Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 13:04   #3941
Ovo je dobro opisano, a to je tek mali dio prednosti nad životom u Rh.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 19.11.2017., 13:09   #3942
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ovo je dobro opisano, a to je tek mali dio prednosti nad životom u Rh.
U Njemačkoj je sve bolje.
Paige the cool is offline  
Old 19.11.2017., 13:14   #3943
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
U Njemačkoj je sve bolje.
Ali nema more, stinu i maslinu ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.11.2017., 13:51   #3944
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali nema more, stinu i maslinu ;-)
koji dosade nakon 5 dana

@paige the cool

pa ako su se starci vratili,ne znam zasto si morala i ti (pogotovo ako ti je puno ljepše u njemačkoj)
Mortiis is offline  
Old 19.11.2017., 14:01   #3945
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
koji dosade nakon 5 dana

@paige the cool

pa ako su se starci vratili,ne znam zasto si morala i ti (pogotovo ako ti je puno ljepše u njemačkoj)
Ma ja samo ponavljam mantru nekih.
Ja Sam ti vise dijete grada i barem pola njemica.
Mene bi zima u splitu ubila nakon, 3 Dana bura redom i sve osim soping centra prazno.
A 3 Dana jer ima 3 soping centra ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.11.2017., 14:47   #3946
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Njemačka ima lipe fontane,
A šta kažeš na zagrebačke fontane?
Ako ćemo iskreno i realno, nigdje se ne uređuju i kite gradovi ko u Zgu, nigdje nema toliko markiranih kavopija kao po našim trgovima. U Hrv je akcent na preseravanje, a u De na kvalitetu.
Jedino što joj fali jest more, ali zato postoji godišnji.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 19.11.2017., 14:55   #3947
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post

Jednostavno, život u njemačkoj je živopisniji, ima i traka za trčanje,
moj susjed ima isto traku za trcanje, jel onda njegova polovica zgrade u njemackoj? a i u teretani ima isto, jel moram ponijet osobnu i putovnicu sliejdeci put kad idem?

Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Liječnici su gore u njemačkoj inteligentniji.
zasto onda zovu stalno nase lijecnike da dodu raditi kod njih? Boje se da njihovima ne explodira glava od prevelike intelignecije pa bolje da ih nasi poglupe?


***
za fontane su ti vec odgovorili
Padrone is offline  
Old 19.11.2017., 17:17   #3948
Ne zove ih nitko, sami dolaze.

Njihovi su u Švicarskoj, Holandiji, po Skandinaviji, Australiji, Kanadi... Razlozi su https://www.praktischarzt.de/blog/wa...e-ins-ausland/ .

A ovo generaliziranje da su svi njemački doktori pametni, a hrvatski glupi je smješno. Ne moš takve gluposti pričat. Njemačka je velika, daleko je Kiel od Minkena.
__________________
Hubraum ist durch nichts zu ersetzen.
papyfr is offline  
Old 19.11.2017., 19:06   #3949
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
koji dosade nakon 5 dana

@paige the cool

pa ako su se starci vratili,ne znam zasto si morala i ti (pogotovo ako ti je puno ljepše u njemačkoj)
Bila sam dijete pa nisam mogla odlučivati.

Quote:
Padrone kaže:
zasto onda zovu stalno nase lijecnike da dodu raditi kod njih? Boje se da njihovima ne explodira glava od prevelike intelignecije pa bolje da ih nasi poglupe?
Naši, hrvatski liječnici imaju nos do plafona i oholi su. A žive di žive.
Dok njemački liječnicu su skromni.

Quote:
Mrs Grahan kaže:
Ali nema more, stinu i maslinu ;-)
Ne živi se 2 miseca od konobarenja na moru, nego od posla.
Paige the cool is offline  
Old 19.11.2017., 19:36   #3950
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Dok njemački liječnicu su skromni.
Ne trabunjaj bezveze.

Njemackim lijecnicima pacijenti nisu na prvom mjestu, bitan im je samo i jedino profit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 19.11.2017., 20:31   #3951
Smatram neke nase ljecnike da su zbog nedoststaka nekih stvari prisiljeni cak biti bolji. Znaci zdravstvo U kompletu smatram Gore, Ali ne sve zaposlene.

Isto kao majstori neki, Koji su se navikli da moraju naci drugo rjesenje, Van onog idealnog iz "knjige pravila".
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 00:07   #3952
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne trabunjaj bezveze.

Njemackim lijecnicima pacijenti nisu na prvom mjestu, bitan im je samo i jedino profit.
Zasto su nase bolnice prosjecnog izgleda, usudim se reci ispodprosjecne? Zasto je vecina medicinskih sestara drsko po bolnicama? Zasto se abortus i kiretaza u hrvatskoj rade na zivo? Cula sam da se to radi na zivo jer bolnica anesteziju cuva za vojnike. O mitu da i ne govorim. Ne svi, al vecina nasih lijecnika ima arogantan stav. Ja osobno nisam imala dobrog iskustva. Mozda 2-3 lijecnika mi je okej u kojih sam bila.

Medicina je u njemackoj puno naprednija. To je moje misljenje, ne treba ga svatko dijelit.
Ne zelim zvucat djetinjasto al to su moja dosadasnja iskustva. Iako smatram da je u doktora bolje ic sto manje.

Zasto mislis da doktorima u njemackoj pacijent nije na prvom mjestu? Od nekog cuo?
Paige the cool is offline  
Old 20.11.2017., 00:52   #3953
Koji prosjek gledas? Njemacka i Hrvatska?

Otidi u rumunjsku i veseli se nasim bolnicama i nasim "jeftinim" doktorima. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 02:04   #3954
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Zasto su nase bolnice prosjecnog izgleda, usudim se reci ispodprosjecne? Zasto je vecina medicinskih sestara drsko po bolnicama? Zasto se abortus i kiretaza u hrvatskoj rade na zivo? Cula sam da se to radi na zivo jer bolnica anesteziju cuva za vojnike. O mitu da i ne govorim. Ne svi, al vecina nasih lijecnika ima arogantan stav. Ja osobno nisam imala dobrog iskustva. Mozda 2-3 lijecnika mi je okej u kojih sam bila.

Medicina je u njemackoj puno naprednija. To je moje misljenje, ne treba ga svatko dijelit.
Ne zelim zvucat djetinjasto al to su moja dosadasnja iskustva. Iako smatram da je u doktora bolje ic sto manje.

Zasto mislis da doktorima u njemackoj pacijent nije na prvom mjestu? Od nekog cuo?
Jesi ti trol? Baš trolčina? Ili ti samo nije dobro? Inače se ne bih upuštao u ovakvu raspravu jer imam i previše posla sa učenjem njemačkog i polaganjem ispita na prekvalifikaciji, ali pošto volontiram u dvije bolnice već dugi niz godina moram ti odgovoriti. I da ima ih još dosta poput mene koji volontiraju. I sestre i liječnici su ljubazni. I hrvatski narod je jako human s 40 donora na milijun stanovnika Hrvatska je prva u svijetu. Na prvom smo mjestu u svijetu i po transplantacijama jetre, kojih se izvede 115 do 120 godišnje, a to konkretno znači da naši pacijenti imaju najveću dostupnost toj vrsti transplantacije, koja je, ako gledamo pojedinačne organe, najkompleksnija. Po broju transplantacija jetre Centar KB Merkur najveći je centar po volumenu u Eurotransplantu.

Od prve transplantacije bubrega u Hrvatskoj prošlo je 46 godina, a danas smo sa stotinjak transplantacija bubrega godišnje vodeći u svijetu. Novo srce dobije do 40 ljudi godišnje, u čemu smo drugi u svijetu.

U Hrvatskoj se od svih članica Eurotransplanta (Austrija, Njemačka, Slovenija, Nizozemska, Luksemburg, Mađarska i Belgija), najmanje čeka na transplantaciju nekog organa.

U Hrvatskoj se izvode jako komplicirane operacije, ugrađuju se kosti printane 3D printerom, hrvatski su liječnici smislili (i naravno prvi izveli) nekoliko kirurških zahvata koji se koriste po svijetu. Povjest Hrvatske medicine je isto nešto čime se možemo ponositi. Evo par linkova Link1 Link2 Link3 Link4 Link5...

Pišeš da se neke stvari u bolnicama rade "na živo" jer se anestezija čuva za vojnike. Ovo što si gledala zadnjih par dana na televiziji to je bilo sjećanje na pad grada Vukovara, znači rat je završio to su bile samo snimke, a ni tad se nije ništa čuvalo samo za vojnike nego su svi dobivali jednako koliko se imalo i snalazilo se kako se moglo.

Naravno da nije sve bajno i sjajno u hrvatskom zdravstvu ali kad već prosipaš pamet tu po forum daj i argumentiraj to, potkrijepi nečim, medicina u Njemačkoj je puno naprednija jer...pa link...
CroDe is offline  
Old 20.11.2017., 11:18   #3955
Quote:
CroDe kaže: Pogledaj post
Jesi ti trol? Baš trolčina? Ili ti samo nije dobro? Inače se ne bih upuštao u ovakvu raspravu jer imam i previše posla sa učenjem njemačkog i polaganjem ispita na prekvalifikaciji, ali pošto volontiram u dvije bolnice već dugi niz godina moram ti odgovoriti. I da ima ih još dosta poput mene koji volontiraju. I sestre i liječnici su ljubazni. I hrvatski narod je jako human s 40 donora na milijun stanovnika Hrvatska je prva u svijetu. Na prvom smo mjestu u svijetu i po transplantacijama jetre, kojih se izvede 115 do 120 godišnje, a to konkretno znači da naši pacijenti imaju najveću dostupnost toj vrsti transplantacije, koja je, ako gledamo pojedinačne organe, najkompleksnija. Po broju transplantacija jetre Centar KB Merkur najveći je centar po volumenu u Eurotransplantu.

Od prve transplantacije bubrega u Hrvatskoj prošlo je 46 godina, a danas smo sa stotinjak transplantacija bubrega godišnje vodeći u svijetu. Novo srce dobije do 40 ljudi godišnje, u čemu smo drugi u svijetu.

U Hrvatskoj se od svih članica Eurotransplanta (Austrija, Njemačka, Slovenija, Nizozemska, Luksemburg, Mađarska i Belgija), najmanje čeka na transplantaciju nekog organa.

U Hrvatskoj se izvode jako komplicirane operacije, ugrađuju se kosti printane 3D printerom, hrvatski su liječnici smislili (i naravno prvi izveli) nekoliko kirurških zahvata koji se koriste po svijetu. Povjest Hrvatske medicine je isto nešto čime se možemo ponositi. Evo par linkova Link1 Link2 Link3 Link4 Link5...

Pišeš da se neke stvari u bolnicama rade "na živo" jer se anestezija čuva za vojnike. Ovo što si gledala zadnjih par dana na televiziji to je bilo sjećanje na pad grada Vukovara, znači rat je završio to su bile samo snimke, a ni tad se nije ništa čuvalo samo za vojnike nego su svi dobivali jednako koliko se imalo i snalazilo se kako se moglo.

Naravno da nije sve bajno i sjajno u hrvatskom zdravstvu ali kad već prosipaš pamet tu po forum daj i argumentiraj to, potkrijepi nečim, medicina u Njemačkoj je puno naprednija jer...pa link...
Ti pricas isto kao da su nasi lijecnici otkrili lijek za rak.
Paige the cool is offline  
Old 20.11.2017., 12:17   #3956
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Ti pricas isto kao da su nasi lijecnici otkrili lijek za rak.
TU je dosta napredan Dr.ivan dikic, Koji je hrvat Ali U njemackoj...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 13:43   #3957
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
TU je dosta napredan Dr.ivan dikic, Koji je hrvat Ali U njemackoj...
On je sigurno otišao iz Hrvatske, jer je "Hrvatska prva u svijetu..." i tolko su svi humani...

Hrvatski zdravstveni sustav se raspada, te počiva na nepotizmu, korupciji i manjku bilo kakve odgovornosti doktora za svoje postupke.
Ja sam se i osobno uvjerio u dva obiteljska slučaja. Jedan, nažalost sa smrtnim posljedicama, posebno mi je otvorio oči u vezi smrada i truleži koji vlada u zdravstvu. Uostalom svatko tko si to može priuštiti, odlazi kod privatnika, a ne u milost i nemilost našeg "fantastičnog", "prvog u svijetu" zdravstvenog sustava.
Iz druge ruke, preko prijateljice koja je doktorica u bolnici, imam još i više horor priča...

Inače, Hrvatska ima toliko donora organa po stanovniku, zato jer je po zakonu svaka odrasla osoba "po defaultu" donor, osim ako se izričito istoga ne odrekne. To je apsolutno OK, ali manite se mitova o nekakvoj posebnoj hrvatskoj "humanosti"...
Snack is offline  
Old 20.11.2017., 19:18   #3958
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
On je sigurno otišao iz Hrvatske, jer je "Hrvatska prva u svijetu..." i tolko su svi humani...

Hrvatski zdravstveni sustav se raspada, te počiva na nepotizmu, korupciji i manjku bilo kakve odgovornosti doktora za svoje postupke.
Ja sam se i osobno uvjerio u dva obiteljska slučaja. Jedan, nažalost sa smrtnim posljedicama, posebno mi je otvorio oči u vezi smrada i truleži koji vlada u zdravstvu. Uostalom svatko tko si to može priuštiti, odlazi kod privatnika, a ne u milost i nemilost našeg "fantastičnog", "prvog u svijetu" zdravstvenog sustava.
Iz druge ruke, preko prijateljice koja je doktorica u bolnici, imam još i više horor priča...

Inače, Hrvatska ima toliko donora organa po stanovniku, zato jer je po zakonu svaka odrasla osoba "po defaultu" donor, osim ako se izričito istoga ne odrekne. To je apsolutno OK, ali manite se mitova o nekakvoj posebnoj hrvatskoj "humanosti"...
Ja ne volim generaliziranje.
A to je bilo to, U smislu "svi hrvatski" i "svi njemacki". Smatram da se mora praviti razliku izmedu sustava i doktora.
Sustav je los, Ali to nisu svi doktori.

Dikic je naravno napustio drzavu zbog sustava a ne zbog svoje sposobnosti.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 20:48   #3959
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Koji prosjek gledas? Njemacka i Hrvatska?

Otidi u rumunjsku i veseli se nasim bolnicama i nasim "jeftinim" doktorima. ;-)
Aj tu se moram slozit
Paige the cool is offline  
Old 20.11.2017., 21:21   #3960
Nedavno sam imala jednu web stranicu gdje npr. ukucas ime grada u Njemackoj gdje se nalazis i dobijes listu doktora, pa si biras ovisno za stata ti treba.Ono sto je ekstra na toj stranici sto kraj svakog doktora pise koje jezike prica...znaci ne mogu se sjetiti web stranice nema sanse.zna netko?
peachwoman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.