Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2006., 23:38   #121
Quote:
Elektra kaže:
Ja znam dana danas preskakivati crte iliti stajati u one popločene kocke cijelim stopalom. Al' to iz zajebancije. Nije baš da pazim na to.
Ja, recimo, ne mogu otići u Glazbenu, a da bar 20 puta ne preskočim svaku drugu i punim stopalon stanem u nju...
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:07   #122
Quote:
Izgubljena u Svemiru kaže:
Kad se nađem u situaciji da nisam sigurna jesam li nešto napravila, tipa zatvorila vrata, odmah se prešaltam. Kažem sebi "To je automatska radnja, zato se ne sjećaš, ali sigurno si to napravila."
Dobro je, nisam jedini ... ali ja, za svaki slucaj, jos jednom provjerim =), kao i dal sam iskljucio sva svjetla u stanu, jesu su sve spine za vodu zatvorene, da li je stednjak iskljucen u potpunosti, itd. .. ajde da to jednom napravim, nego par puta za redom uopce ne registrirajuci, pa zato ponovim proceduru jos jednom, .. za svaki slucaj, ne ..
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:15   #123
koliko ti treba vremena da to sve napraviš?
Izgubljena u Svemiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 00:22   #124
Pa ovako .. kad idem u skolu ujutro recimo .. znaci, dignem se u 7:00, sredim se, spremim knjige i onda prije polaska (moram stic na bus u 7:30), imam recimo 5-7 min da sve provjerim, iako komotno mogu sve napravit za 2 min .. ali to zna potrajat i do 10 min u svoj toj zbrci jer vjecno kasnim u skolu .. ali, kad nisam u nekoj zurbi ,.. cca 5-7 minuta je uglavnom dovoljno ..
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 06:19   #125
Quote:
Johnny Depp kaže:
Što ste toliko svi zapeli za vrata Ja svoja ni ne zaključavam.
Ljudi, fokusirajte se na crte Evo, ja sam sad i sjene počeo preskakat
Joj, ja sam se toga baš jučer sjetio... radio sam to kao klinac.

Onako, ide auto, a ja preskačem njegovu sjenu na pločniku.

Sad mi se ne da hopsati, pa sam pokušao uskladiti ritam koraka sa tim sjenama.

Višak slobodnog vremena...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 04:32   #126
Quote:
princ slobode kaže:
dobro je dalibor rekao. ako ikako možeš, probaj to sam srediti i urediti. nikako, ali NIKAKO nemoj tražiti stručnu pomoć, tipa psiholog ili psihijatar. možeš si užasno zakomplicirati život ili ga upropastiti. pričaj s nekim frendom o tome, nek to bude što prisniji frend. ili sa curom ili frendicom. ili s nekim tko ima 'slične probleme'. ponavljam : ni u kom slučaju 'stručna osoba', ma koliko ti se činila stručna, dobra, ok, simpatična, draga, dobronamjerna. izbjegavaj popularne self-help knjige sa šarenim koricama.




http://psihostiklec.blog.hr/
E na ovo fakat moram odgovoriti jer je tooootalno pogresno! Ispricavam se autoru jer je to vjerojatno njegovo iskustvo pa zato tako i pise. Ali Princ, to ti je skroz krivo i NITKO se NIKAD nije rijesio OKP-a pricajuci s frendovima- laicima.

Zasto toliko bježiš od strucnih osoba? Sto su ti tako grozno napravili?!? Istina je da ih ima svakakvih; povrsnih, nezainteresiranih dovoljno za čovjeka pred sobom, onih bez edukacije iz psihoterapije ( nekog oblika), ali ima ih i divnih!

Ima ih stvarno divnih; strucnih, i pravih psihoterapeuta koji uspjesno pomazu ljudima. Budi uporan, nekad je potrebno promijeniti i 4 terapeuta da bi naisao na pravog! Bez psihoterapije nema pravog rjesenja. Terapeut ce ti pomoci naci uzroke, a oni su duuuboko u podsvjesti i nijedan frend, ma koliko dobronamjeran bio, ti tu ne moze pomoci. Od kud ti uopce takva ideja??!!?
Crvenkapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 14:53   #127
Quote:
Johnny Depp kaže:
Naime, o čemu se radi: kad hodam po ulici izbjegavam stati na crte
Znate ono, pločnici znaju biti, što od starosti, što od lošeg materijala i čega sve ne, puni brazda - crta. I onda ja skakučem, manevriram... (pravim budalu od sebe), a samo da bih izbjegao stati na crtu.
To radim otkad znam za sebe. Isprva je to bila igra, al sad je definitivno navika.
Čak sam i na igralištima počeo izbjegavat crte pa i po cijenu loše igre
Dugo sam bio uvjeren da to valjda samo mene pere, ali onda sam odgledao film sa Jack Nicholsonom i Helen Hunt "As good as it gets" ilitiga "Bolje ne može" i vidio da to "gnjavi" i glavnog protagonista. Dobro, on je baš izgleda "teški" pacijent, tj. on uopće ne hoda po pločnicima na kojima je nemoguće izbjeći crte, ali ja kako sam krenuo mogao bih i doseći taj nivo.

Dakle, jel postoji kakav stručni naziv za ovaj "poremećaj", tj. jel to uopće spada u tu kategoriju?
Quote:
pizdolizac kaže:
I ja to ponekad radim - pogotovo ako je pločnik od pločica,
onda pokušavam hodati unutar kvadrata.
Ja sam znao (a i sada to znam napraviti) kada prelazim preko zebre paziti da točno idem po tim bijelim crtama. Isto sam tako znao paziti da ne gazim po tuđim sjenama i to sada radim (ne tak' često kao prije).

Što se tiče kvadrata po podu, znao sam baš tako hodati da pazim da nogama idem unutar kvadrata, ali ne samo tako jednostavno...
Pogledajte attachment... gledate doslovce tlocrt (crte tla ) na kojem su ti kvadrati. Krećem se od dna slike prema vrhu. "D" predstavlja korake desne, a "L" korake lijeve noge.
https://www.forum.hr/attachment.php?a...1&d=1140097327

Naravno da sada više tako ne hodam po kvadratima na pločnicima... jedine, ajmo ih tak' nazvat, iako nisu, opsesije su da pazim da ne gazim po tuđim sjenama i da pazim kako hodam po zebri, al' to to je RIJETKO.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hod.JPG‎
Views:	326
Size:	3.0 KB
ID:	375  
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 00:06   #128
Quote:
konj111 kaže:
Ja sam znao (a i sada to znam napraviti) kada prelazim preko zebre paziti da točno idem po tim bijelim crtama. Isto sam tako znao paziti da ne gazim po tuđim sjenama i to sada radim (ne tak' često kao prije).

Što se tiče kvadrata po podu, znao sam baš tako hodati da pazim da nogama idem unutar kvadrata, ali ne samo tako jednostavno...
Pogledajte attachment... gledate doslovce tlocrt (crte tla ) na kojem su ti kvadrati. Krećem se od dna slike prema vrhu. "D" predstavlja korake desne, a "L" korake lijeve noge.
https://www.forum.hr/attachment.php?a...1&d=1140097327

Naravno da sada više tako ne hodam po kvadratima na pločnicima... jedine, ajmo ih tak' nazvat, iako nisu, opsesije su da pazim da ne gazim po tuđim sjenama i da pazim kako hodam po zebri, al' to to je RIJETKO.
Koji smo mi pacijenti

Ja pokušavam "uhvatit" ritam koraka da uvijek pogodim unutar kvadrata, tj. da svaki korak bude jednako dugačak. Pa onda obično šečem divovskim koracima
Al evo, cijeli ovaj tjedan sam šetao a da pri tome nisam "pazio" kud stajem. Tako da
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 00:11   #129
Quote:
Johnny Depp kaže:
Koji smo mi pacijenti

Ja pokušavam "uhvatit" ritam koraka da uvijek pogodim unutar kvadrata, tj. da svaki korak bude jednako dugačak. Pa onda obično šečem divovskim koracima
Al evo, cijeli ovaj tjedan sam šetao a da pri tome nisam "pazio" kud stajem. Tako da
Ja to znam s vremena na vrijeme, dođe mi...
Recimo danas sam do trga..
ALI u granicama , zabavlja me
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 01:07   #130
Quote:
Johnny Depp kaže:
Koji smo mi pacijenti

Ja pokušavam "uhvatit" ritam koraka da uvijek pogodim unutar kvadrata, tj. da svaki korak bude jednako dugačak. Pa onda obično šečem divovskim koracima
Al evo, cijeli ovaj tjedan sam šetao a da pri tome nisam "pazio" kud stajem. Tako da
To sam isto znao radit samo da bi mogao po kvadratima! Lagano se zatrčim da mogu napravit te divovske korake!
Ključna riječ - znao, sad to više ne radim.
Mi smo pravi primjeri da su i takvi ljudi posve normalni... je l' da? JE L' DAAAAA???!!
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 23:32   #131
Freud je rekao "Dovedite mi normalnog čovjeka da ga izliječim"..
Normalno ne postoji, postojimo samo mi i samo naše JA. Ne poistovjećujte se sa ostalim ljudima i budite ono što jeste, sa svim svojim kompulzijama, a kad počnu smetati - riješite ih se. Nije lako, teško je, gutat ćete pijesak, krv i muku, al se MOŽE!
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 22:04   #132
Hello!

Ovako stvari stoje.
Vec godinu i pol odlazim na terapije kod psihijatra-psihoterapeuta. Pijem AD. Necu vam niti pricat kako je izgledao sam pocetak (depresija,anksioznost... i sve sta ide uz to).
Sve to polako blijedi, vracam se polako normalnom zivotu...
Medjutim...
Jedna stvar se ne pomice nikako.
Naime, imam veliki strah od smrti. Doktorica mi kaze da mi te misli bas dodju kao prislila (OKP). A ja bih STVAAAARNO voljela da te misli vise nestanu!!!
Primjerice, pricam sa prijama i kazem nesto, bilo sta, savjet, misljenje i onda me bude strah da cu umrit i da ce se one tada sjetit toga sta sam ja rekla!

Valjda ste razumili sta sam vam tila rec.

Joooj, ma nemojte mislit da sam ja ludaaa, niiisaaaam!!!

Sad ce ovo mozda zazvucati ruzno, al volila bi da ako netko ima iste misli ili ima nekog ko ima takve iste, da napise nesto.

Pozdrav svima!
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 01:09   #133
Nit sam imala iskustva nit sam cula da itko koga poznajem boluje od OCD-a...vjerujem da ih mnogo nije ni svjesno da pate od tog poremecaja...
__________________
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 18:57   #134
Exclamation Bolesni perfekcionist

Naime nisam sigurna da li uopće ovaj problem ima svoj naziv ali tu sam da saznam! Osim što sam doslovce opsjednuta čistoćom i urednošću,ne mogu zaspati ako znam da mi u sobi stvari nisu poravnate i sortirane.Sve šta mi se nalazi u sobi mora biti u paraleli sa sjenama koja tvore svjetiljke,bolesna sam ako mi rolete po cijelome stanu nisu paralelno spuštene.Daljinski upravljači mi moraju biti točno na sredini stola (čak sam mjerila stol i dijelila te označavala da bude točno u sredini),ključevi moraju biti svi vodoravno poredani i cipele posložene po špagi ili meni nema sna!
I još nešto,ponekada mi padne neki pojam na pamet i u tom trenutku osjetim potrebu da kažem to na glas i mislim si,nemoj pa nisi luda,i onda me pukne da postoji razlog zašto sam ja osjetila potrebu da to kažem na glas i moram to reći,jednostavno moram!!To mi se dešava puno puta na dan.I još nešto,opsjednuta sam brojem tri,to je broj koji me fascinira i naravno kada me ''primi'' da moram nešto reći na glas,moram to ponoviti tri puta,ako se slučajno zeznem i ponovim više puta,onda to ponavljam sve do devetog puta (jer 3 u 9 ide TRI puta) i to ja više nemrem kontrolirati!Ima li itko kakav utješan savjet ili komentar na ovu temu jer ja si nemrem pomoći!
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 19:06   #135
imaš Opsesivno - kompulzivni poremećaj, pogledaj topic tog naziva, tamo ima puno takvih i puno utješnih komentara. i tamo ću ti i ovo kasnije spojit. sretno
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 19:16   #136
Narodni lijek je da si porazbacaš sve po sobi NAMJERNO i onda probaj spavati I ni slučajno ne diraj stvari, spavaj u neredu prof. psih. Spike
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 20:10   #137
Ajme,dobim grčeve u trbuhu čim zamislim tu sliku kaosa!
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 21:27   #138
Izdrži to i onda će ti pomaknuta sitnica biti, kako bi se kolokvijalno reklo, pljuga
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 22:39   #139
Ajme sto mene ne uhvati malo taj poremecaj..samo na par dana
Ja sam jos nedavno bila poprilicno uredna a sada me odjednom pocela bolit briga za sve.. moze se svijet rusit a ja cu onako pomalo - sto stignem ..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 09:22   #140
Quote:
3nina3 kaže:
Ajme,dobim grčeve u trbuhu čim zamislim tu sliku kaosa!

Možda ti je podznak u Djevici ili Mjesec .....

U svakom slučaju ak ne pređe u psihozu, proći će te kad se udaš.....jer kad imaš muške doma to je normalna i korisna opsesija.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.