Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 19:13   #21
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
U pitanju je insinuiranje da je Zemljina os pomjerena i da je sad sve nekako ukošeno i ukešeno u odnosu na Sunce, naravno zbog utjecaja Nibirua (koji ne postoji), jer su to tamo pokušali progurati (odakle je ova tema i izvučena).
Naravno, glavni pobornik te teorije je isti lik, bez obzira pod kojim nickom pisao.
Zemljina os je zamaknuta već nekoliko puta posljednje 2-3 godine, a tome je uzrok sve veći broj jakih potresa. Doduše, vrlo malo je zamaknuta, znanstveno potvrđeno.

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
A što je to čudno kod Mjeseca u veljači i ožujku na zapadu?
Ništa. Takav i treba biti kad se nađe u takvom položaju (odnos sa Zemljom i Suncem).



Bilo bi čudno tek da je takav na jugu.
Bio je u horizontali, ne ovako kao na slici.

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je tako kad ljudi, pobornici raznih nebuloznih teorija o nevidljivim planetima, koji nikada nisu gledali nebo napokon pogledaju i otkriju da stanje ne odgovara slikicama na monitoru. Odmah se diže halabuka, čime zapravo ispadaju smiješni jer se nisu ni potrudili saznati nešto o geometriji nebeskih tijela.
Ili ljudi previše zure u monitor i TV, umjesto da ponekad pogledaju iznad sebe.
Pitam lika amaterskog astronoma je'l vidio takav Mjesec, a on kaže da nije niti gledao tada ali to je inače nemoguće da takav bude.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:30   #22
Ovdje je simulacija kako Mjesec izgleda u veljači. Gotovo da je horizontalan, odokativno može izgledati skroz horizontalno. To nije ništa neobično niti je uopće moguće da se Mjesec samo tako naginje. Predlažem da od sada sa sobom nosiš fotoaparat i snimaš Mjesec u usporedbi sa okolišem. Također, snimke usporedi sa simulacijama u programima da vidiš ako postoji neka anomalija. Jedino takvom analizom može se nešto konkretno zaključiti jer subjektivne izjave nažalost nisu vjerodostojne.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:53   #23
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Ovdje je simulacija kako Mjesec izgleda u veljači. Gotovo da je horizontalan, odokativno može izgledati skroz horizontalno. To nije ništa neobično niti je uopće moguće da se Mjesec samo tako naginje. Predlažem da od sada sa sobom nosiš fotoaparat i snimaš Mjesec u usporedbi sa okolišem. Također, snimke usporedi sa simulacijama u programima da vidiš ako postoji neka anomalija. Jedino takvom analizom može se nešto konkretno zaključiti jer subjektivne izjave nažalost nisu vjerodostojne.
Onda je to odokativno valjda i to bi trebao biti taj datum. Dobar prijedlog, ubuduće ću češće nositi fotić sa sobom i ako uspijem snimiti nešto; tada ću priložiti sliku ali više ne ulazim u ikakve rasprave jer ionako nisam astronom pa čak niti amaterski . Samo promatram i tako to ...

Nego, tema već postoji primijetio sam.
http://forum2.orbis.hr/showthread.php?t=620177
http://forum2.orbis.hr/showpost.php?...97&postcount=9

Odličan materijal za raspravu pošto je mnogo različitih mišljenja oko jednostavne stvari.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:02   #24
Quote:
LaserCut kaže: Pogledaj post
Onda je to odokativno valjda i to bi trebao biti taj datum. Dobar prijedlog, ubuduće ću češće nositi fotić sa sobom i ako uspijem snimiti nešto; tada ću priložiti sliku ali više ne ulazim u ikakve rasprave jer ionako nisam astronom pa čak niti amaterski . Samo promatram i tako to ...
Promatrati je dobro i zanimljivo. Češćim promatranjem tih prividnih promjena i shvaćanjem geometrije nebeskih tijela sve više postajemo svjesni svog planeta na kojem putujemo kroz svemir. Dobro je primjetiti i gibanje drugih planeta kroz zviježđa, iščekivati opoziciju Marsa kako bi vidjeli neki detalj na površini ili novi ulet kroz meteorski potok..meni to daje na neki način utjehu, smiruje, i svi ovozemaljski problemi postaju potpuno nebitni i maleni.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 22:24   #25
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Promatrati je dobro i zanimljivo. Češćim promatranjem tih prividnih promjena i shvaćanjem geometrije nebeskih tijela sve više postajemo svjesni svog planeta na kojem putujemo kroz svemir. Dobro je primjetiti i gibanje drugih planeta kroz zviježđa, iščekivati opoziciju Marsa kako bi vidjeli neki detalj na površini ili novi ulet kroz meteorski potok..meni to daje na neki način utjehu, smiruje, i svi ovozemaljski problemi postaju potpuno nebitni i maleni.
Tako je Astrobobo, čista petica za tebe. I zato ti kao nagradu poklanjam ovaj kraj, ili možda tko zna, dobar početak filma...
http://www.youtube.com/watch?v=AJOVU...layer_embedded

Zadnje uređivanje morski1 : 10.11.2011. at 22:59.
morski1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:07   #26
Dobra vecer forumasi

Gledate li u nebo? Pogledajte jer je mjesec OGROMAN
Nista strasno, jednostavno zanimljivo jer su nam u ozujku rekli da je tad najveci pun mjesec za jos dugo vremena

e pa pogledajte ovaj link od prije 4 dana http://www.youtube.com/watch?v=IqL2nh7icXQ

Neki ne mogu vjerovati pa kazu da je sunce
U svakom slucaju, sada je 86% pun a velicinom podsjeca na ovog sa linka, jednostavno carobno.


ps. pliz nemojte me quotati, pod carobno mislim divno i prekrasno, nis drugo
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:21   #27
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Gledate li u nebo? Pogledajte jer je mjesec OGROMAN
Nista strasno, jednostavno zanimljivo jer su nam u ozujku rekli da je tad najveci pun mjesec za jos dugo vremena

ps. pliz nemojte me quotati, pod carobno mislim divno i prekrasno, nis drugo
Je, super ga je gledati, no to je samo naš doživljaj da Mjesec blizu horizonta izgleda velik. Efekt se javlja i kod promatranja Sunca i zviježđa.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 15:51   #28
Evo, ako je netko zainteresiran za promatranje mjeseca, jupitera i zvijezda, a kako (još) nemamo pdf astronomija, prenosim tu poziv:

Quote:
Astro večer

u petak, 18. studenog 2011. godine,
Zvjezdarnica Tičan

...
Program:

18:00 Predavanje i razgled Zvjezdarnice Tičan

19:00 Promatranje teleskopom (Mjesec, Jupiter); zimska zviježđa

Ulaz: odrasli 20,00 kuna, djeca 10,00 kuna

Napomena: u slučaju lošeg vremena, program se otkazuje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 00:57   #29
Moon verified to be out of place — ‘Lunar Anomaly’
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 11:06   #30
znam da ćete se smijat al moram reći ovo
jutros/sinoć oko 5:30 dakle pred zoru

nakon što sma se ustao radi obavljanja wc-a na nebu sma vidio dva Mjeseca

veoma nisko na horizontu točnije

čak na sličnoj točki gdje Sunce izlazi,,amater sam pa se ovako izražavam.

Stajali su jedan kraj drugog,jedan je bio veoma svjetao i blješti oje dok je drugi bio blijed.
Još mi nije ništa jasno -.-
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 12:41   #31
Quote:
metallica fan kaže: Pogledaj post
znam da ćete se smijat al moram reći ovo
jutros/sinoć oko 5:30 dakle pred zoru

nakon što sma se ustao radi obavljanja wc-a na nebu sma vidio dva Mjeseca

veoma nisko na horizontu točnije

čak na sličnoj točki gdje Sunce izlazi,,amater sam pa se ovako izražavam.

Stajali su jedan kraj drugog,jedan je bio veoma svjetao i blješti oje dok je drugi bio blijed.
Još mi nije ništa jasno -.-
Neče ti se nitko smijati, a ako tko bude znaj da je taj prosvirao odavno...
Dobro si sve vidio a vidjet ćemo i još čudesa nebeskih....ovim matričarima ponestaje otrova za zaprašivanje i skrivanje neba...istina izlazi na vidjelo.
U naš sustav ušao je sustav paralelnog Univerzuma na čelu sa Nibuirom, a i ma i vanzemaljaca sve vrvi od njih...
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:12   #32
Quote:
metallica fan kaže: Pogledaj post
znam da ćete se smijat al moram reći ovo
jutros/sinoć oko 5:30 dakle pred zoru

nakon što sma se ustao radi obavljanja wc-a na nebu sma vidio dva Mjeseca

veoma nisko na horizontu točnije

čak na sličnoj točki gdje Sunce izlazi,,amater sam pa se ovako izražavam.

Stajali su jedan kraj drugog,jedan je bio veoma svjetao i blješti oje dok je drugi bio blijed.
Još mi nije ništa jasno -.-
jel možda izgledalo ovako:
http://weeklyworldnews.com/headlines...-moon-appears/

i ja sam jučer malo promatrao, ali navečer oko 10, tad je bio samo jedan
bniedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 02:33   #33
Quote:
bniedem kaže: Pogledaj post
... kakav zanimljiv sajt:
Quote:
"WEEKLY WORLD NEWS - THE WORLDS ONLY RELAIABLE NEWS"
... gle -imaju i nagradnu igru!
Quote:
"GET WWN GEAR. GET PROBED FOR FREE"

Zadnje uređivanje haram : 09.01.2012. at 02:52.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 03:14   #34
Quote:
metallica fan kaže: Pogledaj post
znam da ćete se smijat al moram reći ovo
jutros/sinoć oko 5:30 dakle pred zoru

nakon što sma se ustao radi obavljanja wc-a na nebu sma vidio dva Mjeseca

veoma nisko na horizontu točnije

čak na sličnoj točki gdje Sunce izlazi,,amater sam pa se ovako izražavam.

Stajali su jedan kraj drugog,jedan je bio veoma svjetao i blješti oje dok je drugi bio blijed.
Još mi nije ništa jasno -.-
Ti to ozbiljno ?? A di je slika neka ?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 04:33   #35
Kad god je na nebu ja ga promatram.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 11:59   #36
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno ?? A di je slika neka ?
da

i imam prestar mob bez usb-a za tak nešto

znam što sam vidio,,bilo je scary
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 08:51   #37
Jutros dok sam išla na posao po običaju sam se divila mjesecu iznad mora, i u jednom trenutku primjetila sam uzku tamnu dijagomalnu crtu preko mjesečeva diska. Dok sam ja bulila u mjesec pokušavajući dokučiti što bi to bilo, crta se spustila dolje te više je nisam vidjela.

U tom trenutku na nebu nije bilo ni oblaka, ni aviona.

Ima li netko ideju što bi to moglo biti?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:47   #38
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Jutros dok sam išla na posao po običaju sam se divila mjesecu iznad mora, i u jednom trenutku primjetila sam uzku tamnu dijagomalnu crtu preko mjesečeva diska. Dok sam ja bulila u mjesec pokušavajući dokučiti što bi to bilo, crta se spustila dolje te više je nisam vidjela.

U tom trenutku na nebu nije bilo ni oblaka, ni aviona.

Ima li netko ideju što bi to moglo biti?
Možda je baš prije nego si ti pogledala tu prošao avion i ostavio trag. A tragovi aviona se miču i nestaju s vremenom.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:40   #39
Ne miču se, barem ne tako brzo, šire se i rasplinjuju, a ovo je bila jako tanka i tamna crta i kretala se odzgora prema dolje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:45   #40
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne miču se, barem ne tako brzo, šire se i rasplinjuju, a ovo je bila jako tanka i tamna crta i kretala se odzgora prema dolje.
Hm, ne znam onda. Samo to mi trenutno pada na pamet.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.