Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 16:20   #101
jos jedan u nizu kontraproduktivnih zakona...
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 16:35   #102
Quote:
BeaBou kaže: Pogledaj post
evo zbog ovako zadrtih ljudi nikad ova zemlja nece moci napredovati...znaci ti opravdavas da netko ko pusi travu a time NE SKODI NIKOME DRUGOME OSIM SAMOME SEBI I TO SVOJEVOLJNO bi trebao u zatvor?? ma daj molim te onim idiotima sta ubiju po par ljudi daju 35godina a netko ko nije ucinio nikakvo kazneno djelo osim konzumacije trave bi trebao u zatvor na 4godine? Onda po tome mozes i silovat nekoga i premlatit ga do smrti dobit ces istu kaznu...kako u amsterdamu u kojem je naprimjer trava legalizirana ima najmanje zlocina?? pusenje bi trebalo ostavit na miru i pozabavit se malo drugim stvarima koje ne funkcioniraju u nasoj drzavi...a ne da se murja bavi pusacima umjesto pedofilima i maloljetnim delikventima koji iz dosade premlacuju ljude do smrti...eto tek tako pa si ti razmisli koliki je tebi kovocijent ako razmisljas kao nasa drzava koja po svemu sudeci NE FUNKCIONIRA....


Poznata je stvar da konzumenti marihuane ne izazivaju nerede (ne mislim i na kombinaciju marihuana-alkohol-ostale droge) ne šoraju se, ne maltretiraju ljude, gledaju svoja posla uglavnom. Smiješni su ovdje napadi na mladog "narkomana". Jedina glupost koju je napravio je što si je dozvolio nesmotrenost da padne s frulom.

Ovom društvu prijete gore pošasti nego što je to pušenje trave; siledžije i đilkoši, krimosi, sadisti i silovatelji...takve treba opandrčiti. A pljugere, još ako su k tome uzorni članovi društva, treba pustiti na miru.

Malo sam offtopic, ali morala sam se na to osvrnuti, jer i sama duvam jako dugo, nije me to omelo u uspješnom završavanju škole s odličnim ocjenama, diplomiranju u roku, radu i napretku u karijeri. I da, privatni život isto je super...nije to zato što duvam, nego unatoč tomu

Ontopic: Imam frenda koji je pao dvaput u kratkom vremenskom razmaku, nije mu se život pretvorio u pakao. Uspješan je na zahtjevnom i iznimno dobrom radnom mjestu, malo ga škicaju na granici, ali ništa strašno...

Što se staraca tiče...ah, progutaj govno i gledaj kako da se što prije skineš s mamine sise...tada te neće toliko bedirati izdaja roditeljskih očekivanja
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:06   #103
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
kak se nitko ne osvrce na ovaj atak na mladog narkomana?
sigurno te napao nicim izazvan? ajd ti nama opisi kak se to tocno desilo pa da vidimo zas te jadnog brutalni policajac tukao? jel bilo muha po tebi mozda? (pervan tm)

sluha za narkomane? priznajes da pusis vec 10 godina i onda da netko ima sluha za tebe? i sad je zlocin tebi braniti tvoju ovisnost/slabost/porok? pa covjece tebe bi ja u buksu na par mjeseci da dodjes pameti.
Ja bih se bila osvrnula na to da post nije od prije više mjeseci, sad ne vidim svrhe. Postupak policajca je za tužbu, prekoračenje službenih ovlasti, kazneno djelo ukoliko je nanio teže tjelesne ozljede.

Inače, ne znam šta ti pada na pamet da pišeš ovakve postove, nisi li vidio upozorenje moderatorice u istoj ovoj temi?

Netko bi ovaj tvoj post trebao sada prijaviti, ali kako mi je gadno cinkanje, neću, no tvoj post mi se gadi.

Trebalo bi otvoriti temu za sadističko iživljavanje, a ovo je pdf Pravo, ako ti je promaklo.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:27   #104
Quote:
Leatherman kaže: Pogledaj post
Jučer smo ja i prijatelj pali sa travom. Kad su policajci došli ja sam bacio joint (0,7g) a on mali paketić (4g), to su našli i priveli nas u stanicu. Stvarno nam to nije trebalo... Ovo nam je obojici prvi put bilo što, studenti smo, i murjaci su rekli da to vjerojatno neće biti ništa strašno i da ćemo vjerojatno dobiti samo opomenu. Isto tako su rekli da će nam doći 2 poziva za sud, prekršajni i kazneni.

Šta da radimo?
Kada da očekujemo te pozive? (rekli su nam u roku mjesec dana ali me zanima dal postoji šansa da već dođe prvi tjedan jer sad moram čekati poštara slijedećih mjesec dana)
Što da na sudu kažemo? Kako je najbolje sada se ponašati? Pravnici molim savjet...
Nisam ti pravnik, ali savjet nemoj duvat di ima policije.
Nemoj duvat uopće.
__________________
Svaka čast majstore :D
Poljud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:53   #105
Kazneni Zakon
OPĆI DIO
GLAVA PRVA (I.)
TEMELJNE ODREDBE
Temelj i ograničenje kaznenopravne prisile
Članak 1.
(1) Kaznena djela i kaznenopravne sankcije propisuju se samo za ona ponašanja kojima se tako ugrožavaju ili povrjeđuju osobne slobode i prava čovjeka te druga prava i društvene vrijednosti zajamčene i zaštićene Ustavom Republike Hrvatske i međunarodnim pravom da se njihova zaštita ne bi mogla ostvariti bez kaznenopravne prisile.

Glede konzumacije trave, iako ne odgovara definiciji kaznenog djela iz Članka 1 KZ-a, paradoksalno jest kazneno djelo.

Evo iz Kaznenog zakona da svi znaju za ubuduće i ne idu na javno mjesto s travom:

Zlouporaba opojnih droga
Članak 173.
(1) Tko neovlašteno posjeduje tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:02   #106
nazivati nekoga narkomanom jer pusi travu, trpati ga u zatvor i sl. mi je totalno debilno...marihuana je izmedu ostalog i ljekovita biljka pa mi nikada nisu bili najjasniji takvi stavovi oko pusenja iste.
alkohol je puno stetniji a legalan je. Bilo bi puno bolje da je obrnuto.
__________________
Gmižem kroz život
VelikiCrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:52   #107
bez trollanja, molit cu. ne prebacujte raspravu na osobnu razinu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:41   #108
Quote:
BeaBou kaže: Pogledaj post
evo zbog ovako zadrtih ljudi nikad ova zemlja nece moci napredovati...znaci ti opravdavas da netko ko pusi travu a time NE SKODI NIKOME DRUGOME OSIM SAMOME SEBI I TO SVOJEVOLJNO bi trebao u zatvor?? ma daj molim te onim idiotima sta ubiju po par ljudi daju 35godina a netko ko nije ucinio nikakvo kazneno djelo osim konzumacije trave bi trebao u zatvor na 4godine? Onda po tome mozes i silovat nekoga i premlatit ga do smrti dobit ces istu kaznu...kako u amsterdamu u kojem je naprimjer trava legalizirana ima najmanje zlocina?? pusenje bi trebalo ostavit na miru i pozabavit se malo drugim stvarima koje ne funkcioniraju u nasoj drzavi...a ne da se murja bavi pusacima umjesto pedofilima i maloljetnim delikventima koji iz dosade premlacuju ljude do smrti...eto tek tako pa si ti razmisli koliki je tebi kovocijent ako razmisljas kao nasa drzava koja po svemu sudeci NE FUNKCIONIRA....
slazem se da treba obratit vecu pozornost na veca kaznena djela no trenutno je zakon takav. ziza je forbiden frut. ak je tebi to zaostalo nitko ti ne brani da se odselis u amsterdam. floskule "ne skodi drugima..." i ostalo su nebuloze. dok se zakon ne promijeni, mozes ti palamudit kolko hoces o zaostalosti... zar je i ostatak svijeta zaostao jer je ziza nelegalna? SAD? njemacka?

Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ja bih se bila osvrnula na to da post nije od prije više mjeseci, sad ne vidim svrhe. Postupak policajca je za tužbu, prekoračenje službenih ovlasti, kazneno djelo ukoliko je nanio teže tjelesne ozljede.

Inače, ne znam šta ti pada na pamet da pišeš ovakve postove, nisi li vidio upozorenje moderatorice u istoj ovoj temi?

Netko bi ovaj tvoj post trebao sada prijaviti, ali kako mi je gadno cinkanje, neću, no tvoj post mi se gadi.

Trebalo bi otvoriti temu za sadističko iživljavanje, a ovo je pdf Pravo, ako ti je promaklo.
postupak policajca je tu jako diskutabilan. imamo rijec jednog labilnog ovisnika o marihuani koji je to prezentirao na prilicno zbrkan nacin. spominjao je kasnije nekakvo natezanje, totalno pijanstvo i kasnije dolazenje k sebi nakon kaj ga je adrenalin pustio tak da mislim da malo pretjeruje tj da se ne osudjuje policajac samo tako. siguran sam da ga policajac nije dirao bezveze a ako se je on tako divlje ponasao kak se da naslutiti onda je jos dobro i prosao.

Quote:
VelikiCrv kaže: Pogledaj post
nazivati nekoga narkomanom jer pusi travu, trpati ga u zatvor i sl. mi je totalno debilno...marihuana je izmedu ostalog i ljekovita biljka pa mi nikada nisu bili najjasniji takvi stavovi oko pusenja iste.
alkohol je puno stetniji a legalan je. Bilo bi puno bolje da je obrnuto.
cekaj, mali je priznao da vec deset godina pusi redovito travu i kaj tu nije jasno? narkomani su ovisnici o narkoticima a marihuana je narkotik jeli tako?
priznajem da sam se malo zezao sa zatvorom no terminologija mi je korektna

ps
i da, koju to bolest lijeci marihuana?
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 22:16   #109
gle nema smisla raspravljat o tome dal je trava stetna ili ne jer ce ta tema uvijek imat dva gledista koliko god je dokazano pozitivno djelovanje u nekim kolicinama toliko je i dokazana i ne zdravost u odredenim kolicinama...istina je da ce ljudi napravit puno vece gluposti pod utjecajem alkohola nego pod utjecajem marihuane...a po tvome razmisljanju se ocigledno moze zakljucit da nikada nisi pusio travu,a ako cemo o ovisnicima o narkoticima dokazano je da trava ne izaziva ovisnost, znaci samo necija zelja da je uzme je razlog zasto je osoba konuzumira jer trava ne izaziva tjelesne reakcije kao neke droge pa se tjelo navikava i onda organizam ne moze vise bez toga...ovo je vise na bazi psihe...i trava ne steti nikome osim njemu samome...to je isto kao da se reze moze nastetit samo sebi i nikome drugome...ne kazem da su te zemlje zaostale nego sam ti amsterdam navela kao primjer sa puno manjim brojem zlocina nego kod nas ...citaj malo pazljivije
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:38   #110
Nego, ne radi se o tome je li momak zabrazdio jer duva, nego je jasno pitao što ga čeka, kakve sankcije, koje su mu mogućnosti...zašto se ovo pretvorilo u pro et contra cannabis??? Dečko puši svojim izborom i neće prestati jer ga neki forumaši nazivaju narkomanom i lamentiraju o tome koliko je trava zlo. Ili nije. Najmanje što mu treba je I told you so stav.
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.

Zadnje uređivanje Katrin : 26.01.2009. at 10:49.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 01:35   #111
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post


postupak policajca je tu jako diskutabilan. imamo rijec jednog labilnog ovisnika o marihuani koji je to prezentirao na prilicno zbrkan nacin. spominjao je kasnije nekakvo natezanje, totalno pijanstvo i kasnije dolazenje k sebi nakon kaj ga je adrenalin pustio tak da mislim da malo pretjeruje tj da se ne osudjuje policajac samo tako. siguran sam da ga policajac nije dirao bezveze a ako se je on tako divlje ponasao kak se da naslutiti onda je jos dobro i prosao.
Da, postupak policajca je DISKUTABILAN. Policajac je vrlo vjerojatno prekršio granice svog ovlaštenja i trebalo ga je tužiti. Na sreću, nije završilo smrću kao prije koji mjesec kad je policajac ubio pijana i bespomoćna mladića (kojeg je mogao savladati bez ubijanja primjenom ODGOVARAJUĆE prisile).

No, autor teme (ako ovo još čita) može to učiniti, podići tužbu, jer nije zastupila zastara.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 07:29   #112
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
slazem se da treba obratit vecu pozornost na veca kaznena djela no trenutno je zakon takav. ziza je forbiden frut. ak je tebi to zaostalo nitko ti ne brani da se odselis u amsterdam. floskule "ne skodi drugima..." i ostalo su nebuloze. dok se zakon ne promijeni, mozes ti palamudit kolko hoces o zaostalosti... zar je i ostatak svijeta zaostao jer je ziza nelegalna? SAD? njemacka?
Zapravo da zaostao je.
Zbog pamucnog lobija je hemp kao takav ilegalan vec 60tak godina.
Za Njemacku ovisi od pokrajine do pokrajine.
Pa tamo je saborski zastupnik djelio ekipi hasis na glavnom trgu

U SAD-u, iako paradoksalno na federalnoj razini ilegalno, isto tako, zavisno o drzavi mozes dobiti recept i uzivati biljku u namjenjenim prostorima za to.
Pusis naravno, drzavno uzgojenu robu, tzv. G13 sortu.

Uopce necu ulaziti u raspravu o drzavama poput Svicarske, Portugala, Spanjolske, Nizozemske... gdje postoje grow / coffe shopovi odnosno ako te i zaustave dobijes usmenu opomenu il event. blazu novcanu kaznu.



Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
cekaj, mali je priznao da vec deset godina pusi redovito travu i kaj tu nije jasno? narkomani su ovisnici o narkoticima a marihuana je narkotik jeli tako?
priznajem da sam se malo zezao sa zatvorom no terminologija mi je korektna

ps
i da, koju to bolest lijeci marihuana?
Pozivam te da proucis malo ovaj link i izvedi sam zakljucke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis
Onda pokusaj napraviti usporedbu za duhan i alkohol koristeci isti alat.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:13   #113
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Da, postupak policajca je DISKUTABILAN. Policajac je vrlo vjerojatno prekršio granice svog ovlaštenja i trebalo ga je tužiti. Na sreću, nije završilo smrću kao prije koji mjesec kad je policajac ubio pijana i bespomoćna mladića (kojeg je mogao savladati bez ubijanja primjenom ODGOVARAJUĆE prisile).

No, autor teme (ako ovo još čita) može to učiniti, podići tužbu, jer nije zastupila zastara.
kako si ti to zakljucio? da je policajac u krivu? zbrkanom izjavom napusenog klinca koji sad tu place oko onoga kaj si je sam skuhal i boji se roditeljima pred oci? mali je sav zbunjen i bil je totalno napusen i pijan, agresivan i divlji(po njegovom priznanju) i sad ti naprecac zakljucujes da je policajac kriv svaka cast, tebe bi trebalo za sudiju stavit


Quote:
Hmmm kaže: Pogledaj post
Zapravo da zaostao je.
Zbog pamucnog lobija je hemp kao takav ilegalan vec 60tak godina.
Za Njemacku ovisi od pokrajine do pokrajine.
Pa tamo je saborski zastupnik djelio ekipi hasis na glavnom trgu

U SAD-u, iako paradoksalno na federalnoj razini ilegalno, isto tako, zavisno o drzavi mozes dobiti recept i uzivati biljku u namjenjenim prostorima za to.
Pusis naravno, drzavno uzgojenu robu, tzv. G13 sortu.

Uopce necu ulaziti u raspravu o drzavama poput Svicarske, Portugala, Spanjolske, Nizozemske... gdje postoje grow / coffe shopovi odnosno ako te i zaustave dobijes usmenu opomenu il event. blazu novcanu kaznu.

Pozivam te da proucis malo ovaj link i izvedi sam zakljucke.
http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_cannabis
Onda pokusaj napraviti usporedbu za duhan i alkohol koristeci isti alat.
da, EU i svijet su kanabis utopija gdje se svi napusevaju i sretno i srdacno komuniciraju i zive u zajedinici i slozi... ma kaj ce nam vlade kad imamo mlade napusene genijalce?

dobro kaj tebe muci sad? pusis ilegalno marihuanu i sad bi ti da ti se ne desi nes ko ovome mladcu? e pa onad se preseli u EU gdje je, kako kazes, marica legalna ili je samo laki prekrsaj ili, ili oboli od raka pa se preseli u SAD

za kraj, gdje je inicijator teme pisao da pusi travu jer je bolestan?
pusi je non stop vec 10 godina isto kako i drugi piju alkohol. cak stovise on pusi i pije alkohol i to toliko da nije znal za sebe od pomutnje kad mu se to sve desilo i kaj da mislim o njemu? drag decko, miran povucen....zavrsio faks...sportas ali, ali ovo nek mu bude skola i nek se posveti zaradjivanju novca ili stvaranju obitelji umjesto da glumi mari luis parker
Or7 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.01.2009., 10:47   #114
ovo nije mjesto za procjenu necijeg zivota i karaktera, pa se klonite takvih komentara.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 11:06   #115
Ej stari....evo da i ja nesto napisem iz svog iskustva....


Ja sam imao sranja sa policijom kad sam imao 17 god(to je znaci prije 8 god.)...nije bila u pitanju trava nego provala.

Na licu mjesta su nas uhvatili i prije nego sam dosao u policijsku postaju dobio sam dobre batine od murije(tj.prebijanje na "milicijski"nacin a to ti je prvo nokaut,onda cipelarenje od dvojice polupismenih idiota i zatim "ljubljenje"resetke policijskog golfa) tako da sam u muriju doso poprilicno razbijen.

O prijavi protiv murije nije bilo nista mada sam ih prijavio(tipa sta se bunis pa mogli smo te upucat)....aj dobro ,nebitno.

Meni ti je kazna bila humanitarni rad.To je bilo prvenstveno zato jer sam bio maloljetan a i to mi je bio prvi prekrsaj.Meni nije nikakva uvjetna dosudjena.

Poslje kad sam vadio potvrdu o nekaznjavanju nikakvih problema nisam imao.

Jedino....na granici su me dva puta izvlacili ko jebenog kriminalca i kad sam ih pitao zasto(pazi...to mi je bilo prvi i zadnji put kad sam napravio pizdariju) murjak mi kaze "ko ti je kriv....u sustavu si"....nakon toga podnio sam pismenu prijavu da me izbrisu iz sustava i od tada nikakvih sranja nisam imao vise.
p3ro is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 11:14   #116
Za društvo(u BiH) je normalno i nesretan slučaj kad se neko napije i pregazi čovjeka.Kad se napiješ i nekog pretučeš,za komšiluk nisi kriminalac.
Nas četvorica(tada studenti),padnemo s džointom(provali nas majka od druga),i pola ulice 2 godine priča o nama kao o narkomanima i brani kćerkama da se druže sa nama.
Danas smo svi akademski obrazovani,zaposleni.
SISOLIZAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:53   #117
[QUOTE=Davor71;18411393]kako si ti to zakljucio? da je policajac u krivu? zbrkanom izjavom napusenog klinca koji sad tu place oko onoga kaj si je sam skuhal i boji se roditeljima pred oci? mali je sav zbunjen i bil je totalno napusen i pijan, agresivan i divlji(po njegovom priznanju) i sad ti naprecac zakljucujes da je policajac kriv svaka cast, tebe bi trebalo za sudiju stavit


To se sve skupa ne može unaprijed zaključiti. Zato žrtva mlaćenja podigne tužbu protiv policajca, pa se u postupku analizira postupak policajca, utvrdi činjenično stanje i temeljem toga se policajca eventualno kazni ako je utvrđeno da je kriv.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 17:51   #118
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
kako si ti to zakljucio? da je policajac u krivu? zbrkanom izjavom napusenog klinca koji sad tu place oko onoga kaj si je sam skuhal i boji se roditeljima pred oci? mali je sav zbunjen i bil je totalno napusen i pijan, agresivan i divlji(po njegovom priznanju) i sad ti naprecac zakljucujes da je policajac kriv svaka cast, tebe bi trebalo za sudiju stavit




da, EU i svijet su kanabis utopija gdje se svi napusevaju i sretno i srdacno komuniciraju i zive u zajedinici i slozi... ma kaj ce nam vlade kad imamo mlade napusene genijalce?

dobro kaj tebe muci sad? pusis ilegalno marihuanu i sad bi ti da ti se ne desi nes ko ovome mladcu? e pa onad se preseli u EU gdje je, kako kazes, marica legalna ili je samo laki prekrsaj ili, ili oboli od raka pa se preseli u SAD

za kraj, gdje je inicijator teme pisao da pusi travu jer je bolestan?
pusi je non stop vec 10 godina isto kako i drugi piju alkohol. cak stovise on pusi i pije alkohol i to toliko da nije znal za sebe od pomutnje kad mu se to sve desilo i kaj da mislim o njemu? drag decko, miran povucen....zavrsio faks...sportas ali, ali ovo nek mu bude skola i nek se posveti zaradjivanju novca ili stvaranju obitelji umjesto da glumi mari luis parker
Tako je da, i nije samo zbog karcinoma, da si proucio link shvatio zbog cega se danas daje marica u ljekovite svrhe. No nisi vidim.

Tako je da, utopija je EU, gdje se potice uzgajanje marice kod kuce upravo da bi se sprijecilo crno trziste, na pragu smo legalizacije.
Zaradjivanje novca i osnivanje obitelji uopce nisu u kontrastu sa pusenjem marice, zasto je primjera posvuda, a jedan sam ja (barem sto se para tice ).

Rak kazes ? Dragi, pa rak se dobiva od puno gorih stvari od marice, a pomutnju uma izazivaju upravo ono sto vam psihijatri prepisuju Pogledaj malo .. Xanax, Prozac, razne analgetike... pa njihove nuspojave su eksponecijalno vetje nego od marice.

Izadji dragi iz te klerofasisticko-moralno-nakaradne predrasude sto prije, da bude svima bolje Prouci tematiku prije sataniziranja, a ne ovako neuke izjave davat ... njima je jedino mjesto > /dev/null
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:27   #119
Evo samo jedan linkić za one koji bi pušili ali ne bi kazneno odgovarali /samo prekršajno/
KLIK
Daklem članak govori o djelomičnoj dekriminalizaciji u Istri i Dubrovniku- ali ne na temelju nekakvog zakona već po procjeni postupaka sudaca.

iz članka:
Svaku drugu policijsku prijavu za zlouporabu opojnih droga tijekom 2008. godine istarska su tužiteljstva odbacivala s argumentom da se radi o beznačajnom kaznenom djelu, otkriva Glas Istre.

E sada me zanima kako oni (sudci) to mogu, a tu je bio govora o tome da praktički nemaju izbora i moraju vas i kazneno goniti, a ako se radi o većoj količini preporučiti i zatvorsku kaznu?
Mislim, ja se slažem s tim da konzumenti budu samo prekršajno gonjeni/opomenuti, a dileri kazneno (pitanje količine, jel), no neki su ovdje rekli da to više nije u rukama sudaca, već da su dužni donijeti odluke u skladu sa zakonom, a u ovom članku i ovim primjerima vidimo razliku u postupanju ovisno o mjestu događaja/vršenja kaznene radnje.
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 01:13   #120
i copperu...kako je proslo?
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.