Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 15:45   #21
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ovo sve su ti , kao što si i napisala,lunarni aspekti na natal.Od solara ni "s". Pogledaj si solar, prelistaj si lunare,pa koji lunar odgovara slici solara ,e, to ti je značajan mjesec kad bi moglo nešto iz solara se dogoditi,a da u natalu imaš te aspekte.Uh.
Lunarni ASC u 4. polju ti donose mogućnost (ili ćeš o njoj razmišljati) preseljenja, rješavanja nekretnina.
Lunarno 4. na 8. natalno polje, završeci nekih ciklusa, oko imovine.
Ma to je moj tipfeler. Treba umjesto lunar pisat solar..
Al' nema veze... Nemoj se opterećivat s tim.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:36   #22
AceOfCups
Gledam i ja tercijarne progresije,za isto razdoblje koje sam navela u svom postu, lunar i tercijar je pokazao isto.Samo, nekak mi je zgodnije gledat lunar jer se veže uz solar,a u kojem sam čvršćeg znanja nego u progresijama.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:46   #23
Ja nikad još nisam naišla na to da je zakazao planet na uglu lunara.
U jednom je bio Sa na MC-u...a taj MC u Strijelcu pada u moju 3. kuću točno na Uran. Radilo se o neočekivanoj poruci, u vezi karijere.
A Sa stoji tu...Zakočio me je.

I kroz tranzite se vidi aktivnost na mc-u, Mars je bio u kvadratu na natalni Merkur, vl. mog mc-a, pa i tranzitni Me na natalnom Me...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:02   #24
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ja nikad još nisam naišla na to da je zakazao planet na uglu lunara.
...


Je li to bez obzira gdje je taj ugao iz lunara pao u natalni ili kako?

Meni je recimo u sljedećem lunaru Mjesec na DESC... a natalno je Mjesec u 3.kući... Kako bih sad to trebalo tumačiti?

I još jedno pitanje:
Da li je djelovanje lunara jače ako npr. vrh lunarne pada točno na vrh solarne?
Meni u sljedećem lunaru vrh 11. lunarne pada točno na vrh 8.natalne, isto tako (logično) vrh 5.lunarne pada točno na vrh 2.natalne
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:55   #25
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post


Je li to bez obzira gdje je taj ugao iz lunara pao u natalni ili kako?

Meni je recimo u sljedećem lunaru Mjesec na DESC... a natalno je Mjesec u 3.kući... Kako bih sad to trebalo tumačiti?

I još jedno pitanje:
Da li je djelovanje lunara jače ako npr. vrh lunarne pada točno na vrh solarne?
Meni u sljedećem lunaru vrh 11. lunarne pada točno na vrh 8.natalne, isto tako (logično) vrh 5.lunarne pada točno na vrh 2.natalne
Meni ako lunarni ugao padne na neki planet, tu će se sigurno nešto dogoditi. Ili ako dođe u kvadrat s natalnim planetom, ili se preklapa s drugim uglom...Isto i kad se na uglu lunara nalazi neki planet.

Moglo bi se tumačiti tako da će se emocionalne potrebe ostvarivati na neki način kroz odnose s drugima, partnerske ili ljubavne, da to područje života emotivno doživljavaš.

Ja jednostavno uočim odmah što se ističe, i to ne promaši.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 08:25   #26
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post


Je li to bez obzira gdje je taj ugao iz lunara pao u natalni ili kako?

Meni je recimo u sljedećem lunaru Mjesec na DESC... a natalno je Mjesec u 3.kući... Kako bih sad to trebalo tumačiti?

I još jedno pitanje:
Da li je djelovanje lunara jače ako npr. vrh lunarne pada točno na vrh solarne?
Meni u sljedećem lunaru vrh 11. lunarne pada točno na vrh 8.natalne, isto tako (logično) vrh 5.lunarne pada točno na vrh 2.natalne

U predikcijama postoji odredjena hijerarhija tumacenja, gde se pocinje najpre od natalne karte i predispozicija koje su njom iskazane. Ono sto ne postoji u natalu, nikada ne moze biti ostvareno ni kroz jednu drugu predikciju.

U TA da bi se odredilo kada bi se nesto iz natalne karte moglo ostvariti, period se deli najpre na firdarije ( gde svaka planeta vlada periodom od 10-12 godina ) subfirdarije ( gde uz vladara firdara dobijamo i suvladara koji vlada 1-1,5 godinom u periodu vladavine firdarom ) zatim profekcije ( gde se svakog rodjendana profekcija pomera za jedno natalno polje, a krece se od ASC pa ce tako u 13. godini profekcija opet doci na natalni ASC i tako opet u krug ) zatim solar koji se pravi svakog rodjendana, a koji se tumaci tako sto se najpre posmatra gde se nalazi vladar godisnje profekcije, jer ce solar definisati profekciju i preciznije je opisati, a zatim gde je i kako polozen solarni vladar i kakvu pricu prica sama solarna karta, kao i kako je povezana sa kartom godisnje profekcije.

Ukoliko je neki dogadjaj, koji je najpre zapisan u nasoj natalnoj karti, vidljiv i iskazan i kroz profekciju ( npr, interesuje nas posao, i mi vidimo da je ove godine, natalni ASC putem profekcije dosao na nas MC ) i zanima nas da li je ove godine moguce dobijanje posla, unapredjenja, napredovanja itd, gledamo kako su povezani signifikatori i vladari naseg X polja. To ce uvek i svuda biti nas natalni vladar X koji ce kroz odredjene polozaje i povezanost sa ostalim planetama, pricati pricu o nasem poslu.
Vidimo da je putem profekcije naglaseno nase X polje te godine, zatim vidimo da je u solaru npr takodje naglaseno X polje, recimo da je vladar natalnog X na vrhu solarnog ASC i jasno je da ce to biti godina kada ce se desavati nesto u vezi posla.

Lunar je suzena karta koja se ne gleda sama za sebe, vec uz solar, i pokazuje kada bi se taj dogadjaj oko posla mogao desiti. Pa pogledamo da li se negde istice vladar X, ili MC ili kako je povezan solarni vladar X sa natalnim, ili sa vladarom ASC, ili samim ASC. Gotovo uvek ce u trenutku kada se nesto desava oko posla, to biti vidljivo i u lunaru, ili ce se poklopiti vrhovi polja, ili ce vladar X biti istaknut.

U svakom slucaju, nije ni malo lagan posao, i zahteva vise citanja i poznavanja tematike, ali je zabavan i zanimljiv, narocito kada se pronadje veza medju svim tim kartama, pa je obicno to tako jasno vidljivo kroz sve karte, da coveku ne preostaje nista drugo nego da se tome divi. Bez takvog pristupa samo se tapka u mraku, i dobijaju nepovezane slike kao puzzle za koje ne znas sta predstavljaju.

Uglavom, najvaznije je uvek poceti od analize natalne karte i onoga sto ona prica, a zatim vreme odredjivati preko solara i lunara.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 28.11.2016. at 11:09. Reason: komentiranje moderature
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 17:27   #27
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
... Ono sto ne postoji u natalu, nikada ne moze biti ostvareno ni kroz jednu drugu predikciju.
..
Uglavom, najvaznije je uvek poceti od analize natalne karte i onoga sto ona prica, a zatim vreme odredjivati preko solara i lunara.
Taj mi dio nikad nije bio najjasniji, tj. ne razumijem taj dio "postoji ili ne postoji u natalu"... Znači u natalu postoji 12 kuća, 10 planeta... sve one postoje i djeluju na neki način... kako je njihova simbolika i djelovanje ogromno, može ovako, može onako... kako da ja znam da li nešto postoji u natalu ili ne postoji?
Recimo, ljubav... Pitanje: da li postoji ljubav u natalu? Pa naravno da priča mora negdje da postoji, postoji kuća, postoji planeta... postoje aspekti...
Znači - pitam recimo što mi solarni ili lunarni horoskop donosi po pitanju ljubavi... i onda dobijem odgovor da ne može donijeti ništa što nije u natalu. I sad ja treba da gledam ima li u mom natalnom horoskopu - ljubavi?

Ili previše banaliziram (vjerojatno) ili je to ipak malo prekomplicirano za mene pa bolje da se okanim astrologije i posvetim nekim prizemnijim stvarima...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 20:13   #28
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Taj mi dio nikad nije bio najjasniji, tj. ne razumijem taj dio "postoji ili ne postoji u natalu"...


To i jeste najveca draz ali i misterija astrologije.
Otkriti sta je to sto nam natal pokazuje jer je njena simbolika beskrajna.
Zato astrologija i jeste umetnost, ili divinacija, vestina tumacenja, a ne nauka, a pravi astrolozi su raritet.
U sustini, vise ih ni nema, mi smo zapravo svi sarlatani koji se frljaju i namudruju teorijama koje manje-vise praksa najcesce demantuje, ne zato sto astrologija ne valja, vec zato sto smi mi neuki, nedovoljnog znanja, a previse arogantni da bismo to priznali.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 21:37   #29
sutra zavrsava jos jedan lunarni ciklus.Puno sam očekivala i nadala se, ali to sam činila cijelu 2016. godinu.
Lunarni ASC mi je do sutra u 12. natalnom polju, kao sto je u solaru za 2016/2017. Lunarni mjesec je obilježio moj odlazak na kontrolni pregled u bolnicu.Cijeli mjesec sam s prijateljicama imala sijelo u vezi astrologije, tarota, gledanja u kavu . Lunarni Mjesec mi je u 4 lunarno -3 natalno polje. Zategnut odnos sa obitelji.
Lunarno 7-6 natalno polje, imala sam na poslu preopterećenje jer sam obavljala posao za dvoje.Tako sam ispunila i simboliku solara.U solaru mi je solarni Saturn u 6. polju.Cijelu godinu sam skoro sama radila jer je kolegica bila bolesna.
Profekcioni vladar 2016. mi je Mars.On se nasao u lunarnoj 8-7 natalna.Nadala sam se nekom seksu,ali opet nista. Lunarni MC mi se nasao u 9 natalnom polju.Očekivala sam početak druge ljubavne veze,ali, opet nista. Cijeli lunarni ciklus sam provela nest očekujući i tako ću dočekat novi lunar.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:11   #30
Danas mi počinje novi lunar - i upravo u njemu je opozicija Venere i Plutona... a oni mi rade kvadrat na natalni Saturn na 19 Ovna... I natalno imam kvadrat Venere i Saturna i mogu reći da već nekoliko dana osjećam nelagodu tog kvadrata... (stari i novi ) strahovi, brige o budućnosti... pa još malo strahova... Saturn mi vlada 12. kućom i izvlači svaku sitnicu iz podsvjesti...

ASC mi je u Vodenjaku - da li da promatram Saturna i kao vladara ASC-a?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 13:09   #31
meni svaki lunar radi bez greške.U koje god mi natalno polje lunarni Asc padne, tu je zagarantirano događanje.Vjerojatno sam osjetljivija na lunar zbog Asc u Raku,a to sam primijetila i kod jedne Račice, kod nje isto funkcionira lunar.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:45   #32
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
meni svaki lunar radi bez greške.U koje god mi natalno polje lunarni Asc padne, tu je zagarantirano događanje.Vjerojatno sam osjetljivija na lunar zbog Asc u Raku,a to sam primijetila i kod jedne Račice, kod nje isto funkcionira lunar.
Pa ne znam... u svakom polju će svaki mjesec biti kakvog takvog dešavanja...
Meni je u prošlom lunaru (15.8 - 11.9.) ASC pao u 7.polje - da li prekid veze označava taj ASC?
Sunce, SMČ i Mars iz 12. lunarne padaju oko DESC-a...
Opozicija Plutona i Venere u lunaru - egzaktno i u kvadratu na natalni Saturn - možda je to bilo ključno... ne znam...
Sve u svemu, težak mjesec, baš težak u svakom pogledu...

Sad mi lunarni ASC pada u 9.polje, u konjukciju s natalnim Neptunom.... ? Zablude... tajne... što???
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:18   #33
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam... u svakom polju će svaki mjesec biti kakvog takvog dešavanja...
Meni je u prošlom lunaru (15.8 - 11.9.) ASC pao u 7.polje - da li prekid veze označava taj ASC?
Sunce, SMČ i Mars iz 12. lunarne padaju oko DESC-a...
Opozicija Plutona i Venere u lunaru - egzaktno i u kvadratu na natalni Saturn - možda je to bilo ključno... ne znam...
Sve u svemu, težak mjesec, baš težak u svakom pogledu...

Sad mi lunarni ASC pada u 9.polje, u konjukciju s natalnim Neptunom.... ? Zablude... tajne... što???
lunarni Asc i 12.lunarna na 7.polje jest svađe i prekidi s partnerom, jos su i tranziti odradili svoje.

lunarni Asc u 9.natalnom polju na Neptun, traženje mira u samom sebi, ili nedostatak interesa za nesto.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:58   #34
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
lunarni Asc i 12.lunarna na 7.polje jest svađe i prekidi s partnerom, jos su i tranziti odradili svoje.

lunarni Asc u 9.natalnom polju na Neptun, traženje mira u samom sebi, ili nedostatak interesa za nesto.

Hvala na odgovoru.

Da, bit će da je to... tranziti su mi doduše znali i gori biti...

Mjesec u lunarnoj 6. označava i svakodnevni posao, bavljenje rutinskim stvarima, briga o zdravlju (evo upravo imam jednu terapiju antibiotikom, pa je i to valjda....)...

Koliko su u lunaru bitni međusobni aspekti lunarnih planeta?
Odnosno lunarnih i natalnih?

Konketno: imam konjukciju lunarne Venere i natalnog DESC. Venera mi dolazi iz natalne 12.kuće - da li to može označavati početak nove veze - tajno?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:03   #35
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post

Koliko su u lunaru bitni međusobni aspekti lunarnih planeta?
Odnosno lunarnih i natalnih?

Konketno: imam konjukciju lunarne Venere i natalnog DESC. Venera mi dolazi iz natalne 12.kuće - da li to može označavati početak nove veze - tajno?
Ne mora ništa značiti, lunarna karta se prvo uspoređuje sa solarnom te godine, tek onda s natalom. Znači gdje pada asc i mjesec na to polje smo fokusirani tog mjeseca,
ako se poklapa sa solarom onda se može govoriti o događajima koji su ocrtani u solaru pa znamo po lunarnoj kojeg mjeseca će i biti.

Uvijek egzaktno 1*
Događaje (eventualno) donose isti aspekti u lunaru koje imamo u solaru ili natalu. Poklapanje planeta konjukcije na solarne ili natalne govore o interesu, unutarnjim potrebama, osjećajima na području karakterističnom za te određene planete, ne i same događaje.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:20   #36
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Da, bit će da je to... tranziti su mi doduše znali i gori biti...

Mjesec u lunarnoj 6. označava i svakodnevni posao, bavljenje rutinskim stvarima, briga o zdravlju (evo upravo imam jednu terapiju antibiotikom, pa je i to valjda....)...

Koliko su u lunaru bitni međusobni aspekti lunarnih planeta?
Odnosno lunarnih i natalnih?

Konketno: imam konjukciju lunarne Venere i natalnog DESC. Venera mi dolazi iz natalne 12.kuće - da li to može označavati početak nove veze - tajno?
Lunarna Ve na natalnom Desc znači samo usmjerenost na veze i odnose s drugima.
Gledaš lunarnu planetu na natalnu.Lunar će ti pokazati samo usredotočenost, mjesto aktivnosti gdje se događaj zbiva u tom mjesecu i tvoj emocionalni naboj.Za konkretne događaje gledaš solar, progresije,i naravno natal,ako ti se lunar poklapa, eto tog događaja.Tako svi kažu.

Kod mene on funkcionira sa događajima koje lunar kao takav, za određeni mjesec i pokazuje.Bez solara i progresija.
Zato sam i rekla u svom postu, da je vjerojatno zato što mi je Asc u Raku,te sam osjetljiva na Mjesec,odnosno na "lunar".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:55   #37
Solarni ASC mi je na 24 Vage, a sad je i lunarni ASC u Vagi, ali na 2 stupnja i točno na natalnom Jupiteru i 1 stupanj od natalnog Urana... nigdje ne nalazim tumačenja lunarnih ASC/DESC/MC... na natalnim planetama....

U sljedećem lunaru mi se se skoro poklapa solarni i lunarni povratak, tj. razlika je oko 16 sati tj. nešto više od pola dana
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:16   #38
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Solarni ASC mi je na 24 Vage, a sad je i lunarni ASC u Vagi, ali na 2 stupnja i točno na natalnom Jupiteru i 1 stupanj od natalnog Urana... nigdje ne nalazim tumačenja lunarnih ASC/DESC/MC... na natalnim planetama....

U sljedećem lunaru mi se se skoro poklapa solarni i lunarni povratak, tj. razlika je oko 16 sati tj. nešto više od pola dana
ja sam imala isto poklapanje solara i lunara i nije se ništa dogodilo.Lunar odražava naša emocionalna stanja,pa samim time i raspoloženje u mjesecu lunarnog povratka.Pogledaj gdje ti pada lunarni Mjesec ,u koje polje,kakve aspekte radi s planetama pa ćeš dobiti sliku što ti je primarni interes u tom mjesecu i na kojem području.Solarni Asc meni obično donese neki događaj, ovisno u kojoj je kući natala,ali možda zato jer mi je natalni Asc u Raku, pa mi lunarni povratak zna dosta pokazati,no o tome sam već ovdje pisala,pa da se ne ponavljam.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:18   #39
Gledala sam svoj lunar iz mjeseca kad sam diplomirala. Asc je u 9. natalnoj kući, a Mjesec u 3. s prvim aspektom kvadrata sa Saturnom, koji vlada 9. solarnom kućom.
Još bi se moglo pomisliti da je to bilo nešto negativno, depresivno ili na bilo koji drugi način ne baš veselo.
Bilo je sve u najboljem mogućem redu, daleko bolje od očekivanog.
Morat ću prestati gledati to u budućnosti.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:17   #40
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
....Pogledaj gdje ti pada lunarni Mjesec ,u koje polje,kakve aspekte radi s planetama pa ćeš dobiti sliku što ti je primarni interes u tom mjesecu i na kojem području.Solarni Asc meni obično donese neki događaj, ovisno u kojoj je kući natala,ali možda zato jer mi je natalni Asc u Raku, pa mi lunarni povratak zna dosta pokazati,no o tome sam već ovdje pisala,pa da se ne ponavljam.

Lunarni Mjesec mi je u 8.kući, tj. pri kraju 8.kuće točnije... i nema ni jedan egzaktni aspekt.... osim ako ne gledam egzaktni sekstil s Hironom...
Rak mi je na vrhu 10.kuće, znam da se to isto gleda.... ali ne znam kako....

Ok, Lunar odražava naše emocionalno stanje.... ali NEŠTO odražava, negdje bi se njegovo djelovanje trebalo vidjeti...

Kad mi kažu da "to i to" neće možda ništa donijeti.... onda se počnem pitati da li ta astrologija i horoskop uopće djeluje.... hoću reći, sve manje u ovo sve vjerujem....
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.