Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2009., 14:38   #81
nakon tragčne pogibije kolonije mrava predlažem da si kupiš antworkse
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 21:31   #82
Mravi...

Evo da pitam kako ih se rijesit nekim "kucnim" nacinom, osim kupovanja onih preparata svakakvih??

Naime po cijeloj sobi su mi... ubise me vise... dnevno ako ih barem 50 ne ubijem...

Neki dan otvaram bombone koji su bili u staklenoj zdjeli sa staklenim poklopce, unutra puno mravi, aj preso sam preko toga, otvorim bombom( onaj Helf pa ako ga je iko jeo zna o cem pricam), ono unutra mravi 4-5,skroz rupicasti znaci da su ih i dosta pojeli... pojma nemam kako su usli unutra,bomboni citavi barem koliko vidim...

po stolu mi hodaju,pod, katastrofa...

probao sam stavljat deterđenta, no to dok je vlazno nema ih jer nemogu preko toga prec, cim se osusi eto ih opet...

ima li koje prirodno "kucno" sredstvo a da je dobro, ili ipak najbolje kupit neki insekticid?
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:51   #83
Forumska tražilica radi, a kad je tema istog naslova već na prvoj stranici, nije ni potrebna.

Potrebno se samo malo potruditi.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:59   #84
Imam ja pitanjce. Imao sma mrave u stanu. Ne znam otkuda su dosli, baza im je (bila?) ispod kuhinjskih elemenata. Vidao ih kako izlaze i pokupe koju mrvicu kad bi pala. E, sad ih odjednom vise nema. Niti jednog danima. Sad, vise se ne sjecam gradiva iz biologije ( ) a ni net mi ne pomaze (a bogme nisma upoznat da spavaju zimski san, tabula rasa po pitanju njih sam), jel miruju tokom zime ili Za pcele, ose, sve vrste letecih napasti znam, ali za mrave ne

Makar, sjetim se price o cvrcku i mravu, rmav je zatvoren u koloniji, znaci spava
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 01:19   #85
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
nakon tragčne pogibije kolonije mrava predlažem da si kupiš antworkse
Ovo mi se jako,jako sviđa...

Ali sada je zima i nema baš mravi...
(za razliku od jebenih smrdljivih martina)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 22:10   #86
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo mi se jako,jako sviđa...

Ali sada je zima i nema baš mravi...
(za razliku od jebenih smrdljivih martina)
ali mislim da je bolje da unutra stavis one mrave koji hodaju po šimširu nego one male slatke koji hodaju uz sudoper
nekako mi se čini da ti nisu bas za taj gel
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:20   #87
Rojenje mrava

Pomagajte ako znate, več 3 dana mi se u mojoj sobi roje mravi, izlaze mi ispo lajsne od parketa. Ujutro kad dignem roletu vidim kako mi se crni zid i onda oni počnu letiti prema prozoru
Pregrozan prizor za dobro jutro. Neznam kako se toga zla riješiti, ja ih posaugam, nestanu, a drugo jutro opet isto... Ne mogu sa ničim špricati jer imam činčilu koju puštam po sobi.

Razmišljam da dignem lasnu pa zapunim silikonom, al to ništa ne riješava, oni su negdje zavučeni i uživaju, fino se razmnožavaju...
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:50   #88
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
ali mislim da je bolje da unutra stavis one mrave koji hodaju po šimširu nego one male slatke koji hodaju uz sudoper
nekako mi se čini da ti nisu bas za taj gel
Koliko bi trebalo biti seljaka a koliko vojnika u mravariju?
PS
Age of Empires mi još u glavi...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 11:54   #89
mravi su vrijedna,disciplinirana i jako slozna zajednica. ..jebote pitam se dali su svabe nastali od mrava?
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 08:26   #90
U zadnje vrijeme mi preko noći dođu u kupaonicu, točnije, kadu (vlaga? ), i malo po podu, onak, kao da su omamljeni . Obzirom da su leteći, moraju doletit od nekud Vrt?
I to uglavnom kad je vlaga vani, kao danas. Jutros sam ih opet našla.
Ima neko pojma zašto dolaze i kako da ih se riješim
madame. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 12:34   #91
Quote:
madame. kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme mi preko noći dođu u kupaonicu, točnije, kadu (vlaga? ), i malo po podu, onak, kao da su omamljeni . Obzirom da su leteći, moraju doletit od nekud Vrt?
I to uglavnom kad je vlaga vani, kao danas. Jutros sam ih opet našla.
Ima neko pojma zašto dolaze i kako da ih se riješim
Meni se svake godine roje po kupaonici. Baš su mi je neki dan okupirali i moram priznati da sam ih krajnje nemilosrdno istuširao.

Oću sjest na zahod u miru.

Još mi nekolicina leti po stanu i sve čekam da se pohvataju u ono nešto paučine što ne skidam.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 02:35   #92
Udomljavanje rusa

Dragi forumaši, nisam znao koji bi podforum koristio za ovu temu pa koristim ovaj. Pomozite nama koji smo silom prilika udomili male smeđe ruse. Ne one dvonožne iz Ex SSSR.a nego one male šesteronožne koji plaze po kredencima, zidovima a često se nađu i u kadi. Isprobao sam sve moguće sprejeve, zamke,
električne ultrazvučne ometalice, ali ništa ne funkcionira. Čitao sam na internetu mnoge savjete no njih je nemoguće realizirati. Npr. jedan savjet: održavajte higijenu u kuhinji naročito zid iza sudopera. Pa ne mogu svaki mjesec rašarafit pipe, odvojiti kanalizacijsku cijev ga bi glancal zid. Naša zgrada 2 x godišnje iz pričuve plaća profesionalnu deratizaciju no nekog većeg efekta nema. Ja sam izmislio nekoliko dobrih trikova koji donekle reduciraju tu gamad, ali ni to nije dovoljno. Volio bih čuti vaša iskustva s tim jer vjerujem da je to raširena pojava i mnogi stanari imaju probleme s tim, Hvala i pozdrav (V)
Herc kralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.