Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2005., 00:53   #1
Brokerski ispit

Evo ovako, završavam ekonomiju i htio bih uskoro ić na tečaje za brokera i investicijskog savjetnika, na oba, pa ako ovdje ima netko ko je to završio ili zna nešto više, da malo porazgovaramo o tome, šta se traži na ispitima, jel to šta vrijedi i tako to jer na netu skoro nis o tome nema, ajd zivili!!
martin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 08:32   #2
Moj buraz to zavrsio. Ne vrijedi ti ako nemas to gdje prakticno iskoristiti. Nije ti to neki + za neki posao... prije ako se bas kuzis u dionice
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 17:24   #3
Re: Broker ili investicijski savjetnik

Quote:
martin23 kaže:
Evo ovako, završavam ekonomiju i htio bih uskoro ić na tečaje za brokera i investicijskog savjetnika, na oba, pa ako ovdje ima netko ko je to završio ili zna nešto više, da malo porazgovaramo o tome, šta se traži na ispitima, jel to šta vrijedi i tako to jer na netu skoro nis o tome nema, ajd zivili!!
Ja sam odslušao tečaj za brokera - ali nisam išao dalje.

Ako odeš na to, diploma ti je inače vremenski ograničena i trebao bi početi raditi u brokerskoj kući na tim poslovima - a brokera je u Hrvatskoj ionako previše i vrlo ćeš teško naći posao.

Znači, razmišljaj o tome tek ako nađeš posao blizak dionicama, inače se ne isplati, osim kao vrst obrazovanja - a u tu svrhu je skupo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 03:25   #4
AJD HVALA VAM OBOJICI!! MOŽDA NAIĐE JOŠ NEKO PAMETAN DA KAŽE NEŠT
martin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 22:54   #5
točno je to što su ti rekli. ukoliko ne radiš u poduzeću koje kao predmet poslovanja nema trgovanje vrijednosnicama, sam tečaj ti je bacanje novaca. licencu dobiješ tek kad se zaposliš u brokerskoj kući , banci ili sl.

tečaj je više za tehničku stranu trženja (opis softwarea, zakoni i pravilnici, osnove dioničarstva s ekonomije). literatura za ispit je orsagova knjiga: financiranje emisijom vp, a ako si sa financija, onda ju moraš proći na 4. godini.

takse i pristojbe su par tisuća kuna, tako da ti je bolje te novce uložiti u kupnju literature vezane uz strategije ulaganja i proučavanja tržišta.

brokerski ispit stigneš za života položiti, ako ti je baš tolika volja. čas ni u radnu knjižicu ne upisuje.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 12:50   #6
Quote:
soultaker kaže:
čas ni u radnu knjižicu ne upisuje.
ako ovo znači da se rečeno zanimanje ne upisuje u radnu knjižicu moram primijetiti da postoji univerzalno zanimanje koje se zove "TRGOVAC" i kao takvo se upisuje u radnu knjižicu.

da li netko trguje automobilom, dionicama ili otpadom sasvim je svejedno....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 02:41   #7
Zaboravi to. Brokera za koju godinu više neće biti. Imaš ispit za investicijskog savjetnika, to ti je daleko bolje, a možeš radit i kao broker
martin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 12:36   #8
a da netko da vise informacija kako to postati,ili doci do toga??
hvala
__________________
Everything is how you make it...
money=buy=fun=joy=sex
And everything leads to sex...
no_frx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 08:41   #9
evo nadovezujem se na pitanje o investiciskom savjetniku,
ako moze vasa iskustva i ostale info.
hvala
boy78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 09:13   #10
To je licenca (dozvola za rad) a ne nekakva "diploma" tako da ima smisla ako negdje radiš
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 09:14   #11
to se polaze u zagrebackoj burzi (www.zse.hr)
isplativost? ako dajes ljudima savjete (i naplacujes) u vezi ulaganja, da. Ako radis kao broker (ili planiras), da.

za sve ostale situacije, ne...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 23:06   #12
Quote:
Taroth kaže:
isplativost? ako dajes ljudima savjete (i naplacujes) u vezi ulaganja, da.
Ma taj investicijski savjetnik je ekvavilent onoga što se zove "sertifajd finenšl analist" , al ko što sam reko, to ima smisla ak radiš u nekoj takvoj firmi ...

Problem je kaj većina kaj se tu javljaju misle da je to ko na filmu, imaš 30 voziš ultraskupi auto i karaš manekenke i bacaš nekakve papiriće na Vol stritu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 01:52   #13
Quote:
martin23 kaže: Pogledaj post
Zaboravi to. Brokera za koju godinu više neće biti. Imaš ispit za investicijskog savjetnika, to ti je daleko bolje, a možeš radit i kao broker
argumentiraj ovo ? na zse.hr jasno stoji da se bez brokera dionice NE mogu kupovati i prodavati ! tako je i u new yorku prema tome...

ukljucite se i drugi - sta je po vama perspektivnije u hr ? financijsko savjetovanje kod nas mi se ne cini perspektivno (svi misle da se moze bez savjetnika koji su i tako u vecini neznalice, uzmimo primjerice one u OVB-u, bankama i sl.)
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 09:49   #14
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
ukljucite se i drugi - sta je po vama perspektivnije u hr ? financijsko savjetovanje kod nas mi se ne cini perspektivno (svi misle da se moze bez savjetnika koji su i tako u vecini neznalice, uzmimo primjerice one u OVB-u, bankama i sl.)
onaj tip šta vodi fondove ti mora položit ispit koji se u rvackoj zove financijski savjetnik
kuiš
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:41   #15
zvanje: Broker

Pozdraf...

Daklem, zanima me kako se postaje broker ? Koji faks je potrebno završiti i kakav ispit položiti da bi se steklo to zvanje ? Kolika je cijena ispita i koja je literatura ?

Slijedeće što me zanima je nekakva prosječna plaća u tom poslu u Hrvatskoj ?

I zadnje pitanje, da li mi se čini ili je to deficitarno zanimanje kod nas jer ne vidim da ih ima na HZZ-u ?

Pozdraf...
uberteam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:51   #16
mislim da trebas biti VSS i poloziti neki ispit (ili mozda dva) kod hanfe. postoje tamo i seminari.
jednostavno pogledaj na njihovoj stranici.
Perun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 19:45   #17
kako postati broker?

pitala me danas jedna zena a ja neman pojma.

treba li imati ekonomski fax ili neki drugi isto može?
treba li položiti neki ispit?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:16   #18
Ne treba ekonomski faks, može bilo koji. Treba položiti ispita za brokera koji organizira hanfa. Nakon toga se zaposli u nekoj brokerskoj kući i zatraži od hanfe dozvolu za brokera.
Ferus Mustafov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:27   #19
kolko se ja sjecam, prije je bilo da moras imati zavrsen ekonomski faks ili pravo, te polozen taj neki ispit. mislim da je bio malo skup....al ne znam dal je danas to tako,ili ne....
__________________
I will never be the woman with the perfect hair, who can wear white and not spill on it.{Carrie}
Tesanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:11   #20
Na stranicama Hanfe imaš detalje vezane uz ispit pa vidi koji su zahtjevi. Mislim da čak ima i cijena.

No, biti broker nije nešto super duper. To je skoro kao pa biti blagajnica u supermarketu (ispričavam se ako sam ikoga uvrijedio ).

Investicijski savjetnik, e to ja već nešto drugo.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.