Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2007., 11:03   #21
Jel može netko napisati gdje se mogu naći fin izvješća za njihova poduzeća? Nađem samo za ovih par najvećih.
net is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:01   #22
Quote:
net kaže: Pogledaj post
Jel može netko napisati gdje se mogu naći fin izvješća za njihova poduzeća? Nađem samo za ovih par najvećih.
Do financijskih izvješća??? Kakav LOL ... ja sam nešto našao kopajući po netu, i to većinom iz 2005!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:25   #23
a na koju foru vi mislite kupovati dionice i udjele u fondovima u CG?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:38   #24
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
a na koju foru vi mislite kupovati dionice i udjele u fondovima u CG?
Dečki, hoćemo odgovoriti ili ne???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:10   #25
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dečki, hoćemo odgovoriti ili ne???
Ajde, pliz,odgovorite nam! Da se ne pitam koji je od vas Inspektor Prilika na
http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...?t=1485&page=9
ružica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:23   #26
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Dečki, hoćemo odgovoriti ili ne???
sve u svoje vrijeme...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:35   #27
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
sve u svoje vrijeme...
e jeste neki,
dobro plimpač i free , toliko o dijeljenju korisnih informacija i forumaškoj podršci i solidarnosti...
kao da vam mi možemo ukrasti ideje ili slično..tu se nabacujete nekim polu informacijama, a kad mi ostali želimo sudjelovati onda je sve "tajna". ako ne želite, onda se dogovarajte na privat. nije ovo prvi put.
baš mi idete na živce.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:41   #28
Pa šta da ti kažemo... idi kao janje na šišanje pa neka te ošišaju.
Ovako ćemo nas nekoliko biti prva desantna grupa pa javimo kako je...
I mi idemo sa sasvim malo znanja o tržištu, ali odlučni smo da krenemo, ovako smo već podosta vlakova prpustili...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:47   #29
to svejedno nije razlog da se pravite tako jako pametni ako netko pita "na koji način planirate kupovati dionice u crnoj gori?"

no dobro, sretno vam bilo...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:48   #30
Pa imaš brokere u HR koji to rade: HPB i POBA!
Zadovoljna?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:51   #31
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pa imaš brokere u HR koji to rade: HPB i POBA!
Zadovoljna?
Ne. Nije.

We want more, we want more, we want more
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:23   #32
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Pa imaš brokere u HR koji to rade: HPB i POBA!
Zadovoljna?
aha, i transakcija oko 500 eura...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:30   #33
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
aha, i transakcija oko 500 eura...
Ne, oprosti... kod POBE 3.000 Eura, kod HPB 5.000 Eura je minimum za ulaz!
Je li sada dovoljno?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:33   #34
ma zaboravi...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 16:51   #35
loni, naj se jadit.
ne radi se o nikakvom ulaganju u fondove u CG, vidim da tebe to zapravo zanima. ne znamo ništa o tome.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:13   #36
Da li mi netko moze reci koliko iznose provizije brokera iz HPB-a za trgovanje dionicama u CG?
novi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 00:34   #37
Vidim da se jadni bakcete sa nekim poluinformacijama, pa se sazalih.
Uglavnom u CG se moze trgovati preko domacih, vec navedenih kuca, ili se moze poslovati direktno sa CG brokerom (u mom slucaju vipbroker.net, koji su se dosada pokazali ok). Sa domacim kucama je vrlo lako, uplatis lovu, das nalog i to je to. Ako zelite trgovati sa Cg brokerima onda iz neke strane banke (u mom slucaju austrija i uk) uplatite novac na njihov racun, ovjerite punomoc brokeru kod nekog javnog biljeznika u HR, ispunite formular za upis u CDA - centralna depozitarna agencija (nesto kao nas SDA) sve to faxirate CG brokeru, i nakon sto im sjedne lova mozete poceti trgovati. Prednost direktnog poslovanja sa CG brokerom su manje naknade, i nije potrebno placati skrbnicki racun i statijaznam kao sto je to slucaj sa nasim deckima. Sto se samog marketa tice, situacija se lagano usijava, i svaka baka u CG ulaze na berzu, sto su prve indikacije prevelikog optimizma. Meni sve to jako pase, jer sam usao u 11mj prosle god, kada je sve bilo u crvenom, i depresija i cemer je vladala na marketu i po forumima, a i dnevni promet na NEXu je bio oko 300-500K EUR, sto je jadno usporedivsi sa nekih 5-8 mil. ovih dana. Puno sam proucavao, i citao ono malo fin izvjesca i glasina, i detaljno sam izvrsio svoju zadacu, nakon cega sam izabaro portfolio, koji eto danas vrijedi 3 puta vise . Pravila vrijede kao za sve ostale burze: kupujes ono u sto si siguran, firme koje rade profit i vrijede nesto. ne spekuliraj. ne nasjedaj na glasine. napravi domacu zadacu. pametni kupuju u vrijeme depresije, i prodaju optimistima u vrijeme euforije. Ustedite si novce, i ulozite u znanje i par knjiga, pratite burzu, analizirajte vijesti i gledajte trziste i kako se ponasa. Pametni ce relativno brzo shvatiti kako to sve funkcionira. Nazalost mnogi drugi ce se polakomiti gledajuci +5%tne rastove, i takvi su uglavnom zrtve kojekakvih paljevina. Ovo je sve long term, i neka vas ne brinu oscilacije trzista. Jedan dan ce ti portfolio narasti za recimo par tisuca eur. drugi dan ce isto toliko pasti. Ne sekiraj se, i ne diraj portfolio. Ako pametno ulozis znas da ce za par godina to vrijediti x puta vise, bez obzira u kakvom je raspolozenju mr. market.
Eto dosta sam mudrovao, sa zakljuckom da mozda sada i nije bas najbolje vrijeme za ulazak u CG, ali ima jos par bisera, koje cete i sami otkriti.
I za kraj svima ozbiljnima preporucam da procitaju knjigu od benjamina grahama "intelligent investor" u eng. izvorniku. In a short term stock market is a voting machine. Long term it is a weighing machine. Choose wisely. Amen.
tit0666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 07:37   #38
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
loni, naj se jadit.
ne radi se o nikakvom ulaganju u fondove u CG, vidim da tebe to zapravo zanima. ne znamo ništa o tome.

dobro jutro crnogorci!
ne znam po čemu si ti plimpač zaključio da mene zanimaju ulaganja u cg fondove... zar toga uopće ima tamo? koliko znam u srbiji tek započeo jedan ili dva fonda s radom, za cg uopće nemam pojma.
ako bi ikad razmišjala o ulaganju "tamo preko", onda bi to isključivo bili inv. fondovi.. pa što mi znamo o njihovom tržištu? dionicama? političkoj pozadini?
pa neću se valjda pouzdati u poneki članak u jutranjem ili poslovnom..

meni se čini da mi "obični smrtnici", investitori-rekreativci ne poznamo dovoljno ni domaće tržište, a kamoli balkan..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 10:40   #39
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
dobro jutro crnogorci!
ne znam po čemu si ti plimpač zaključio da mene zanimaju ulaganja u cg fondove... zar toga uopće ima tamo? koliko znam u srbiji tek započeo jedan ili dva fonda s radom, za cg uopće nemam pojma
sorry, spomenula si u prošlom postu fondove...

Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
meni se čini da mi "obični smrtnici", investitori-rekreativci ne poznamo dovoljno ni domaće tržište, a kamoli balkan..
dobro ti se čini.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:12   #40
potvrdio bih što kaže tito666. i ja sam uložio u cg, ali preko ljubljane. odeš s papirima i lovom u ljubljanu u njihovu poreznu upravu koja je blizu željezničkog i tražiš da ti daju davčno številko (porezni broj), za što ti treba putovnica. sa davčnom številkom odeš u hypo banku, preko puta željezničkog, i otvoriš račun s kojeg ćeš uplatiti brokeru lovu (u mom slučaju vipbroker koji su ok zasada). kad im sjedne lova, možeš početi trgovati. moraš paziti da to nije skroz legalno, iz hrvatske ne smiješ iznositi više od 3k eura. i da, sjedneš i gledaš portfelj kako raste, ako kupiš prave dionice. meni je porast 50% u dva mjeseca.
lobotomix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.