Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2016., 14:39   #41
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Tebi je ono kad ga je za nogu vukao kroz vodu ko krpenu lutku izgledalo zaštitnički? Jesi ikad vidjela da gorile tako vuku svoje mladunce?
To je normalno ponašanje gorila, evo pa gledaj:

https://www.youtube.com/watch?v=in2vhatyeZU

Quote:
Više je izgledalo kao da se dočepao kakvog bunta banana pa bježi s njim dalje od ostalih (publike, u ovom slučaju).
Ovako je izgledao jedan od padova djeteta u kavez gorile:

https://www.youtube.com/watch?v=sfC0gyCbpR4

Quote:
Više BBC-jevih dokumentaraca a manje diznijevih crtića, deca...
Mislim da bi to trebao prvo primijeniti na sebi, s obzirom kakve nebuloze pišeš.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 18:47   #42
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
To je normalno ponašanje gorila, evo pa gledaj:

https://www.youtube.com/watch?v=in2vhatyeZU

Ti to igranje dvije neodrasle gorile uspoređuješ sa ovim kad je Harambe dijete zgrabio za nogu i vukao ga kroz vodu kao krpenu lutku? A jesi primijetio kako u tvom videu izgleda kad na kraju po malog gorilu dođe odrasli mužjak (vjerojatno otac)?

Quote:
Ovako je izgledao jedan od padova djeteta u kavez gorile:

https://www.youtube.com/watch?v=sfC0gyCbpR4
Ma daj? Da si savladao "razumijem što čitam" (+vidim) gradivo, shvato bi da je to video o slučaju koji sam već ja spomenuo (post 24), i da je ono bila ŽENKA gorile koja je ranije već imala mladunca.

Quote:
Mislim da bi to trebao prvo primijeniti na sebi, s obzirom kakve nebuloze pišeš.
Misliš - kakve nebuloze pišu zoolozi i biolozi? Objasni mi onda što su mislili pod "Until recently, infanticide had only been recorded among mountain gorillas; direct evidence now exists for eastern lowland gorillas and indirect evidence has been recorded among western lowland gorillas (Stokes et al. 2003; Stoinski pers. comm.)"?
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 19:15   #43
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da neće, sigurno posvuda stoje i znakovi zabrana i upozorenja, poput onog "ne ostavljajte djecu bez nadzora" i "ne prelazite ogradu". Odgovornost je na roditeljima što ih nisu poštivali.
To ti je ono ko u kemijskoj cistionici, kad napisu 'za topljenje plasticne dugmadi ne odgovaramo' pa misle da su se time amnestirali... Odgovaraju, kao sto ce i ZOO odgovarati za neadekvatno zasticen prostor s opasnim zivotinjama...

A tko ima klince zna da znaju iznenaditi brzinom i efikasnoscu pri provodjenju pizdarija koje smisle....

I, jasno, za treehuggere: Uz silno zaljenje, u ovakvoj situaciju, gdje se vaze izmedju djeteta i gorile, gorila pusi kuglu....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 19:33   #44
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
A vidiš da ovi nije mlatio, uostalom bio je još jedan slučaj kad je dijele upalo u zoo, takodjer ga gorila nije ozlijedila.
A kojim slovima tebi treba napisat da skužiš da je ono bila ŽENKA odrasle gorile i da tu zbog nečeg postoji i drastična razlika u ponašanjima?

Quote:
Činjenica je da se na snimkama lijepo vidi na mužjak nije agresivan prema malom, pa ti sad lipi linkova koliko hoćeš.
Činjenica je da se vidi da je malog nimalo nježno zgrabio kao nešto što svaki dan gleda a što mu se neočekivano našlo na dohvat ruke. I da je počeo pokazivati interes za njega. I da bi i dalje iskazivao ponašanje za kakvo je programiran milionima godina evolucije. Za evoluciju si nešto načula, ili ju samo ne priznaješ?

Quote:
Bilo bi ti super , imao bi sve potrebe zadovoljene, samo bi se morao priviknuti na ograničeno kretanje al kog briga .
Ja previše volim slobodu da bi opstala u takvim uvjetima.
Bezvezna ti je usporedba života ljudi i životinja u zatočeništvu.
Kao da razgovaram sa 10-godišnjacima...
Jel kužiš da masa ljudi živi mnogo gore nego životinje po zoo-vima?

Quote:
Čovjek je najgora beštija i imam veću empatiju prema životinjama nego ljudima.
Ne mogu nit želim ulazit u raspravu s tobom jer ova tvoja rečenica me odmah iznervirala...tako ti ima na Marjanu boksovi za treniranje pasa za borbu, kad prođeš čuje se kako jedva dišu jer imaju ozljede od borbe...pa su neki komentirali da bolje jedu nego po splita.
I ti sad život u ZOO-u uspoređuješ sa ovim pasa za borbu u boksovima, a držiš mi lekcije o relativiziranju?
Da, i čovjek je jedna od životinja, i o njegovom odnosu prema ostalima se da puno prigovorit sa etičkog aspekta. Ali ti moje rečenice ne shvaćaš zbog naivne idealizacije života.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 19:48   #45
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
To ti je ono ko u kemijskoj cistionici, kad napisu 'za topljenje plasticne dugmadi ne odgovaramo' pa misle da su se time amnestirali... Odgovaraju, kao sto ce i ZOO odgovarati za neadekvatno zasticen prostor s opasnim zivotinjama...
Je li ta opasna životinja dospjela među ljude?

Quote:
A tko ima klince zna da znaju iznenaditi brzinom i efikasnoscu pri provodjenju pizdarija koje smisle....
I zašto bi onda ZOO bio odgovoran što je nečiji klinac napravio pizdariju?

Quote:
I, jasno, za treehuggere: Uz silno zaljenje, u ovakvoj situaciju, gdje se vaze izmedju djeteta i gorile, gorila pusi kuglu....
Problem je što ljudi ne shvaćaju da su u ZOOvima u biti divlje životinje koje mogu postati jako opasne ako im se nađeš blizu, a ne likovi iz crtića.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 20:07   #46
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Je li ta opasna životinja dospjela među ljude?


I zašto bi onda ZOO bio odgovoran što je nečiji klinac napravio pizdariju?


Problem je što ljudi ne shvaćaju da su u ZOOvima u biti divlje životinje koje mogu postati jako opasne ako im se nađeš blizu.
Zato sto u svojoj komercijalnoj djelatnosti, uz urednu naplatu ulaznica nije proveo posve provedive mjere sprjecavanja takvih dogadjaja... Znaci, onaj tko se time bavi duzan je predvidjeti potencijalne probleme, nije bas da je netko dosao s brusilicom pa provalio u kavez...

Imas ovu ogradicu, metar grmlja i rupu s gorilama:

__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:07   #47
Garo, valjda postoji i neki propisani pravilnik o zaštitnoj ogradi na takvim mjestima, ZOO može biti odgovoran samo ako ga nije poštivao. A ograda je tu da drži životinje unutar nekog prostora, posjetitelje van njega, nije penjalište za klince i odrasli koji su u pratnji imaju neku odgovornost jer sumnjam da ZOO pušta malu djecu da sama ulaze. Mali se tako mogao penjati i po prometnom znaku ili drvu u botaničkom vrtu pa pasti - tko treba biti odgovoran osim roditelja?
Po meni bi ZOO trebao biti suodgovoran tek da nije reagirao da spriječi još goru nesreću, a mogao je.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:47   #48
Quote:
grand poobah kaže: Pogledaj post
Garo, valjda postoji i neki propisani pravilnik o zaštitnoj ogradi na takvim mjestima, ZOO može biti odgovoran samo ako ga nije poštivao. A ograda je tu da drži životinje unutar nekog prostora, posjetitelje van njega, nije penjalište za klince i odrasli koji su u pratnji imaju neku odgovornost jer sumnjam da ZOO pušta malu djecu da sama ulaze. Mali se tako mogao penjati i po prometnom znaku ili drvu u botaničkom vrtu pa pasti - tko treba biti odgovoran osim roditelja?
Po meni bi ZOO trebao biti suodgovoran tek da nije reagirao da spriječi još goru nesreću, a mogao je.
Jasno je da nije sva odgovornost na ZOOu, ali mislis li da je ogradica na gornjoj slici u skladu s nekim pravilnikom i da je dovoljna zastita? Pa nije cetverogodisnji klinjo Sergej Bubka, ocito je samo smugnuo u grmic...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 23:28   #49
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jasno je da nije sva odgovornost na ZOOu, ali mislis li da je ogradica na gornjoj slici u skladu s nekim pravilnikom i da je dovoljna zastita? Pa nije cetverogodisnji klinjo Sergej Bubka, ocito je samo smugnuo u grmic...
Neznam, valjda je uglavnom, kad je ovo slučaj jednom u xx godina postojanja ovog ZOOa. Nije baš da se ovo svaki dan dešava, dok svaki dan ima na stotine i stotine posjetitelja.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.