Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Treba li zabraniti pusenje na javnim mjestima???
DA (pusac sam) 32 9.38%
DA (nepusac sam) 218 63.93%
NE (pusac sam) 62 18.18%
NE (nepusac sam) 29 8.50%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2008., 19:14   #41
Quote:
Tsunade kaže: Pogledaj post
Pušač sam i za zabranu sam.
Mislim da će, ako ova zabrana zaživi, manji broj ljudi početi pušiti, što je jedini način borbe protiv pušenja. Ako se ne bude pušilo po kafićima, disko klubovima i sl. mislim da će značajno manji broj mladih početi pušiti. Lako je ljeti kad možeš sjesti ispred kafića i zapaliti, ali zimi izlaziti na hladnoću zbog par dimova - mislim da će samo rijetki imati strpljenja za to.
potpisujem

pušač wannabe nepušač, za zabranu
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 16:20   #42
Quote:
yamaya kaže: Pogledaj post
Kada zabrane točenje i konzumiranje alkohola po kafićima, restoranima........... onda ću se složiti sa zabranom pušenja.
Kakvo je to pres....... o poluzdravom društvu?
Znači, ako ne možemo napraviti savršeno zdravo društvo, idemo ga zatrovati koliko god možemo i nemojmo se uopće ni truditi nešto poboljšati? Kakvo ti je to razmišljanje?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 00:55   #43
Quote:
En4cer kaže: Pogledaj post
Pa ovako po meni nek se ne zabrani pusenje ali neka lijepo bude onda kutija cigareta 90-100 kn pa tko voli nek izvoli
Ma ne treba biti tako oštar. Ma kako to nama nepušačima bilo čudno treba misliti i o potrebama( ili "potrebama") pušača. No naravno oni svoje potrebe trebaju konzumirat na način da ne škode drugima.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 08:21   #44
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Nije stvar kuta gledanja, nego je stvar u tome što iskrivljuješ kut gledanja. Ti vršiš radnju. Ja ne. Ja stojim i trpim.

Bi li se bunila da ti ja dođem u kafić i tamo lupam u činele zato jer uživam u tome? Nemaš se što buniti. Odi u kafić u kojem se ne lupa. Ja volim lupati činelama dok pijem čaj.

I zašto odmah zagovaraš teoriju zavjere? Zar stvarno misliš da ministarstvo zdravstva želi trošiti oko dvije milijarde kuna na oboljele od raka pluća (većina je oboljela zbog pušenja)?
Ne samo što žele srezati trošak, nego i žele dignuti kvalitetu života. Ne samo što smo mi radilice koje bolje rade kad ne puše, nego se to čini i čisto onako, da bi ljudi bolje živjeli. Nisu u vladi sve kreteni.


Jedno od rješenja je napraviti kafić koji ima dio za ljude koji vole lupati u činele. Ali gle ti to - izolacija nikad nije dovoljno dobra. Oni koji ne vole slušati lupetanje činelama čut će ga.
Kao što u svim kafićima dio za nepušače obično stoji par metara dalje od dijela za pušače.
A od čega nas štite? Od izravnih mlazeva dima iz usta?
Zrak je svejedno pun produkata tinjanja suhog lišća. Jebiga, ali ja to ne želim disati.
Čak sam vidio jedan kafić gdje je dio za nepušače iznad dijela za pušače, pa se dim lijepo penje gore, a dolje je zapravo i ugodnije.


lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 08:35   #45
[QUOTE=arna;13031127]Ako ja iskrivljujem kut gledanja, isto činiš i ti. Meni je moj kut sasvim logičan i ispravan, kao i tebi tvoj.
A gleda stajanja i trpljenja, pa uvijek možeš učiniti gibanje.
I do sada si imao pravo izbjegavati pušačka mjesta ako te smetalo.
Ali ti nitko nije branio da uđeš ako hoćeš.


uf uf... znaći, mi nepušaći primorani smo i upučujemo se na "gibanje" i "izbjegavanje" i po mogučnosti, neka pijemo tu svoju šugavu nepušačku kavicu negdje u krošnjama drveća i udišemo čisti zrak ako nam je već do tog glupog čistog zraka kad nas je Bog ionako zamislio i osmislio da udišemo katran, imamo ćak i pluća dizajnirana specijalno za to, kaj kompliciramo...

Nitko ni tebi ne brani da uđeš u kafić, lijepo popuši svoju porciju katrana doma i dođi u kafić pa bumo skup si spili enega
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 11:57   #46
Refresham, jer eto, kažu danas da od polovice srpnja nastupa zabrana pušenja na javnim i radnim mjestima...
__________________
Tko želi nešto učiniti, naći će načina, tko ne želi, naći će izliku.
************************************************** ************************
amelie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 16:26   #47
Da mi je i to vidjeti!
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 10:48   #48
Pušač sam i ne slažem se. Mislim da treba osigurati prostor za pušače isto kao i za nepušače. Obožavam otići u grad, sjesti i popiti kavu te zapaliti, a po ovome što me čeka vidim da to neću moći... ne ja nego svi koji puše, jer jebo kavu ako ne mogu zapaliti. Isto tako mislim da to nije dobra odluka i zakon, jer smatram da ima više pušača od nepušača, da će kafići i restorani, klubovi, diskovi itd... smanjiti broj gostiju i polako postajati prazni a to sve vodi do propasti. A pitam se koja osoba to može zabraniti? Jel ta osoba svjesna kakva će sranja izbiti?
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 11:20   #49
Nepusac sam i imam astmu i misljenje o zabrani mi je podjeljeno, iako sam vise za ''ne'' nego za ''da''.
Povrh svega za odjeljivanje birtija i inih mjesta u pusacka i nepusacka.
Al ocito da je to nasem zakonodavcu bilo pretesko i komplicirano, pa je rade odabrao ovaj model.

S jedne strane ne mogu reci da me smeta duhanski dim, osim ponekad, kad je tako i tako dan kad ne bi nit isla u birtiju.
Ono sto me smeta smeta me smrad odjece i kose i zadimljenost prostora.
Ali, za to su krivi vlasnici birtija koji s jedne strane pivu naplate 20 kuna i zarade na njoj barem 400%, a s druge strane su tak skrti upalit erkondisn, da se zrak unormalni.
Nemaju para za dobar erkondisn?
Nek ih zatvore!
Ista stvar ko zahod. Ak ga nemaju/jadan/los/neodrzavan - šlus.

Pod erkondisnom ne mislim - propuh () koji prakticira dobar dio kafica, nego ventilaciju koja bi crpila dim i izbacivala ga.


S druge strane kolko god mi ne smeta dim u vecini dana i sto mislim da meni, kao asmaticaru je gora stvar opce zagadenje u kojem zivim u Zagrebu i da se moram maknut iz njega , ide mi maksimalno na kurac stav ''pusac sam i vi mi krsite moja ustavna prava ovom zabranom''.
Jer, ja se slazem da pusac ima pravo pusit, kolko oce, ali ne i di hoce, jer nema pravo trovati druge.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:38   #50
Ako su zabranili konzumiranje marihuane jer je štetna po zdravlje, šta čekaju s duhanom?!
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:53   #51
Nepušač.....slažem se apsolutno sa zabranom.... nemam ništa protiv, tko voli pušit, nek izvoli, al dalje od mene molim... ako je to već nečija odluka da se truje ne mora i mene zato trovat.... pun mi je k da svaki put kad izađem na kavu dođem doma i smrdim ko da sam sjedila u dimnjaku iako nitko od mog društva ne puši... ne moraju zabranit pušenje baš na svim javnim mjestima, al bar nek onda dio za pušače bude odvojen nekom učinkovitom barijerom, a ne samo natpisom.... i erkondišn nije rješenje.....
a ako se netko želi družit sa osobama koje puše i dim im ne smeta nek lijepo odu u kafić za pušače i riješen problem
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 21:36   #52
nepusac sam i mislim da bi trebalo zabraniti pusenje na javnim mjestima jer kad izadem van roba drugi dan smrdi ko da nije oprana dvije godine, ali bi se trebalo nac neko rjesenje za pusace kao neke posebne prostorije. mislim da se tako nikog ne zakida i da na miru mozes izac a da te neko ne spali s cigarom.
merio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 08:55   #53
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
E pa može i ovako: nisam ja kriva što netko ne puši. Imam pravo ići na javna mjesta (kafiće, restorane itd.) i u njima uživati pušeći. Ovo je itekako represija nad pušačima i diskriminacija.

Stvar kuta gledanja, zar ne? Ali ne bi trebala biti poanta donošenje odredbe koja jednom dijelu ljudi onemogućuje uživanje, kako bi drugi dio bio zadovoljen. Što je sa slobodom izbora?
Polaziš od pogrešne pretpostavke da je svačija sloboda apsolutna, pa tako i sloboda pušača. Svačija sloboda bi se trebala ograničiti do mjere kada ne ugrožava prava drugih. Nepušači bi trebali imati pravo ne razvijati prisilno maligne tumore u svojim plućima poradi slobode pušača da uživaju u kancerogenom dimu.

Ova mjera nije ništa represivnija prema pušačima nego što je, primjerice, zakon koji serijskim ubojicama zabranjuje da šetaju gradom i nasumično kolju građane.

Neću imati ništa protiv pušenja na javnom mjestu kada se otkrije metoda uživanja u cigaretama kojom će se omogućiti trovanje isključivo pušača.
louis friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 09:48   #54
Quote:
louis friend kaže: Pogledaj post
Polaziš od pogrešne pretpostavke da je svačija sloboda apsolutna, pa tako i sloboda pušača. Svačija sloboda bi se trebala ograničiti do mjere kada ne ugrožava prava drugih. Nepušači bi trebali imati pravo ne razvijati prisilno maligne tumore u svojim plućima poradi slobode pušača da uživaju u kancerogenom dimu.

Ova mjera nije ništa represivnija prema pušačima nego što je, primjerice, zakon koji serijskim ubojicama zabranjuje da šetaju gradom i nasumično kolju građane.

Neću imati ništa protiv pušenja na javnom mjestu kada se otkrije metoda uživanja u cigaretama kojom će se omogućiti trovanje isključivo pušača.
Ja bi išao još malo dalje i pušačima bi naplaćivao liječenje (barem dio) bolesti koje su uzrokovane ili pogoršane dugogodišnjim pušenjem. A onim kozama koje puše u trudnoći bi podvezao jajnike
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 12:43   #55
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ja bi išao još malo dalje i pušačima bi naplaćivao liječenje (barem dio) bolesti koje su uzrokovane ili pogoršane dugogodišnjim pušenjem. A onim kozama koje puše u trudnoći bi podvezao jajnike
Hm
Znaci li to da bi naplacivao barem dio lijecenja svima onima koji ne zive gotovo aposlutno zdravo, vjezbaju, paze sto jedu/piju i zive na proplanku?
Ne zajebavam, ozbiljno pitam

Jer, nije pusenje jedina stetna stvar koju ljudi rade i koja uzrokuje bolesti koje su se mozda mogle izbjeci da covjek nije radio to sto je radio
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 13:10   #56
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ja bi išao još malo dalje i pušačima bi naplaćivao liječenje (barem dio) bolesti koje su uzrokovane ili pogoršane dugogodišnjim pušenjem. A onim kozama koje puše u trudnoći bi podvezao jajnike
...ma naravno.
udri zabranama,kaznama, podvezivanjima jajnika.

nije li ti palo napamet da je pušenje TEŠKA ovisnost, a da se skidanje s iste
isključivo kod nas provodi pojedinačno...
baj d vej, intenzitet ovisnosti o cigareti nerijetko se uspoređuje s ovisnošću o heroinu.
pa sad ja tebe pitam...zašto nigdje u Hrvatskoj ne postoji organizacija,nevladina udruga, škola,komuna,,, kujacpalac gdje čovjek koji se skida s cigarete može potražiti pomoć??

najlakše puknut zabranu.
sfrenata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:03   #57
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Hm
Znaci li to da bi naplacivao barem dio lijecenja svima onima koji ne zive gotovo aposlutno zdravo, vjezbaju, paze sto jedu/piju i zive na proplanku?
Ne zajebavam, ozbiljno pitam

Jer, nije pusenje jedina stetna stvar koju ljudi rade i koja uzrokuje bolesti koje su se mozda mogle izbjeci da covjek nije radio to sto je radio
Naravno da ne. Ali negdje treba povući granicu. Pretila osoba/krmče ima puno veću vjerojatnost od kardiovaskularnih oboljenja, dijabetesa... kao i pušači direktno od oboljenja vezanih uz dišni sustav, a indirektno uz još neke druge. A ja, kao državljanin RH ne želim da dio mojih poreznih davanja odlazi na takve neodgovorne tukce makar to značilo da će oni ostati bez zdravstvenog osiguranja. Znaš li koliki novci odlaze na liječenje mutavaca koji su godinama uništvali svoje zdravlje? Zato mi se sviđa dio američkog zdravstvenog osiguranja. Ti lijepo žderi dvije kile hamburgera i popuši 3 kutije na dan. I onda kad ti osiguranje odbije platiti troškove liječenja cvili, traži nove kredite kojima ćeš ih otplatiti i jadikuj kako je država nepoštena...

Sličan je i onaj slučaj da je neka prasica koja je bila tako široka da joj se salo razlijevalo na susjedna sjedala tužila aviokompaniju radi nekakve diskriminacije ili čega već (zaboravio sam). Ja bi joj naplatio onoliko sjedala koliko bi joj djelovi tijela i zauzimali. Ako tvoje salo zauzme još dva sjedala oko tebe izvoli ih platiti ili putuj nečim drugim. Teretnim brodom naprimjer.

@sfrenata, imam izrazito loše mišljenje od glupačama koje puše u trudnoći, i u moju korist govore stotine istraživanja.

Kenj kenj, slabi karakteri i pičkice neka umru
A s njima mogu i matere koje si svjesno truju nerođenu djecu.
Već sam negdje napisao, imam tetka koji je bio pasionirani pušač s oko 3 kutije na dan, alkoholičar i kavopija. Srećom po njega, ozbiljno se razbolio (ciroza, Crohn + još neke sitnice) i liječnik mu je rekao da može prestati i možda preživi ili može i dalje nastaviti sa istim stilom života i poživjet će, ako bude imao sreće, još koji mjesec. Danas ima skoro 70 godina.
Prestao je odmah, bez ikakvih priprema i tečajeva za odvikavanje.

Zadnje uređivanje morbidangel : 20.06.2008. at 14:09. Reason: dopisano
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:23   #58
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post


@sfrenata, imam izrazito loše mišljenje od glupačama koje puše u trudnoći, i u moju korist govore stotine istraživanja.

Ovo uopće nije upitno.
Tko bi, pri zdravoj pameti, mogao reći nešto suprotno?
Kako cigareta djeluje na bilošto, a kamoli na plod u utrobi žene, apsolutno je poznato, ne treba biti neznamkak educiran.

Ja sam pričala o nečem drugom. Prevenciji,pomoći, edukaciji.
e to su teme koje mene interesiraju, ne samo za pušače, općenito.
neš ti zabranu uvest. to može svaka budala.
ajde ti smisli kako da se ta pošast svede na najmanju moguću mjeru.
e , tu vech treba malo vishe truda.

[/QUOTE]
Prestao je odmah, bez ikakvih priprema i tečajeva za odvikavanje.[/QUOTE]

Ok, čula sam za takve i to me iznova fascinira.
koji drek je pušio sve te godine..kad mu je bilo tako jednostavno prestat.
..ili možda taj element straha mijenja ovisničke receptore u mozgu?

No, znash li da navodno nemaju svi tu istu genetsko-ovisničku predispoziciju da se navuku?
Možda tvoj ujak spada u tu light ovisničku kategoriju.

Vjeruj mi da je teško skinut se s cigarete.
Mrklo teško.
ali može se.
NO,dobro, sad sam off topic. sve u svemu, jesam za zabranu pušenja, ali sam isto tako za pomoć pušačima koji bi htjeli postat nepušači, ali nemaju dovoljno ČEGAGODHOĆEŠ da to i postanu.
sfrenata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 16:34   #59
Quote:
sfrenata kaže: Pogledaj post
pa sad ja tebe pitam...zašto nigdje u Hrvatskoj ne postoji organizacija,nevladina udruga, škola,komuna,,, kujacpalac gdje čovjek koji se skida s cigarete može potražiti pomoć??
Iz istog razloga zbog kojega nigdje u svijetu ne postoji sustavna kampanja protiv pušenja - zbog nečijeg interesa, u ovom slučaju moćne duhanske industrije.

Zbog utjecaja mesne industrije ljudi misle da je neophodno jesti meso.

Money makes the world go around.
louis friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 17:49   #60
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. Ali negdje treba povući granicu. Pretila osoba/krmče ima puno veću vjerojatnost od kardiovaskularnih oboljenja, dijabetesa... kao i pušači direktno od oboljenja vezanih uz dišni sustav, a indirektno uz još neke druge. A ja, kao državljanin RH ne želim da dio mojih poreznih davanja odlazi na takve neodgovorne tukce makar to značilo da će oni ostati bez zdravstvenog osiguranja. Znaš li koliki novci odlaze na liječenje mutavaca koji su godinama uništvali svoje zdravlje? Zato mi se sviđa dio američkog zdravstvenog osiguranja. Ti lijepo žderi dvije kile hamburgera i popuši 3 kutije na dan. I onda kad ti osiguranje odbije platiti troškove liječenja cvili, traži nove kredite kojima ćeš ih otplatiti i jadikuj kako je država nepoštena...

Sličan je i onaj slučaj da je neka prasica koja je bila tako široka da joj se salo razlijevalo na susjedna sjedala tužila aviokompaniju radi nekakve diskriminacije ili čega već (zaboravio sam). Ja bi joj naplatio onoliko sjedala koliko bi joj djelovi tijela i zauzimali. Ako tvoje salo zauzme još dva sjedala oko tebe izvoli ih platiti ili putuj nečim drugim. Teretnim brodom naprimjer.

Ideja je predobra, zapravo

Quote:
sfrenata kaže:
...ma naravno.
udri zabranama,kaznama, podvezivanjima jajnika.

nije li ti palo napamet da je pušenje TEŠKA ovisnost, a da se skidanje s iste
isključivo kod nas provodi pojedinačno...
baj d vej, intenzitet ovisnosti o cigareti nerijetko se uspoređuje s ovisnošću o heroinu.
pa sad ja tebe pitam...zašto nigdje u Hrvatskoj ne postoji organizacija,nevladina udruga, škola,komuna,,, kujacpalac gdje čovjek koji se skida s cigarete može potražiti pomoć??

najlakše puknut zabranu.
Te spike kak je ovisnost o pljugama isti kurac ko ovisnos o horsu, je bulšit kojim pusaci jedni druge tapsaju po ramenu i opravdavaju cinjenicu da puse, a zapravo se radi o tome da im je pusenje jebeni gust i da nikad nisu ozbiljno krenuli prestati

Jebiga, stara, ja sam dimila godinama i prestala.
Bez flastera, razno raznih nevladinih organizacija, komuna, kuraca palaca
Odlucila sam i prestala.
I dalje se druzim s pusacima i idem u birtije, nisam promjenila uopce zivot, osim sto nije pljuga u mojoj gubici nego u tudoj

Upravo zabranom pusenja je mnogi ljudi ce biti primorani ili smanjiti ili prestati. Jer, vise nece primjerice moc otic na kavu i dimit.
Ista stvar je bila (ja sam jos pljugala) kad se zabranilo cikanje u zatvorenim prostorima (uredi, fakulteti...).
Prije te zabrane mi je bilo nepojmljivo da na faksu cekam nesto, osobito ispit, bez cika u gubici
I na hodniku se znalo zapalit cigareta i cigareta.
Od zabrane vise niko nije pusio.
Znaci zabranom je ucinjeno dobro djelo - smanjena kolicina kancerogenih inhalata
To nije nekog ponukalo da prestane pusit, al je znatno smanjeno pusenje.
Jer racunaj da cekas ispit kojih 2-5 sati + zivcan si i palis jednu za drugom.
Naci po roku si indalirao bar 20+ cigareta.
Ovako, sa zabranom, 0


Isto tak i ova zabrana pusenja po birtijama.
Vjerojatno barem 80% ekipe nece prestat, al ce smanjit, jer nikom se nece dat svakih 5 minuta na kavi ic van palit pljugu.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.