Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 12:15   #2001
Mislio sam na "organski uzgoj", jebemti i ti se sad hvataš za svaku riječ.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 13:28   #2002
super je kad ljudi koji (na zalost) kopaju po kontejnerima u potrazi za bocama te boce prodaju lidl-u i onda uzmu kruh. rukom. golom. mislim da bi manje zagadilo kosaru da se netko s oprostenjem pokenja u nju
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:46   #2003
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Znanstvena zajednica oko toga nema konkretan stav, a istraživanja još nisu pokazala nikakve negativne posljedice.
Nije bilo niti negativnih posljedica godinama zbog pusenja. Nije bilo negativnih posljedica za mnogo toga (azbest, pesticidi kao sto je DDT...)

Dok ih nije bilo. A kada ih je bilo, bilo je kasno.

Ali, pustimo na stranu te gluposti, tko voli GMO, neka voli. Mene uzasno zabavlja kako ljudi sada odjednom imaju strah od bakterija i klica, a potpuno su nesvjesni da se iste nalaze u zraku, stalno, cijelo vrijeme. I udisemo ih, dolaze na nasu kozu. I to je tako vec milionima godina.

Kada smo kod toga, pricamo o kruhu, pecivima, a oni nastaju uglavnom koristenjem kvasca koji se ili kupuje (svjezi ili suhi), a moze se dobiti i tako sto se tijesto ostavili da se skiseli na zraku, posto ih ima u zraku (tkz. sourdough). Sto ce reci, sam kruh je proizvod gljivica (kvasaca) koji na krivom mjestu mogu dovesti do zaraze.

Da ne spominjemo sireve, vina, kao i druge proizvode povezane s procesom fermentacije, tj. obradivanja od strane gljivica.

Osobno vidim ironiju u situaciji, ali vidim i da mnogi ne vide.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:25   #2004
Meni je Lidlov sistem samoposluge kruha bolji.
Ne želim da blagajnica ili netko drugi ide po kruhu sa rukavicma kojima prebire po svikud pa zatim po kruhu ili eventualno možebitno gore,bez njih.
I još k tome da ju načekavam dok one propetlja po policama ili poslužuje nekog drugog!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:30   #2005
da, bolje je kada sto ljudi pipka...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:41   #2006
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post
Nije bilo niti negativnih posljedica godinama zbog pusenja. Nije bilo negativnih posljedica za mnogo toga (azbest, pesticidi kao sto je DDT...)

Dok ih nije bilo. A kada ih je bilo, bilo je kasno.
Ne znam baš koliko ljudi znaju stvarno podatke.

Recimo, kolegica s faksa radi u inozemstvu posao upravo to što ti pričam. Testiraju negativne posljedice pojedinih proizvoda na ljudsko zdravlje.

Ukratko, svega 7% proizvoda ima negativne posljedice, od toga cca 70% su debljanje, svrbež i slično, na nekim uzorcima, ne svim. Poslije se to dodatno testira.

Ako ćemo na sve novo čekati 15-20 godina da se istestira, onda mislim da više ne moramo ništa ni napredovati, jer će sva ulaganja u nove stvari postati besmislena.

Ljudi od svojih početaka mijenjaju i životinje i biljke, pa sad odjednom, eto, ispada da baš zbog toga što se to radi u laboratoriju, to ne valja.

Quote:
Ali, pustimo na stranu te gluposti, tko voli GMO, neka voli. Mene uzasno zabavlja kako ljudi sada odjednom imaju strah od bakterija i klica, a potpuno su nesvjesni da se iste nalaze u zraku, stalno, cijelo vrijeme. I udisemo ih, dolaze na nasu kozu. I to je tako vec milionima godina.

Kada smo kod toga, pricamo o kruhu, pecivima, a oni nastaju uglavnom koristenjem kvasca koji se ili kupuje (svjezi ili suhi), a moze se dobiti i tako sto se tijesto ostavili da se skiseli na zraku, posto ih ima u zraku (tkz. sourdough). Sto ce reci, sam kruh je proizvod gljivica (kvasaca) koji na krivom mjestu mogu dovesti do zaraze.

Da ne spominjemo sireve, vina, kao i druge proizvode povezane s procesom fermentacije, tj. obradivanja od strane gljivica.

Osobno vidim ironiju u situaciji, ali vidim i da mnogi ne vide.
Pa ljudi ne znaju puno toga. Mislim da je podatak cca 1 kg bakterija na koži i 2 kg bakterija u tijelu za čovjeka od 70 kg.

Uglavnom, 99,9% bakterija na planeti su tzv. dobre bakterije, koje rade neku korisnu funkciju za neki organizam, bila to biljka, životinja, gljiva, nebitno.

Pogledaj malo podatke i o tome koliki je malo omjer loše/dobre bakterije kad imaš neku infekciju ili problem, pa shvatimo koliko smo osjetljivi i slično.

Problem je što ljudi danas uglavnom ubijaju dobre bakterije i onda remete ravnotežu tijela.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 21:21   #2007
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
da, bolje je kada sto ljudi pipka...
Da , bakterije su problem... reče kupac i kupi si uz pecivo jogurt sa probiotikom (čitaj "dobre bakterije koje žive u tvojim crijevima i stavili smo ih u tvoj jogurt da pomognemo oporavak tvoje crijevne flore" )
JPP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 21:57   #2008
O bokte...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 00:52   #2009
baš nego, evo scena sa blagajnama od danas:
Blagajna 1 i 2 rade, blagajna 3 se zatvara. Prilično velika gužva i u trgovini i na blagajnama.
Nakon što je lik zatvorio blagajnu broj 3 stvara se red na prve dvije, ja nanjušim da to neće trajati drugo i stanem u red na blagajni 2,
za pola minute se opet otvara blagajna broj 3 i dolazi isti lik koji ju je zatvorio
ako ima koji menađer da čita: Nemojte zatvarati blagajne kad je gužva!
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:11   #2010
Quote:
JPP kaže: Pogledaj post
Da , bakterije su problem... reče kupac i kupi si uz pecivo jogurt sa probiotikom (čitaj "dobre bakterije koje žive u tvojim crijevima i stavili smo ih u tvoj jogurt da pomognemo oporavak tvoje crijevne flore" )
daj liži štangu u tramvaju.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:13   #2011
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
baš nego, evo scena sa blagajnama od danas:
Blagajna 1 i 2 rade, blagajna 3 se zatvara. Prilično velika gužva i u trgovini i na blagajnama.
Nakon što je lik zatvorio blagajnu broj 3 stvara se red na prve dvije, ja nanjušim da to neće trajati drugo i stanem u red na blagajni 2,
za pola minute se opet otvara blagajna broj 3 i dolazi isti lik koji ju je zatvorio
ako ima koji menađer da čita: Nemojte zatvarati blagajne kad je gužva!
tak i kod mene, ja dođem na blagajnu broj 6 i bahata blagajnica: "Ne gospodine, blagajnu upravo zatvaram".

pola minute poslije ta ista baba otvara istu blagajnu (jer je cijelo vrijeme bila gužva). dođe mi da je pošaljem pred svima u 3 pičke materine
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:08   #2012
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tak i kod mene, ja dođem na blagajnu broj 6 i bahata blagajnica: "Ne gospodine, blagajnu upravo zatvaram".

pola minute poslije ta ista baba otvara istu blagajnu (jer je cijelo vrijeme bila gužva). dođe mi da je pošaljem pred svima u 3 pičke materine
i ja doživio ovo s blagajnama par puta

nebudi divljak i ne šalji ženu nigdje, ona ima najmanje veze s time.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:37   #2013
a ne ne ona sama zatvara blagajnu, a da prije uopće ne gleda okolo kakva je situacija
vidi da su u njenom redu još dvoje ljudi i misli si da je to to
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:48   #2014
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
daj liži štangu u tramvaju.....
Daj ljubi (lizi, grickaj, slini u usta...) ljubav svojeg zivota, bilo musko ili zensko.

Naime, ljudska usta su prilicno puna bakterija. Usprkos svim modernim cudima dentalne higijene (barem kod onih koji ju sprovode), karijesa koliko hoces, da ne spominjemo loseg zadaha. A cak i kada nema tih ocitih znakova bakterija u usnoj supljini, bakterije su neminovno tamo.

Sada bi mogli pronaci kakvu studiju, ali ljubiti ljudsko bice ili lizati stangu u tramvaju, rezultat je neizvjesan gdje ima vise bakterija.

A toliko ljudi sanjari o tome kako se strasno ljubi s nekim... a nitko ne sanjari kako lize stangu u tramvaju (ili mozda sanjari ).
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 17:51   #2015
Quote:
Ashton66 kaže: Pogledaj post

A toliko ljudi sanjari o tome kako se strasno ljubi s nekim...
Vjerojatno ipak ne sanjare kako se strasno ljube s hrpom lidlovskih skupljaca boca i prebiraca peciva .... Iako, jel, sto ljudi sto cudi, sto zena... khmhhh....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 19:31   #2016
Često sam u Lidlu i ponavljam nisam nikad vidio da netko prebire po kruhu ili gura glavu u vitrinu i slini po istom.. Nemojte pizdit bzvz

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 19:38   #2017
Quote:
fugazi kaže: Pogledaj post
Često sam u Lidlu i ponavljam nisam nikad vidio da netko prebire po kruhu ili gura glavu u vitrinu i slini po istom.. Nemojte pizdit bzvz

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Sve jasno... Ti nisi vidio, slobodno nastavi kupovati, meni ne smeta...

Ja jesam, pa vise kruh tamo ne kupujem... Ne znam zasto bi tebi to smetalo?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 19:49   #2018
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
da, bolje je kada sto ljudi pipka...
Ja jedva da sam vidio tu pojavu.

Ja uzimam sa onom štipaljkom ili rukavicom.
Ako baš moram rukom dirat onda to i uzmem.

Poslužitelje/ce sam više viđao u prekršaju.
Ponekad moraš odustat od uzimanja kruha u toj trgovini,zapravo u pravilu.
Zamotane rijetko uzimam.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 11:53   #2019
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sve jasno... Ti nisi vidio, slobodno nastavi kupovati, meni ne smeta...

Ja jesam, pa vise kruh tamo ne kupujem... Ne znam zasto bi tebi to smetalo?
mda...ako nešto ne vidim onda to ne postoji

ugl...jučer smo prošli kraj kruha i neka ženska pipka rukama lisnato, vadi i vraća nazad golom rukom...mi stali i gledamo u čudu što radi
ženska vadi lisnato prinosi nosu, pomiriše i vrati nazad i tako nekoliko puta
mm je upozori da to što radi nije higijenski i da se to ne radi jer netko drugi to kupuje i jede nakon što je ona sve ispipkala, međutim ona ga samo onako tupo gleda i nastavi dalje
mislim da je u pitanju neki mentalni poremećaj kod dotične,
jer ne znam kako drugačije objasniti takvo ponašanje
ovaj moj popizdio

naravno da tamo ne kupujem kruh već duže vremena a onaj sistem izvlačenja sa onom lopaticom koji je bio prije ovih staklenih vrata je prisutan u Lidlu u Europi...gledala sam neke food haul- e na youtube-u i tamo sam vidjela kakve sisteme za kruh imaju
tamo se još uvijek privuku prekarski prozivodi sa onom dugačkom lopaticom i uzmu tako da ne znam kako sanitarna ovo tolerira kod nas?

edit: evo pronašla sam i video
https://www.youtube.com/watch?v=Ip7cURekemg

negdje na 2:38 su prikazane te košare što je po meni puno bolje nego kod nas
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel

Zadnje uređivanje dalcosters : 02.06.2016. at 12:49.
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 12:29   #2020
imaš kod nas jasan sanitarni pravilnik o načinu posluživanja neotpakiranih pekarskih proizvoda i kojeg se moraju svi pridržavati od malih pekara do trg. lanaca.

Sjećam se da je Bila imala takav otvoreni način samoposluživanja pekarskih proizvoda, pa su dobili po prstima i sad je sve iza pulta sa prodavačem koji te poslužuje.

Lidlu se tolerira za sada, a zašto pitanje je.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.