Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 23:37   #41
Quote:
niko2006 kaže:
Jedno sobno pitanje,koliko godina imaš
538 i pol.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 23:39   #42
Quote:
Endimion17 kaže:
538 i pol.
Ne imaš 17 čuo sam to već negdje
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 23:40   #43
Quote:
Endimion17 kaže:
538 i pol.
Kladim se da si išao u razred s Leonardom da Vincijem
Čuo sam da je bio pravi dešpetoža.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 23:54   #44
leonardo je uvijek imao krasopis, a ja sam ljevak pa sam mrčio tintu.
MAJKU VAM VAŠU DESNIČARSKU PUSTITE ME DA ŽIVIM AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


...


...
ok sad mi je bolje. dakle, rasprava o broju 17. ukoliko koga zanima, a kad pokušava čitati oči mu bježe u stranu, imaO sam 17 godina. svatko tko je stariji od 17 je imaO i 17 u određenom razdoblju svog života.
da li je jasno, drugovi?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:23   #45
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Pa, ima Endi u neku ruku pravo.
Možda nije rasistička, ali jest diskriminirajuća "teorija"...

Indigo ("the colour of the money" ) je vrlo vjerojatno jedna preuveličana lažna slika koju su stvorili s jedne strane prepotentni roditelji, a s druge strane ljudi kojima je stalo do eksploatacije bilo kakve "paranormalne" pojave u društvu.

Neki roditelji se valjda ne mogu pomiriti s činjenicom da njihovo dijete ima iste predispozicije kao i ostala pa onda umišljaju da je njihovo superiorno - i usput opravdavaju svoje greške u odgajanju vlastitog djeteta (koje je, naravno, povučeno, umišljeno i nesocijalno zato jer je indigo, a ne zbog odgoja).

Ovi drugi, naravno, uskoro počnu i eksploatirati dotične roditelje.

A tu su i naravno adolescenti kojima se sviđa pomisao da su drugačiji, pa počnu sebe gledati kao indigo stvora, zato jer "je to alternativa".

bah
Uopće se ne radi o tome. Ne radi se o nikakvim superiornim ni genetski naprednim ljudima.
Možda čudno zvuči ovo objašnjenje s aurom, i vjerojatno ima roditelja koji se furaju na to, ali samo zato jer ne znaju o čemu se radi.
Običnim jezikom može se reći da se upravo u ovom vremenu rađa puno djece koji odmalena imaju odlike svetaca - zreli su, nesebični i pomažu ljudima oko sebe.
U isto vrijeme rađa se puno djece koji nisu bolji od gremlina, koji nisu u stanju ni shvatiti zašto bi trebali biti nesebični, kojima je sve dozvoljeno i koji uživaju u svemu.
Mistici zato misle da je razlog većem broju indigovaca taj da vode računa o hordama neprilagođenih derišta. Teorija ima savršeno smisla.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:59   #46
a što bismo onda trebali reći za generacije koje su stvorile "teen" i rock and roll, bunt?
prije toga smo imali samo djecu i odrasle. djeca su naglo bila bacana u svijet odraslih.
na to nitko ne misli, a to je izmijenilo planet. to je jedan od najvažnijih događaja 20. stoljeća.
to sve može objasniti sociologija, nikakve paranormalne aure.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:40   #47
Pubertet je postojao i prije samo nije bio društveno priznat.
Ne slažem se da je to
Quote:
jedan od najvažnijih događaja 20. stoljeća.
niti ne gledam na to kao na neki događaj, prije kao na proces.

I uopće se ne radi o tome!
Pop kultura nije uzrok nego posljedica duhovne klime u kakvoj su se našli svi ljudi na planetu.
Zato se promjene i događaju kada je duhovna klima na rubu održivosti.
Koliko se dugo može održati kultura koja se bazira na 'u se, na se i poda se' nezrelim i primitivnim vrijednostima - ne baš puno. Do tog zaključka može doći svatko s imalo zdravog razuma, a neprepoznavanje neodrživosti situacije može značiti samo jedno - nedostatak mašte.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 18:11   #48
Quote:
ijon kaže: Pogledaj post
Pubertet je postojao i prije samo nije bio društveno priznat.
Ne slažem se da je to niti ne gledam na to kao na neki događaj, prije kao na proces.

I uopće se ne radi o tome!
Pop kultura nije uzrok nego posljedica duhovne klime u kakvoj su se našli svi ljudi na planetu.
Zato se promjene i događaju kada je duhovna klima na rubu održivosti.
Koliko se dugo može održati kultura koja se bazira na 'u se, na se i poda se' nezrelim i primitivnim vrijednostima - ne baš puno. Do tog zaključka može doći svatko s imalo zdravog razuma, a neprepoznavanje neodrživosti situacije može značiti samo jedno - nedostatak mašte.
ne govorim o pubertetu. naravno da je postojao. govorim o kulturi mladih. bila je zatirana i praktično nepostojeća.
društvo se mijenja sve brže, ne linearno nego eksponencijalno. u 20.st se dogodilo više promjena nego u cijeloj povijesti čovječanstva. moralo jenegdje puknuti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 00:09   #49
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne govorim o pubertetu. naravno da je postojao. govorim o kulturi mladih. bila je zatirana i praktično nepostojeća.
društvo se mijenja sve brže, ne linearno nego eksponencijalno. u 20.st se dogodilo više promjena nego u cijeloj povijesti čovječanstva. moralo jenegdje puknuti.
Vidim da si ti preporućio jedan link koji paše tvojim vjerovanjima pa i eto i tebi ovaj tu ćeš naći većinu toga što te zanima
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 00:28   #50
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Vidim da si ti preporućio jedan link koji paše tvojim vjerovanjima pa i eto i tebi ovaj tu ćeš naći većinu toga što te zanima
http://misakvecernji.blog.hr/
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 01:47   #51
da, znam da je krešo otvorio blog, tj. otvorili su mu ga. bilo je malo pompe oko toga, da...
obećao sam da ću ga pratiti kao oko sokolovo da ne bi počeo srati kvake. naravno, neću mu sad visjeti nad blogom. uključit ću se tek ako dođe na naslovnicu s nekom gluparijom. nadam se da neće.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:13   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da, znam da je krešo otvorio blog, tj. otvorili su mu ga. bilo je malo pompe oko toga, da...
obećao sam da ću ga pratiti kao oko sokolovo da ne bi počeo srati kvake. naravno, neću mu sad visjeti nad blogom. uključit ću se tek ako dođe na naslovnicu s nekom gluparijom. nadam se da neće.
Pa bio je i sam priznao da neke teme ne drže vodu i da je bilo prijevara ali kao što si ćuo ima znastvenika koji se bave tim fenomenima.A što ti misliš o holografskom svemiru
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:27   #53
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Pa bio je i sam priznao da neke teme ne drže vodu i da je bilo prijevara ali kao što si ćuo ima znastvenika koji se bave tim fenomenima.A što ti misliš o holografskom svemiru
nisam čitao knjigu, pa ne mogu dublje o tome, ali koliko sam vidio iz ovog foruma, još jedna od zanimljivih filozofskih tema na koju se kače neznalice i izvrću fiziku. googlanjem teme dobiješ crank siteove.
lakše je upropastiti nešto (temu) nego to uzdići. još jedan dokaz kako svemir funkcionira posve dobro.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:33   #54
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nisam čitao knjigu, pa ne mogu dublje o tome, ali koliko sam vidio iz ovog foruma, još jedna od zanimljivih filozofskih tema na koju se kače neznalice i izvrću fiziku. googlanjem teme dobiješ crank siteove.
lakše je upropastiti nešto (temu) nego to uzdići. još jedan dokaz kako svemir funkcionira posve dobro.
A koje su to necranck siteovi za tebe ni ona tvoja nije previše objektivna
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:49   #55
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
A koje su to necranck siteovi za tebe ni ona tvoja nije previše objektivna
necrank siteovi nemaju rekla-kazala ni u kom pogledu. također, nisu senzacionalistički, ne koriste VELIKA SLOVA, imaju uredno formatiranje, URL im nije u stilu www.healing-water.com, www.crystalknowledge.com i slično.

lako je prepoznati crackpot i crank siteove. isprva je teže, ali se kasnije navikneš, svi su uglavnom na isti kalup.
skepticreport nije crank site. probrndaj malo po njemu, racionalan je do boli.


(sad sam isprobao ove URL-ove koje sam gore izmislio i gle čuda - rade. OMG)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:14   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
necrank siteovi nemaju rekla-kazala ni u kom pogledu. također, nisu senzacionalistički, ne koriste VELIKA SLOVA, imaju uredno formatiranje, URL im nije u stilu www.healing-water.com, www.crystalknowledge.com i slično.

lako je prepoznati crackpot i crank siteove. isprva je teže, ali se kasnije navikneš, svi su uglavnom na isti kalup.
skepticreport nije crank site. probrndaj malo po njemu, racionalan je do boli.


(sad sam isprobao ove URL-ove koje sam gore izmislio i gle čuda - rade. OMG)
Ti linkovi nisu baš web stranice nego su te samo preusmjerili na pretraživanje to se dogodi iako pogriješiš stranicu
I još jedno pitanje šta ti smatraš rubom znanosti zapravo postoji li to za tebe uopće i koje to ti teme smatrš da su na rubu znanosti
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.