Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 23:29   #1061
Quote:
rrrastaman kaže: Pogledaj post
Za tebe je pripadnost određenoj vrsti kriterij po kojemu određuješ ima li netko pravo na život. U usporedivoj ali obrnutoj situaciji u kojoj će netko tebi zanijekati tvoje pravo na život na temelju tvoje pripadnosti određene rase, spola, vjere, narodnosti ili sexualne orijentacije, ti ćeš se, pretpostavljam, žestoko buniti. To se zove dvoličnost i cinizam.

Ne, to nije dvoličnost, a još manje cinizam.
Dvoličnost ti je kad Singer svojoj majci oboljeloj od Alzheimera umjesto eutanazije daje lijekove dok ona ne umre prirodnom smrću

A cinizam ti je ovo: Pa, u svakom slučaju Fritzla ne bih jeo. Pa čak ni kad bih završio u Andama, star je, tko bi ga skuhao.

Moj tekst koji si stavio u quote je princip po kojem se ponaša sve što je živo. Ako nije iskvareno kojekakvim kvazimoralnim načelima. Čovjek i sve što je on napravio (od tehnike, znanosti, umjetnosti, religije, kulture općenito) je antropocentrično, svinja je svinjocentrična, a kupus je zeljecentričan.
Ove kategorije o kojima pišeš su nešto posve drugo.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A ti ne? Biljne vrste ždereš, životinjske obožavaš i antropomorfiziraš. Što je to nego diskriminacija po vrsti? Ova razina kontradiktornosti i šupljine argumenata je čak i za jednog vegana neuobičajena


Vidiš, rrrastaman, i ovo boldano ti je cinizam
Samo nastavi čitati i svašta ćeš naučiti
morbidangel is offline  
Old 10.09.2008., 22:47   #1062
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
@ moderatora El Tomu:

Josef Fritzl nije pripadnik nacističkog pokreta pa ćeš morati izmisliti neki drugi razlog da mi zalijepiš karton. Ili još bolje, ne moraš se truditi izmišljati, jednostavno me kartoniraj i onda nasumično odaberi neki razlog bez obzira na sadržaj mojih postova - trollanje, govor mržnje, caps lock...
Dragi lf, dobio si karton nakon nekoliko upozorenja da ne trolas na nacin na koji ti je objasnjeno u PM uz karton. 'Svodenje' na Hitlera i nacizam ne obuhvaca samo usporedivanje i poistovjecivanje s Hitlerom ili nacizmom, vec i sa fasizmom, staljinizmom ili pak raznoraznim zlocincima.

A ako zelis nasumicni karton - nema problema, mozemo i to dogovoriti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 11.09.2008., 06:08   #1063
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Biljne vrste ždereš, životinjske obožavaš i antropomorfiziraš. Što je to nego diskriminacija po vrsti? Ova razina kontradiktornosti i šupljine argumenata je čak i za jednog vegana neuobičajena
Biljke nije neetično jesti jer je znanstveno dokazano da ne osjećaju bol, nemaju razuma niti svijesti. To nije diskriminacija zbog pripadnosti vrsti. Ova razina šupljine argumenata nije neuobičajena za jednog trolla.
louis friend is offline  
Old 11.09.2008., 06:11   #1064
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Dvoličnost ti je kad Singer svojoj majci oboljeloj od Alzheimera umjesto eutanazije daje lijekove dok ona ne umre prirodnom smrću
Očito je da ne njegova majka usprkos bolesti ne pati toliko da bi je dao eutanazirati. Možda će te ovo iznenaditi, ali Singer ne tvrdi da treba eutanazirati svakoga tko doživi moždani udar, tko se razboli od neizlječiva bolesti ili ga uhvati prehlada.
louis friend is offline  
Old 11.09.2008., 06:53   #1065
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
Biljke nije neetično jesti jer je znanstveno dokazano da ne osjećaju bol, nemaju razuma niti svijesti. To nije diskriminacija zbog pripadnosti vrsti. Ova razina šupljine argumenata nije neuobičajena za jednog trolla.
Gledaj trole, nemoj mi mijenjati tezu u nedostatku argumenata i logičkog aparata. Ovaj kojemu sam odgovarao nije spominjao "neetičnost", nego samo diskriminaciju po vrsti. Koja je ovdje definitivno prisutna, što dotičnog čini licemjerom šupljih argumenata. Da te podsjetim: https://www.forum.hr/showthread.php?p=15957121#post15957121

P.S. Životinje također nemaju razuma, a ogromna većina bogme nije ni svjesna vlastitog postojanja. Koliko ih ono prepoznaje odraz sebe u zrcalu? Jedno 5-6 vrsti, par primata i slon, koliko se sjećam.
JPK is offline  
Old 11.09.2008., 08:58   #1066
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
Očito je da ne njegova majka usprkos bolesti ne pati toliko da bi je dao eutanazirati. Možda će te ovo iznenaditi, ali Singer ne tvrdi da treba eutanazirati svakoga tko doživi moždani udar, tko se razboli od neizlječiva bolesti ili ga uhvati prehlada.
Da, a možda su i u šumi.
morbidangel is offline  
Old 12.09.2008., 03:02   #1067
Quote:
Životinje također nemaju razuma, a ogromna većina bogme nije ni svjesna vlastitog postojanja. Koliko ih ono prepoznaje odraz sebe u zrcalu? Jedno 5-6 vrsti, par primata i slon, koliko se sjećam.
Jedna zena je pronasla lava u dzungli gdje je radila.
Lav je bio tesko ranjen, bolestan i iscrpljen.
Ta zena ga je njegovala i hranila sve dok nije ozdravio.
Onda ga je predala u zooloski vrt.
Pogledajte reakciju lava kada je ona dosla u zooloski vrt !!!!

http://www.youtube.com/watch?v=5JigvI-mWig

Slična priča:

http://www.youtube.com/watch?v=Tslct...eature=related
louis friend is offline  
Old 12.09.2008., 05:36   #1068
evo malo iščitavam postove i ne mogu se načuditi nekim argumentacijama.

kao prvo, tvrditi da je normalno ubiti životinju jer bi ona ubila tebe je neosnovano. Životinje ubijaju radi nagona; ako te je odlučila pojesti ne jede te jer bi mogao biti ukusan sa kapulom nego jer je ona gladna. a ti kad se ubijaš u čevapima sa ajvarom i kajmakom ne radiš to samo i isključivo zbog gladi nego radi egoistične potrebe za užitkom, jer bi ti inače bilo svejedno da li je meso kuhano, pečeno ili sirovo, a pogotovo da li je sa kapulom, ajvarom ili kajmakom. malo ego obuzdati.

drugo: primjetio sam post u kojem netko kaže da je normalnije piti mlijeko nego sojine preparate jer su gmo. Frende, 90% UKUPNE SVJETSKE PROIZVODNJE soje i to baš GMO soje se uzgaja za hranjenje životinja koje ti jedeš. Znači, zapravo jedeš duplo goru prerađevinu nego neki prosječni vegetarijanac.
Za ljudsko mlijeko nemam prigovora. Da se mene pita samo bi se ljudsko i trebalo piti. Zvuči malo uvrnuto ali je i najlogičnije. niti jedna vrsta ne pije mlijeko neke druge vrste osim čovjeka koji mora gurat ama baš sve u svoja pohlepna usta. po meni krajnje neprirodno. uostalom, mlijeko je djetetu/životinji potrebno dok ne uzmogne jesti krutu hranu. tako je sa svim vrstama na zemlji. kasnije potrebne sastojke unosimo na druge načine. Mlijeko predstavljeno kao zdrava prehrana je mit.

ove druge argumente o tome tko određuje tko/što će kako živjeti neću ni komentirati. skini se gol, odi u džunglu pa da vidimo tko određuje.
A argumente o tome da je evolucija/bog čovjeku dala oruđe i razum ne stoji jer čovjek mijenja prirodu po svom nahođenju dok sve druge vrste sebe prilagođavaju prirodi (sjeti se usporedbe sa virusom). Netko to može vidjeti kao čovjekov plus, ja to vidim kao pogubno za čovječanstvo.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa

Zadnje uređivanje garizla : 12.09.2008. at 06:17.
garizla is offline  
Old 12.09.2008., 05:44   #1069
@louis friend: iako se načelno slažem s tobom, neki argumenti ti nisu na mjestu. Za biljke je "dokazano" da imaju auru. Da li imaju svijest ili ne neću ulaziti isto kao što neću ulaziti u to da li svijest imaju životinje. dokazano ili ne, ja ničemu nisam sklon vjerovati previše.
priroda govori jasnije i glasnje od bilo kojeg stručnjaka. meni je to više stvar odabira između većeg i manjeg zla. Ne jedem ništa što hoda, pliva ili gmiže. najmanje što mogu s obzirom na okolnosti u kojima živim.
nadalje, meso se brzo kvari, životinje se šopa raznoraznim sranjima nebili meso izgledalo svježije/bolje/crvenije plus antibiotici, govna , krv i rigotina. ne hvala.
p.s. pogledati "earthlings" i "we feed the world" ako nekog zanima kako se hrana proizvodi i u kojim uvjetima.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Old 12.09.2008., 06:28   #1070
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Lav nema izbora, pa je onda to opravdano, je li?
opravdano je. i to zato što lav nema sustav vrijednosti koji ti imaš. on ga uopće nema jer se vodi nagonima. ti imaš sustav vrijednosti koji je kulturološki uvjetovan i bazira se na utilitarnosti odn. tvom interesu. ako je tvoj interes zadovoljavati svoje bazične potrebe pored svega što na ovom svijetu možeš napraviti onda nisi ništa bolji od lava.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Old 12.09.2008., 06:32   #1071
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Aligator će te pojesti bez obzira što ti njega nećeš.
lijepo i plemenito od tebe se "spuštaš" na razinu aligatora pored mozga kojeg imaš a vidim da znaš misliti. osim ove intenzionalne pogreške do koje si došao.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Old 12.09.2008., 06:40   #1072
Quote:
traschan kaže: Pogledaj post
Ma svaka cast PZ koji nesto i rade. Iako se ne mogu oteti dojmu da je velika vecina seratora tamo. Klincadija koja svrsava na che guevaru i nema pametnije posla nego zicati ljude za jebene ankete i peticije cijele dane. Ljudi koji konkretno nesto rade - kapa dole. Ostalima koji su tamo jer su urbani i "in" i jer su kao mali imali hrcka kojeg je ubio susjed - nabijem vas.
Word
i većina kao poštuje životinje a za ostalo ne jebe ni 2%.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Old 06.10.2008., 05:26   #1073
Quote:
kabadel7 kaže: Pogledaj post
quote: Ja444 Zanima me ima li ovdje koji vegan vegetarijanac i prijatelj zivotinja koji nikad u zivotu nije jeo meso ribu jaja? Dakle da je takav od rodjenja i koji je imao takve roditelje i da je takav odgajan. Hvala /Quote.
Odgovor: prvo; neznam sto je "vegan" drugo mi smo vegetarijanci cjeli nas zivot moj muz i ja i to iz razloga da se ne ubijaju nevine zivotinje jer smo mi prijatelji zivotinja trece: mi smo nasu djecu tako odgajali i oni su vegetarijanci od utrobe, rodjeni su u njemackoj i u skoli su bili najkrepkiji od sve druge djece,tako da me znala uciteljica pitati pa sto vi dajete vasoj djeci za jesti da su tako jaki zdravi i kreposni,zacudila se kad sam joj rekla da smo svi vegetarijanci. Cetvrto: mi jaja jedemo, jer time ne ubijamo nista sto ima zivot,(jer do pileta treba jedan proces,-- kao i sto ako jedemo sljive ne znaci da pijemo rakiju, jer do rakije treba jedan proces) Uvijek trazim ljude vegetarijance ali iz ljubavi prema svim zivotinjama srdacan pozdrav i sretno.....
Pozdrav
Pusa
Bok
ja444 is offline  
Old 06.10.2008., 05:54   #1074
(gle na ovoj slici kako svinja mahnito napada bespomoćnog čovjeka ) :
http://blogs.netapp.com/photos/uncat...g_pig_kiss.jpg[/QUOTE]


PREDIVNO !
ja444 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.