Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 23:26   #41
Quote:
ijon kaže:
Nevjerojatno mi je koliko se ljudi javilo i ispričalo svoja iskustva s takvim psihičkim napadima, a debata se još vodi da li to postoji.

[/I]
Vodi se još debata o tim psihičkim napadima , ali na odjeljku Psihologija-Shizofrenia

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
.. .... . ..... No, mi smo shvatili da je jedan tek donešen predmet to inicirao.
VIBRATOR
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 01:34   #42
dobro su mi poznate vaše priče(zujanje, pritisak u leđima, paralizirano tijelo, osjećaj odvajanja, prisustvo jos nekoga, itd..)vjerovatno bi bio skeptik da sam nisam svjedok istim stvarima.. e sad bi mogo 2h pisat o svojim doživljajima al mene zanima dal postoji ikakvo znanstveno objašnjenje koje ima smisla a isto tako i ne strogo znanstveno al da ne podsjeća na bajke!
spomenuti fenomen postoji, opisat se ne može ni približno ono što se događa...
konkretno, kod mene nastupa prvo jako brujanje i pritisak u leđima i cap, to je to! ko da mi je neko stavio 500kg na leđa, znao sam u takvoj situaciji napravit par koraka po sobi da ni sam ne znam jel spavam pa si ostavljam znakove da ujutro vidim jel se to stvarno dogodilo(iako je navedeni slučaj vjerovatno ono što vi zovete spontano). dakle nakon onog cap, uz moju vlastitu volju(dakle ne spontano) pod potpunom paralizom(jeben osjećaj, iako mi se 2-3g konstantno događa jos uvjek se znam gadno toga prepast) sam pokušao micat ruku(oči mogu otvoriti), i tada vidim da mi iz ruke izlazi još jdna ruka i neopisiv osjećaj odvajanja(ko da se ruka nalazi u nekoj jako viskoznoj tekućini te je iz nje vadite na površinu). nakon svega se budim jako umoran i iscrpljen...
e sad, torija da sam napustio tijelo mislim da je nepobitna(što klasična znanost koliko znam ne propagira), toriju o tim raznim entitetima koji se muvaju oko mene ću ipak malo teže prihvatiti(iako sam doživio par puta osjećaj prisustva 1 il 2 osobe, prvi put me to gadno sjebalo, kasnije sam se na to manje obazirao). možda bi te osobe mogao povezati sa svojom savješću il nekakvom podsvjesti il pak nečim trećim al ipak mislim da one proizlaze iz mene..
e jos jednom volio bi da neko stručan nešto o svemu ovom kaže...
 
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 08:47   #43
Quote:
normall kaže:
VIBRATOR

To je ipak samo projekcija tvoje normallne potisnute želje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:17   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
koji se koristio nekad davno u sakralne svrhe
Štovanju kojeg božanstva je bio namjenjen? Ili reci barem od kojeg je materijala?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:26   #45
888444 7777833 7777888444 4555887444 !!!!
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:29   #46
Quote:
ijon kaže:
Štovanju kojeg božanstva je bio namjenjen? Ili reci barem od kojeg je materijala?

Uopće nije bitno ŠTO je bilo već što je TO iniciralo.
Predmet je iz jedne stare kulturi i danas služi za ukras.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:44   #47
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Uopće nije bitno ŠTO je bilo već što je TO iniciralo.
Predmet je iz jedne stare kulturi i danas služi za ukras.
Bitno je jer to što je iniciralo ima veze s "božanstvom" u čijem se kultu predmet koristio.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:55   #48
Bila, doživjela kad počne stavim se u zamišljenu zlatnu loptu koja me štiti i nema straha, natjeram se da se probudim i nastavim spavati jer nisam previše spremna za istraživanje astralnih svjetova i njihovih stanovnika, i ovaj "jedan" moj mi je previše

Evo vam opširna tema o tome koja se vodila prije dvije godine:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=11252
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 12:18   #49
Quote:
ijon kaže:
Bitno je jer to što je iniciralo ima veze s "božanstvom" u čijem se kultu predmet koristio.

Ne dijelim to mišljenje predmet je inicirao situaciju zbog nas četvero, koji smo povezani u tom času bili ne samo fizičkom prisutnošću u istoj prostorili već nečime daleko dubljim. Kao da se odigrao davno prije dogovoreni sastanak.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 13:33   #50
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne dijelim to mišljenje predmet je inicirao situaciju zbog nas četvero, koji smo povezani u tom času bili ne samo fizičkom prisutnošću u istoj prostorili već nečime daleko dubljim. Kao da se odigrao davno prije dogovoreni sastanak.
lažna spiritualnost.
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 13:59   #51
Quote:
marian kaže:
lažna spiritualnost.

OULOS ONEIROS
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 14:53   #52
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne dijelim to mišljenje predmet je inicirao situaciju zbog nas četvero, koji smo povezani u tom času bili ne samo fizičkom prisutnošću u istoj prostorili već nečime daleko dubljim. Kao da se odigrao davno prije dogovoreni sastanak.
Upravo to se i događa u kultnim obredima, a ti misliš da nije bitno koga kult štuje. Svrha takvih iniciranih situacija je da daješ energiju onom koji je situaciju inicirao i kontrolira je, a simbol/predmet služi kao gateway.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:20   #53
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
OULOS ONEIROS
mrzim kad ljudi očekuju da znaš sve.ok,neznam grčki,spustio si mi.
evil dream or what?
ponavljam da ne postoji ništa više od sila znanosti.
ljudima nažalost nikad dosta mistike.
__________________
Give me something beautiful again
Pull me from the sea
marian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:20   #54
Quote:
ijon kaže:
Upravo to se i događa u kultnim obredima, a ti misliš da nije bitno koga kult štuje. Svrha takvih iniciranih situacija je da daješ energiju onom koji je situaciju inicirao i kontrolira je, a simbol/predmet služi kao gateway.
Nije stvar kulta i štovanja, bitni su oni koji su prisustvovali (jer sam kult sad više nema značenje koje je nekad imao) prema tome
velika količina energije u tom prostoru nije proizašla od predmeta već su se "vrata otvorila" izvan njega u času kad smo se mi prisutni prepoznali.

Predmet je bio tek posrednik, no ključ smo mi, a energija vrata koja su se odškrinula.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:32   #55
Quote:
marian kaže:
mrzim kad ljudi očekuju da znaš sve.ok,neznam grčki,spustio si mi.
evil dream or what?
ponavljam da ne postoji ništa više od sila znanosti.
ljudima nažalost nikad dosta mistike.

Sili znanosti se svaki danom probija granica. Ono što se danas ne zna sutra će biti znano. Mi o svijetu govorimo sa pozicije današenjeg neznanja.
I mistika na svoj draga moja probija te granice a s obzirom da se ne da kontrolirati niti svjesno očekivati ne može se proučavati. No, ona nije dana za proučavanje ona je predviđena za osobno iskustvo pojedinca.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:36   #56
Slažem se da predmet nije bitan i da je posrednik, ali izmeču čega je posrednik, vas 4 na jednoj strani a šta je na drugoj?

Kome, čemu se se vrata otvorila?

Ako je predmet posrednik između ljudi i nečega što ste vi doživjeli kao veliku količinu energije koja proizlazi iz vašeg okupljanja, ustvari iz vas odnosno služi se vama da bi se materijalizirala, kako nije bitno što je na drugoj strani?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 15:55   #57
[QUOTE=ijon]
Quote:
Slažem se da predmet nije bitan i da je posrednik, ali izmeču čega je posrednik, vas 4 na jednoj strani a šta je na drugoj?
pa nekoj "drugoj strani"


Quote:
Kome, čemu se se vrata otvorila?

Nečemu što smo svi osjetili kao veliku količinu energije sa zvučnim efektom šištanja i svjetlom koje se primijenilo...inicijacija ili što no svi smo u svojima životima osjetili promjene.
Ili je li moguće da je to eksplodirao papenov lonac ili je to nešto mistično...što misliš?

Quote:
Ako je predmet posrednik između ljudi i nečega što ste vi doživjeli kao veliku količinu energije koja proizlazi iz vašeg okupljanja, ustvari iz vas odnosno služi se vama da bi se materijalizirala, kako nije bitno što je na drugoj strani?
Ma, kaj bi se materijalizirao... nit smo mu se klanjali niti ga štovali, jedna osoba ga je jednostavno izvukla iz kutije i pokazala nam ga a bio je u tom stanu stalno, u tom času se dogodilo to što se dogodilo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:06   #58
Nisam stručna u ovom području, ali ponukana sugestijama nekih članova da se radi o shizofreniji, pogledala sam malo što kaže "Veliki obiteljski savjetnik o zdravlju" po tom pitanju i uglavnom spominju se: opsjene, halucinacije, katatoničnost udova i tome slično. Moja mama je njegovala šizofreničnu staricu, pa mi je rekla ove simptome: baka je pričala sama sa sobom, pričala je da joj glasovi dolaze kroz luster, utičnicu, svađala se sa ljudima kao da su pokraj nje (a kojih nije bilo pokraj nje), osjećaj proganjanja, osjećaj da je zmije grizu, agresivnost, nije mogla spavati u mraku, odbijala je piti lijekove jer se bojala da će je ljudi koji je proganjaju ubiti, nije htjela spavati, zaboravljiva je bila, uvijek je tražila ključeve, imala je osjećaj da joj netko provaljuje u kuću....a nakon nekog vremena više nije mogla prepoznati moju mamu, nego je u njoj vidjela jehovinog svjedoka.
E sad, vidjela sam još u Obiteljskom savjetniku da se može doživjeti samo jedan "napad" shizofrenije u životu koji kratko traje i više se nikada ne pojavi.
Dakle, razumijem zašto neki članovi ovog foruma sumnjaju da su ljudi koji doživljavaju ap i koji pri tome imaju susret s nekim drugim bićima shizofreni, ali ipak postoji RAZLIKA.
Ono što je zajedničko svim doživljajima koje sam pročitala, a koji sam i sama doživjela je: stanje u snu, paraliziranost, strah, osjećaj odvajanja, susret s nekim oblikom postojanja-bilo da se radi o sjeni, formi svjetlosti, obliku lista i sl. Mislim da to nije shizofrenija, ali svakako treba uzeti u obzir da se radi o promjenjenom stanju svijesti koje ima takve nuspojave kakve sam navela. Zanimljivo je da se ap može istrenirati, da čovjek po volji može otići u astral kad god to poželi, da susreće različite oblike postojanja (ovisno o razvoju svijesti).. A može li čovjek po volji postati shizofren? Pitanje je sad
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:37   #59
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Sili znanosti se svaki danom probija granica. Ono što se danas ne zna sutra će biti znano. Mi o svijetu govorimo sa pozicije današenjeg neznanja.
I mistika na svoj draga moja probija te granice a s obzirom da se ne da kontrolirati niti svjesno očekivati ne može se proučavati. No, ona nije dana za proučavanje ona je predviđena za osobno iskustvo pojedinca.
istina, ali temelji su uvijek isti i uvijek vrijede, a često su dovoljni za opovrgavanje gotovo sve mistike.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 17:39   #60
Quote:
diki kaže:
Nisam stručna u ovom području, ali ponukana sugestijama nekih članova da se radi o shizofreniji, pogledala sam malo što kaže "Veliki obiteljski savjetnik o zdravlju" po tom pitanju i uglavnom spominju se: opsjene, halucinacije, katatoničnost udova i tome slično. Moja mama je njegovala šizofreničnu staricu, pa mi je rekla ove simptome: baka je pričala sama sa sobom, pričala je da joj glasovi dolaze kroz luster, utičnicu, svađala se sa ljudima kao da su pokraj nje (a kojih nije bilo pokraj nje), osjećaj proganjanja, osjećaj da je zmije grizu, agresivnost, nije mogla spavati u mraku, odbijala je piti lijekove jer se bojala da će je ljudi koji je proganjaju ubiti, nije htjela spavati, zaboravljiva je bila, uvijek je tražila ključeve, imala je osjećaj da joj netko provaljuje u kuću....a nakon nekog vremena više nije mogla prepoznati moju mamu, nego je u njoj vidjela jehovinog svjedoka.
E sad, vidjela sam još u Obiteljskom savjetniku da se može doživjeti samo jedan "napad" shizofrenije u životu koji kratko traje i više se nikada ne pojavi.
Dakle, razumijem zašto neki članovi ovog foruma sumnjaju da su ljudi koji doživljavaju ap i koji pri tome imaju susret s nekim drugim bićima shizofreni, ali ipak postoji RAZLIKA.
Ono što je zajedničko svim doživljajima koje sam pročitala, a koji sam i sama doživjela je: stanje u snu, paraliziranost, strah, osjećaj odvajanja, susret s nekim oblikom postojanja-bilo da se radi o sjeni, formi svjetlosti, obliku lista i sl. Mislim da to nije shizofrenija, ali svakako treba uzeti u obzir da se radi o promjenjenom stanju svijesti koje ima takve nuspojave kakve sam navela. Zanimljivo je da se ap može istrenirati, da čovjek po volji može otići u astral kad god to poželi, da susreće različite oblike postojanja (ovisno o razvoju svijesti).. A može li čovjek po volji postati shizofren? Pitanje je sad
ljudski um je užasno snažna stvar. on nam zapravo stvara stvarnost. znaš da stimulirajući određene dijelove mozga možeš mijenjati percepciju stvarnosti?
zato ne vidim nikakve mistike u ovim stvarima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.