Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 01:19   #81
Quote:
Endimion17 kaže:
ne, nego smo se lagano i lagano razvijali. svijest nije došla odjednom, imaš dokaze (sve kompleksnije slikarije, razvitak religije, umjetnosti).
Mislim da se prvo "rodila" religioznost zbog straha i nemoći pred prirodnim pojavama. Shvaćali su da o nečemu ovise, da je nešto iznad njih što izravno utječe na njihove živote (čitaj prehranu), a to je bila priroda tj. prirodne pojave. Mislim da se iz straha prema prirodi rodila religioznost, a zatim iz nekakve spoznaje da su nemoćni - umjetnost: jedan mali, predivni otisak ruke.....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:20   #82
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ovo bi moderatori slobodno mogli sve pobrisati. ljudi se nisu razvili iz majmuna, nego Homo Sapiens i svi poznati majmuni imaju zajedničkog pretka.
darwinizam nikad nije tvrdio suprotno.
"činjenicu" da smo nastali od majmuna zlouporabljaju na katoličkom vjeronauku, gotovo svugdje, što zbog mržnje prema znanosti, što zbog osobnog debilizma i zatucanosti.

kvragu ljudi jeste li išli u školu?!
Ovdje ih ima koji izgleda nisu išli u nikakvu školu, istina.

No ti očito ne znaš da Crkva ne osporava Evoluciju. Već dugo. I da u Crkvi NEMA mržnje prema znanosti.

Ti očito nisi išao na vjeronauk.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:21   #83
Quote:
..::ThE_!MMORTAL::.. kaže: Pogledaj post
pitam se samo ako je covjek stvarno nastao od "my moon-a" zasto se to onda i danas ne desava ako je se dogodilo prije 1000000 godina?????????????
Evolucija se odvija i danas. Jako sporo. Jaaaaaaaakoooo sporo.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 16:27   #84
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
No ti očito ne znaš da Crkva ne osporava Evoluciju. Već dugo. I da u Crkvi NEMA mržnje prema znanosti.

Ti očito nisi išao na vjeronauk.
Znam da će i Endi sam odgovoriti na ovu provokaciju, al' moram i ja napomenuti da Endi nikad nije rekao da Crkva odbacuje evoluciju i da smo svi već, pobogu, konstantirali da se Crkva slaže s temeljnim evolucijskim načelom (razvojem).

Dosta više o tom sukobu Crkve i evolucije. Jedno MOŽE ići s drugim i enough, basta, kaput, ferma!
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 18:06   #85
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Ovdje ih ima koji izgleda nisu išli u nikakvu školu, istina.

No ti očito ne znaš da Crkva ne osporava Evoluciju. Već dugo. I da u Crkvi NEMA mržnje prema znanosti.

Ti očito nisi išao na vjeronauk.
aerial je rekao, a eto, ja ponavljam. znam da na papiru, Crkva ne osporava evoluciju i da nema mržnje prema znanosti. službeno mišljenje je da je to "Božji plan".
OK, u redu, može. Ali nije bit onoga što je na papiru, bit je u djelima. Praksa je posve drukčija. Kler je zatucan, jadan i glup.
Inače, išao sam na vjeronauk. Nimalo mi se nije svidjelo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:20   #86
pa ljudi zar i vrabcima dosad nije jasno da ljudi nisu postali od majmuna nikakvim evolucionim tokom to je potpuno pogresno. Darvinova teorija je pala u vodu po pitanju postanka covjeka uostalom pitajte; Gezu. covjek je nastao dosta savrsenijim nacinom od slucajnog uostalom ko moze rec da se nesto odvija slucajno, vjerujte nista ne biva slusajno sve je odredjeno vladavini zakona koji su krajnje savrseni. to je jednostavno tako imali ko ko meze tvrditi argumentovano suprotno od ovoga sto sam ja rekao? Pasovski
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:28   #87
Kako znaš da nešto nije i slučajno?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:29   #88
Quote:
pasovski kaže: Pogledaj post
pa ljudi zar i vrabcima dosad nije jasno da ljudi nisu postali od majmuna nikakvim evolucionim tokom to je potpuno pogresno. Darvinova teorija je pala u vodu po pitanju postanka covjeka uostalom pitajte; Gezu. covjek je nastao dosta savrsenijim nacinom od slucajnog uostalom ko moze rec da se nesto odvija slucajno, vjerujte nista ne biva slusajno sve je odredjeno vladavini zakona koji su krajnje savrseni. to je jednostavno tako imali ko ko meze tvrditi argumentovano suprotno od ovoga sto sam ja rekao? Pasovski
Krelac jedan kako je darwinova teorija pala u vodu? šta govoriš pizdarije? koja je nova teorija? daj nauči me molim te! PA JEBEMU MATER OĆETE PRESTAT VIŠE GOVORIT DA DARWIN GOVORI DA SMO MI NASTALI OD MAJMUNA?!?!?!?! Imamo zajedničkog pretka i to je sve. Imamo zajedničkog pretka i sa krumpirom pa ne znači da smo mi krumpiri. Kako raspravljat s ljudima koji ne znaju šta govore, a prave se pametni???
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:29   #89
Quote:
pasovski kaže: Pogledaj post
pa ljudi zar i vrabcima dosad nije jasno da ljudi nisu postali od majmuna nikakvim evolucionim tokom to je potpuno pogresno. Darvinova teorija je pala u vodu po pitanju postanka covjeka uostalom pitajte; Gezu. covjek je nastao dosta savrsenijim nacinom od slucajnog uostalom ko moze rec da se nesto odvija slucajno, vjerujte nista ne biva slusajno sve je odredjeno vladavini zakona koji su krajnje savrseni. to je jednostavno tako imali ko ko meze tvrditi argumentovano suprotno od ovoga sto sam ja rekao? Pasovski
Đes Pasovski, otkud ti? šta ima?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 22:36   #90
Quote:
hereticST kaže: Pogledaj post
Krelac jedan kako je darwinova teorija pala u vodu? šta govoriš pizdarije? koja je nova teorija? daj nauči me molim te! PA JEBEMU MATER OĆETE PRESTAT VIŠE GOVORIT DA DARWIN GOVORI DA SMO MI NASTALI OD MAJMUNA?!?!?!?! Imamo zajedničkog pretka i to je sve. Imamo zajedničkog pretka i sa krumpirom pa ne znači da smo mi krumpiri. Kako raspravljat s ljudima koji ne znaju šta govore, a prave se pametni???
Napokon glas razuma
osobno, sviđa mi se ideja da sam potomak krumpira
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 23:02   #91


"Svi smo mi rezultat jednokratnog genetskog trika koji se prenosi s generacije na generaciju tijekom gotovo četiri milijarde godina, do te mjere da možete uzeti fragment ljudskog genetskog naputka pa njime zakrpati neispravnu stanicu kvasca, a stanica kvasca će ga pokrenuti kao da je njen vlastiti dio. U vrlo doslovnom smislu, to i jest njen dio"
Bill Bryson, Kratka povijest gotovo svega, Zagreb, 2004.; str. 258

diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:15   #92
da bi mogli rec 2+2 da je cetri trebali nam jos kakav parametar za odredjivanje toga ili je to jednostavno tako, tj. dali je 2+2 uvjek 4 ili ne razmislite malo o tome mozda u nasoj poznatoj dimenziji jest ali ako postoji vise dimenzija onda mora postojati viseuglovnom pristupu i gledistima na jednu stvar koja na pocetku ili na kraju i nije jedna nego nesto neodredjeno? koja je razlika izmedju iluzije i stvarnosti razlika je naravno u razumjevanju jer ako iluziju ne vidis kao iluziju tad to ona i nije ali naravno za tebe. a sto se tice nastanka covjeka od majmuna to mogu samo majmuni smatrat ispravnim tj. oni koji u ovom savrsenom svemiru ustvari vide nesavrsen nered a to zaista nije tako. zar ne vidite da sve je podlozano odredjenim zakonima i djeluje u skladu s njima nema pravo promjene,eh sad jos samo sebi postavimo pitanje ko je postavio te savrsene zakone??? ili su mozda djelo slucajnosti sto je matematicki nemoguce naravno jer nista se ne desava slucajno sve ima svoju svrhu i razlog.
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:36   #93
Ja mislim da se nismo razvili od majmuna svejedno da me jbš. A u šta ćemo se razviti? U još puno pametnije ljude.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:07   #94
Quote:
..::ThE_!MMORTAL::.. kaže: Pogledaj post
Covjek vec postoji vise od 50000 godina. To nije prihvaceno al ima mnogo dokaza.
Zato nema ni jednog dokaza da je covjek nastao od majmuna.
sfinga i piramide u egiptu su starije vise od 10000 godina nego sto se smatra. samo su piramide (mozda) obnovljene od egipcana. Za sfingu ima mnogo dokaza da je starija od 25000 godina. ima cak tragova na njoj koje samo moze ostaviti voda odnosno padaline, a u doba kad su egipcani naselili dolinu nila padalina nije bilo. Tada je bila takodje susa kao i danas-pustinjska klima. znaci da je sfinga morala postojati vec za ledenog doba ili prije. Tada je na podrucjima danasnjih susnih podrucja vladala vlazna klima. Cak se smatra da je sfinga sagradjena od atlantidjana. Mogu o tome jos pricat godinu dana al dosta je ( ZA POCETAK ^^)

Dakle ovako. vidim da svi nagadjaju i ima nesto biblijskog doslovnog tumacenja, a nesto netocnog znanstvenog kod vas. Gdje je sve pocelo? Sisavci su postojali jos u mezozoiku, u doba dinosaura. Bili su u njihovoj sjeni, bili su male zivotinjice i nisu se puno zbog dominacije dinosaura ni mogli isticati. Tada je asteroid duzine oko 10km udario u meksicki zaljev i napravio krater promjera 300km. Nastala je nuklearna zima zbog dima i prasine koji su kao posljedica udara asteroida onemogucavali prodor suncevim zrakama barem 1000 godina. Posto su gmazovi (ukljucujuci i dinosauri) hladnokrvne zivotinje vecina ih je izumrla, ostali su samo krokodili, zmije, gusteri i kornjace. A sisavci su se odmah u startu pokazali snalazljivi i bili su toplokrvni sto ih je i spasilo. U to doba na drvecu su obitavale male krznene zivotinjice koje se nazivaju avetnjaci ili tupaje, a postoje jos i danas. Bili su nocne zivotinje imali su sake i palceve, a ne sape i oci su im bile smjestene naprijed - osnovna karakteristika svih primata. Od njih su se razvili lemuri koji borave po danu, a danas ih se moze naci na madagaskaru. Imaju psoliku njusku i rascijepljenu gornju usnu poput ostalih sisavaca. Prije otprilike 45 milijuna godina nastali su prvi pravi majmuni zvani apidiji. Od njih su nastali svi danasnji mali majmuni i jedan veci majmun nazvan prokonzul africanus. Imao je karakteristike danasnjih covjekolikih majmuna i on je zajednicki predak covjeka i danasnjih covjekolikih majmuna. Zivio je prije nekih 10 milijuna godina. Daljnja evolucija prokonzula odvojila se na dvije strane: -s jedne strane su se razvijali gorila i orangutan, a s druge strane cimpanza i covjek. Prije oko 8 milijuna godina u Africi se desila kataklizma u kojoj se stvorio na istoku afrike jedan veliki rasjed zvan rift. Prije tog dogadjaja je cijelo to podrucje bilo pod gustom prasumom u kojoj su obitavali preci cimpanze i covjeka. S jedne strane rasjeda su ostale sume, a s druge nestale i ostali su tek maleni ostaci negdasnjih suma. Majmuni zarobljeni na tim stablima nisu vise imali sto jesti pa su bili prisiljeni hranu potraziti na tlu. Na tlu je bila visoka trava i cetveronoske nisu mogli kroz nju vidjeti kuda idu i to ih je prisililo da hodaju na dvije noge. Tog momenta otpoceo je razvoj samog covjeka. Taj predak koji se uspravio prvi zove se Orrorin tugenensis. S druge pak strane majmuni u sumama su ostali i dalje majmuni od kojih su nastale danasnje cimpanze. Visoka savana bez sume i obilje strvina i gomolja u tlu bili su idealno mjesto za uspravnog covjekolikog majmuna. Tokom iduca 2 milijuna noge su im se produzavale, a ruke skracivale i sve vise su poprimali ljudski izgled, ali su i dalje imali glavu kao u cimpanze. Stopala su im vec bila formirana kao u nas, s palcem smjestenim paralelno s ostalim prstima kao i kod nasih stopala sto pokazuju okamenjeni otisci stopala u blatu iz nalazista Laetoli u Tanzaniji. To su bili australopiteci i to prije 3.5 milijuna godina. Koristili su primitivna orudja poput danasnjih cimpanzi. Kostur iz tog doba koji je nadjen doimao se kao da je djelomicno covjekolikog majmuna i djelomice covjeka i nazvan je "Lucy". Sa sve vecim konzumiranjem mesa poceo im se jace razvijati mozak pa je nastao Homo habilis koji je intenzivnije pravio orudja i posjedovao sposobnost za primitivni govor. Od njega se razvio bezdlaki Homo erectus koji je izumio vatru i prosirio se po cijelom svijetu. Bezube lubanje erectusa bogalja pronadjene u Dmanisiju pokazuju suosjecanje kod erectusa i intenzivnu skrb za stare i nemocne koji ne bi prezivjeli da se o njima nisu skrbili bliznji. Postoje dokazi da je erectus gradio splavi i plovio izmedju otoka po Indoneziji, zalutao na mali otocic Flores cija ga je izolacija pretvorila u malog 1m visokog lovca nazvanog "Hobit" ciji su ostaci pronadjeni prosle godine. Zivio je sve do prije 13 000 godina. U Europi se erectus razvio u neandertalca koji je izumro prije 30 000 godina. Fosilni ostaci pokazuju da je Neandertalac pokapao svoje mrtve i vjerovao u zagrobni zivot. U Africi, gdje je sve pocelo erectus se razvio i u sapiensa, danasnjeg covjeka. Najstariji ostaci suvremenog covjeka, homo sapiensa nadjeni su u africi i stari su 200 000 godina. Sudeci po tome da je svaka pojedina vrsta pretka covjeka postojala 300 000 godina, za 200 000 godina mogla bi se razviti nova naprednija vrsta covjeka. Kako bi ti ljudi izgledali to je pitanje. Vise o primatima doznajte na http://macro.dokkyomed.ac.jp/mammal/.../primates.html

Zadnje uređivanje bobby : 19.01.2007. at 17:44.
bobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 19:12   #95
neki antropolog je rekao kako su ljudi dosegnuli svoj maximum što se tiče umnih sposobnosti..nevjerujem da naš mozak će ostati ovakav kakav je...jer ako će biti tjelesne evolucije i promjene u izgledu onda mora biti i evolucije mozga...slažem se da ćemo izgledati ko allieni...ako preživimo dotad
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 19:28   #96
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
neki antropolog je rekao kako su ljudi dosegnuli svoj maximum što se tiče umnih sposobnosti..nevjerujem da naš mozak će ostati ovakav kakav je...jer ako će biti tjelesne evolucije i promjene u izgledu onda mora biti i evolucije mozga...slažem se da ćemo izgledati ko allieni...ako preživimo dotad
Može biti da i ostane ovakav naš mozak,na putu razvoja ispriječit će se taština.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:21   #97
prenose se odlike koje su poželjne. dobro promotrite današnji svijet i zaključite koje su danas poželjne tjelesne odlike.
...
...
...
a sad to usporedite s predviđanjima da ćemo izgledati kao alieni.
zaključak, to je šipak od teorije.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:28   #98
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
prenose se odlike koje su poželjne. dobro promotrite današnji svijet i zaključite koje su danas poželjne tjelesne odlike.
...
...
...
a sad to usporedite s predviđanjima da ćemo izgledati kao alieni.
zaključak, to je šipak od teorije.
Pa nemoj gledati sebe u ogledalu.
Ove novije generacije su sve sitnije.
A kaj su arna i diki majstorice reikia?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:51   #99
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Pa nemoj gledati sebe u ogledalu.
Ove novije generacije su sve sitnije.
A kaj su arna i diki majstorice reikia?
nove generacije naprotiv nisu sve sitnije. sve su više i imaju sve veći broj stopala, sve dulje cjevaste kosti itd.
naravno, to ne znači da je to glavna tendencija, to je samo posljedica sve bolje prehrane i zdravstva, zbog kojeg je sve manje bolesti.

da bi u budućnosti evoluirali, treba se događati selekcija, a selekcija je dobrano zakočena time što imamo razvijenu svijest i - empatiju, pa se djeca prave uglavnom u brakovima. "nađi, jebi, bježi" je bilo u prošlosti, a sad je drukčije. čak i neke više životinje osnivaju kakve takve obitelji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 21:41   #100
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nove generacije naprotiv nisu sve sitnije. sve su više i imaju sve veći broj stopala, sve dulje cjevaste kosti itd.
naravno, to ne znači da je to glavna tendencija, to je samo posljedica sve bolje prehrane i zdravstva, zbog kojeg je sve manje bolesti.

da bi u budućnosti evoluirali, treba se događati selekcija, a selekcija je dobrano zakočena time što imamo razvijenu svijest i - empatiju, pa se djeca prave uglavnom u brakovima. "nađi, jebi, bježi" je bilo u prošlosti, a sad je drukčije. čak i neke više životinje osnivaju kakve takve obitelji.
Nisam baš siguran da smo sve zdraviji. Gledao sam jednu statistiku (mislim da je za amerikance), gdje kaže da je početkom 20. stoljeća na 100 ljudi 3 oboljelo od raka, dok na početku 21. stoljeća to prelazi 30.
Mislim da je sa srčanim i krvožilnim bolestima i gore, o dijabetesu da i ne govorim.
Što se tiče prehrane količinski je sigurno bolje nego prije, ali kvaliteta je upitna.
Posljedice povećane količine i smanjene kvalitete × način života bi mogle objašnjaviti (za nivo moderne medicine) porazne zdravstvene statistike.

Objašnjenje da su ljudi prije bili isto bolesni, ali nisu išli doktoru, može donijeti par postotaka ali ne i red veličine.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.