Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2006., 14:20   #81
gle potala jebao te zec koji je uzgojen radi te svrhe! nit su ga našli u šumi i poremetil neku prirodnu ravnotežu ni išta! da nema tih istrživanja toliko bi se slabo medicina i kozmetika razvila da nebi bilo krema protiv bora i sl. gluposti. ako si već toliko protiv toga onda moš odma prestat koristi sve kreme i sl. proizvode jer su svi prije u svojim začecima bili testirani na životinjama i tek na tim rezultatima su se počele razvijat!
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:23   #82
1. Upristoji se malo.
2. Ne zanima me to što nije zec pronađen u šumi, nego kako ga se tretira i zašto.
3. Ne miješaj medicinu i kozmetiku.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:24   #83
Btw, evo sam si sebi odgovorio:
Quote:
j.a. kaže:
nebi bilo krema protiv bora i sl. gluposti
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:25   #84
1. ok
2. zec je jedna prilično niskointeligentna životinja, proizvod se mora testirat pa će biti manja šteta ukoliko umre zec,a ne čovjek. jeli se slažeš?
3. a zašto?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:34   #85
Quote:
j.a. kaže:
1. ok
2. zec je jedna prilično niskointeligentna životinja, proizvod se mora testirat pa će biti manja šteta ukoliko umre zec,a ne čovjek. jeli se slažeš?
3. a zašto?
3. Zato što o razvoju medicine ovise zdravlje i život, a o razvoju kozmetike boja trepavica na par sati. Ovo ti je ujedno i odgovor na 2.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:42   #86
pa nisu svi kozmetički preparati samo vezani za izgled, nego ima i velik broj onih koji imaju medicinski učinak za razne kožne bolesti ili probleme! uglavnom meni život zeca uzgojenog za istraživanje da pomogne ljudima znači da će manje problema imat ljudi sa netestiranim proizvodima!
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 15:40   #87
Alternativne metode nisu nista novo, revolucionarno ili slabo dostupno u literaturi, ali da se ima sto pisati, ima. A meni se ne da bas posebno.

Medjutim, buduci da ja volim raditi svoje privatne databases najnevaznijih stvari na svijetu, koje ne sluze nicemu nego mojoj vlastitoj satisfakciji kad napravim generalizacije i predrasude, pa ih uspijem dokazati svojom nereprezentativnom statistikom, ja tebi predlazem deal.

Ja cu napisati clanak o alternativnim metodama, ako ti meni odgovoris na par pitanja. Moze?
Pitanja ti dam unaprijed pa mozes odluciti, bez obaveza.

1) koliko imas godina
2) u koji razred ides?
3) koja skola (ne moras detaljno odgovoriti. "Osnovna" ili "obrtnicka" zadovoljava)
5) tvoje misljenje o: a)zenama b)srbima c)crncima d)cici kranjcaru e)tehnickoj analizi financijkog trzista i candlestick kursu. Samo kratko.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 15:48   #88
Quote:
Einherjer kaže:
Ja cu napisati clanak o alternativnim metodama, ako ti meni odgovoris na par pitanja....


primjer jedne velike kompanije:
Beiersdorf has developed in-vitro experiments using cell cultures to measure irritation potential. Our Research and Development departments are using this in-vitro method for the safety assessment of ingredients and finished products and are continuously investigating new in-vitro methods as part of an international research program. Therefore no laboratory animals are used during the development of Beiersdorf cosmetics.
Beiersdorf: Nivea, Atrixo, Eucerin
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 16:43   #89
Einherjer kom to?
Galadriel al jesu li te metode poudanije od onih na životinjama?
using cell cultures? kak su do njih došli?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:02   #90
Quote:
j.a. kaže:
Einherjer kom to?
daklem, pod br. 2 - u 1.a

Quote:
j.a. kaže:
Galadriel al jesu li te metode poudanije od onih na životinjama?
using cell cultures? kak su do njih došli?
narafski jer se zivotinja razlikuje od covjeka pa tako, banalno, oko zeca nece reagirati na neku kemikaliju poput oka covjeka (ili nikotin koji je za čovjeka smrtonosan u dozi 0,9mg/kg, a kodi štakorima tek u dozi od 53mg/kg)

a vidi kaj mozes jednostavno na netu pronaci:
Malo ljudi zna da su i antibiotik penicilin i transfuzija krvi kasnili desetke godina, jer su se istraživanja na životinjama pokazala neuspješnima? No ipak, još se dnevno u laboratorijima ubije tisuće i tisuće životinja. Od toga 80 posto zbog testiranja kozmetičkih proizvoda i sredstava za čišćenje

e da, stanice se uzgajaju
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:48   #91
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
e da, stanice se uzgajaju
kao i životinje!
a ovo je par primjera sigurno ima i veliki broj primjera koji upućuju na suprotno, jer inače se nebi koristila, ne?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:10   #92
Quote:
j.a. kaže:
kao i životinje!
a ovo je par primjera sigurno ima i veliki broj primjera koji upućuju na suprotno, jer inače se nebi koristila, ne?
bogme me jesi jer pojma nemam o cemu pricas, a jos manje o cemu i jel uopce mislis.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:52   #93
o tome da su istraživanja na životinjama bila neuspješnija od drugih načina istraživanja lijekova!
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 19:13   #94
in-vitro metode su dobre samo za ispitivanje učinka tvari na fiziološke procese u stanici, ali njima ne možeš ispitivati sinergističke procese u tkivima, organima, a kamoli u ponašanju.

a to se sve treba ispitati prije otpuštanja bilo kojeg preparata u slobodnu prodaju.

i mislim da stvarno nema smisla vjerovati onome da nije testirano na životinjama. kao što je veće napisano nekoliko puta - nije testirala kozmetička kuća, već neki drugi labos ili tko već, i to zato što mora. ovo je jednostavno pranje ruku i mazanje očiju javnosti.
__________________
predem...
Schnitzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 20:20   #95
ja nemam niš protiv testiranja na životinja bolje na njima nego na ljudima.
D023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:11   #96
[QUOTE=j.a.]1. ok
2. zec je jedna prilično niskointeligentna životinja, proizvod se mora testirat pa će biti manja šteta ukoliko umre zec,a ne čovjek. jeli se slažeš?
3. a zašto?[/QUOTE

dođe vanzemaljac i gurne ti sondu u šupak jer si "niskointeligentna životinja"
jel se slažeš? nije dobar primjer, možda bi ti se i svidjelo...
strippy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:41   #97
Quote:
j.a. kaže:
Einherjer kom to?
Pa tebi valjda. Gdje Galadriel pita da joj tko objasni alternativne metode?

Osim toga nju imam vec u bazi
Takva kakva je, nikakav materijal interesantan meni, latentnom malicioznom flejmeru.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.

Zadnje uređivanje Einherjer : 01.07.2006. at 22:36.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:50   #98
strippy usporedba ti ne stoji. zaš ti misliš da bi nas izvanzemaljci smatrali niskointeligentnima? možda ak prosude po tvom primjeru :šala:
einherjer kakve veze ona pitanja imaju s temom?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:54   #99
Quote:
Schnitzel kaže:
in-vitro metode su dobre samo za ispitivanje učinka tvari na fiziološke procese u stanici, ali njima ne možeš ispitivati sinergističke procese u tkivima, organima, a kamoli u ponašanju.
a to se sve treba ispitati prije otpuštanja bilo kojeg preparata u slobodnu prodaju.
Ovi upuceni su mi najdrazi. Pricamo o kozmetici. Kakav sinergisticki ucinak i behavioralne poremecaje ocekujes kao rezultat upotrebe maskare, detergenta, hidratantne kreme i cilit banga?

Ili kad smo vec toga, kviz pitanje za tebe: navedi jedini siguran nacin da provjeris sve ovo tvoje navedeno.

Quote:
Schnitzel kaže:
i mislim da stvarno nema smisla vjerovati onome da nije testirano na životinjama. kao što je veće napisano nekoliko puta - nije testirala kozmetička kuća, već neki drugi labos ili tko već, i to zato što mora. ovo je jednostavno pranje ruku i mazanje očiju javnosti.

Evo samo u ovom threadu da si pogledao, El Tomo ti je lijepo citirao zakonski clanak u kojem se spominje sto se sve MORA testirati, i pazi, kozmetika nije spomenuta. Ni rjecju. Na zapadu je jos rigoroznije, naime, osim u Italiji, testiranje kozmetike na zivotinjama je izricito zabranjeno.

Dalje, mislis, kompanija koja ulaze ogromne novce u razvoj alternativnih testova, usput ih i promovira na sve strane (i dobija postotak od njihove prodaje) sama koristi nesto drugo? Pa nije cijeli svijet banana-republika. Itekako bi pozalili takvu praksu.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:55   #100
Quote:
j.a. kaže:
strippy usporedba ti ne stoji. zaš ti misliš da bi nas izvanzemaljci smatrali niskointeligentnima? možda ak prosude po tvom primjeru :šala:
einherjer kakve veze ona pitanja imaju s temom?
Samo neizravne. Uostalom, objasnjeno je u samom postu. Mr. Intelligent.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.