Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 21:45   #1
NBA

Evo u srijedu počinje najjača liga na svijetu u košarci pa je red da se otvori tema! Nisam baš detaljno pratio predsezonu i sve draftove pa se nadam da će se netko ubaciti sa korisnim informacija!

Western Conference

Northwest
Denver (Carmelo Anthony, Marcus Camby, Anthony Carter)
Utah (Andrei Kirilenko, Gordan Giricek, Carlos Boozer)
Seattle (Ray Allen)
Minnesota (Kevin Garnett, Vin Baker, Marko Jaric)
Portland (Raef LaFrentz, Travis Outlaw)

Pacific
Phoenix (Leandro Barbosa, Steve Nash, Amare Stoudemire)
L.A. Clippers (Aaron Williams, Sam Cassell, Elton Brand)
L.A. Lakers (Kobe Bryant, Lamar Odom)
Sacramento (Shareef Abdur-Rahim, Ron Artest, Brad Miller)
Golden State (Baron Davis, Jason Richardson)

Southwest
San Antonio (Tim Duncan, Michael Finley, Manu Ginobili, Tony Parker)
Dallas (Dirk Nowitzki; Jerry Stackhouse)
Memphis (Pau Gasol, Alexander Johnson, Damon Stoudamire)
New Orleans (Marc Jackson, Peja Stojakovic, Rasual Butler)
Houston (Juwan Howard, Tracy McGrady, Yao Ming)


Eastern Conference

Atlantic
New Jersey (Richard Jefferson, Jason Kidd, Vince Carter)
Philadelphia (Allen Iverson,Chris Webber)
Boston (Paul Pierce, Theo Ratliff, Wally Szczerbiak)
Toronto (Jorge Garbajosa, Anthony Parker, Chris Bosh)
New York (Eddy Curry, Steve Francis, Stephon Marbury)

Central
Detroit (Chauncey Billups, Rasheed Wallace, Richard Hamilton)
Cleveland (Zydrunas Ilgauskas, LeBron James, Eric Snow)
Indiana (Sarunas Jasikevicius, Jermaine O'Neal, Jamaal Tinsley)
Chicago (P.J. Brown, Kirk Hinrich, Ben Wallace)
Milwaukee (Andrew Bogut, Ruben Patterson)

Southeast
Miami (Shaquille O'Neal, Dwyane Wade, Antoine Walker)
Washington (Antawn Jamison, Caron Butler)
Orlando (Dwight Howard, Grant Hill, Bo Outlaw, Hedo Turkoglu)
Charlotte (Cory Alexander, Primoz Brezec)
Atlanta (Salim Stoudamire, Shelden Williams)


Evo u zagradama sam naveo neke važnije igrače ako sam nekoga zaboravio a sigurno jesam slobodno se nadovežite!

Ja navijam za Orlando otkad pratim ovu ligu ali vidim da ove sezone imaju slabu momčad pa ako uđu u doigravanje biti ću zadovoljan!
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Old 31.10.2006., 23:24   #2
Večeras se otvara sezona sljedečim utakmicama:

Miami-Chicago
L.A. Lakers-Phoenix

U prvoj se očekuje pobjeda branitelja naslova koji predvođeni odličnim Wadeom opet očekuju velike stvari, no Chicago sa pridošlicom Benom Wallaceom neće biti lak pljen!

U ovom drugom susretu bih dao blagu prednost gostima, biti će neizvjesno!
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Old 01.11.2006., 11:58   #3
Miami-Chicago 66:108
L.A. Lakers-Phoenix 114:106

Odmah na početku sezone veliko iznenađenje, znalo se da je Chicago ove sezone dobar ali da će u prvoj utakmici dobiti aktualne prvake na njihovom terenu i to sa 42 koša razlike nitko nije mogao očekivati! Predvođeni Kirkom Hinrichom (26 koševa) i Chrisom Duhonom (20 koševa) odlično su otvorili sezonu, pridošlica Wallace u debiju je ubacio 11 skokova i 5 poena! Kod prvaka Wade je bio najefikasniji sa 25 poena!

U drugoj utakmici Lakersi su bez Bryanta dobili Phoenix, predvođeni odličnim Lamarom Odomom (34 koša - rekord karijere, 13 skokova, 6 asistencija, 3 ukradene lopte)! Kod gostiju najzapaženiji je bio Leandro Barbosa (30 koševa, 3 ukradene lopte)!
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Old 01.11.2006., 20:27   #4
Večerašnji susreti:

Philadelphia-Atlanta
Charlotte-Indiana
Boston-New Orleans
Minnesota-Sacramento
Memphis-New York
Utah-Houston
Seattle-Portland
New Jersey-Toronto
Cleveland-Washington
Detroit-Milwaukee
Orlando-Chicago
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Old 02.11.2006., 00:40   #5
Ove sezone cu valjda vise pratit, posto ima streamova po netu.
rossonero is offline  
Old 02.11.2006., 17:55   #6
Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 88:75
Charlotte Bobcats - Indiana Pacers 99:106
Orlando Magic - Chicago Bulls 109:94 (Dwight Howard 27 k.)
Boston Celtics - New Orleans Hornets 87:91
New Jersey Nets - Toronto Raptors 102:92
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 97:105 (Michael Redd 37 k.)
Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 97:94
Memphis Grizzlies - New York Knicks 117:118 (3.p) (Quentin Richardson31 k. 9 s., bivši "cibos" Chucky Atkins 25 k.)
Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 92:83
Utah Jazz - Houston Rockets 107:97 Carlos Boozer (24 k. 19 s.)
Seattle SuperSonics - Portland Trail Blazers 106:110
Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 112:104
Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 98:110 Lamar Odom (22 k., 9 s., 9 a.)
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Old 03.11.2006., 15:13   #7
Cleveland ove sezone ide do kraja
Srkyline is offline  
Old 05.11.2006., 12:32   #8
Sinočšnje utakmice:

Washington Wizards - Boston Celtics 124:117
Charlotte Bobcats - Cleveland Cavaliers 92:88
Detroit Pistons - Memphis Grizzlies 95:86
New York Knicks - Indiana Pacers 95:109
Houston Rockets - Dallas Mavericks 107:76
Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 104:91
Utah Jazz - Golden State Warriors 106:82
Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 88:86
Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 114:108

Zvijezda večeri je bio igrač Wizardsa Gilbert Arenas koji je ubacio 44 koša i imao 6 asista, još su mu se pridružili suigrači Antawn Jamison sa 29 koševa i 8 skokova i Caron Butler sa 20 koševa i 5 ukradenih lopti!

Houston Rocketsi su demolirali prošlosezonske finaliste Dallas Maverickse 107:76, a glavna zvijezda bio je Yao Ming (36 koševa, 6 skokova)!

Vrijedi zabilježiti i nastupe naših, Gordan Giriček je za 20 minuta upisao pet koševa, tri skoka i tri asistencije u pobjedi Jazzera nad Warriorsima, dok je Markota upisao još jedan nastup od 4 min. bez učinka!
__________________
a sad adio!
shurda is offline  
Old 05.11.2006., 22:51   #9
Quote:
rossonero kaže:
Ove sezone cu valjda vise pratit, posto ima streamova po netu.
gdje to?
Paranoid is offline  
Old 08.11.2006., 10:30   #10
BBW

Quote:
Paranoid kaže:
gdje to?
Americki sajt za ljubitelje NBA-kosarke: "http://www.bbw.com"
Nema sta nema-i vise od toga.Na forumu dosta nasih
 
Old 08.11.2006., 11:05   #11
Quote:
Dragon M. kaže:
Americki sajt za ljubitelje NBA-kosarke: "http://www.bbw.com"
Nema sta nema-i vise od toga.Na forumu dosta nasih
Jesi siguran da je dobra adresa, meni otvara neke Bath and Body works stranice

Imam ja neku adresu di se moze nac nesto streamova, al mi je u drugom kompu koji je na popravku.
rossonero is offline  
Old 09.11.2006., 12:48   #12
a jeste mi puno pomogli, lol
Paranoid is offline  
Old 10.11.2006., 00:33   #13
Quote:
Paranoid kaže:
a jeste mi puno pomogli, lol
Imas PM
rossonero is offline  
Old 10.11.2006., 03:46   #14
Quote:
rossonero kaže:
Imas PM
thanks
Paranoid is offline  
Old 12.12.2006., 17:54   #15
evo prošla 1/4 sezone a već se zna ko će biti MVP - Steve Nash
apoljon is offline  
Old 13.12.2006., 02:09   #16
Ne bi bilo fora da opet Steve bude MVP iako je u izvrsnoj formi...LeBron

Ode Iverson u Denver (mozda)
crveni balon is offline  
Old 13.12.2006., 08:19   #17
Quote:
crveni balon kaže:
Ne bi bilo fora da opet Steve bude MVP iako je u izvrsnoj formi...LeBron

Ode Iverson u Denver (mozda)
pa i ja bi volio da LeBron bude, al Steve ove godine ima bolje statistike nego ikada, a Phoenix je čini se otkad se Amare vratio također jači nego ikada (o atraktivnosti nemoram ni pričati).

Iverson u Denveru - Denver glavni kandidat za naslov!! sam me zanima koga će to Denver dati za njega
apoljon is offline  
Old 13.12.2006., 15:46   #18
narode, sigurno ce vas oduseviti ovaj clanak o SALVADOR DALIJU...

http://www.xportal.hr/vijest.aspx?id...VADOR-DAL2-DIO
 
Old 15.12.2006., 02:59   #19
...i tako Phila bez Iversona maznula Denvera ko' da ga nikad nije bilo
crveni balon is offline  
Old 15.12.2006., 11:59   #20
Nešto nisam ubijeđen da će bilo ko drugi biti MVP. My man, Steve Nash, is taking it again. Nash je uvijek dobro igrao, ali ove sezone je jednostavno magičan. Steve Nash ima PhD in Basketball. Nevjerovatno ja kakvu košarkašku inteligenciju ima. Drugi ozbiljni kandidati za MVP-a su po mom mišljenju Yao Ming i Dirk Nowitzki. Jao kakav je Yao ove sezone. A Dirk? Mislio sam prošle sezone da bolji šut ne može postojati, ali me je Dirk uvjerio u suprotno. Njegov jump-shot je praktički nemoguće braniti. Ali, ne brinite, oni ne gledaju samo brojke već i kompletan doprinos ekipi. Ako se ovako nastavi, Steve Nash je očito MVP.

Gledati Phoenix je pravi doživljaj. Prije neki dan gledam utakmicu i u jednom trenutku shvatim da je Phoenix dao košarki novu dimenziju, komiku. Igra izgleda stvarno komično kao crtani film. Protivnički tim se ubi da utrpa koš. Čim oni utrpaju, dvije sekunde kasnije, vidiš Marion-a ili Stoudemire-a kako prosto leti prema košu i muški zakucava. Ovi se jadnici opet muče. Tamo-ovamo. Čim je Phoenix dobio loptu, par sekundi kasnije bilo koji iz Phoenix-a osim Stoudemire-a nonšalantno utrpava tricu. Ili Marion opet zakucava. Ili Nash radi zajebanciju s njima.

Moj pick za ovu sezonu je Phoenix. Uglavnom, mislim da Istok nema nikakvu šansu. Na Zapadu ima bar pet timova koji su svaki ubjedljivo bolji od svih timova na istoku. Na zapadu je sve moguće. San Antonio, Phoenix, Dallas, Utah, Houston, pa čak i Lakers su vrlo dobri timovi. Možda nekog iznenađuje što stavljam Lakerse u ovu listu, ali Lakers su dobri. Odom je bolji nego što se misli, a Walton je dobar u svim aspektima igre, što ne iznenađuje kad se zna čiji je sin, Bynum je možda slijedeći Duncan i Kobe je freak of nature, naravno, i najbolji igrač lige. A tek u playoff-u Kobe će pokazati najbolje od sebe. Kobe je jedini igrač, koji može poludjeti jedan quarter i sam pretvoriti poraz u pobjedu. Houstonu sve ovisi o zdravlju McGrady-ja. Ako bude zdrav, sve je moguće. U suprotnom nemaju šansu da uzmu Zapad. Isto važi na Istoku za Orlando i Grant Hill-a, koji iznenađujuće dobro igra, kad je zdrav, nakon 5-6 godina pauze. Utah se možda čini kao prolazna, jer nema velikih imena, ali to zavarava. Utah ima ekstremno dobar front court. Boozer, Kirilenko i Okur su svi pametni i robusni igrači, koji igraju dobar defence, ali isto tako dobar offence. I Okur je fantastičan strijelac za centra. San Antonio je opasan iz očitih razloga. Imaju par bekova, koje je praktički nemoguće čuvati. Parker je prebrz za svakog, a Ginobili nepredvidljiv. I povrh svega imaju Duncan-a, a Duncan je jedinstven. Dallas je offensive machine skoro koliko i Phoenix. Imaju sasvim solidnog centra, Dampier, dok su im forwardi nezaustavljivi, Nowitzki i Howard. Jason Terry je jedan od mojih omiljenih igrača u ligi. Čovjek je hladnokrvni killer, nemilosrdan i neumoljiv, a ne osjeća tremu, ni strah. Pored njega još i mladi Devin Harris, crlo talentovan, a isto offensive-minded i rado ide pod koš. Pored sveg tog imaju još i Stackhouse-a, koji je prije par sezona trpao po trideset po utakmici. Sad je stariji i ne može dugo ostajati na terenu, ali to mu je dovoljno da glatko utrpa dvadeset. Ukratko, strašan tim. Vjerovatno uz Phoenix glavni kandidat za titulu. A Phoenix je jednostavno preopasan u napadu. Sve ide u korist Phoenix-u. Nova pravila totalno idu u korist napadačkih timova. Prije nekoliko godina odbrana je pobjeđivala i tad je Detroit rasturao, jer su bili najbolji obrambeni tim, a i San Antonio, koji je isto bio, a i sad je, dobar u odbrani. Sad u odbrani jedva da možeš išta napraviti da ne bude faul. S takvim pravilima Phoenix je perfektan. Imaju genija košarke da organizuje napad. Lopta ide njemu u ruke. Sve što ti treba onda, jeste puno igrača, kojima on može dodavati, tj. trebaju dobri realizatori, a to je praktički čitav tim. Stoudemire je nezaustavljiv pod košem, a najbolji je u gužvi. Marion je perfektan suigrač za Nash-a. Marion je u stanju da se uvijek nađe u pravom trenutku na pravom mjestu i može dati koš iz bilo koje pozicije. Diaw puca trica, a dobar je pod košem. Prošle sezone bez Stoudemire-a igrao je i centra ponekad. Barbosa je jedan od mojih omiljenih igrača. Jedan je od najbržih u ligi, a trice puca glatko. Ne možeš ga pustiti da šutira, a ako priđeš bliže, prođe kraj tebe dok trepneš okom i dvokorak. Raja Bell je klasični defender, ali i nevjerovatno šutira trice i isto tako nevjerovatno je pouzdan u kritičnimk trenucima. Ne možeš ih ni faulirati, jer slobodna bacanja ne maše. Phoenix je nezaustavljiv.

Denver s Iversonom? Čak i da dobiju Iversona ne vjerujem da bi dobili titulu, ali Denver je vrlo dobar tim i bez Iversona. Neki igrači su jednostavno više za one-on-one košarku. Iverson je tipičan primjerak. Koliko god donese timu, kad uzmeš u obzir ono što odnese, nije baš toliko dobar. Kobe je sličan igrač, ali Kobe je puno bolji. Kobe je jedini koji može biti doslovce nezaustavljiv kad ga krene i koji sam može odlučiti utakmicu. Kobe je kompletan. Defence, offence, šut s pola igrališta kao dobri šuteri s trice, utrpava po 60 slobodnih bacanja zaredom, zakucava kao niko drugi, brz kao zmija, hladan kao špricer.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.