Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: o kome se tu radi:
o najnormalnijim mogućim ljudima... normalni su ko i svi ostali 3 17.65%
to nisu ljudi, jer im fali ono osnovno: humanost 14 82.35%
Glasovatelji: 17. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2007., 17:30   #1
Nasilje nad životinjama

Smještam ovaj topic ovdje jer mi je ipak bilo malo pre degutantno smjestiti ga u forum Gastronomija, iako bi možda nakon ovoga netko i mogao postati vegetarijanac...

Molim vas da pročitate ovaj tekst jer mnogi ljudi ne shvaćaju ili ne znaju kakvo se nasilje izvršava nad onim životinjam koje će se sutra naći na njihovom tanjuru..

Ovo je samo ulomak teksta:

Quote:
Da bi se životinja ošamutila do nesvjesti, koljač pritisne električna kliješta nalik velikim škarama sa slušalicama umjesto oštrica na životinjinu glavu. Ovdje ih zadrži nekoliko sekundi dok električni šok ne počne djelovati. Onesvještene životinje - najčešće su to svinje, ovce, jagnjad i telad - su tada podignute u zrak i lancem pričvršćene za jednu stražnju nogu. Tada ih zakolju. Taj postupak se zove 'zabijanje' ili 'zabadanje', a životinje bi trebale umrijeti prije nego im se vrati svijest.
Pištolj se obično koristi na većim životinjama kao što su npr. junice. Pištolj stave nasuprot čela životinje i opale. Metalno tane oko 10 cm dugo leti iz cijevi, razmrska čelo životinje i uđe u mozak te na taj način onesvjesti životinju. Da bi bili sigurni u uspjeh, još gurnu šipku kroz rupu i iscjede mozak.

,a ostatak pročitajte ovdje.
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 18:29   #2
ne jedem meso,tako i onako,već neko vrijeme.a za ovakve bolesne postupke znam...
__________________
I'm pushing an elephant up the stairs
Starfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 19:23   #3
Je, netko će nakon ovoga postati vegetarijanac. Naime, svejedi pojma dosad nisu imali da se životinje kolju, nego su mislili da im se puštaju prilozi Branke Šeparović dok ne crknu.

Osim tog, ne bih ja vjerovao "prijateljima životinja", svinje se također omamljuju pištoljem prije klanja.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 19:36   #4
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Je, netko će nakon ovoga postati vegetarijanac. Naime, svejedi pojma dosad nisu imali da se životinje kolju, nego su mislili da im se puštaju prilozi Branke Šeparović dok ne crknu.
Nije zgoreg pircati o tome, mozda bude imalo nekog efekta.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Osim tog, ne bih ja vjerovao "prijateljima životinja", svinje se također omamljuju pištoljem prije klanja.
To je u biti samo kap u moru. Bitnije je kako te svinje zive do samog klanja i cime ih hrane. To nije zdravo nikako, ni za ljude, ni za prirodu, ni za svinje.

Imas dva primjera: neki dan gledam "plodove zemlje" i prikazuju one napacene svinje na masovnim farmama. To je takva perverzija da emocionalno zdrav covjek ne moze gledati takvo sto a da mu se ne zgadi. A oni pricaju u prilogu o tome bez trunke osjecaja, zapravo ne pricaju o tome: nego o temperaturi i kako im te svinje nece biti dovoljno debele za klanje.

Te ljude treba mlatit, doslovno, nekakvim tvrdim predmetima, da se osvjeste iz svoje budalastine.


Sa druge strane gledam prilog o nekim ljudima u slavoniji koji se bave uzgojem autohtonih pasmina svinje na izvorni nacin. Pokusavaju stvoriti "brand". Pogledas prilog: svinje su u na livadi, traze hranu, hrane ih prirodnom hranom, nema kljukanja antibioticima. Sto je najvaznije te zivotinje se malo međusobno i druze, imaju nesto od tog zivota. Ovo sto opisujem bi barem bio prvi korak ka postovanju tuđeg postojanja pa nek je svinja.
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 22:19   #5
jos jedna 'nemojte jesti meso' tema... osim sto rijeci imaju veliku moc i kad ih prave rijeci poslazete na pravi nacin dobijete pravu emocionalnu reakciju kod onih koji to citaju,meni to ne igra nikakvu ulogu jer cu ja i dalje jesti meso pa makar umro.. tak mi svejedno.. ok, ajde koja je sljedeca tema?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 00:13   #6
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
jos jedna 'nemojte jesti meso' tema... osim sto rijeci imaju veliku moc i kad ih prave rijeci poslazete na pravi nacin dobijete pravu emocionalnu reakciju kod onih koji to citaju,meni to ne igra nikakvu ulogu jer cu ja i dalje jesti meso pa makar umro.. tak mi svejedno.. ok, ajde koja je sljedeca tema?
Možda neka tipa Survival School ili nešto bar približno zanimljivo i napeto.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 03:45   #7
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Je, netko će nakon ovoga postati vegetarijanac. Naime, svejedi pojma dosad nisu imali da se životinje kolju, nego su mislili da im se puštaju prilozi Branke Šeparović dok ne crknu.

Osim tog, ne bih ja vjerovao "prijateljima životinja", svinje se također omamljuju pištoljem prije klanja.
Ma da, Prijatelji životinja imaju nekog interesa širiti takvu propagandu, ako nije istinita. Do prije desetak godina, mislim da je praksa po seoskim "domaćinstvima" u Hr bila ubijanje životinja bez prethodnog omamljivanja. Klanje na živo, dakle. Danas ne znam kako je, no ne znam kakvo bi to "omamljivanje" bilo ako se time razara mozak

I ljudi možda zbilja ne znaju što životinje prolaze prije smrti, i ne znaju koja je cijena tog što dolazi na tanjur. Ja sam bila vegetarijanka godinu dana, i dođe mi da se opet vratim na to
liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 05:09   #8
Quote:
liar kaže: Pogledaj post
Do prije desetak godina, mislim da je praksa po seoskim "domaćinstvima" u Hr bila ubijanje životinja bez prethodnog omamljivanja. Klanje na živo, dakle.
Do prije desetak godina?! Dao Bog da je to završilo prije desetak godina, al nažalost, daleko je to od istine..
Gledala sam jedamput na tv neku seljačku emisiju, baš su spominjali klanje, te su rekli kako u EU ne dozvoljavaju klanje životinja bez omamljivanja, a naši fini seljaci su na to rekli da je kod nas TRADICIJA da se to radi na živo i da će oni tako radit i dalje! Ja se ni dan danas ne oporavljam od te rečenice, tj od tog njihovog obrazloženja takvog monstruoznog usmrćivanja životinje!

Quote:
liar kaže: Pogledaj post
ljudi možda zbilja ne znaju što životinje prolaze prije smrti, i ne znaju koja je cijena tog što dolazi na tanjur.
Haha, najbolje da ne znaju! Ja ću eto ustvrdit da znaju i da će dio reći da to stvarno jest grozno, dok onaj drugi puno veći dio boli briga. Her hej, to su životinje, koda njihova patnja ima ikakvo značenje..
__________________
KLIKNITE ZA SPAS BEBA TULJANA!
Arian Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 07:34   #9
Quote:
Tweety* kaže: Pogledaj post
Smještam ovaj topic ovdje jer mi je ipak bilo malo pre degutantno smjestiti ga u forum Gastronomija, iako bi možda nakon ovoga netko i mogao postati vegetarijanac...

Molim vas da pročitate ovaj tekst jer mnogi ljudi ne shvaćaju ili ne znaju kakvo se nasilje izvršava nad onim životinjam koje će se sutra naći na njihovom tanjuru..

Ovo je samo ulomak teksta:


,a ostatak pročitajte ovdje.
Ja sam malo priglup, pa mi reci, kaj sad s tim hočeš postići?
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 09:59   #10
Quote:
Hazarder kaže: Pogledaj post
Bitnije je kako te svinje zive do samog klanja i cime ih hrane.
Sve te životinje žive u strašno lošim uvjetima, svinje npr. žive nekoliko njih u manje od 5 m², a da ne pričam o peradi.


Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
jos jedna 'nemojte jesti meso' tema... osim sto rijeci imaju veliku moc i kad ih prave rijeci poslazete na pravi nacin dobijete pravu emocionalnu reakciju kod onih koji to citaju,meni to ne igra nikakvu ulogu jer cu ja i dalje jesti meso pa makar umro.. tak mi svejedno.. ok, ajde koja je sljedeca tema?
Ne, ne, krivo si shvatio.
Ja ne sugeriram nikome da postane vegetarijanac. Smatram da je to ipak stvar osobnog izbora. Ni ja sama nisam vegetarijanka, iako meso pokušavam jesti u što manjoj mjeri.
No većina ljudi ne shvaća ili ne želi shvatiti kakvo se nasilje provodi nad tim jadnim životinjama i uopće ne poštuje ono što jedu.


Quote:
liar kaže: Pogledaj post
Ma da, Prijatelji životinja imaju nekog interesa širiti takvu propagandu, ako nije istinita. Do prije desetak godina, mislim da je praksa po seoskim "domaćinstvima" u Hr bila ubijanje životinja bez prethodnog omamljivanja. Klanje na živo, dakle.
Nažalost, to se događalo prije 10-ak godina, no događa se i sad.
Ja živim na selu i znam kakva je tu situacija.
Zavrtanje vrata pilićima i ubijanje svinja na više nego nehuman način.
A o drugim životinjama da ne govorim. Kokošima se sjekirom odsjecao vrat, psi koji su svojim vrlim vlasnicima dosadili, jednostavno su dobili metak u glavu, mačiće stare nekoliko sati ljudi su bacali na pod ili topili u kanti vode dok nisu uginuli... Nažalost, to se i danas događa.
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:32   #11
Quote:
Tweety* kaže: Pogledaj post
Ne, ne, krivo si shvatio.
Ja ne sugeriram nikome da postane vegetarijanac. Smatram da je to ipak stvar osobnog izbora. Ni ja sama nisam vegetarijanka, iako meso pokušavam jesti u što manjoj mjeri.
No većina ljudi ne shvaća ili ne želi shvatiti kakvo se nasilje provodi nad tim jadnim životinjama i uopće ne poštuje ono što jedu.
aha, onda ok, vec sam mislio evo opet jedne teme o mesu

no svejedno, zar ne mislis da je svinjama, pilićima svejedno kako umru jer ipak umru, a pored toga nemaju svijest kao ljudi da znaju sta je to obor 2x2m ili prostrana livada. e sad to sto je zdravije da su na livadi nego u nekom malom svinjcu to je covjekov problem, a ocito mu je i takvo meso dostatne kvalitete kad ih je ipak odlucio drzat zatvorenima. zar ne?

i jos se postavlja pitanje, ako ce se udovoljiti svinjama itd. na sve nacine, koliko ce to kostat, koliko je potrebno truda, radne snage.. isplati li se u konacnici?

mislim da je to sve stvar nekog moralnog poimanja koje nije kod svakog covjeka isto, a sve se to mijenja kako vrijeme prolazi i uvijek ce bit ljudi kojima nije stalo i onih koji ce se borit za "prava zivotinja". to je tako danas... jedan covjek koji moze napravit razliku.. eh, takvih u povijesti nije mnogo
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:43   #12
A kad kolju kupus i salatu, onda se ne bunite.
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:44   #13
Kupus i salata, koliko ja znam, nemaju osjećaje.
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:50   #14
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
aha, onda ok, vec sam mislio evo opet jedne teme o mesu

no svejedno, zar ne mislis da je svinjama, pilićima svejedno kako umru jer ipak umru, a pored toga nemaju svijest kao ljudi da znaju sta je to obor 2x2m ili prostrana livada. e sad to sto je zdravije da su na livadi nego u nekom malom svinjcu to je covjekov problem, a ocito mu je i takvo meso dostatne kvalitete kad ih je ipak odlucio drzat zatvorenima. zar ne?

i jos se postavlja pitanje, ako ce se udovoljiti svinjama itd. na sve nacine, koliko ce to kostat, koliko je potrebno truda, radne snage.. isplati li se u konacnici?

mislim da je to sve stvar nekog moralnog poimanja koje nije kod svakog covjeka isto, a sve se to mijenja kako vrijeme prolazi i uvijek ce bit ljudi kojima nije stalo i onih koji ce se borit za "prava zivotinja". to je tako danas... jedan covjek koji moze napravit razliku.. eh, takvih u povijesti nije mnogo
Djelomično se slažem s tobom, no otkuda čovjeku prava da jednako živa bića zatvori, muči (i ubije) što nimalo nije u skladu s prirodom i potrebama životinja?
Možda one ne znaju za bolje, ali bi svakako trebale znati.
Znam da ljudi moraju jesti meso kako bi očuvali zdravlje, no netko bi trebao i kontrolirati na koji se način odnosi prema tim životinjama, ne misliš li tako?
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:57   #15
Quote:
Tweety* kaže: Pogledaj post
Kupus i salata, koliko ja znam, nemaju osjećaje.
Kak ti znaš da kupus i salata nemaju osjećaje? Jesu li živo biće? Ajde kad ideš klati kupus i salatu,stavi blizu uho pa češ čuti kako ciči ea-eeea-a joj.Zato mislim, da ti ne bi smio ili smjela jesti svježe povrće i voće, jer je živo.Možeš ga jedino jesti kad uvene ili padne s drveta.
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:07   #16
Quote:
duci glorioso kaže: Pogledaj post
Kak ti znaš da kupus i salata nemaju osjećaje? Jesu li živo biće? Ajde kad ideš klati kupus i salatu,stavi blizu uho pa češ čuti kako ciči ea-eeea-a joj.Zato mislim, da ti ne bi smio ili smjela jesti svježe povrće i voće, jer je živo.Možeš ga jedino jesti kad uvene ili padne s drveta.
Koliko sam shvatio začetnik ove teme nije tvrdio da se ne treba jesti meso, već je ukazao na nehumano i neprirodno držanje i usmrćivanje životinja.
Objasni mi kako biljke pate i kako im se ograničavaju njihova prirodna prava za kretanjem i druženjem sa pripadnicima svoje vrste, pri njihovom uzgoju.
Kad si tako zabrinut za biljke vjerojatno ih ni ne jedeš, iz solidarnosti prema njihovoj patnji ti jedeš samo meso.
sethlala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:07   #17
Quote:
duci glorioso kaže: Pogledaj post
Kak ti znaš da kupus i salata nemaju osjećaje? Jesu li živo biće? Ajde kad ideš klati kupus i salatu,stavi blizu uho pa češ čuti kako ciči ea-eeea-a joj.Zato mislim, da ti ne bi smio ili smjela jesti svježe povrće i voće, jer je živo.Možeš ga jedino jesti kad uvene ili padne s drveta.
Možda jesu živo biće, ali je dokazano da nemaju osjećaje.
Nemaju ni mozak ni nikakve organe koji bi im mogli pružiti mogućnost osjeta.
Kako ti može biti isto ako netko ubere kupus ili zakolje svinju!?
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:09   #18
sethlala
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:17   #19
Quote:
Tweety* kaže: Pogledaj post
Znam da ljudi moraju jesti meso kako bi očuvali zdravlje, no netko bi trebao i kontrolirati na koji se način odnosi prema tim životinjama, ne misliš li tako?
slažem se, ali kako?
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:32   #20
Ne znam, u tome i jest problem. Nitko ne zna, a nitko od ovlaštenih ni ne želi znati.
Valjda bi trebala postojati neka inspekcija koja bi redovito posjećivala takve "ustanove" i naplaćivala poveće svote novca onima koji ne poštuju pravila o držanju životinja pa i njihovom usmrćivanju.
__________________
Oko za oko, pasta za zube
Tweety* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.