnu ili nevjerojatnom nizu podudarnosti....
Usudio bih dodati da su drevni stanovnici Zemlje ne samo precizno izmjerili udaljenosti,masu,volumen... vezano za Mjesec i spoznali vrijeme fundamentalno nego su i "pomicali" (centrirali) Mjesec kako bi zaštitili Zemlju od kometa.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 23:05   #82
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Usudio bih dodati da su drevni stanovnici Zemlje ne samo precizno izmjerili udaljenosti,masu,volumen... vezano za Mjesec i spoznali vrijeme fundamentalno nego su i "pomicali" (centrirali) Mjesec kako bi zaštitili Zemlju od kometa.
O čem ti trabunjaš ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:02   #83
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
mozda i isprazni zarađuje preko te ljubice soma?

e sad si opet zajeban
Ma jok, on se bavi znanstvenim radom. Vidiš da piše peer review na Rokijeve radove.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:05   #84
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Usudio bih dodati da su drevni stanovnici Zemlje ne samo precizno izmjerili udaljenosti,masu,volumen... vezano za Mjesec i spoznali vrijeme fundamentalno nego su i "pomicali" (centrirali) Mjesec kako bi zaštitili Zemlju od kometa.
A otkud ti znaš da su ti drveni stanovnici Zemlje "centrirali" Mjesec kako bi zaštitili Zemlju od kometa?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:22   #85
Šta se ima tako za pričati? Mjesec je samo Zemljin prirodni satelit nastao sudarom Zemlje i planete lutaluce , a zemljani sa ga (do nedavno) mogli samo gledati. Postoji teorija da je Zemlja imala 2 mjeseca , i da su se sudarili i nastao je jedan , to zaključujemo po tome što mjesec ima 2 jako različite strane , a mi vidimo samo jednu jer je mjesecu za okret oko svoje osi potrebno onoliko koliko mu treba za okret oko Zemlje
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:06   #86
Ja mislim da je mjesec za nas jako važan. Razlozi: usporava Zemljinu rotaciju , bez njega bi dan trajao 6 h , ubrzava razvoj života... Ako se sjetim još nekog napisati ću ga.
loles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 23:01   #87
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Usudio bih dodati da su drevni stanovnici Zemlje ne samo precizno izmjerili udaljenosti,masu,volumen... vezano za Mjesec i spoznali vrijeme fundamentalno nego su i "pomicali" (centrirali) Mjesec kako bi zaštitili Zemlju od kometa.
Kako bi oni mogli centrirati Mjesec , ajde nam reci.
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 23:40   #88
Quote:
loles kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je mjesec za nas jako važan. Razlozi: usporava Zemljinu rotaciju , bez njega bi dan trajao 6 h , ubrzava razvoj života... Ako se sjetim još nekog napisati ću ga.
Ne mislis nego znas da je jako vazan.
To sto usporava rotacija je i lose jer ce za nekoliko stotina milijuna godina mislim usporiti zemljinu rotacija tako da ce biti katastrofalnih posljedica, ali tada vjerojatno unistenje zemlje nece znaciti unistelje covjecanstva.
ft442211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:10   #89
Quote:
loles kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je mjesec za nas jako važan. Razlozi: usporava Zemljinu rotaciju , bez njega bi dan trajao 6 h , ubrzava razvoj života... Ako se sjetim još nekog napisati ću ga.
Ne zaboravi da bi bez njega kao Zemljin stabilizator, vremenske (ne)prilike na Zemlji bi se katastrofalno pogoršale.
__________________
"Živimo u društvu koje izrazito ovisi o znanosti i tehnologiji, u kojem teško da itko zna išta o znanosti i tehnologiji." ~ Carl Sagan
BrunoHP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:16   #90
Quote:
ft442211 kaže: Pogledaj post
Ne mislis nego znas da je jako vazan.
To sto usporava rotacija je i lose jer ce za nekoliko stotina milijuna godina mislim usporiti zemljinu rotacija tako da ce biti katastrofalnih posljedica, ali tada vjerojatno unistenje zemlje nece znaciti unistelje covjecanstva.
Da Mjeseca nema , Zemlja bi se rotirala ogromnom brzinom , nebi bilo plime i oseke... I još je Mjesec i (skoro) najvažniji jer usporava rotaciju Zemlje.
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:18   #91
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Da Mjeseca nema , Zemlja bi se rotirala ogromnom brzinom , nebi bilo plime i oseke... I još je Mjesec i (skoro) najvažniji jer usporava rotaciju Zemlje.
Ne zaboravimo i ovo dolje i sve ostalo

Quote:
BrunoHP kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi da bi bez njega kao Zemljin stabilizator, vremenske (ne)prilike na Zemlji bi se katastrofalno pogoršale.
Možemo zaključiti da je mjesec jako važan za nas
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.