Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2006., 11:27   #21
Quote:
kisikana kaže:
Ne vidim razloga da se sere po prijateljima životinja kad se oni zalažu za ispravne ciljeve - spašavaju životinje od smrdljive gamadi koja sebe od milja nazivaju ljudima.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 11:28   #22
Quote:
d@d@ kaže:
Pa zato i je mučenje i kosi se sa zakonskim člankom jer meso nije upotrijebila za prehranu i to ne članak 5. nego 4. Zakona o zaštiti životinja, mislim da nije moguće dokazati krženje Kaznenog zakona. A metoda klanja nije upitna, dozvoljeno je klanje bez omamljivanja peradi i glodavaca.
vidim da se kuzamo...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 11:51   #23
Ljudi su toliko pokvarena bića da mi stvarno jedino životinja može biti žao u globalu.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 14:44   #24
koji nadahnuti performance, dubokouman nadasve ! trebalo ga je završiti tako da uleti netko i prekolje vlastu, skuha je skupa s pjetlom...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:50   #25
Quote:
happygoose kaže:
Htjel sam rec...moja baba je tako hranila obitelj 60 godina...cak je i poseban noz imala samo za klanje pilica i kokoski i slicne zivine....
Tako se nekad živjelo, naprosto takva su bila vremena. Ali to ne znači da se danas, kada više nije nepophodno, nebi trebalo smanjiti mučenje životinja.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:03   #26
Quote:
ljiga kaže:
Tako se nekad živjelo, naprosto takva su bila vremena. Ali to ne znači da se danas, kada više nije nepophodno, nebi trebalo smanjiti mučenje životinja.
Možemo li to malo dublje razradit. Ako kaptiam pile onda gubim krv, krv je jestiva i postoji mogućnost da se konzumira na vrlo zadovoljavajući način, dakle klanjem je mogu sačuvati i konzumirati (delikatesno). Sam postupak ubijanja jednako je bolan za životinju, jer životinja (duh, svjest) nestaje nestankom kisika iz mozga (dogodilo se to klanjem ili dekapitanjem je svejedno jer je riječ o destinkama sekunda - mozak zadržava kisik do 3 minute).

Mene kao seljaka i kvalificiranog "ubojicu" životinja vrijeđa ovaj performans zbog toga što niti jedna turopoljka ili moslavka ili podravka ili posavka ili..... nebi to napravila na takav način koji je ta žena priredila. A žene na selu nikako nebi ni dozvolile da djeca mlađa od 12/14 godina prisutvuju tom činu. Isto tako koliko se god prijatelji životinja sa mnom ne slagali, nije mi svejedno kako ću zaklat životinju koju sam odhranila za to, da li će to biti bolan i dugotrajan proces ili će biti brzo i kirurški čisto. U kajnjoj liniji mi to meso jedemo i važno mi je kako je hranjeno, zaklano i očišćeno.

Žao mi je što ne mogu dijelit vašu senitimentalnost prema životinjama čije meso konzumiram. Ali neću pričat dvolično i zgražat se nad preformansom jer sam u svom životu vidjela i puno gore stvari nad živim životinjama, i gadi mi se sama pomisao da će to pojest neki čovjek koji će sutra dijelit stol sa mnom ili mojim djetetom.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:11   #27
sad su rekli na televiziji da je ona umjetnica i da je ne zajebavate. također se doznaje da je skuhala piceka.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:36   #28
Trebala je upotrijebiti nož na kretenima koji su ju napali. Ja sigurno bih.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 09:55   #29
Moj komentar na tu "umjetnicu"
Moj komentar na takvu "umjetnost"
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:12   #30
Quote:
ljiga kaže:
Tako se nekad živjelo, naprosto takva su bila vremena. Ali to ne znači da se danas, kada više nije nepophodno, nebi trebalo smanjiti mučenje životinja.

Ja se sa tobom apsolutno slazemu dijelu koji se tice.....minimuma empatije prema zivotinji, koji mora postojati.....zato imamo zakone koji to reguliraju....ali isto tako ti zelim rec da svaka zena koja je tako prehranjivala obitelj, A POSTOJE I DANAS, DA SE NE ZAVARAVAMO, JER KLANJE PILICA NIJE NESTALO, KAO NI KLANJE SVINJA I OSTALE ZIVINE, I NE SLAZEM SE DA JE TO STVAR PROSLOSTI, zna apsolutno sta radi kad kolje, i bitno joj je kako to radi jer ce tu istu kokos dati svojima da jedu..

i ako je okrutno zaklat pile...a fala bogu...u svoje dane sam i ja klala piceke i pajceke chak.... znaci "kvalificirani sam ubojica" citiram dadu......ajde ti meni reci kako bi to trebalo po tebi zaklati...ubit...rijesiti zivota zivotinju koja sluzi za konzumaciju...recimo kokosh...? kako bi ti to napravio..?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:17   #31
Quote:
d@d@ kaže:
Mene kao seljaka i kvalificiranog "ubojicu" životinja vrijeđa ovaj performans zbog toga što niti jedna turopoljka ili moslavka ili podravka ili posavka ili..... nebi to napravila na takav način koji je ta žena priredila. A žene na selu nikako nebi ni dozvolile da djeca mlađa od 12/14 godina prisutvuju tom činu. Isto tako koliko se god prijatelji životinja sa mnom ne slagali, nije mi svejedno kako ću zaklat životinju koju sam odhranila za to, da li će to biti bolan i dugotrajan proces ili će biti brzo i kirurški čisto. U kajnjoj liniji mi to meso jedemo i važno mi je kako je hranjeno, zaklano i očišćeno.


Quote:
Ali neću pričat dvolično i zgražat se nad preformansom jer sam u svom životu vidjela i puno gore stvari nad živim životinjama, i gadi mi se sama pomisao da će to pojest neki čovjek koji će sutra dijelit stol sa mnom ili mojim djetetom.
nije u kontradikciji gornji stav s ovim ovdje, dakle nije dvolično i nad ovakvim se performansima treba zgražati jer, navodno, u službi umjetnosti oni nama, publici, šire okvire, ruše granice. samo, oni netalentirani jadnici u nedostatku muza, koje bi otvorile nove vidike, masakriraju nedužne pijetlove.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:23   #32
Quote:
d@d@ kaže:
Možemo li to malo dublje razradit. Ako kaptiam pile onda gubim krv, krv je jestiva i postoji mogućnost da se konzumira na vrlo zadovoljavajući način, dakle klanjem je mogu sačuvati i konzumirati (delikatesno). Sam postupak ubijanja jednako je bolan za životinju, jer životinja (duh, svjest) nestaje nestankom kisika iz mozga (dogodilo se to klanjem ili dekapitanjem je svejedno jer je riječ o destinkama sekunda - mozak zadržava kisik do 3 minute).

Mene kao seljaka i kvalificiranog "ubojicu" životinja vrijeđa ovaj performans zbog toga što niti jedna turopoljka ili moslavka ili podravka ili posavka ili..... nebi to napravila na takav način koji je ta žena priredila. A žene na selu nikako nebi ni dozvolile da djeca mlađa od 12/14 godina prisutvuju tom činu. Isto tako koliko se god prijatelji životinja sa mnom ne slagali, nije mi svejedno kako ću zaklat životinju koju sam odhranila za to, da li će to biti bolan i dugotrajan proces ili će biti brzo i kirurški čisto. U kajnjoj liniji mi to meso jedemo i važno mi je kako je hranjeno, zaklano i očišćeno.

Žao mi je što ne mogu dijelit vašu senitimentalnost prema životinjama čije meso konzumiram. Ali neću pričat dvolično i zgražat se nad preformansom jer sam u svom životu vidjela i puno gore stvari nad živim životinjama, i gadi mi se sama pomisao da će to pojest neki čovjek koji će sutra dijelit stol sa mnom ili mojim djetetom.
Priznajem da ja kao gradsko dijete nisam upoznat sa uzgajanjem životinja i nemam pravo osuđivati to. Naprosto to je normalan dio života. Ali smatram da bi društvo trebalo pokazivati više empatije prema istima i zato treba osuditi ovakve činove. To što postoje i gore stvari ne ne znači da netreba ništa poduzimati i u vezi ovoga.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:26   #33
Quote:
happygoose kaže:
Ja se sa tobom apsolutno slazemu dijelu koji se tice.....minimuma empatije prema zivotinji, koji mora postojati.....zato imamo zakone koji to reguliraju....ali isto tako ti zelim rec da svaka zena koja je tako prehranjivala obitelj, A POSTOJE I DANAS, DA SE NE ZAVARAVAMO, JER KLANJE PILICA NIJE NESTALO, KAO NI KLANJE SVINJA I OSTALE ZIVINE, I NE SLAZEM SE DA JE TO STVAR PROSLOSTI, zna apsolutno sta radi kad kolje, i bitno joj je kako to radi jer ce tu istu kokos dati svojima da jedu..

i ako je okrutno zaklat pile...a fala bogu...u svoje dane sam i ja klala piceke i pajceke chak.... znaci "kvalificirani sam ubojica" citiram dadu......ajde ti meni reci kako bi to trebalo po tebi zaklati...ubit...rijesiti zivota zivotinju koja sluzi za konzumaciju...recimo kokosh...? kako bi ti to napravio..?
To je istina, samo bih dodao da zakon nije dovoljan, empatija treba ići malo dalje, jer na koncu empatija je ta koja je donosila te zakone.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 10:33   #34
Quote:
Xerex kaže:
Trebala je upotrijebiti nož na kretenima koji su ju napali. Ja sigurno bih.
Mislim da ljudi previše osuđuju borce za prava životinja u globalu. Istina je da neki idu predaleko, i istina je da kadkad upotrebljavaju krive metode, ali ipak se većina njih zalaže za neki bolji svijet (danas možda neostvariv) i motivirani su suosjećanjem. A često ih ljudi i više osuđuju nego neke kriminalce.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 11:06   #35
A baš me zanima koliko bi frajera dizalo svoj glas protiv takvog događaja da je mjesto onog strašila bio neki polugoli prejebeni komad
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 13:08   #36
Quote:
ljiga kaže:
Mislim da ljudi previše osuđuju borce za prava životinja u globalu. Istina je da neki idu predaleko, i istina je da kadkad upotrebljavaju krive metode, ali ipak se većina njih zalaže za neki bolji svijet (danas možda neostvariv) i motivirani su suosjećanjem. A često ih ljudi i više osuđuju nego neke kriminalce.
Jebeni mi to nekakvi borci, prijatelj od ove koja je ubila kokoš ih pretukao ili što već. Ako se ta gamad već želi nekako siliti onda neka prije performancea odu do direktora klaićevih dvora, prijete im tužbom i sl. a ne skakati i napadati na sceni... balkanska posla od europejaca...
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 17:48   #37
ma nabijem ja tu kuju i takvu umjetnost. daj se pogledaj na šta ličiš.
ma to treba u zatvor odma... ili ubit
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 17:52   #38
Quote:
kisikana kaže:
Ne vidim razloga da se sere po prijateljima životinja kad se oni zalažu za ispravne ciljeve - spašavaju životinje od smrdljive gamadi koja sebe od milja nazivaju ljudima.

Potpisujem
__________________


zvuk poljupca ne odjekuje kao topovska paljba,
ali njegov eho traje mnogo dulje....
NADYA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 09:32   #39
Quote:
happygoose kaže:
Bravo:klap: ko zna zna..... tila sam viditi oce se netko od ovih kaj se zgrazaju primjetit da fali lonac kipuce vode....sta bi onda tek bilo...bacila je kokos u vrelu vodu, koja okrutna smrt...bauuuauuu...

Htjel sam rec...moja baba je tako hranila obitelj 60 godina...cak je i poseban noz imala samo za klanje pilica i kokoski i slicne zivine....

u cijeloj toj prici, ta baba koja izvodi performans je zapravo unistila dobar obrok jednoj obitelji...iskasapila je kokos koja sad vise nije ni za pojest....mozda je to bio cilj predstave ko zna....
a mozda je kasnije imala finu gozbu, ko zna nije sve za javnost
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 15:50   #40
Quote:
happygoose kaže:
Htjel sam rec...moja baba je tako hranila obitelj 60 godina...cak je i poseban noz imala samo za klanje pilica i kokoski i slicne zivine....

E sad, mozda ti znas nesto sto ostali ne znaju, naime da se u slucaju ovog performancea radilo zapravo o jednom nutricionistickoj ili cak gastronomskoj prezentaciji. Stovana gdja Delimar je radila rucak, odnosno pripremala jelo. odnosno radila nesto sto rade svi i sto bi se moglo nazvati cak i osnovnom potrebom. Jer ostalima se izgleda ucinilo da je netko to nazvao "umjetnickim performanceom", odnosno necim sto se klasificira vise pod "kultura i zabava".
Mislim, svakom svoje, ali ta velicanstvena priredba meni bas ne fercera u kategoriji bilo kulture ili zabave. Stovise, moje skromno misljenje je da bi oni koji mrcvarenje i ubijanje live vide kao sasvim prikladno za kategoriju zabave trebali posjetiti odgovarajuceg specijalistu.
A poneki su se ovdje zbilja razgalili.....
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.