Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Koja fotka je extra?
Osa81 7 25.93%
Toco1980 0 0%
LIQ 0 0%
Ballota 2 7.41%
Mljac1 2 7.41%
Macka 0 0%
Zazoon 0 0%
Ajvarr 4 14.81%
Cats 0 0%
Bloodflowers 2 7.41%
Satori 1 3.70%
400D 0 0%
Old.bloodshot.moon 1 3.70%
AlBali 0 0%
Lubitel 0 0%
Wenze 1 3.70%
Foto1957 0 0%
Beta Zenka 0 0%
Avril 0 0%
Thule 2 7.41%
SS Fritz 0 0%
* Spike 1 3.70%
Mis koji vristi 0 0%
Sharkaat 1 3.70%
Zee 0 0%
Skviki 3 11.11%
Dial F for Falus 0 0%
Medvjed 0 0%
Aorwen 0 0%
Sober 0 0%
Paucko 0 0%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2007., 11:07   #81
Quote:
ajvarr kaže: Pogledaj post
nebi bilo smisla da nema kritike!! na kritici se uči, draga moja! ja sam prvi put stavio fotku na forum i baš me zanima kak će proći, neočekujem ništa al diskutiranje o fotkama mi se sviđa! jest da ima fotki koje su snimljene tek toliko da se stave na forum a i minimalizam kao tema je jako neodređena jer svako ima ima svoju percepciju minimalizma!! al dobro, ponavljam na kritici se uči a ne ljuti

živili i ajvarili


samo je jedna jasno određena definicija minimalizma
400D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:10   #82
Quote:
400D kaže: Pogledaj post
samo je jedna jasno određena definicija minimalizma
u umjetnosti nema određene definicije pa tako ni u minimalizmu, ponavljam svako ima svoju percepciju jer da je drugačije svi radovi bi bili isti a kao što vidimo nisu (ne samo na ovoj temi, nego u svim umjetnostima)!! definicija i umjetnost - NE!

moje mišljenje
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:27   #83
Quote:
400D kaže: Pogledaj post
samo je jedna jasno određena definicija minimalizma
Gospodine Kožariću, jeste to vi?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:44   #84
i ja se slažem da nema definicija u umjetnosti. ali sta cu ja kad je neko poceo koristiti određeni uzorak u ponašanju prilikom izričaja, a netko drugi to definirao kao minimalizam, a opet netko treći došao na ovaj forum i postavio to kao temu na natječaju.

ja sam, uostalom, reagirao na sliku paprika koje su stvarno, ali STVARNO, potpuno fulale temu.

da bi napravio nesto minimalisticko, bilo u vizualnoj ili muzickoj umjetnosti, moras djelo "skinuti" odnosno "ogoliti" do njegovih fundamentalnih, korjenskih, suštinskih osobina.

ne znam u cemu je problem.

ako cemo prema vasem, onda nek bude cijelo vrijeme otvorena slobodna tema, svaki tjedan, jer eto, u umjetnosti nema definicija
400D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:56   #85
Evo nešto što sam neki dan pročitala u komentarima jedne slike na deviantu (http://dwlema.deviantart.com/art/The...r-VI-14510963), bigguy je napisao svoje mišljenje, autor reagirao, a onda bigguy odgovara, ako vam se dâ čitati (na engleskom je, nadam se da ne smeta):

Quote:
In college, I had a mean old bastard for a photography professor. He was a Benedictine Catholic monk and a real hard-ass. His critiques were withering, harsh, brutal, painful, embarrassing, and - above all - honest.

I took two things away from his class. One, the knowledge that my photoprahy skills were crap (and looking now at what I produced ten years ago, he was right), and two, I committed to memory the following statement he made in class in response to an irate student who called him out on his rude behavior:

"The phrase 'if you don't have anything nice to say, then don't say anything at all' is for kindergarteners, communists, and politically correct pussies. The lies everyone has told you your whole life about how good you are have done nothing but turn you into a mediocre self-righteous leech on your mama's teet. No one challenged you by telling you the truth. If you don't have anything honest to say, then get the fuck out of my class!"

So, when I critique someone on DA (which I don't do often cuz I'm lazy), I try to give my honest opinion, because without it how would you be challenged to try harder and do better?

I think the photo is good. I think the descriptive text you posted ruined it. You can thank that mean old bastard for my honest opinion.




Negativne kritike, iako konstruktivne, mogu boljeti. Naslušala sam se i pozitivnih i negativnih kritika, i u vezi pisanih radova, eseja/seminara koje sam pisala u srednjoj školi i na faksu, i u vezi fotografija. Nije mi uvijek bilo ugodno čuti da nije dobro, ali danas kad se vratim na to, zahvalna sam kritičarima jer sam popravila neke stvari i obraćam više pažnje na detalje.

Zadnje uređivanje Beta ženka : 19.10.2007. at 12:28. Reason: Naglašavanje najbitnijeg dijela teksta
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:00   #86
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post


A ti si onaj koji je postao, foto1957?
ha?



btw. curica, to znači da sam žensko
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:02   #87
slažem se ja s tobom glede paprika i još ponekih fotki koje su stvano katastrofa, ne da su fulale temu nego su loše fotografije prije svega!!! nevolim to govoriti ali treba naglasiti da bi se trebalo raditi o fotografiji a ne o nekakvkom voajerskom snapshotu!!
ja sam reagirao na ovu tvoju izjavu
Quote:
samo je jedna jasno određena definicija minimalizma
znaći postoje neki parametri, pravla(uvjetno rećeno) koji određuju minimalizam ali nisu jasno određeni!! ja sam se pokušao voditi tim okvirima minimalizma ali vidim da neki(znaš več koji) nisu!

ajd živio i pozdrav
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:05   #88
Quote:
ajvarr kaže: Pogledaj post

prva fotka moj mali doprinos
pozdrav svima!
pardon my french, al ovo je jebena fotka
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:26   #89
Quote:
old.bloodshot.moon kaže: Pogledaj post
ha?



btw. curica, to znači da sam žensko
Što "ha"?
Onu sliku "sataraš" s povrćem i nogama u pozadini je stavio netko s nickom foto1957.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 12:58   #90
takoder prva fotka... moj doprinos...

citala sam o minimalizmu.. objasnjeno je kako je minimalizam spoj ostrih rubova (hard edge) i boja.... dakle unutar tih rubova bi se trebala nalaziti boja ili apstraktan crtez... ne znam puno o fotografiji, ali bih zeljela nauciti... tu sam da me ispravite ako grijesim....




pa prosudite sami...
__________________
.. što više ljudi poznajem to više volim svoga psa....
Zee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 13:18   #91
ne volim minimalizam...ni u čemu. *kičkokoš * tak da ću vjerojatno fulat temu potpuno.

Quote:
Što "ha"?
Onu sliku "sataraš" s povrćem i nogama u pozadini je stavio netko s nickom foto1957.
ajoj
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:30   #92
teorija vs. praksa



meni je jako žao što nisam profić poput vas ostalih pa da imam bolju opremu i puno više fotki
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:32   #93
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Evo nešto što sam neki dan pročitala u komentarima jedne slike na deviantu (http://dwlema.deviantart.com/art/The...r-VI-14510963), bigguy je napisao svoje mišljenje, autor reagirao, a onda bigguy odgovara, ako vam se dâ čitati (na engleskom je, nadam se da ne smeta):





Negativne kritike, iako konstruktivne, mogu boljeti. Naslušala sam se i pozitivnih i negativnih kritika, i u vezi pisanih radova, eseja/seminara koje sam pisala u srednjoj školi i na faksu, i u vezi fotografija. Nije mi uvijek bilo ugodno čuti da nije dobro, ali danas kad se vratim na to, zahvalna sam kritičarima jer sam popravila neke stvari i obraćam više pažnje na detalje.

Ovaj tekst gore je fenomenalan. I istinit. BTW, u zivotu sam najvise i naucila upravo na negativnim kritikama.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:47   #94
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post


meni je jako žao što nisam profić poput vas ostalih pa da imam bolju opremu i puno više fotki
iihh pužmuž a ti malo prckaš?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 14:57   #95
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ovaj tekst gore je fenomenalan. I istinit. BTW, u zivotu sam najvise i naucila upravo na negativnim kritikama.
nazalost, kritike su uvijek negativne... ali negativne u emocionalnom dijelu, dakle u onome u kojem nikome nije drago cuti kritiku... bome nije ni meni, radje bih zivjela u uvjerenju da sam najbolja

ali da se na kritikama najvise nauci, istina... ali na onim konskruktivnim, gdje se ukaze na greske koje su se napravile... ovu cijelu raspravu smatram super, bas zato sto se diskutira sto i kako... ok, mozda se nije za svaku pojedinu fotku decidirano pojasnilo sto 'ne stima', ali se vjerujem moze iscitati iz sveukupne rasprave... zato se ne treba ljutiti vec, ako je potrebno, zatraziti dodatno pojasnjenje, ako nije, iskoristiti nauceno za napraviti bolju fotku

to je moj imho
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:07   #96
moze i kritika na kritiku ako kritika nije dovoljno dobra
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:13   #97
Quote:
Skviki kaže:
meni je jako žao što nisam profić poput vas ostalih pa da imam bolju opremu i puno više fotki
A eto, netko je profić i ima puno opreme i slikâââ, drugi imaju puno krpica i odjeće, a mi neki nemamo ni jedno ni drugo - pa hodamo goli i neka viša sila nam ne da okinut' sliku jer nemamo certifikat profesionalca. Tj., imamo kredit okidanja, svaki mjesec 10, sve više od toga smiju samo profesionalci. S teleobjektivima, ribljim očima i (d)SLR-ovima.

Mislim, tko tu koga i zašto?
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:38   #98

kvaka..

ok?
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 16:35   #99
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post

meni je jako žao što nisam profić poput vas ostalih pa da imam bolju opremu i puno više fotki
ma to ti nema veze, bitna ti je ideja i kreativnost!! sa lošim opremom(kako ti kažeš) možeš napraviti čuda, a opet možeš imati srl-ove i neznam šta, pa imati drlog fotografije!! vidio sam dosta takvih slučajeva, zato nemoj da te oprema sputava, uzmi fotić i samo lupaj

imam osječaj da ljudi odustaju od prijavljivanja fotki ili si ja to umišljam ?!
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 16:55   #100
Quote:
ajvarr kaže: Pogledaj post
ma to ti nema veze, bitna ti je ideja i kreativnost!! sa lošim opremom(kako ti kažeš) možeš napraviti čuda, a opet možeš imati srl-ove i neznam šta, pa imati drlog fotografije!! vidio sam dosta takvih slučajeva, zato nemoj da te oprema sputava, uzmi fotić i samo lupaj
Dobra operam ne čini dobrog fotografa isto kao što dobar auto ne čini dobrog vozača...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.