Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2010., 17:19   #1
PayPal - part II (Pročitaj prvu stranicu prije postavljanja pitanja!)

www.paypal.com


S obzirom da je stara tema postala prevelika i totalno nečitljiva otvaramo novu temu za istu problematiku.

Ukoliko želimo (a želimo ) da ova tema ostane kvalitetna te da se, generacije koje dolaze, lakše snalaze, a u suradnji sa forumašima koji su si dali truda, načinjen je Paypal - users guide i FAQ.

Molimo Vas da prije postavljanja pitanja oboje proučite jer je velika vjerojatnost da ćete svoj odgovor naći.

Ukoliko se dogodi da odgovora ipak nema, tada postavite pitanje.

Popis katrica koje možete korisiti na PayPal-u (kartica obavezno mora imati CVV):
1. Visa - kreditna kartica
2. Visa Electron - debitna kartica vezana uz devizni ili kunski račun Erste i PBZ-a te tekući račun Splitske banke i OTP banke
3. MasterCard bilo koji izdavatelj
4. American Express osim American Express Start card za studente koja ne radi na netu
(5.) Diners - može se registrirati, ali se ne može plaćati

Debitne kartice ZABA-e izgleda ne prolaze.
Za one koji nemaju račun/karticu u nekoj banci, interesanto može biti iskustvo jednog forumaša: Mastercard Prepaid Refresh

Za detajnije pojašnjenje klikni ovdje

Novci se ne mogu primati na račun do ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju zbog deviznog zakona Republike Hrvatske.

Na ovom topicu NE diskutiramo o carini, za to postoji tema

Tema sličnog sadržaja postoji i na podforumu Informatička tehnologija > Internet > PayPal.

Zahvaljujemo na pomoći te golemom trudu:
- pomahnitalom tapiru na izradi user guide
- killerdogu na izradi FAQ
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥

Zadnje uređivanje lili p. : 30.06.2011. at 22:36. Reason: brisanje linka
Lavica02 is offline  
Old 15.02.2010., 17:42   #2
FAQ Paypal (radna verzija,treba još dovršiti)

Da li radi to?
Radi, trenutno građani RH koji imaju karticu u jednoj od banaka navedenih u postu 1 ove teme mogu uplaćivati novce putem paypal servisa


Kako to radi?
vidi ovdje Paypal - users guide


Da li paypal ima neki limit (mjesečni ili tjedni ili bilo kakav)??
Pri registraciji dok ne verificirate karticu postoji limit od 100$ (kako se to radi vidi u Paypal - users guide ), nakon tog teoretski nema limita,ali je moguće da paypal prije provedbe transakcije zatraži potvrde,radi vaše zaštite


Što i gdje mogu naći nekakav kod koji paypal traži za verifikaciju ?
sve o tome idi Paypal - users guide


Koji je rok za podizanje disputa ili claim ( i što to znači ) ?
c/p iz vodiča by tapir
Rok je 45 dana od odnosne transakcije i sastoji se od 2 dijela.
Postupak ide kroz paypal resolution center – dio paypal sučelja.

Npr, kupili ste nešto preko ebaya i platili paypalom - nakon mjesec dana proizvoda nema, a prodavač ne odgovara.
1. Dispute => za vrijeme dispute-a imate, preko paypalove konzole, mogućnost komunikacije sa prodavačem
2. Ako se javio i riješili ste problem možete zatvoriti dispute i nikom ništa, ali ako nema sreće u komunikaciji onda pokrećete Claim.


Što je refund?
Refund je povrat sredstava koji ste uplatili i iz nekog razloga vam ih prodavač vraća.
Ako imate debitnu karticu iznos će biti vidljiv par dana nakon paypal-ovog mail-a, ako imate kreditnu karticu s koje vam je to naplaćeno, idući račun vam treba biti umanjen za iznos tog povrata.


Da li mogu primati novce putem paypala u RH?
NE, trenutno nije moguće primiti novce ni na PayPal račun ni na račun vezan uz karticu u Hrvatskoj, razlog je devizni zakon Republike Hrvatske.



Kad će biti moguće primati novce putem paypala?
Najvjerojatnije ulaskom RH u Europsku uniju, nakon određenog vremena, jer veći dio zakonskih izmjena vezanih uz devizni zakon stupa tada na snagu
to ne znači da će tog dana u ponoć to biti moguće, nego kroz određeno vrijeme kad dođe do dogovora paypala i hrvatskih banaka.


Da li je moguće da novci budu na paypal računu pa da ja odmah s njima nešto online kupim?
Ne, to nije moguće.


Koje kartice rade na paypalu?
vidi prvi post ove teme


Zašto kartice drugih banaka ne rade?
nemamo pojma,to pitajte njih


Što je CVV broj?
broj na kartici koji se koristi za interentske kupnje, više o tome u prvom postu ove teme



Na paypalu mi je balans 0, kako da dodam novce?
novce ne trebate dodavati, paypal sam povuće novce s vašeg računa


Da li postoji opasnost da me netko potkrade?
Naravno, iako su šanse za to minimalne, tako da je veća vjerojatnost da će vam neko skenirati karticu na bankomatu (statistički)
samo pazite da vam ne ukradu mail s kojim ste registrirani i da lozinka nije nešto jednostavno.


Kupio sam mobitel i traže nekakvu hakom potvrdu ?
odi na temu carina, ali ukratko vjerojatno si zeznuo => nek vrate mobitel


Da li isključivo mora biti ime i prezime na paypal acc isto kao i na kartici koja je dodana ili mogu staviti nečiju drugu adresu i i ime i prezime npr.. od prijatelja ?
Mora biti vaše, ali vi možete pod adresu primatelja dodati drugu osobu i adresu.


Što se dogodi s 1,95$ koje paypal skine prilikom verifikacije?
Novac vam kroz neko vrijeme vrate ili vam umanje račun


Ne mogu staviti novu karticu, javlja mi poruku : This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card." ili "'You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again"

Moguće je da kartica još nije procesuirana, da nemate ništa novaca na njoj ili da paypal ne podržava tu banku. Najbolje je pričekati par dana, provjeriti da li imate bar 10€ na njoj i probati tad.
Također, moguće je da je samo problem kod njih u sistemu se dogodio, pa ako kartica ispunjava uvjete da je par dana stara, da imate novca i da je na popisu, probajte ponovo za pola sata, sat.



Što je Confirmed address?
c/pbytapir
Confirmed address/Verified account
Često ćete na ebayu vidjeti da prodavač naglašava da šalje samo na paypal confirmed address. To znači da je Paypal obavio dodatnu provjeru i potvrdio vašu adresu, no to u Hrvatskoj kao ni općenito izvan SAD-a (i mislim Kanadi i V. Britaniji) to nije moguće.
To što vam piše u paypal sučelju status: verified znači da ste dodali i verificirali kreditnu karticu i ne smije se brkati sa confirmed address.


Da li postoji i tko plaća proviziju?
proviziju plaća prodavatelj tj. primatelj sredstava


Imam dolare, a paypal javlja da nemam sredstava?
Da li je dolar primarna valuta na kartici?
Uvijek treba provjeriti da ima novaca u primarnoj valuti, to znači u onoj valuti koju ste odabrali pri otvaranju računa


Kako napraviti da paypal i banka ne rade toliko konverzacija?
da banka ako imate devizni račun ne bi prvo mjenjala vaše eure u kune, pa kune u valutu prodavatelja potrebno je napraviti dolje opisani postupak u paypal postavkama

Žalio sam se Pay Pal-u zbog neprimanja pošiljke i dobio povrat novca, a pošiljka je ipak stigla naknadno. Kako mogu prodavaču vratiti novac?
S takvim pristupom kod tih sellera ćete uvijek biti gledani pozitivno, a oni će to obično i proširiti.

Postupak je jednostavan, javite im se, nek vam pošalju mail koji trebate unjeti na paypal stranici (mail je na paypalu zapravo kao nick na forumu), odete na paypal na send money (gore kad se ulogirate imate my acount, s desne strane), unesete mail i iznos (i valutu odaberete, dolje odaberete što plaćate - odete na personal i stavite plaćanje duga) i kliknete continue
možete staviti seleru u napomenu što plaćate.

.......................(treba dodati )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje somied : 08.04.2010. at 10:40. Reason: update primanje novca
KILLERDOG is offline  
Old 15.02.2010., 21:12   #3
jel ima netko paypal preko zagrebačke? i ako da na koju foru? ja se mučim već sto godina s tim,pa pbz pa ovo pa ono pa devizni pa žiro.---jel me netko može prosvjetliti pliz?
Čokolina is offline  
Old 16.02.2010., 09:56   #4
Quote:
Čokolina kaže: Pogledaj post
jel ima netko paypal preko zagrebačke? i ako da na koju foru? ja se mučim već sto godina s tim,pa pbz pa ovo pa ono pa devizni pa žiro.---jel me netko može prosvjetliti pliz?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1880



Tema za to je inace:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=524126
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 16.02.2010., 11:52   #5
tenkjuverimač
Čokolina is offline  
Old 16.02.2010., 12:29   #6
Pozdrav svima na ovom odličnom forumu!
Molim pomoć oko rješavanja problema!
Registrirao sam se na eBay-u, na paypal-u, otvorio kunski račun u Erste banci i dobio debitnu Visa karticu još prošle godine , imam sredstava na računu, kartica mi je verificirana od strane paypala i opet nemogu platiti item na eBay-u i stalno dobivam poruku :"This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link.
Heeeelp!
milimojmilifoj is offline  
Old 16.02.2010., 13:31   #7
Jesi sigurno procitao:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=25083148&postcount=1

__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Old 16.02.2010., 13:46   #8
Ma jesam još prošle godine svih 80 i nešto strana i jučer ponovo nekoliko postova a čini mi se da nema odgovora na moj problem ili mi je promaklo?
milimojmilifoj is offline  
Old 16.02.2010., 14:21   #9
Nema potrebe čitati 80 stranica, Somied ti je linkao FAQ koji imamo odnedavno. A koji nisi pročitao, jer vidim da se tvoj problem spominje
bilokoje is offline  
Old 16.02.2010., 15:36   #10
Ma vidio sam da se spominje ali ne i rješenje!

""""""""Ne mogu staviti novu karticu, javlja mi poruku : This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card." ili "'You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again"

Moguće je da kartica još nije procesuirana, da nemate ništa novaca na njoj ili da paypal ne podržava tu banku. Najbolje je pričekati par dana, provjeriti da li imate bar 10€ na njoj i probati tad.
Također, moguće je da je samo problem kod njih u sistemu se dogodio, pa ako kartica ispunjava uvjete da je par dana stara, da imate novca i da je na popisu, probajte ponovo za pola sata, sat."""""""""""""""

Je procesuirana je.
Ima dovoljno novaca.
Paypal podržava tu banku.
Pokušavam već drugi dan (10 i više puta)
milimojmilifoj is offline  
Old 16.02.2010., 15:41   #11
onda kontaktiraj paypal,moguće je da su ti oni blokirali zbog nečeg karticu

jel imaš amis internet?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 16.02.2010., 16:20   #12
Nemam amis internet, a kako mi se čini da je sa paypal računom sve OK jer mi lijepo sve ispiše na računu prije plaćanja , konverzija eur u kune i sve stima dok ne kliknem plati! Čini mi se da ovi u banci nesto zaribavaju! da nekažem neku drugu riječ!
milimojmilifoj is offline  
Old 16.02.2010., 16:50   #13
Jesi siguran da imaš žiro-računa?
mokry is offline  
Old 16.02.2010., 17:48   #14
Quote:
milimojmilifoj kaže: Pogledaj post
Nemam amis internet, a kako mi se čini da je sa paypal računom sve OK jer mi lijepo sve ispiše na računu prije plaćanja , konverzija eur u kune i sve stima dok ne kliknem plati! Čini mi se da ovi u banci nesto zaribavaju! da nekažem neku drugu riječ!
javi se ti ipak paypal help centru, da vidiš s njima što je točno posrijedi

ovo može biti do njih
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 16.02.2010., 21:42   #15
jel znate po kakvom tečajnoj listo preko paypala se obračunava deviza na kune maloprije sam naručija item na ebay.uk pa mi je funtu računalo 8.6 kn a na tečajnoj je 8.4
niks.st is offline  
Old 16.02.2010., 22:17   #16
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
jel imaš amis internet?
zašto pitaš da li ima amis??

pitam jer ja imam internet preko amisa pa me zanima kakve to ima veze sa paypalom...?
mrnja is offline  
Old 18.02.2010., 12:05   #17
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da imaš žiro-računa?
naravno da imam!

Erste banka je sra..e!!! evo platio item jutros preko paypala master karticom zabe! transakcija trajala sekundu i pol
milimojmilifoj is offline  
Old 18.02.2010., 12:10   #18
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
javi se ti ipak paypal help centru, da vidiš s njima što je točno posrijedi

ovo može biti do njih
Eto, ipak nije do Paypala!
Zvao Erste banku jučer nekoliko puta i preporučili mi da uzmem phone uslugu ako mislim sa njima razgovarati telefonom!

Zadnje uređivanje milimojmilifoj : 18.02.2010. at 12:32.
milimojmilifoj is offline  
Old 18.02.2010., 17:48   #19
Quote:
mrnja kaže: Pogledaj post
zašto pitaš da li ima amis??

pitam jer ja imam internet preko amisa pa me zanima kakve to ima veze sa paypalom...?
Amis zna dodijeliti IP koji je registriran na okolne drzave pa zna biti sumnjivo PayPalu.
AndrejX is offline  
Old 18.02.2010., 19:01   #20
trebam savijet!!
isao sam si napraviti racun na pay palu,i sve sam ispunio kako valja,i automatski sam preusmjeren na log in,i kada sam unijo podatke pise mi da nisam unio tocnu email adresu,i lozinku,pa sam opet unijo i opet isto,i nakon toga sam stvarno mislio da nisam tocnu unio,i isao sam na opciju da mi posalju tocnu,no niti to nemogu!!

sada lagano pizdim!!
dali je itko imao slicne probleme?
McGogy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.