Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 19:19   #41
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Uostalom, sad je ionako kasno. All the way. Jedino što mogu je izbrisati se s foruma.
Ajde, nemoj tako. Nije ništa strašno. Vidiš da imamo tu raznih bisera.

Ja nikada nisam baš sasvim izašla na kraj sa rajsferšlusom.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:19   #42
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Vidite da joj je neugodno, kroz više od jednog posta jasno daje do znanja da joj je neugodno, ali i dalje vam je smiješno upirati prstom i cerekati se? Jebote.
Neobično nam je zato što je to česta riječ, nismo zlonamjerni. Ajde, vidiš da smo počeli pisati svoja sramotna iskustva
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:20   #43
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Vidite da joj je neugodno, kroz više od jednog posta jasno daje do znanja da joj je neugodno, ali i dalje vam je smiješno upirati prstom i cerekati se? Jebote.
Ma pusti, ovo je forum, što je tu je. Crvenimo se, učimo i idemo dalje. Ovo je još ništa.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:21   #44
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Vidite da joj je neugodno, kroz više od jednog posta jasno daje do znanja da joj je neugodno, ali i dalje vam je smiješno upirati prstom i cerekati se? Jebote.
I prešlo se na druge riječi i odmaknulo od Scarlett, ali si ti raspravu morala vratiti na nju.

Kad spominjete coolinariku, meni je isprva promaklo drugo 'i', pa sam mislila da se kaže coolinarka. Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem na coolinariku.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:22   #45
Quote:
Amelie kaže: Pogledaj post
Ajde, nemoj tako. Nije ništa strašno. Vidiš da imamo tu raznih bisera.

Ja nikada nisam baš sasvim izašla na kraj sa rajsferšlusom.
Ja izostavim prvo s jer mi je tako lakše reći. Rajferšlus
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:22   #46
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Neobično nam je zato što je to česta riječ, nismo zlonamjerni. Ajde, vidiš da smo počeli pisati svoja sramotna iskustva
Ma gle, da imam i svojih jezičnih bisera i da me nije to sram priznati, imam itekako. Ali da se inzistira na tome da ostane njena tema, a vidi se da joj to izaziva neugodu, ne znam, nije mi to smiješno. Nije kraj svijeta, nitko nije umro zbog toga, ali ako se već cerekamo onda bi bilo fora da se ne cerekamo na račun nekoga ko se u tome osjeća posrano. Nije tražila brisanje svega, nego samo da nije tema s njenim prvim postom.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:23   #47
Quote:
Amelie kaže: Pogledaj post
Ajde, nemoj tako. Nije ništa strašno. Vidiš da imamo tu raznih bisera.

Ja nikada nisam baš sasvim izašla na kraj sa rajsferšlusom.
Ma zezam se. S foruma se brišem kad napokon odlučim pisati priču na šupendarama. Nakon te sramote nema dalje.

Što nije rajfešlus? Ili rajferšlus?
Pojasnite mi radije onaj moj fajrunD. Zašto nije d?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:24   #48
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post

Kad spominjete coolinariku, meni je isprva promaklo drugo 'i', pa sam mislila da se kaže coolinarka. Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem na coolinariku.
Pa... da Sta nije Izi to mislila?
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:25   #49
Quote:
Pravnicica kaže: Pogledaj post
Ja sam dosta dugo MUTE na upravljacu citala tocno tako. Dok mi se nije upalila lampica
mute

ja sam nedavno prolazila kraj nekog kafića, ime mu je naprijed bilo istaknuto slovima. poprilično odvojenim za moj spori mozak, tako da sam umjesto under sun, pročitala undersun i nikako mi nije bilo jasno kakva im je to riječ.

Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Sve nas bode u oči
to sam rekla jer sam nedavno na forumu pročitala sprdnju na ljude koji ne kuže da je kulinarIka u pitanju.
nisam jedina

Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Kad spominjete coolinariku, meni je isprva promaklo drugo 'i', pa sam mislila da se kaže coolinarka. Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem na coolinariku.
to sam i htjela reći, ali sam krivo napisala

edit- i opet sam u ovom postu krivo napisala
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:27   #50
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Ma gle, da imam i svojih jezičnih bisera i da me nije to sram priznati, imam itekako. Ali da se inzistira na tome da ostane njena tema, a vidi se da joj to izaziva neugodu, ne znam, nije mi to smiješno. Nije kraj svijeta, nitko nije umro zbog toga, ali ako se već cerekamo onda bi bilo fora da se ne cerekamo na račun nekoga ko se u tome osjeća posrano. Nije tražila brisanje svega, nego samo da nije tema s njenim prvim postom.
Nemam ništa protiv toga da njen post ne bude prvi. Žao mi je što se osjeća posramljeno, ali to ti je psihologija mase. I ja sam se sto puta našla u takvoj situaciji da me napadne grupa ljudi, iako uvijek zbog glupih stvari, tipa što nisam uhvatila loptu u graničaru itd. Uglavnom, znam kako je to, ali kao što si rekla, nije kraj svijeta. Ima puno većih "bisera" ovdje. Ako se svi slažu i ako je moguće, nek njen post bude drugi, treći itd.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:28   #51
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Ma gle, da imam i svojih jezičnih bisera i da me nije to sram priznati, imam itekako. Ali da se inzistira na tome da ostane njena tema, a vidi se da joj to izaziva neugodu, ne znam, nije mi to smiješno. Nije kraj svijeta, nitko nije umro zbog toga, ali ako se već cerekamo onda bi bilo fora da se ne cerekamo na račun nekoga ko se u tome osjeća posrano. Nije tražila brisanje svega, nego samo da nije tema s njenim prvim postom.
A ti baš inzistiraš da ovo bude tema o Scarlett. Kao, braniš ju, a zapravo pritom radiš upravo ono protiv čega se buniš. Daj, opusti se. Komentiramo riječi i bok.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:28   #52
Pa dobro, i meni je trebalo dosta dugo da shvatim da nije coolinarka. Ali na te stranice bih ionako zalutala svake prijestupne.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:29   #53
Ino nemaš u pravopisu jer je pravopis priručnik za pravilno pisanje riječi i u njemu se nalaze, recimo to tako, "problematične" riječi. Ino nije problematična riječ što se pravilnoga pisanja tiče i zato nju i slične tražiš u rječniku.
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:30   #54
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ja sam dugo (kao klinka) MENU čitala kako se piše Doduše, uvijek u sebi Jedna novija; prošle godine sam saznala da se ne čita MEME nego MIM
A ja tek sad.
I mislim da bi ova tema mogla biti poucna. Evo ja sad sejvala link onog jezicnog portala. Da nije foruma, zaboravila bi barem pola rijeci.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:30   #55
Ma pustite, prvi post, moja tema, kog briga? Nije da mi je ugodno ali jbg., sama sam si kriva. Preživjet ću, nisam u PMS-u. Nemojte se svađati zbog gluposti.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:33   #56
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
Ino nemaš u pravopisu jer je pravopis priručnik za pravilno pisanje riječi i u njemu se nalaze, recimo to tako, "problematične" riječi. Ino nije problematična riječ što se pravilnoga pisanja tiče i zato nju i slične tražiš u rječniku.
A iole je problematična riječ? Nisam primjetila da su pravopisu samo problematične riječi, mislila sam da su tamo sve riječi. Jer ako nije tako, imamo pun kufer problematičnih riječi, a da ne sadrže ni č, ć, đ, dž ije, je.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:34   #57
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ma zezam se. S foruma se brišem kad napokon odlučim pisati priču na šupendarama. Nakon te sramote nema dalje.

Što nije rajfešlus? Ili rajferšlus?
Pojasnite mi radije onaj moj fajrunD. Zašto nije d?
Još jedan Misterij. Ne znam, izgovara se fajrunt, a pošto je strana riječ normalno da nećemo pisati u originalom obliku (tj. nećemo pisati kad se već toliko udomaćila poput rol, kuplung...)

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
mute
Dugo mi je na TV-u bio "Mutavac"

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno prolazila kraj nekog kafića, ime mu je naprijed bilo istaknuto slovima. poprilično odvojenim za moj spori mozak, tako da sam umjesto under sun, pročitala undersun i nikako mi nije bilo jasno kakva im je to riječ.
Često miješam hrv. i eng. riječi pa sam umjesto "car" kao oblik vladavine pročitala kao car u smislu auta na eng.

Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
to sam rekla jer sam nedavno na forumu pročitala sprdnju na ljude koji ne kuže da je kulinarIka u pitanju.
nisam jedina
Ma davno sam skužila da je "i" u pitanju, ali me svejedno bode.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:36   #58
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ja izostavim prvo s jer mi je tako lakše reći. Rajferšlus
I ja obično tako.

Kad si pomenula meme, sećam se da je Lastan pre nekoliko meseci napisao da su "lekseme takođe meme", u kontekstu neke rasprave o rečima koje se neplanirano i neočekivano prebacuju iz jednog jezika u drugi. I ja to čitam i razmišljam šta je dođavola mema i kako sam to propustila.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:39   #59
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Još jedan Misterij. Ne znam, izgovara se fajrunt, a pošto je strana riječ normalno da nećemo pisati u originalom obliku (tj. nećemo pisati kad se već toliko udomaćila poput rol, kuplung...)
Nikad mi nije palo na pamet da bi se pisalo fajrunt do me jedna forumašica nije upozorila. Uvijek sam mislila da ako dolazi iz njemačkog da mora završavati na d, t mi je čudno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 19:41   #60
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ma pustite, prvi post, moja tema, kog briga? Nije da mi je ugodno ali jbg., sama sam si kriva. Preživjet ću, nisam u PMS-u. Nemojte se svađati zbog gluposti.
Ne svađamo se, raspravljamo

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A ja tek sad.
I mislim da bi ova tema mogla biti poucna. Evo ja sad sejvala link onog jezicnog portala. Da nije foruma, zaboravila bi barem pola rijeci.
Mislim da bi ju trebalo barem stickat, svašta se tu nauči

Nisu mi htjeli priznati "glosar" u Scrabble-u, iako je to itekako riječ sa značenjem- mali rječnik, popis pojmova iz određene oblasti s objašnjenjima. Načelno se nalazi na kraju knjige ili članka i sadržava nove pojmove, ili malo poznate, teške ili zastarjele riječi.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.