Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 19:40   #281
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Slažem se, bio se i javio glasnogovornik HEP-a, jednom i nikad više.

Mislim, nitko ne spori da je ovim zahvatom u prostor izvršen utjecaj u okoliš (mislim kojim nije, jel).

Trebalo je skupiti sve činjenice, argumentirati i pošteno odvagnuti, jel' veća šteta od zahvata u okoliš, ili veća korist od elektrane.

Pri tom nikakav argument nije - to je samo 1%, jer da to primjenjuju velike zemlje, nikad više niti jednu elektranu ne bi izgradile.

Što se tiče lokalnog stanovništva, koji bi bio njihov razlog za bunt? Od ljepote se ne živi. Ako izumre neka vrsta, njima ni iz džepa, ni u džep, znam da zvuči grubo, ali tako je. Turistički kapacitet je također upitan, jer je Dobra već "smirena" HE Gojakom.

@C71: Pričaš li ti s lokalcima, ako da, što kažu, kakva je njihova pozicija?
Da, taj argument s 1% nije baš argument, jer se radi o vršnoj energiji.

Projekt je u svakom slučaju mutan i samo zbog toga se nekome trebalo stati na rep. Ne bih se čudio da je tu bilo pronevjera i svega i svačega.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:15   #282
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Može itekako reći o ekosustavu koji se sjebao. Ili misliš da je to posve nevažna stvar? Ako si jedan od onih koji bi sve betonirao, reci odmah i liši me gubitka vremena.
Naravno da će sad doći do nove ravnoteže u sustavu, samo kakva će ta ravnoteža biti? Sigurno ne kao što je bila prije. Čak i ako ne bude negativnih posljedica na ljude (magle, komarci, itd.), treba u obzir uzeti i samo očuvanje očuvanja radi.
koliko puta ću morati svijetu pokazivati svoje ?

naravno da je došlo do poremećaja u ekosustavu, i naravno da to nije nevažna stvar.
da, žao mi je kanjona
da, žao mi je svakog stabla koje je posječeno, ne samo uz akumulaciju nego i na trasama dalekovoda
da, žao mi je i onih stabala koja su posječena zbog autoceste za split i svih onih bukava koje su prekidom sklopa ostale na brisanom prostoru i čija je kora stradala od suncožara pa se stabla osušila
žao mi je i smreka koje su većinom stradale od potkornjaka
da, žao mi je i svih stabala koja su se porušila na trasi plinovoda...

smatram da ne možemo živjeti koristeći blagodati novih tehnologija, a za to ništa "žrtvovati". znam da to zvuči grubo, ali to je tako.
mislim da se na ovom pdf-u raspravljalo, jednom davno, o novim šumskim cestama na velebitu. svi su protiv njih, ali svi ih i koriste.
a jest, lijepo je i praktično kad vrhu možeš prići bliže.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:26   #283
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
Što se tiče lokalnog stanovništva, koji bi bio njihov razlog za bunt? Od ljepote se ne živi. Ako izumre neka vrsta, njima ni iz džepa, ni u džep, znam da zvuči grubo, ali tako je. Turistički kapacitet je također upitan, jer je Dobra već "smirena" HE Gojakom.

@C71: Pričaš li ti s lokalcima, ako da, što kažu, kakva je njihova pozicija?
Već dugo nisam pričala s nekim iz tog kraja.
i ja ne vidim zašto bi se lokalno stanovništvo bunilo.
kroz tih 5 godina prošlo je mnogo radnika kooperanata iz cijele države, neki su zaradili iznajmljujući kuće, trgovine su imale veći promet, kraj je živnuo, a trebalo bi provjeriti i da li je natalitet porastao.
neke ceste su asfaltirane, neke popravljene, neke proširene.
tko bi se na to pobunio?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:33   #284
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
Ovako je i Boromir omalovazavao Aragorna pa vidi kako je sve skupa na kraju zavrsilo!
vidjela sam na internetu da se radi o gospodaru prstenova, ja to ne gledam.
vrijeđanje i omalovažavanje drugih nije moj stil.
ja sam samo napisala da se ne kužim u energetiku.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 03:15   #285
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
koliko puta ću morati svijetu pokazivati svoje ?

naravno da je došlo do poremećaja u ekosustavu, i naravno da to nije nevažna stvar.
da, žao mi je kanjona
da, žao mi je svakog stabla koje je posječeno, ne samo uz akumulaciju nego i na trasama dalekovoda
da, žao mi je i onih stabala koja su posječena zbog autoceste za split i svih onih bukava koje su prekidom sklopa ostale na brisanom prostoru i čija je kora stradala od suncožara pa se stabla osušila
žao mi je i smreka koje su većinom stradale od potkornjaka
da, žao mi je i svih stabala koja su se porušila na trasi plinovoda...

smatram da ne možemo živjeti koristeći blagodati novih tehnologija, a za to ništa "žrtvovati". znam da to zvuči grubo, ali to je tako.
mislim da se na ovom pdf-u raspravljalo, jednom davno, o novim šumskim cestama na velebitu. svi su protiv njih, ali svi ih i koriste.
a jest, lijepo je i praktično kad vrhu možeš prići bliže.
Vidiš, mene boli kurac za par stabala ili za rasječenu trasu za dalekovod. Sam bih ih sjekao da treba.
Ali itekako me smeta kad se potopi kanjon. Jer to je ipak "malo" ozbiljnija stvar.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:02   #286
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Vidiš, mene boli kurac za par stabala ili za rasječenu trasu za dalekovod. Sam bih ih sjekao da treba.
Ali itekako me smeta kad se potopi kanjon. Jer to je ipak "malo" ozbiljnija stvar.

to je po tvojoj procjeni "malo " ozbiljnija stvar?
i ne radi se o par srušenih stabala, širina dalekovoda je 40 i 30 metara pa pomnoži s kilometrima do gojaka (dobro, ima i nešto šikara) pa ti to ispada "malo" više od par stabala.
stabla koja sam spominjala su stradala poslije kao posljedica narušenog eko sustava.

nakon izgradnje auto-ceste zagreb - karlovac došlo je do poremećaja nivoa podzermnih voda, što je pak dovelo do sušenja lužnjaka.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:25   #287
plinovod



dio vrtače koja je posječena jer je trebalo negdje odložiti višak iskopina.




jedna od trasa dalekovoda



jedna od mnogih osušenih bukava uz AC

__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:22   #288
Ajde, dobro da se i u onoj nasoj pereci vide znakovi napretka.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:33   #289
nego, dečki iz hepa, jel ovo istina?

ako je, kako je to moguće?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:11   #290
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nego, dečki iz hepa, jel ovo istina?

ako je, kako je to moguće?
kroejšn stajl gradnja. uzmi pare , a stavi što ti bude prvo pri ruci...

stvarno za anale. al bitno da rade centrale upitne isplativosti i nepovratno mjenjaju okoliš. umjesto da naprave nuklearku i amen.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:25   #291
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nego, dečki iz hepa, jel ovo istina?
Naravno da nije istina u obliku u kom pise u tom pamfletu. Inace, primjeti da je taj "nezavisni strucnjak za odrzivi razvoj" Robert Faber obicni jebivjetar s filozofskog faksa koji pojma nema ni o energetici ni o ekonomiji.
Meni je u pamcenju ostala njegova recenica da je bolje da nema NE na Dunavu jer bi je Srbi ionako raznijeli u Domovinskom ratu i da se zapitamo sta bi onda bilo. Imas to dokumentirano u Jutarnjem online. Njemu na slavu i hvalu.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:55   #292
Evo zanimljivog članka kojeg sam maloprije vidio.
http://ogmaksimala.blog.hr/2010/09/1...trana-lee.html
hmhmhm.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 13:07   #293
Tragedija, zbog nemara.

http://www.jutarnji.hr/bosiljevo--zb...li-se-/893740/
__________________
I feel the need, the need for speed.
Vale_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 13:40   #294
Quote:
Vale_23 kaže: Pogledaj post
strašno..... i sad me zanima hoce li to biti dovoljno bajiću da pokrene postupak protiv cesta il koga već?! a stvarno je bilo teško koji betonski blok staviti na cestu.....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.