Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2006., 01:06   #1
Kolektivna svijest

ja mislim da bi mogli "postic" (il kak da se vec izrazim..) kolektivnu svijest. mozda s nekim novim poretkom kad se procisti sve ovo "sranje" sta nas je okupiralo.
il bi bar sacici entuzijasta moglo poc za rukom/glavom..
sta vi mislite?

sad ce neko rec da to vec postoji. ne, postoji masovno ludilo. pozitivno il negativno....
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 02:53   #2
Mi smo konstantno spojeni u kolektivnu svijest, druga stvar je šta toga nismo svjesni i neiskorištavamo....
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 07:36   #3
Quote:
GameDeveloper kaže:
Mi smo konstantno spojeni u kolektivnu svijest, druga stvar je šta toga nismo svjesni i neiskorištavamo....
Onda je to kolektivna nesvjest,....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 07:38   #4
Quote:
baic17 kaže:
ja mislim da bi mogli "postic" (il kak da se vec izrazim..) kolektivnu svijest. mozda s nekim novim poretkom kad se procisti sve ovo "sranje" sta nas je okupiralo.
il bi bar sacici entuzijasta moglo poc za rukom/glavom..
sta vi mislite?

sad ce neko rec da to vec postoji. ne, postoji masovno ludilo. pozitivno il negativno....
Najblize Kolektivnoj svijesti dolaze ljudi za vrijeme molitva u grupama,... ponekad se dogadjaju fenomenalne stvari,... znanstvenici negiraju,... opet moja subjektivna opazanja govore mi da molitva u grupi je prilicno mocna stvar,....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 11:02   #5
zamisli kolku bi to prednost stvorilo cijelom covjecanstvu. vise nego neogranicen napredak.. covjek uci trecinu zivota da bi naucio nesto o uskoj grani svog zanimanja. ovako grafikon ljudskog znanja vise nebi bio neravan nego jedna linija simetricna po svoj svojoj duljini koja bi se prilicno brzo podizala prema gore..
s tom mogucnosti kriminal bi se sveo na nulu, ako bi ga uopce moglo biti u slucaju da napokon stvorimo utopiju. namece mi se pitanje dal bi to uljenilo ljude il potaknulo na daljni razvitak?? nebi bilo zaobilazenja pogleda stranaca na ulici.. ako se bojite da bi tako zapustili ostala osjetila mozda ste u krivu a mozda to uopce nije tako lose. napokon bi ljudska zajednica funkcionirala kao zajednica.
ma samo da aktiviramo taj dio mozga..

pitam se sta bi se desilo sa sportom.. ??
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 14:05   #6
Ako gledam da svaka nova stvar i nova ideja su kočeni od strane većine, ne zato što je to loša ideja, nego zbog otpora uvođenju novosti i strah od istih, a u kolektivnoj svijesti bi valjda funkcioniralo pravilo glasanja, smatram da bi to bilo znatno unazađivanje što se tiče napretka čovječanstva.

Osim toga smatram da bi se desilo to da svijest pojedinca zamre, a tako i kreativnost. Što opet znači da individualnost ne bi došla toliko do izražaja, s čim bi se dobilo to da smo s kolektivnom svijesti ograničili u principu sami sebe. Gledajući s te strane svako ograničavanje samih sebe mogli bi izjednačit sa kočenjem razvoja, a tko se ne razvija, propada.
__________________
360 ti se okreni,
Prekrizi pogreske i dalje kreni,
360 okreni se,
I sto ces dalje sad odluci se

''Elemental'' - 360
kreativac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 14:55   #7
Quote:
kreativac kaže:
Ako gledam da svaka nova stvar i nova ideja su kočeni od strane većine
ovo ne treba previse komentirat, samo istaknut kao jednu od pametnijih..

Quote:
u kolektivnoj svijesti bi valjda funkcioniralo pravilo glasanja, smatram da bi to bilo znatno unazađivanje što se tiče napretka čovječanstva.
to ne znamo ni ja ni ti pa ta tvrdnja nije tvrdnja nego nagadanje. nemozes znat ni kome bi se sta svidjelo a kome ne.

Quote:
Osim toga smatram da bi se desilo to da svijest pojedinca zamre, a tako i kreativnost. Što opet znači da individualnost ne bi došla toliko do izražaja, s čim bi se dobilo to da smo s kolektivnom svijesti ograničili u principu sami sebe. Gledajući s te strane svako ograničavanje samih sebe mogli bi izjednačit sa kočenjem razvoja, a tko se ne razvija, propada.
svaki pojedinac ima svoju svijest i to ne moze zamrijeti. komuniciranje unutar kolektivne svijesti se zasniva na pojedinacnoj svjesnosti(svjesnosti svakog pojedinca) sto znaci da mi upravljamo komunikacijom. kreativnost ostaje na istoj razini neovisno o tome jel ti chatas sa 20 ljudi o tome o cemu razmisljas ili si u telepatskom kontaktu s njima. nemozes bit slikar ako znas gdje ce netko napravit slijedeci potez na papiru. kreativnost je u osjecaju (opet)POJEDINCA. sta se tice razvoja ucili bi neograniceno brze nego (mukotrpnim) odlascima u skolu. svi bi bili kao neka biblioteka znanja kojom se mozes posluzit ako ti zatreba.

kolektivna svijest nebi bila gomila glasova u galvi nego mreza u kojoj komuniciramo slikama, a mozda i rijecima. moramo prevest koncentraciju na neku visu razinu.

sve u svemu, razmisljas pametno ali mi se cini ne i obostrano. da se i u tebi ne javlja onaj strah o kojem pricas?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:44   #8
Quote:
baic17 kaže:

sve u svemu, razmisljas pametno ali mi se cini ne i obostrano. da se i u tebi ne javlja onaj strah o kojem pricas?

Kod gotovo svakog postoji strah od novih stvari, samo ga se manifestira na različite načine. Ja se trudim saznat što više o onome čega me je strah, i tako ga prevladam.
__________________
360 ti se okreni,
Prekrizi pogreske i dalje kreni,
360 okreni se,
I sto ces dalje sad odluci se

''Elemental'' - 360
kreativac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 23:22   #9
Proćitaj malo o jungu. On je imao neke takove ideje. Inače, gleano marketinški, već postoji nešto tog tipa.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 23:58   #10
Quote:
red_shrike kaže:
Proćitaj malo o jungu. On je imao neke takove ideje. Inače, gleano marketinški, već postoji nešto tog tipa.

cuo sam za njega. da... cak nesto i procitao.
ne kazem ja da je ovo moja ideja. ja sam samo ostao fasciniran njome.
bio bih zahvalan kad bi me upoznao malo poblize sa zadnjom recenicom.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 00:58   #11
Hm, samo trebao bi prvo postojati neki mehanizam pomocu kojeg bi svi mogli telepatski komunicirati, isto kao i neki mehanizam koji bi regulirao taj sustav, jer inace bi to naprosto bila kakofonija.

Uglavnom, nesto kao

Phase1: Collect underpants
Phase2
Phase3: Profit

E, i ovdje fali Phase2.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 01:19   #12
Quote:
enax kaže:
Hm, samo trebao bi prvo postojati neki mehanizam pomocu kojeg bi svi mogli telepatski komunicirati, isto kao i neki mehanizam koji bi regulirao taj sustav, jer inace bi to naprosto bila kakofonija.

Uglavnom, nesto kao

Phase1: Collect underpants
Phase2
Phase3: Profit

E, i ovdje fali Phase2.
jedini mehanizam je nas mozak. tu "mrezu" reguliramo koncentracijom. ideja je da ojacamo taj zaostali, mehanizam kako kazes, do tocke gdje bi mogli biti sigurni da odasiljemo informacije. ako nam je mozak dovoljno mocan da posalje jak telepatski val ljudi bi trebali bit svjesni naseg razmisljanja i tako postat dio kolektivne svijesti. e sad, evolucijom dobivamo potomke takvih mogucnosti, a time i cijeli novi poredak.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 07:44   #13
Quote:
baic17 kaže:
jedini mehanizam je nas mozak. tu "mrezu" reguliramo koncentracijom. ideja je da ojacamo taj zaostali, mehanizam kako kazes, do tocke gdje bi mogli biti sigurni da odasiljemo informacije. ako nam je mozak dovoljno mocan da posalje jak telepatski val ljudi bi trebali bit svjesni naseg razmisljanja i tako postat dio kolektivne svijesti. e sad, evolucijom dobivamo potomke takvih mogucnosti, a time i cijeli novi poredak.
Stvar je u tome da koliko god ti ojacao mozak ne znaci nuzno da ce biti sposoban telepatski slati informacije. Ne kazem da nece, samo kazem da povecanje misaonih sposobnosti nemora biti dovoljan uvjet za to. A kaj se evolucije tice, nije to tako neki munjeviti proces. Za to bi se trebali nacekati koji milion godina, i to pod uvjetom da nastavimo u smjeru u kojem smo krenuli. Prije bi tu racunao na genetski inzinjering.

To je kaj se tice same telepatije. A drugi korak bi trebala biti nekakva ogromna samosinhronizirajuca mreza. Cinjenica je da u prirodi postoje mehanizmi koji omogucuju takvu nekakvu samosinhronizaciju, samo znas, onda treba paziti kako u svemu tome jos i ocuvati nekakav individualizam.

Sve u svemu, teoretski je tako nesto moguce postici, samo ja osobno ne bi na to racunao u iducih nekoliko stotina godina.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 09:41   #14
Quote:
enax kaže:
Stvar je u tome da koliko god ti ojacao mozak ne znaci nuzno da ce biti sposoban telepatski slati informacije. Ne kazem da nece, samo kazem da povecanje misaonih sposobnosti nemora biti dovoljan uvjet za to.
pod "ojacao mozak" mislim na ojacavanje koncentracije, vizualizacije a time i same telepatije.


Quote:
To je kaj se tice same telepatije. A drugi korak bi trebala biti nekakva ogromna samosinhronizirajuca mreza. Cinjenica je da u prirodi postoje mehanizmi koji omogucuju takvu nekakvu samosinhronizaciju, samo znas, onda treba paziti kako u svemu tome jos i ocuvati nekakav individualizam.
neznam tocno zasto to kazes i na koje mreze vec mislis al ja ne mislim da treba bit samosinhronizirajuca, to bi trebalo doc s vremenom. sta se individualizma tice, odgovor mozes pronac u jednom od postova prije.

Quote:
Sve u svemu, teoretski je tako nesto moguce postici, samo ja osobno ne bi na to racunao u iducih nekoliko stotina godina.
ja osobno ne racunam na to jos duze.. jer, ljudi ne vide stvari koje su im pred nosom.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:53   #15
KOLEKTIVNA SVIJEST - U TEORIJI

najveci problem ove ideje lezi u rijeci "kolektivna". ljudi su skepticni. ali da bi shvatili tu kolektivnu svijest najprije moramo shvatiti telepatiju(ovo ce vam se posebno svidjet ako ne volite mobitele i "vase trenutno stanje racuna....."). telepatija je komuniciranje na daljinu izmedju najmanje dvije osobe. ta komunikacija cak ne mora biti obostrana, dovoljno je da postoji posiljatelj i primatelj. poruka koju "saljemo" primatelju dolazi kao informacija koje on iznenada postaje svjestan, kao predosjecaj. to znaci da je jedan dio naseg mozga u stanju primati signale one frekvencije koje odasilje drugi mozak iste. postoji teorija da je covjek u jednom dijelu evolucije imao izrazite telepatske sposobnosti koje su s vremenom postale pasivne zbog nekoristenja. bila ova teorija tocna ili ne i koji god razlog slabe aktivnosti tog dijela mozga bio mozemo tvrditi da postoje telepatske sposobnosti kako kod ljudi tako i kod zivotinja i medjusobno. da bi potkrijepili teoriju o postojanju ovakvih mogucnosti kod zivotinja, znanstvenici su proveli niz istrazivanja i proucavanja. naime, odvojili su mladunce i majku zeceve. majka se nalazila u podmornici(pod morem naravno), a mladunci su bili usmrcivani na razlicitim lokacijama u razlicitim vremenskim intervalima na sto je majcin mozak svaki put pokazao urednu pulsnu reakciju koja se ocitovala indikacijom mjernog uredaja. eksperiment je bio brutalan(kako za koga), ali i uspjesan.
sto se tice medjusobne(telepatske) povezanosti ljudi i zivotinja(zapravo, zivotinje koje "osjecaju" svoje vlasnike) takodjer sam uspio prikupiti nekoliko primjera: kod pasa je zabiljezeno da neki mogu "osjetiti"(telepatski) vlasnika koji se vraca kuci, cak i iznenada i neplanirano - sjesti ispred vrata, leci pod prozor.., a kod macaka specificno ponasanje usljed odredjenog ponasanja vlasnika - neke macke se popnu na stol kada im vlasnik ide kupiti hranu. znaci - NE kada ide u ducan i kada kuci donosi druge namirnice, nego kada njima donosi hranu.. dalje, sto se tice samo ljudi.. ako vam nije dosta omjer razvijenosti ljudskog i zivotinjskog mozga(ciljam na telepatske sposobnosti zivotinja) odgovor mozete potraziti u jednoj od mnogobrojnih knjiga baziranih na ovoj tematici u kojima se spominju najrazlicitije metode i ideje, koje opet mozda nisu pouzdan izvor. ako i je tako, jedna izjava u svakoj od tih knjiga je definitivno tocna! - pogadjajte koja..
slijede primjeri: dogodi li vam se ikad da razmisljate o nekome i on vas tada nazove? ili vam se u glavi odjednom pocne vrtit neka pjesma i nesto vas navodi da upalite telkac ili radio kad ono-ista pjesma se vrti i u programu! ? Prilikom nekog koncerta grupa znanstvenika je od gomile zatrazila da koncentraciju usmjere na jednu misao. neki su bili pod narkoticima sto je jos vise pridonijelo vizualizaciji. rezultat je bio pozitivan. kako je jednom grupa ljudi odlucila prakticirati nabijanje pozitivnom energijom u blizini naseljenog mjesta uspjeli su smanjiti stopu kriminaliteta. naime, u visokom/dubokom(ako sam se dobro izrazio) stanju meditacije odaslali su svoje dobre vibracije sto je rezultiralo opcim dobrim raspolozenjem. Gore sam spomenuo vizualizaciju. vizualizacija je naj poznatiji oblik slanja misli(slika). u metode cu uc ako netko bude inzistirao.. ovdje se savrseno uklapa jedan ruski eksperiment. kvalificiranim ispitanicima je bio zadatak da vizualiziraju/zamisle/stvore stvarnu sliku u glavi one strane igrace kockice na kojoj je oznacen broj 6. zabiljezavanjem dobivenih rezultata pokazalo se da je ova metoda nevjerojatno ucinkovita(a znam i ja iz iskustva). ali nemojmo se zaustaviti na ljudima i zivotinjama, ukljucimo i biljke, ukljucimo cijelu zivu prirodu. ipak, svi smo nastali "iz istog jajeta", logicno je da smo na neki nacin povezani. Toliko o samoj telepatiji.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:55   #16
KOLEKTIVNA SVIJEST - U TEORIJI

Kolektivna svijest ili masovna telepatska komunikacija ili zajednicko iskustvo ili.....
Nisam se bas uspio informirati o misljenjima ucenjaka sto zbog svoje lijenosti da skocim do knjiznice, sto zbog neadekvatnih rezultata pretrazivaca. Naime, koliko sam ja vidio, kolektivna svijest se uglavnom opisuje kao masovni dozivljaj. npr. Navijaci, ili nabrijane gomile prilikom obracanja nekog velikog govornika itd. Izgleda da ideja o kolektivnoj svijesti kao kolektivnom dijeljenju iskustva ili znanja u korist napretka covjecanstva nije bas zastupljena tako da sam u slijedecem tekstu opisivao svoje ideje(produkte svoje fascinacije i inspiracije) koje i ne moraju biti u potpunosti tocne ali sumnjam da se vidno razlikuju od generalne ideje. jedina prepreka mi moze biti sto neznam toliko vise fizike da pristupim sa znanstvene strane.
odgovor na jedno pitanje iz teme kojom sam vise-manje bezuspjesno pokusao izmamiti raspravu ukljucivalo je i moju viziju kolektivne svijesti: znaci, vec ste shvatili da je mehanizam za telepatsku komunikaciju, koja je osnova kolektivne svijesti - mozak. ucenje kaze da se nase telepatske sposobnosti "pale" same od sebe i neocekivano. ja tvrdim da je moguce (ponovno) pokrenuti i regulirati taj dio mozga dovodenjem nase koncentracije, vizualizacije, a time i telepatije na visu razinu. ideja je da najprije ojacamo taj zaostali dio mozga do tocke kada bi mogli biti sigurni da odasiljemo informacije koje primaju ljudi na koje mislimo. slanje dovoljno jakog telepatskog podrazaja nekolicini ljudi rezultiralo bi time da bi oni postali svjesni mojeg razmisljanja(ili samo jedne poruke) sto bi ih ukljucilo u moju svijest. ako oni naprave isto, ja i ostali postajemo dio svacije svijesti i cinimo malu mrezu kolektivnog razmisljanja. za pocetak. jedino ukljucivanje veceg broja populacije predstavlja ogroman(ako ne i jedini) problem. kako se covjek obrazuje 1/3 zivota da bi naucio nesto malo o onome sto je covjecanstvo shvatilo, zamisljanjem obicnog x,y grafa dobivano asimetrican prikaz obrazovanja. aktivacija kolektivne svijesti ne samo da bi pridonijela poboljsanju dusevnog stajna nego i naglom napretku covjecanstva. sadasnja krivulja asimetricne obrazovanosti u svijetu naglo bi se ispravila, te bi cinila pravac u smjeru osi x koji bi se konstantno podizao po osi y. tko zna koliko facinantnog skrivenog potencijala kod ljudi ima, a koji ne moze doci do izrazaja u sadasnjem poretku.
sto se tice individualnosti, ne usporedjujte ovo sa borgom. svaki pojedinac igra glavnu ulogu u unapredjivanju. ne zaboravite da i dalje svako ima svoj mozak, nismo asimilirani po nekom programu niti se jedni drugima namecemo. jednostavno postajemo dio zajednicke svijesti u kojoj komuniciramo, rjesavamo probleme i zajednicki napredujemo. kreativnost je takoder stvar svakog pojedinca. u krajnosti bi vjerojatno svi postigli i telekineticke sposobnosti sto bi moralo rezultirati i cijelim novim poretkom. nebi bili toliko ovisni o "pomocnim kotacima", napravama i uredjajima koji nam olaksavaju svakodnevni zivot(citaj: kojima sami od sebe radimo invalide), te bi bili puno blizi sjedinjavanju s prirodom.
__________________
Do you speak Linux?

Zadnje uređivanje baic17 : 25.06.2006. at 00:42.
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:55   #17
Quote:
baic17 kaže:
pod "ojacao mozak" mislim na ojacavanje koncentracije, vizualizacije a time i same telepatije.
Ma znam ja na kaj si ti mislio, samo ti kazem da povecanje mogucnosti koncentracije i vizualizacije nemora nuzno biti dovoljan uvjet za telepatiju, uopce nemora ni biti uvjet. Kao da kazes da su brzi procesori uvjet za sirokopojasni internet. Mislim donekle jesu jer nemozes imati sirokopojasni intenret na 286ici, ali bez modema ti mozes imati i cijeeli grozd superkompjutera pa nece moci komunicirati sa kompjuterom u susjednoj sobi, kuzis.

Quote:
neznam tocno zasto to kazes i na koje mreze vec mislis al ja ne mislim da treba bit samosinhronizirajuca, to bi trebalo doc s vremenom. sta se individualizma tice, odgovor mozes pronac u jednom od postova prije.
Mislim na mrezu od 6 milijardi ljudi koji si konstantno salju signale. I to ne point to point nego svako svakome. Mora postojati neki intrinzicni mehanizam koji bi odredjivao kako i kamo ti signali trebaju putovati, nesto kao ljudski mozak u kojem bi jedan covjek predstavljao jedan neuron. On se mora sinhronizirati, jer da svi neuroni salju signale kako im se svidi bez da postoje mehanizmi samoregulacije, dobijes nesto kao konstantnu epilepsiju.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:59   #18
postajemo svjesni cega su svjesni ljudi oko nas, toliko je jednostavno.
ali utoliko i komplicirano.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 20:03   #19
Čovječe, pa vi bi napravili Borg naciju. To bi bilo komunizam na kvadrat. Ako govorimo marketinški, neke osnovne stvari su zajedničke svim ljudim (kolektivna svjest) pa na tome možeš i bazirat reklamu koja će pogotit mnogo ljudi. Npr., muška populacija (strejt) je negdje 47 posto od populacije hrvata. Reklama bazirana na seksu će dakle pogoditi 47 posto populacije što je sasvim solidno.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 20:14   #20
homofob
postizanjem mogucnosti telepatije poboljsava se dusevno stanje(meditacije i sl.) sto uvelike smanjuje(mozda i iskorjenjuje) nasilje(ako ima nekih nejasnoca s tim).
sto se tice marketinga: koliko ljudi pogodi reklama dok neduzno gledaju film?
ljudi bi trebali tezit napretku, a ne novcu koji bi ovako i onako ispao iz igre u slucaju da se stvari pocnu odvijati u zeljenom(po meni) smjeru.
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.