Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 10:56   #41
sretan sam što vas vidim
baš se razrahatim kada dođem ovdje...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 10:57   #42
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Well, daj onda pukni jednu THE ilahiju.
Ah, to ona sama pronalazi puteve
A ne mora imati ni tekst ni muziku vidljivu ni čulnu svakome
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 18:34   #43
kakvog je okusa zemlja? čini mi se da je gorka...
evo danas jedan insan reče da svi pravi pisci pišu o zemlji o ljudskoj gorčini i nesreći, o patnji i bijedi čovjeka.
ja sam mu rekao da ne pišu svi.
Rumi, Hajjam, Širazi i još par njih danas koji su živi.
oni pišu o sreći ljepoti i ushiti...
on mi kaže zato ih je i malo jer su svi sretni na isti način a nesreća je svaka svoja, parafrazira mi on malo Anu Karenjinu.
ja mu kažem da nije to razlog
istinski sretni vide da je svaka sreća posebna da je kao ustalasano more a valovi kao šare na jagodicama njihovih prstiju.
Ruke koja zagrabe zemlju na rukama samo vide zemlju i kušaju zemlju, a ruke koje su čiste...
u takvim rukama nalazi se neopisiva sreća
a to što je neopisiva ne čini je sličnim drugim neopisivim srećama.
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 20:50   #44
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
kakvog je okusa zemlja?...
Gorčin

Mak Dizdar

Ase ležit
Vojnik Gorčin
U zemlji svojoj
Na baštini
Tuždi

Žih
A smrt dozivah
Noć i dan

Mrava ne zgazih
U vojnike
Odoh

Bil sam
U pet i pet vojni
Bez štita i oklopa
E da ednom
Prestanu
Gorčine

Zgiboh od čudne boli

Ne probi me kopje
Ne ustreli strijela
Ne posječe
Sablja

Zgiboh od boli
Nepreboli

Volju
A djevu mi ugrabiše
U robje

Ako Kosaru sretnete
Na putevima
Gospodnjim
Molju
Skažite
Za vjernost
Moju
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 18:28   #45
ne znam zašto ali moram ovu stvar postaviti...a čak ni ne slušam ovu vrstu "muzike"

Fadil Toskić- Kapija
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:36   #46
u petak i subotu ja u sarajevu...
imao nekakav seminar pa nisma bio u mogućnosti klanjati džematile( obaviti zajedničku molitvu) ikidiju.
I tako zadesih se u šejha Megribije Džamiji.
kad u njoj abdesti jedan čovjek i u dvije rečenice dogovorismo se klanjati zajedno...

Nakon obavljene molitve poselamismo se i ovo mu rekoh:

kako je naša vjera lijepa i kako puno nagrađuje...
eto, mi se ne znamo ali nas je spojio ovaj namaz i na Danu vjere svjedočit ćemo jedan za drugog u našu korist."
osjetili smo neopisivu ljubav i povezanost i zaista rastali smo se kao dva brata...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 19:31   #47
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
u petak i subotu ja u sarajevu...
imao nekakav seminar pa nisma bio u mogućnosti klanjati džematile( obaviti zajedničku molitvu) ikidiju.
I tako zadesih se u šejha Megribije Džamiji.
kad u njoj abdesti jedan čovjek i u dvije rečenice dogovorismo se klanjati zajedno...

Nakon obavljene molitve poselamismo se i ovo mu rekoh:

kako je naša vjera lijepa i kako puno nagrađuje...
eto, mi se ne znamo ali nas je spojio ovaj namaz i na Danu vjere svjedočit ćemo jedan za drugog u našu korist."
osjetili smo neopisivu ljubav i povezanost i zaista rastali smo se kao dva brata...
Esselamu alejkum.

Baš tako Mukaffa. I ja sam to pomislila kad smo nekidan putovali. Na Kairskom aerodromu klanjamo moj muž i ja, pa nam se na prvom rekatu pridruži jedan čovjek, a na drugom drugi. Kakve vjera! Hvala Allahu koji nas je uputio, mi ne bi bili upućeni da nas On nije uputio.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 23:10   #48
Talking mer'aba...

a morel i ovdje pik poslije zindana?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 11:55   #49
mer'aba i tebi.
ovdje more sve, samo da je za musafira.... musafir je u pravu!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 16:35   #50
evo jedna ilahija

Kako volim ovu ilahiju...
Allah Allah
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 18:32   #51
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
evo jedna ilahija

Kako volim ovu ilahiju...
Allah Allah
dobra...

meni ova je solidna:

http://www.youtube.com/watch?v=pj89cWxOaqc
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:25   #52
kalbijjo halali mi što sam počeo gledati youtube, a nisam kad si ti linkove postavljo...
zaista sam pogriješio
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:36   #53
Pravi Život

Prijatelj utiče na prijatelja. O tome je u narodu rečeno:
"Ne pitaj o nekome, dok ne pitaš o njegovom blliskom prijatelju".

Mudri Solomon je rekao:
"Udarci prijateljevi su istiniti, poljupci neprijatelja su lažni".

Muhammed s.a. je rekao:
"Dobar prijatelj je kao osoba koja ima misk (mošus).
On će ti ga ili pokloniti, ili ćeš ga od njeg kupiti, ili će te makar namirisati sa njim.
A loš prijatelj je kao peć koja ispušta dim.
Ili će ti zapaliti odjeću, ili ćeš osjećati neugodan miris koji dolazi iz nje".


Rekao je i ovo:
"Čovjek slijedi vjeru svog prijatelja. Pa neka svatko od vas dobro pazi tko će mu biti prijatelj.
Čuvajte se lošeg prijatelja a držite se dobročinstva i pravednosti.
Tražite prijatelja koji će vas pomagati u pobožnosti! A ne one nemoralne, i koji su zli.
Jer, moguće je da ćete nekada biti iskušani svojim prijateljima!"


Selam

Cat Stevens: Peace Train
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 14:11   #54
bujrum bujrum!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 15:11   #55
shady izvini što ti uništih temu.
ali tip je stvarno dobar materijal
a ja, eto, nisam karakter pa ne mogu odoljeti.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:09   #56
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
kalbijjo halali mi što sam počeo gledati youtube, a nisam kad si ti linkove postavljo...
zaista sam pogriješio
Nek' si ti nama bio u Sejh Magribijinoj..otud' izadje i onaj,pehlivan...nogu slomio..(tako se kaze u kontekstu,sejtana)..

stvar odabira..jednom si rekao da to tebi i nije zanimljivo..vjeruj,meni su puno bolji oni stari snimci,na kojima srce igra...neg' ove danasnje halke po teki'ama,

otisle dede..ostala kopilad (ko nema babe,tako se naziva)
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:28   #57
Han..il' ti hana...pa i nije mana..

Mejh_hana mi se vise svidja..al ako je sve po hane_fijskom..nek bude usul..bolje neg' gasul..pa nek' bude..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 07:05   #58
Musau je, nakon što je spalio zlatno tele i njegovim prahom napio sinove izraelske, obećano:
“Kaznom Svojom, Ja kažnjavam koga hoću, a milost Moja obuhvaća sve. Dati ću je onima koji se budu grijeha klonili i zekat davali, i onima koji u dokaze Naše budu vjerovali, onima koji će slijediti Poslanika, Vjerovjesnika koji neće znati ni da čita ni da piše kojeg oni kod sebe u Tori i Evanđelju zapisanog nalaze, i koji će od njih tražiti da čine dobra djela a odvraćati ih od odvratnih, koji će im dozvoliti lijepu hranu a ružnu zabraniti, koji će ih tereta i teškoća u kojima su bili osloboditi. Zato će oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podržavali i pomagali i slijedili Svjetlo po njemu poslano – postići ono što budu željeli.”
A Muhammedu je, baš u vezi tog događaja zapovijeđeno da kaže:
“O ljudi, ja sam svima vama od Boga poslan. Njegova vlast je na nebesima i na Zemlji! Nema drugoga boga osim Njega. On život i smrt daje! I zato vjerujte u Boga i poslanika Njegovog, vjerovjesnika koji ne zna da čita i piše, koji vjeruje u Boga i riječi Njegove. Njega slijedite da biste bili na pravom putu!” (K, 7:158)
- "U Mojsijevom narodu ima ljudi koji na istinu upućuju i koji prema istini, pravedno sude", veli se dalje na tom mjestu.
Ovih dana, pak, glavnu riječ u Gazi vode neki ljudi drugačiji od njih. Oni koji su srca okorjelih.
Da Bog pomogne ljudima i smiri tamošnju situaciju; da se nebi raširila po cijelom svijetu. Selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 13:49   #59
Esselamu alejkum

Oni koji se vole u ime Allaha bit će u Allahovom hladu onog dana kada drugog hlada neće biti.

Daj nam, Gospodaru naš, da se volimo ovakvom ljubavlju.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:05   #60
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
mer'aba i tebi.
ovdje more sve, samo da je za musafira.... musafir je u pravu!
E da zboris i ti jednom..po naski

Eh eto, braco i sestre..sad imamo hizmecara pa bujrum..
..caj,kahva..serbe..sta je za koga, sipat ce mu se..(oni ma iza perdeta,vina daj)
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.