Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2007., 20:26   #1
Slom tržišta,korekcija ili daljnji rast?

Dobra večer dobri ljudi,

U svojim postovima osvrćemo se na predviđanja i očekivanja kretanja cijena dionica. Bilo bi zanimljivo čuti mišljenja o očekivanjima kretanja cjelokupnog tržišta u narednim mjesecima ili godinama. Pred ulaskom smo u EU..kako će se po Vašem mišljenju to odraziti na kretanje cijena vrijednosnih papira kako se budemo približavali tome? Jesu li već sada cijene dionica previsoke,ako jesu čeka li nas niz manjih korekcija ili slom tržišta koji će se mjeriti padom od nekoliko desetaka posto. Ako mislite da su cijene dionica podcijenjene dokad očekujete njihov rast ovakvim tempom? Već sada je većina tržišnih pokazatelja prešla prosjeke razvijenih tržišta..je li to opravdano s obzirom da smo rastuće tržište s većim očekivanjima u budućnosti?
Zašto se svi slažu da je turizam tržišni segment koji treba poticati,i segment koji najviše utječe na smanjenje deficita,a to se tako slabo odražava na porastu vrijednosti dionica turističkih poduzeća? Je li turizam podcijenjen?

Eto,mali pokušaj da se odmaknemo od pojedinačnih špekulacija i da pokušamo špekulirati globalno.
__________________
Rekao sam NE drogama! Ali nisu me slušali...
Boycie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:13   #2
Bit ce slom jedan lijepi....... mozda za mjesec dana a mozda za 2 godine.....

al ce bit....
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:18   #3
a možda su u šumi...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:22   #4
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Bit ce slom jedan lijepi....... mozda za mjesec dana a mozda za 2 godine.....

al ce bit....
Mhm...
A znaš li možda hoće li do sloma doći u šumi ili u mlinu?

EDIT: A fak, preduhitrio me Edgar...
sr-bistabil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:47   #5
Ma samo vi kupujte

Ja kad ih vidim kaj rade gubim optimizam....

npr. dalekovod.... prvo im cigici maznu kablove iz cijevi i naprave stetu od 100 000kn, par dana poslje kopaju ispod ceste i zbuse vodovodnu cijev i HTove opticke kablove... i reko ak ovak svuda posluju
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:55   #6
Je, što će više vas pisati o "potencijalnom slomu" on će i doći i biti većih dimenzija. Jer kad ljudi vide te vaše dubokoumne postove, poželjeti će prodati dionice, pa onda još malo nijh i još malo....
I CIJENE PADAJU.

Stoga, prestanite pisati te bogohulne riječi.
__________________
Grand Nagus

Rule of acquisicion 99. : "Trust is the biggest liability of all. "
Grand Nagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:56   #7
A tko radi, griješi... Nemožeš na osnovi toga gledat dali češ kupit dionicu ili ne. Nigdje nije bajno, onda nebi nitko kupovao dionice da se gleda na to! A što se tiče sloma tržišta, ima još vremena!!!
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:56   #8
Ili HT, ovo je zadnji mjesec da sam im platio racun za telefon i internet...600kn....

preso na amis, iduce pola godine placam 82kn.... amisu.

Kako ce HT povecavati zaradu kad mora snizavati cijene svih usluga.
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:58   #9
Quote:
Dado0001 kaže: Pogledaj post
A tko radi, griješi... Nemožeš na osnovi toga gledat dali češ kupit dionicu ili ne. Nigdje nije bajno, onda nebi nitko kupovao dionice da se gleda na to! A što se tiče sloma tržišta, ima još vremena!!!
Jep. ali vecina hrvatskih dionica ima p/e koji ocekuje da ce u iducih par godina utrostruciti profit.... kak ak rade takve pizdarije?
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:04   #10
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Jep. ali vecina hrvatskih dionica ima p/e koji ocekuje da ce u iducih par godina utrostruciti profit.... kak ak rade takve pizdarije?
Tako, jer trenutno nema drugih, boljih, znam ja puno o hidri šta se radi... pogledaj tehniku itd. Ne možeš na osnovi toga gledat dali češ kupit dionicu, vidiš da stalno dobivaju nove poslove i cijene bezglavo rastu!
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:09   #11
kad bi se tako gledalo ni hidra ni petrokemija ne bi vrijedilo ni pet lipa

a šteta od 100k je za dalekovod ko za mene kutija šibica
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:11   #12
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Ili HT, ovo je zadnji mjesec da sam im platio racun za telefon i internet...600kn....

preso na amis, iduce pola godine placam 82kn.... amisu.

Kako ce HT povecavati zaradu kad mora snizavati cijene svih usluga.
ozbiljno sam zabrinut za budućnost HT radi ovakvoga tvoga čina
ma, evo, prodajem, odmah sutra
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:25   #13
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kad bi se tako gledalo ni hidra ni petrokemija ne bi vrijedilo ni pet lipa

a šteta od 100k je za dalekovod ko za mene kutija šibica

Točno tako, u potpunosti se slažem s kolegom Edgar-om
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 07:30   #14
ma dajte, kakav kabel i šteta od 100 tis kuna???
pa tehnici je pola kvarta propalo u rupu, a dionica i dalje raste...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:05   #15
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
ma dajte, kakav kabel i šteta od 100 tis kuna???
pa tehnici je pola kvarta propalo u rupu, a dionica i dalje raste...
Hoćeš reći da su na mjestu Kupskog jezera nekad bile zgrade?
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 09:11   #16
Nema tu pada, raja postaje sve pohlepnija, a prvoborci i oni koji u OVO prije njih ušli samo mogu:
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:05   #17
Gospon Free,
Slažem se da u ovom času kad je HT učinio da se puno ljudi "probudi" i spozna da oni postoci koje godinama gledaju u PBZ reklami na htv-u i slušaju od entuzijazmom prožetog gosp. Karduma, nisu samo brojke koje klize ekranom već mogućnost stvarne zarade postoji mala vjerovatnost pada tržišta. Ali ako bismo se mogli složiti da je već sada tržište u odnosu na fundamente precijenjeno onda je ovaj trenutni val investitora samo dolijevanje ulja na vatru...ili što bi se reklo-što više letiš to niže padaš.
Vidite gosp.Free,ja sam jedan od novoprobuđenih i nešto sitno sam uložio sada, ali ne zavaravam se da je ulaganje sigurno. Čak štoviše,siguran sam da je pad eminentan,pitanje je samo kada i tko će izaći iz dionica na najvišem dijelu vala,tko neće izlaziti nego će imati živce pričekati oporavak, a tko će izaći s debelim minusom i na opće zadovoljstvo prve dvije skupine svojim gubitkom omogućiti njihovu bolju dugoročnu dobit.
Dozvolite da primijetim dragi gosp. Free da je Vaš stav o neupitnom rastu u neodređenom roku vrlo opasan za ljude koji sada u ovom trenutku važu da li uložiti svoju ušteđevinu ili ne.
Osobno priznajem da neznam hoću li zaraditi 10 ili 50% u mjesec ili tri,ali prilično sam uvjeren da ako ne budem paničio na duži rok ću biti na lijepom dobitku.
Ostali?
__________________
Rekao sam NE drogama! Ali nisu me slušali...
Boycie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:12   #18
boycie, jebote, sta te spopalo da si se preselio na nas amaterski forum.. ovdje ti se svi znaju i nove nickove nitko ne uzima ozbiljno..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:16   #19
Gospodo, teme su ozbiljne,-vrijeme je da se počnemo oslovljavati s "kolega"!!
ružica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 16:26   #20
Quote:
ružica23 kaže: Pogledaj post
Gospodo, teme su ozbiljne,-vrijeme je da se počnemo oslovljavati s "kolega"!!
Kolegice

Kraj svijeta ce isto doci, a to znaci da je kraj burze neizbjezan. To ce biti D slom i vise se burza nikada nece obnoviti! A dotle
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.