Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o malom Luki
Mislim da je to ok što radi 202 62.73%
Mislim da nije ok to što radi 62 19.25%
Briga me 58 18.01%
Glasovatelji: 322. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 03:29   #81
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
ZAKLJUČAK: Bez obzira o ćemu je riječ, PŽ su protiv. Umjesto da se zalažu za bolje uvjete pri uzgoju ili korištenju životinja, oni bi sve zabranili. Takvim stavom će uvijek ostati na marginama političke stvarnosti, bez ikakve šanse da uđu u mainstream.
Pa nije baš tako - ako pogledaš malo njihovu stranicu i teme - unutar svake teme protiv nečega nude i alternativu. Ali da, taj dio propagande im šteka kad se pojavljuju u medijima.
A i bilo bi mi drago da na svojoj stranici ponude još malo konkretnijih informacija o alternativama.
Potala is offline  
Old 09.04.2007., 14:49   #82
Svi biseri na jednom mjestu - da neocortex vidi za što je dobio ban. Molim ostale da (više) ne odgovaraju na ove upise.
Potala



Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Dakle Luka Oman sve se češće u zadnje vrijeme počeo pojavljivati u javnosti, što gostovanjima u nekim emisijama, što privlačenja pažnje na sebe na razno raznim trgovima diljem RH.

Najnoviji podvig bio je jučer (valjda). Proveo je 24 sata zatvoren u kavezu u znak prosvjeda razbacivanja jajima i "mučenju" kokoši prilkom uzgoja.

Dakle što mislite o ovom čovjeku?
treba luku uskopit.. to se radi sa zivotinjama koje su "prezive".. ili uspavat.. ja osobno bih ga uspavao, ali sam otvoren i za prvu opciju..

Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Ljudska glupost je prevladavajuca sila na kugli zemaljskoj.
ah, kako mi je spustio.. al ste ostroumni svi vi prijatelji zivotinja da je to za poludit..

da se razumijemo, ja sam protiv mucenja zivotinja i njhove patnje, ali da to skupina nedojebanih idiota uzme za svoj lajtmotiv i onda se stavi u kavez negdje i propovijeda nejedenje kokosi, jaja, mlijeka isl.. je nesto najgore sto se moze dogoditi ijednom ozbiljnom ekoloskom pokretu bilokoje vrste, iz jednostavnog razloga sto ih ovakvi debili vrlo lako zigosu i trpaju u kos sa sai babom, jehovinim svjedocima, i onemogucavaju bilokakav smislen progres po tom pitanju..

ako nesto mrzim na ovom svijetu, to su idioti, a ima vas bogme mnogo..

Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Ljudska glupost je prevladavajuca sila na kugli zemaljskoj.
e Peregrinus.. tebi za inat idem sad ubit koju zivotinju.. pa si ti dobro razmisli o svojim postupcima.. konkretno, rijec je o dva misa i njihovih cca 10 mladih misica..

Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Ljudski inat je prevladavajuca sila na kugli zemaljskoj.


Do sad sam ti izbrojao: glupost, inat, vulgarnost i neduhovitost. - na raznim topicima imas sve te tvoje osobine koje sam brizno oznacio tako da ostali korisnici unaprijed znaju s kim imaju posla.



Ajd, idi lovit miseve, nije ovo za tebe.
ne moram ih lovit, u kavezu su.. evo da ti kazem sta cu napravit:

uzet cu ih za rep jednom rukom, za vrat drugom i istegnuti toliko dok im ne pukne vrat.. nakon toga cu otvoriti onu koja je trudna i izvaditi embrije, staviti u fiziolosku otopinu i secirati ih (dobro se vidi kak im jos srce kuca).. ona koje je vec porodila ostavlja 3 dana stare potomke koje cu samo baciti u -20 tak kak jesu, jerbo ionako ne mogu bjezati..

eto, i ti si za to kriv zato jer si idiot i naljutio si me

ako me fino zamolis odrezat cu im glavu prie nego ih bacim u zamrzivac.. ajde sad majstore, dokazi da li zaista volis zivotinje..

Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Opet kukavicluk i inatluk razmazene curice na djelu. Tu je ukljucena i vulgarnost, i glupost. A ako si pokusao biti duhovit onda je tu i neduhovitost.


Cestitam: uspio si u jednom postu objediniti svih svojih 4-5 vrlina koje posjedujes.:asshole:


A javnost ce prosuditi jesam li u pravu.
I rest my case

puca tebi kurac za miseve.. tebe zanima samo pusto moraliziranje, i dokyazivanje samom sebi kako si nesto i netko, a nemas drugog nacina nego da u krugu luzera jedni drugima tepate kako ste vi svi puni vrlina a svijet pokvaren, a podrsku dobijate iz svojih ljubavi svojih dragih zivotinja koje bas i nemaju nekog izbora..

p.s. ja sad STVARNO idem pobiti te miseve..

ali buduci sam vec dovoljno mucio zivotinje za danas, odrezati cu im glavu prije da ih ne boli.. eto vidis majstore.. ti seres a ja skroz za ozbiljno..
i ocito ti je promakao post kako sam ja protiv toga da zivotinje pate iz ovog ili onog razloga, jednostavno zato da bi ti mogao i dalje nesmetano moralizirati, bez da te dira stvarno cinjenicno stanje..

stvarno mi se gade tipovi poput tebe..

Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Ovo je kompleks manje vrijednosti i jal zbog toga sto nema prijatelje s kojima bi se mogao druziti.


Nemoj mi zamjeriti sto imam drustvo ljudi slicnih sebi, i sto se dobro zabavljamo... vecina njih su svejedi, i nikad ne razgovaramo o prehrani. Ali, za razliku od tebe, ti ljudi doista posjeduju vrline.



Ajd dosadilo mi se igrati s tobom. Bio si mi samo sredstvo da dokazem ovima koji optuzuju vegetarijance za ekstremizam da je daleko veci ekstermizam sa strane vecine. - i vulgarnost također. I bahatost. Pozdrav sad.
los... jako los.. ja sam tebi bio sredstvo?

Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Da - sredstvo. Ta javnost ce vidjeti ko je vulgaran i bezosjecajan covjek.

Dakako: ja ne mogu prosuditi: a ni ti ne zadrzavas autorsko pravo nad sudom. Ja se ne bunim protiv suda javnosti.


A sad se idi lijepo isklonirati pa opet dođi i glasaj za sebe samoga.
i onda ja imam los simsao za humor

evo da ti kazem istinu napokon.. ja sam prema tebi toliko superioran u svakom pogledu, da mi je jednostavno nevjerojatno da postoje ljudi na toliko niskom nivou inteligencije kao sto si ti.. to se jednostavno moralo istraziti malo dublje igrajuci na tvoje niske strasti i emocije, prvenstveno tvoje samoljublje i pretencioznost.. od kojih je pretencioznost odlika prvenstveno glupih ljudi.. sta da ti kazem na kraju? cisto dobronamjerno, zamisli se malo nad sobom.. ja sam se nad sobom duboko zamislio vise puta i to je jedan od glavnih razloga zasto tebe promatram kao debila.. totalni nedostatak ikakve samokriticnosti i totalna samouvjerenost u svoju moralnu premoc, pa i tvoj slabasni pokusaj humora odaju da ti ili imas 15 godina, ili si stvano glup covjek..

a ako si aktivan u ikakvom zlenom pokretu, to mogu shvatiti samo kao tragediju..

Zadnje uređivanje Potala : 10.04.2007. at 01:11. Reason: Svi biseri na jednom mjestu - da neocortex vidi za što je dobio ban. Molim ostale da (više) ne odgovaraju na ove upise.
 
Received Infraction
Old 09.04.2007., 20:19   #83
Quote:
Peregrinus kaže: Pogledaj post
Da - sredstvo. Ta javnost ce vidjeti ko je vulgaran i bezosjecajan covjek.
koja fucking javnost

ovi podforum ionako malo ljudi čita, a ovaj topik osim vas dvoje, moderatora i evo sad mene, nitko drugi ni ne čita
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Old 09.04.2007., 20:48   #84
Quote:
rocco-spalato kaže: Pogledaj post
koja fucking javnost

ovi podforum ionako malo ljudi čita, a ovaj topik osim vas dvoje, moderatora i evo sad mene, nitko drugi ni ne čita
To je ta javnost. I vjeruj: cita mnogo vise ljudi nego sto mislis.
__________________
Peregrinus, lat. moguće je izvesti iz per ager, što može značiti onaj koji prelazi polja, ili per eger prelaziti granice. I u prvom i u drugom slučaju hodočasnik je stranac, čovjek na putu ka nekom cilju. To ga dakako razlikuje od običnog lutalice, jer ovaj hoda bez cilja.
Duhovito!
Peregrinus is offline  
Old 10.04.2007., 01:22   #85
Čita definitivno više ljudi nego što piše i oni uistinu nisu dužni čitati ovakve stvari. Molim vas još jednom da ne odovarate na bilo koji dio ovog spojenog upisa i da se prestanete međusobno prepucavati.
Potala is offline  
Old 10.04.2007., 01:45   #86
Quote:
Potala kaže: Pogledaj post
Čita definitivno više ljudi nego što piše i oni uistinu nisu dužni čitati ovakve stvari. Molim vas još jednom da ne odovarate na bilo koji dio ovog spojenog upisa i da se prestanete međusobno prepucavati.
Sve što je trebalo učiniti glede toga je učinjeno i sada možemo krenuti dalje s diskusijom.

Jeste vidjeli ovu novu akciju PŽ-a u kojoj su davali građanima majonezu bez sastojaka životinjskog porijekla na degustaciju? Baš mi je drago da se Zvijezda odlučila za taj korak. Vjerujem da ih je ponukao nalaz ankete da više od 60% građana vjeruje da bi trebali konzumirati manje mesa i životinjske hrane jer to nije zdravo. Jeli itko bio na degustaciji?
Pavor Nocturnus is offline  
Old 10.04.2007., 02:00   #87
Sad sam pogledao, to je Omegol majoneza, zbilja piše da je u potpunosti bez životinjskih sastojaka. Kupit ću je prvom prilikom.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Old 10.04.2007., 10:35   #88
A dali je bilo reakcije od Prijatelja biljaka?
Saharun is offline  
Old 10.04.2007., 16:33   #89
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
A dali je bilo reakcije od Prijatelja biljaka?
Nije bilo; ali kad se oni osnuju i krenu promovirati novu Zvijezdinu majonezu od sunčeve svjetlosti dođi nas obavijestiti pa da probamo.
Dotad nema smisla pričati o tome
Potala is offline  
Old 10.04.2007., 21:13   #90
Quote:
Potala kaže: Pogledaj post
Nije bilo; ali kad se oni osnuju i krenu promovirati novu Zvijezdinu majonezu od sunčeve svjetlosti dođi nas obavijestiti pa da probamo.
Dotad nema smisla pričati o tome
Kako ne? Majoneza, slična ovoj bez jaja, se sasvim sigurno da napraviti iz parafina ili neke druge naftne prerađevine. Recimo, u parafin dodaš par pojačivača okusa, emulgatora, umjetnih boja, etc. Ne može biti puno gora od tofua i društva
JPK is offline  
Old 10.04.2007., 21:15   #91
Jaja za doručak?
Pavor Nocturnus is offline  
Old 10.04.2007., 21:37   #92
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Evo PŽ propagande BTW, ovo se smatra specijalitetom na Filipinima(mislim da ipak pile mora biti malo mlađe, bez perja).

Zašto bar ne napravite neku malo inteligentniju propagandu? Je li vama jasno da je ovo i ostatak PŽ propagande na nivou onog kad su u pedesetima snimali filmove o tome kako marihuana izaziva krvožedno ludilo ili u tridesetima, kad su prikazivali židove s rogovima i kukastim nosom?

Ovim metodama ćete samo obrati kremu fanatika i debila u društvu(bit će da već i jeste
JPK is offline  
Old 10.04.2007., 22:10   #93
Quote:
Potala kaže: Pogledaj post
Nije bilo; ali kad se oni osnuju i krenu promovirati novu Zvijezdinu majonezu od sunčeve svjetlosti dođi nas obavijestiti pa da probamo.
Dotad nema smisla pričati o tome
A ima smisla da Prijatelj životinja tamani biljke, a da Prijatelji biljaka ne mogu protestirat?

Usput, boli me briga za majonezu.
Saharun is offline  
Old 11.04.2007., 18:15   #94
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
A ima smisla da Prijatelj životinja tamani biljke, a da Prijatelji biljaka ne mogu protestirat?

Usput, boli me briga za majonezu.
Prijatelj životinja potamani manje bilja nego ti, Saharun, svojom konzumacijom industrijskog mesa. A protestirati može ama baš svatko i protiv čega god na svijetu želi, to je naše građansko pravo i nikome ga se ne smije osporavati.

Šta se javljaš onda, ako te boli briga za majonezu? Jel te netko tjerao da postaš tu?

Moja sućut moderatorima. Ja koliko sam malo na ovom forumu, pa su mi već dopi**ili ovakvi padobranci koji svaki puta iznova misle da su tako inovativni potezanjem pitanja biljaka koje je već toliko puta prožvakavano da nam se svima od njega bljuje.
Pavor Nocturnus is offline  
Old 11.04.2007., 19:08   #95
kaj se mene tiče, ne slažem se s mišljenjem Luke Omana, nisam vegetarijanac, ali reći ću tu ono kaj sam i njemu rekel... cijenim trud koji je uložio, i sviđa mi se odluka da provede svoje ideje skroz do kraja. mada realno, malo toga on svojim prosvjedom može promijenit. u biti koliko sam skužio iz razgovora s njim, on bude zadovoljan ako i jedan čovjek postane vegetarijanac nakon njegova prosvjeda. istina, treba čovjek biti zadovoljan malim stvarima, ali kako sam rekel, realno je jako teško postići da većina postanu vegetarijanci. mene nikad ne budu preobratili na primjer. zašto? sebičan sam, uživam jesti meso i smatram da mi ništa ne može nadomjestiti meso ma koliko se pričalo suprotno. jer i dva doktora sa različit stavom o vegetarijanstvu drugačije razmišljaju, tako da... ali kaj se tiče mučenja životinja, protiv toga jesam i budem...
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Old 11.04.2007., 20:39   #96
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
kaj se mene tiče, ne slažem se s mišljenjem Luke Omana, nisam vegetarijanac, ali reći ću tu ono kaj sam i njemu rekel... cijenim trud koji je uložio, i sviđa mi se odluka da provede svoje ideje skroz do kraja. mada realno, malo toga on svojim prosvjedom može promijenit. u biti koliko sam skužio iz razgovora s njim, on bude zadovoljan ako i jedan čovjek postane vegetarijanac nakon njegova prosvjeda. istina, treba čovjek biti zadovoljan malim stvarima, ali kako sam rekel, realno je jako teško postići da većina postanu vegetarijanci. mene nikad ne budu preobratili na primjer. zašto? sebičan sam, uživam jesti meso i smatram da mi ništa ne može nadomjestiti meso ma koliko se pričalo suprotno. jer i dva doktora sa različit stavom o vegetarijanstvu drugačije razmišljaju, tako da... ali kaj se tiče mučenja životinja, protiv toga jesam i budem...
Svaka čast na ovom komentaru, Ludi konj! Rekao si iskreno kaj misliš bez osuđivanja.
Pavor Nocturnus is offline  
Old 11.04.2007., 21:56   #97
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Prijatelj životinja potamani manje bilja nego ti, Saharun, svojom konzumacijom industrijskog mesa. A protestirati može ama baš svatko i protiv čega god na svijetu želi, to je naše građansko pravo i nikome ga se ne smije osporavati.
Pa nisam baš siguran za gornju tvrdnju, jer ako je njemu glavna hrana biljka, a meni sporedna, onda me on šiša.
I ne osporavam nikome pravo da protestira, samo što protest, bilo kakav, ima i neke prethodne pozicije kao i post protestne posljedice.
A njegovo inzistiranje na jedinom pravom načinu, jednoj istini mi zvući nekako diktatorski.
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Šta se javljaš onda, ako te boli briga za majonezu? Jel te netko tjerao da postaš tu?
Ovdje nije tema majoneza, a glede postanja, tko te je tjerao da mi odgovaraš?

Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Moja sućut moderatorima. Ja koliko sam malo na ovom forumu, pa su mi već dopi**ili ovakvi padobranci koji svaki puta iznova misle da su tako inovativni potezanjem pitanja biljaka koje je već toliko puta prožvakavano da nam se svima od njega bljuje.
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Šta se javljaš onda, ako te boli briga za majonezu? Jel te netko tjerao da postaš tu?
Saharun is offline  
Old 11.04.2007., 22:16   #98
Quote:
Ludi konj kaže: Pogledaj post
kaj se mene tiče, ne slažem se s mišljenjem Luke Omana, nisam vegetarijanac, ali reći ću tu ono kaj sam i njemu rekel... cijenim trud koji je uložio, i sviđa mi se odluka da provede svoje ideje skroz do kraja. mada realno, malo toga on svojim prosvjedom može promijenit. u biti koliko sam skužio iz razgovora s njim, on bude zadovoljan ako i jedan čovjek postane vegetarijanac nakon njegova prosvjeda. istina, treba čovjek biti zadovoljan malim stvarima, ali kako sam rekel, realno je jako teško postići da većina postanu vegetarijanci. mene nikad ne budu preobratili na primjer. zašto? sebičan sam, uživam jesti meso i smatram da mi ništa ne može nadomjestiti meso ma koliko se pričalo suprotno. jer i dva doktora sa različit stavom o vegetarijanstvu drugačije razmišljaju, tako da... ali kaj se tiče mučenja životinja, protiv toga jesam i budem...
Da, za razliku od mnogih koji jedenje mesa opravdavaju time što je čovjek kao stvoren da jede meso i što bi valjda kao otegao papke da ga ne jede, ti si zaista priznao što je uistinu posrijedi. Svaka čast.
Bilo bi dobro da se i ostali ugledaju na tebe i otvoreno si priznaju da žderu meso jer su sebični i jer guštaju u tome...
A ukoliko ih zapeče savjest, poželjno je da nađu neki uvjerljiviji argument od onog da je čovjek stvoren da jede meso... ili ga jednostavno ni ne trebaju pokušavat iznać, dovoljno je da se pogledaju u ogledalo i priznaju si tko su i što su
Perceval is offline  
Old 11.04.2007., 22:25   #99
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Pa nisam baš siguran za gornju tvrdnju, jer ako je njemu glavna hrana biljka, a meni sporedna, onda me on šiša.
Ajde se malo informiraj za početak.
Pavor Nocturnus is offline  
Old 11.04.2007., 22:55   #100
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Ajde se malo informiraj za početak.
http://www.vegetablecruelty.com/

http://www.vegetablecruelty.com/category/atrocities/

Ima životinja koje su plodojedi, tj. jedu samo plod biljke, a biljka ostane na životu. Moguće je jesti takve životinje i biti prijatelj biljaka
JPK is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.