Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 14:40   #1
Republika Hrvatska - astrološki aspekt

Poštovani, brojne rasprave na podforumu Politika su me potaknule na ideju da pokrenemo raspravu o budućnosti Hrvatske i na ovom podforumu, gledano sa astrološkog aspekta. Ja se uopće ne razumijem u astrologiju ali zanimljivi su mi članci poput ovoga:

http://www.vecernji.hr/vijesti/astro...-clanak-363546

http://www.novilist.hr/Info-Fun/Zani...ce-po-savovima

http://www.novilist.hr/Info-Fun/Zani...jbolji-do-sada

Moje pitanje glasi: što astrologija kaže o Hrvatskoj i događanjima koja nam tek predstoje? Jesu li astrolozi uspjeli dosada dobro predvidjeti trendove u Hrvatskoj i kakva previranja očekuju Hrvatsku iduće godine?
Bliži se kraj godine pa je zgodno pitati, što nam iduća godina nosi? Masovno iseljavanje stanovništva? Ulazak u Europsku Uniju? Nove afere? Građanske nemire ili nešto slično? Kako uopće astrologija vidi Hrvatsku i postoji li ''svjetlo na kraju tunela''?
wilkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:50   #2
Dase – kako god gledali bilo osnovnu ili drugu karte HR u obje se nalazi Venerin period Ve/Sjeverni mj. Čvor ili Ve/Južni mj. Čvor .... čvorovi uvijek donose karmičke dugove a Venera je povezana sa ljepotom, novcem, svim onim što u zapadnoj astrologiji koristimo kao signifikator Venere ...

Prva karta iz 1990 godine je započela Ve/ (Sjeverni čvor) Rahu 13.01.2012. godine.
Druga karta iz 1991 godine je započela Ve/ (Južni čvor) Ketu 27.08.2012. godine.

Zapravo, ukoliko kartu iz 1990. godine uzmemo kao osnovu HR države, vidimo da je Venerin period započeo 1993. godine, taman u vrijeme ratnih razaranja, u vrijeme kada je privatizacija bila u punom jeku. Natalni Jupiter je u 9-toj kući te uništava 6-tu i 10tu kuću od sebe, tj. 2H i 5H natalne karte.

1997 godine nastupio period Ve/Su ... period kada su i privatizacije bile već pri kraju a smjena Dase u Ve/sj.mj.čvor donosi i smjenu u Vladi – HDZ silazi a dolazi SDP (2000). Hrvatska je i dalje u Venerinoj Dasi – tako da financijski gledano samo idemo nizbrdo .... pod pretpostavkom da je ovo prava karta koju uzimamo za HR moramo čekati promjenu daše – Sunce i to 27.10.2013. kada su moguće promjene. Ukoliko uzimamo kartu iz 1991. godine kao osnovnu onda nam se stanje neće popraviti sve do 12.11.2024. godine kada započinje Sunčeva Dasa.
occulta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 12:37   #3
Quote:
wilkie kaže: Pogledaj post
Poštovani, brojne rasprave na podforumu Politika su me potaknule na ideju da pokrenemo raspravu o budućnosti Hrvatske i na ovom podforumu, gledano sa astrološkog aspekta. Ja se uopće ne razumijem u astrologiju ali zanimljivi su mi članci poput ovoga:

http://www.vecernji.hr/vijesti/astro...-clanak-363546

http://www.novilist.hr/Info-Fun/Zani...ce-po-savovima

http://www.novilist.hr/Info-Fun/Zani...jbolji-do-sada

Moje pitanje glasi: što astrologija kaže o Hrvatskoj i događanjima koja nam tek predstoje? Jesu li astrolozi uspjeli dosada dobro predvidjeti trendove u Hrvatskoj i kakva previranja očekuju Hrvatsku iduće godine?
Bliži se kraj godine pa je zgodno pitati, što nam iduća godina nosi? Masovno iseljavanje stanovništva? Ulazak u Europsku Uniju? Nove afere? Građanske nemire ili nešto slično? Kako uopće astrologija vidi Hrvatsku i postoji li ''svjetlo na kraju tunela''?
dobar je Jovetić dao intervju. Slažem se s većnom njegovih razmišljanja, iako nisam ateistički astrolog. O Eri Vodenjaka mislimo posve jednako; apsolutna sloboda = apsolutno robovlasništvo.

a što se jadne naše voljene Domovine Hrvatske tiče, prvo bi trebalo validirati njezinu natalnu kartu po kojoj bi se moglo raditi prognoze..

na jednome drugom forumu taj koncenzus trenutka "rađanja" RH nismo postigli, kao ni koncenzus oko toga koji sustav treba primjeniti...
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:32   #4
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post

a što se jadne naše voljene Domovine Hrvatske tiče, prvo bi trebalo validirati njezinu natalnu kartu po kojoj bi se moglo raditi prognoze..

na jednome drugom forumu taj koncenzus trenutka "rađanja" RH nismo postigli, kao ni koncenzus oko toga koji sustav treba primjeniti...
25.6.1991., ZG, 19:56h
- dan kad je Hrvatska proglašena samostalnom i neovisnom
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 19:23   #5
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
25.6.1991., ZG, 19:56h
- dan kad je Hrvatska proglašena samostalnom i neovisnom
da,
tom kartom sam se i ja uvijek služio, mada smo se svi bili složili da karta 30.05.1990 u 10,00, Zagreb mnogo vjernije reprezentira RH, jer je taj moment, konstituiranje tijela koje je dovelo do samostalnosti bio onaj inicijalni pokretač svih kasnijih zbivanja

(to je naime vrijeme suštinske promjene, iako je formalan nastanak točno u vrijeme koje si navela(o)..)

daljnji prijepor bio je oko sustava planeta u znakovima; ja sam je tumačio po tropskom zodijaku, ali neki kolege su rekli (ne znam odakle im to) da se mundane karte promatraju strogo po sideralnom zodijaku i placidus sistemu kuća..
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:06   #6
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
da,
tom kartom sam se i ja uvijek služio, mada smo se svi bili složili da karta 30.05.1990 u 10,00, Zagreb mnogo vjernije reprezentira RH, jer je taj moment, konstituiranje tijela koje je dovelo do samostalnosti bio onaj inicijalni pokretač svih kasnijih zbivanja

(to je naime vrijeme suštinske promjene, iako je formalan nastanak točno u vrijeme koje si navela(o)..)

daljnji prijepor bio je oko sustava planeta u znakovima; ja sam je tumačio po tropskom zodijaku, ali neki kolege su rekli (ne znam odakle im to) da se mundane karte promatraju strogo po sideralnom zodijaku i placidus sistemu kuća..
stvar je osobnog odabira kojom se kartom služiti, par događaja se mogu provjeriti rade li ili ne....
Nema tu prijepora oko sistema sideralni ili tropski, opet, stvar izbora.
Evo, ako želiš, navedi neki bitan događaj pa možemo provjeriti kartu....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:36   #7
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
stvar je osobnog odabira kojom se kartom služiti, par događaja se mogu provjeriti rade li ili ne....
Nema tu prijepora oko sistema sideralni ili tropski, opet, stvar izbora.
Evo, ako želiš, navedi neki bitan događaj pa možemo provjeriti kartu....
ja sam se služio ovom koju si ti dala po tropskom zodijaku i placidusu
davala mi je dobre rezultate egzaktnih zbivanja..

bitan događaj... 15 siječnja 1992. međunarodno priznanje
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 23:07   #8
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ja sam se služio ovom koju si ti dala po tropskom zodijaku i placidusu
davala mi je dobre rezultate egzaktnih zbivanja..

bitan događaj... 15 siječnja 1992. međunarodno priznanje
jednostavno. Tranzitni Jupiter (priznanje) je na 14 Djevice, i radi 60 na Merkur (vl9k - inozemstvo/međunarodno), te 120 Uran u 1k.
1k je uz planete tamo nešto kao ličnost u natalu, pa ovaj važan događaj ide preko UR u 1k. Taj dan tranzitni Mjesec ide kroz Bik i zajedno sa tranzitnim Jupiterom formira Veliki zemljani trigon sa natalnim Uranom RH.
Inače je Jupiter u predikcijama važan s obzirom da je vladar karte.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 16:21   #9
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
jednostavno. Tranzitni Jupiter (priznanje) je na 14 Djevice, i radi 60 na Merkur (vl9k - inozemstvo/međunarodno), te 120 Uran u 1k.
1k je uz planete tamo nešto kao ličnost u natalu, pa ovaj važan događaj ide preko UR u 1k. Taj dan tranzitni Mjesec ide kroz Bik i zajedno sa tranzitnim Jupiterom formira Veliki zemljani trigon sa natalnim Uranom RH.
Inače je Jupiter u predikcijama važan s obzirom da je vladar karte.
jako dobro, velika si

dakle korisiti ćemo ovu kartu kao predložak za prognostiku na ovoj temi ...

u tom smislu godina pred nama dovodi nam sredinom godine, Jupitera na vrh Raka gdje je egzaltiran u sedmu kuću, što je jasan pokazatelj da će tijekom 2013.god. RH postati dijelom EU..

toga dana 01.srpnja Mjesec bi u večernjim satima trebao biti u Biku gdje je također egzaltiran, a tranzitni Uran napraviti će kvadrat na natalni Uran u prvoj kući, što će označiti i veliku dozu nezadovoljstva kod kuće tom činjenicom koju ipak jedna debela većina naroda gleda kao redukciju suvereniteta koji je ovome narodu vrlo važan
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 22:51   #10
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
jako dobro, velika si

dakle korisiti ćemo ovu kartu kao predložak za prognostiku na ovoj temi ...

u tom smislu godina pred nama dovodi nam sredinom godine, Jupitera na vrh Raka gdje je egzaltiran u sedmu kuću, što je jasan pokazatelj da će tijekom 2013.god. RH postati dijelom EU..

toga dana 01.srpnja Mjesec bi u večernjim satima trebao biti u Biku gdje je također egzaltiran, a tranzitni Uran napraviti će kvadrat na natalni Uran u prvoj kući, što će označiti i veliku dozu nezadovoljstva kod kuće tom činjenicom koju ipak jedna debela većina naroda gleda kao redukciju suvereniteta koji je ovome narodu vrlo važan
1.7.13., JU je na 1 Rak i ne radi ništa na kartu RH. Aspekti su nepovoljni pa se nadam da označavaju odgodu, a ne nepovoljan ulazak u EU. Tranzitni Saturn je na 5 Sco i nepovoljno kvadrira natalni Saturn koji se tiče financija/gospodarstva.
Nisu ni progresije dobre. Progresivni Mjesec u 9k 90 natalni Merkur u 7k.
Dugoročno štetan ugovor (7k).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 20:20   #11
Eto ga na. Stigli smo tamo gdje su nas gurali naši najbolji, najpametniji, najlukaviji političari niz godina. Ono šta vidim ne sviđa mi se, tješim se da sam mlad pa ću prebolit...
Šta reć o ovome ...volite "izazove", imat ćete ih... neka meni neko kaže da karta ne valja!

http://i39.tinypic.com/65ae6r.jpg

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 30.06.2013. at 20:53. Reason: url
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 08:36   #12
Još je i Merkur trenutno retrogradan i uđosmo u EU za vrijeme tamne faze mjeseca. Sretno nam bilo.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 08:58   #13
1.7.2013

ušli u eu, a sve nam je oko ic-a.

vladar 3 je re merkur, mars na ganici 3 i 4 kuće. nadam se da to ne znaći aktiviranje starih sukoba sa susjedima. fortuna daje nadu.

sve osobne planete su ispod horizonta.
mo u prvoj u kvadratu s vladarom dc-a. malo mi to nervozno i subjektivno sve izgleda.

kako vi vidite ovu situaciju?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 10:15   #14
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
kako vi vidite ovu situaciju?
U mundanoj astrologiji 1. polje predstavlja nagnuća nacije i žitelja zemlje, ovdje su u 1. polju Mjesec (narod) i Uran (revolucionarni pokreti, napredak) u znaku ovna pa je jaka želja naroda da započme novo poglavlje i krene u nešto novo i naprednije.

Mjesec 0º Uran u ovnu i 1. polju zapravo jako naglašava želju nacije za neovisnošću unutra unije a to neće ići - ta konjunkcija radi 90º na Sunce i Jupiter u raku i žarište je dvaju T-kvadrata s Plutonom. Sunce u karti države predstavlja vitalnu snagu zemlje a ona u opoziciji s Plutonom biva "izvučena" pa ovi T-kvadrati za naš trenutak ulaska u uniju nas opisuju poput nabrijanog dolaska na tulum koji je već prošao, stolovi uneređeni s ostacima hrane i pića isproljevana po podu, a ekipa uglavnom baulja okolo (Merkur 90º Mjesec/Uran).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:01   #15
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U mundanoj astrologiji 1. polje predstavlja nagnuća nacije i žitelja zemlje, ovdje su u 1. polju Mjesec (narod) i Uran (revolucionarni pokreti, napredak) u znaku ovna pa je jaka želja naroda da započme novo poglavlje i krene u nešto novo i naprednije.

Mjesec 0º Uran u ovnu i 1. polju zapravo jako naglašava želju nacije za neovisnošću unutra unije a to neće ići - ta konjunkcija radi 90º na Sunce i Jupiter u raku i žarište je dvaju T-kvadrata s Plutonom. Sunce u karti države predstavlja vitalnu snagu zemlje a ona u opoziciji s Plutonom biva "izvučena" pa ovi T-kvadrati za naš trenutak ulaska u uniju nas opisuju poput nabrijanog dolaska na tulum koji je već prošao, stolovi uneređeni s ostacima hrane i pića isproljevana po podu, a ekipa uglavnom baulja okolo (Merkur 90º Mjesec/Uran).
Čovjeku ne treba ni astrologija da mu bude jasno da je ovo epic fail. Sve države unutar unije nikakve, sami raspadi, protesti, financijski lomovi, a mi bi budale unutra. Koja smo mi retardirana nacija. Bolje onda ni ne zaslužujemo. Stalno pod nečijom čizmom.

Ima li išta u karti što ukazuje na tu tešku debilnost ljudi u državi? Baš me zanima koji je to aspekt.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross

Zadnje uređivanje Lilyrose : 01.07.2013. at 12:05. Reason: pravopis- ć u č
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:31   #16
Bas si me nasmijala Fish. A zapravo situacija je upravo takva. Na BBC-u nisu niti spomenuli ulazak Hrvatske u EU. Totalni non-event. Anyway, ovaj podznak u Ribama ..., znaci poteskoce kod donosenja odluka, glava u oblacima, subjektivnost, dojmljivost, tako opcenito - zbunjenost . A DC u Djevici. EU cemo vidjeti kao kriticnog birokrata koji ce nas stalno lupati po prstima, naglasavati nase mane, dovoditi nas u red... . A s ovom konjukcijom Mjeseca i Urana u Ovnu cini mi se da cemo se dosta buniti i prosvjedovati. Ovaj retro Merkur u Raku.....ajoj . Ova Venera u Lavu u trigonu s Uranom - bi li to bio EU novac?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:23   #17
Angry

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Čovjeku ne treba ni astrologija da mu bude jasno da je ovo epic fail. ....
Ima li išta u karti što ukazuje na tu tešku debilnost ljudi u državi? Baš me zanima koji je to aspekt.
Lilyrose mislim da smo mi puno više sebični nego debilni... Kad zagusti znamo se lijepo snalazit i spasit svoje dupe...Dok ne zagusti, ništa...
Ako svi ovdje imamo slično ili isto mišljenje što se onda ne diže uzbuna od "autoriteta"? Makar bilo sve uzaludno sve za ništa. Postoji li kategorija moralne odogvornosti u RH? Ili ja krivo shvaćam čemu služi udruga astrologa Hrvatske? Ili su kukavice pa zaobilaze EU temu.

Ili su nas svi autoriteti jednostavno -izdali?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:54   #18
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Lilyrose mislim da smo mi puno više sebični nego debilni... Kad zagusti znamo se lijepo snalazit i spasit svoje dupe...Dok ne zagusti, ništa...
Ako svi ovdje imamo slično ili isto mišljenje što se onda ne diže uzbuna od "autoriteta"? Makar bilo sve uzaludno sve za ništa. Postoji li kategorija moralne odogvornosti u RH? Ili ja krivo shvaćam čemu služi udruga astrologa Hrvatske? Ili su kukavice pa zaobilaze EU temu.

Ili su nas svi autoriteti jednostavno -izdali?
Dobro, da, malo sam koristila preteške riječi. Ali eto, ljuta sam, što da kažem. S jedne strane se podsjetih da svatko sam mora izaći "van" iz matrixa, i da je nebitno što se događa oko njega jer je to play of consciousness, ali onda opet s druge strane, biti svjedok takvim apsurdima, dovodi do pitanja, pa čekaj malo tko je tu lud i može li se to ikako promijeniti ili smo svi prepušteni na milost i nemilost tim zvijezdama koje samo pojedinci mogu za sebe promijeniti radom na sebi.

__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:21   #19
Vidi li se u toj karti masovno iseljavanje mladih iz države sad kada smo u EU ?
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 22:04   #20
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Bas si me nasmijala Fish. A zapravo situacija je upravo takva. Na BBC-u nisu niti spomenuli ulazak Hrvatske u EU. Totalni non-event. Anyway, ovaj podznak u Ribama ..., znaci poteskoce kod donosenja odluka, glava u oblacima, subjektivnost, dojmljivost, tako opcenito - zbunjenost . A DC u Djevici. EU cemo vidjeti kao kriticnog birokrata koji ce nas stalno lupati po prstima, naglasavati nase mane, dovoditi nas u red... . A s ovom konjukcijom Mjeseca i Urana u Ovnu cini mi se da cemo se dosta buniti i prosvjedovati. Ovaj retro Merkur u Raku.....ajoj . Ova Venera u Lavu u trigonu s Uranom - bi li to bio EU novac?
Super mi je to što i kako nas izvještavaš iz vana, ti si naš vanjski izvjestitelj.



Slušam danas stojedinicu i veli teta građanka u emisiji teme dana: "Da su nam jake poljoprivreda i proizvodnja mogli bi mi i s vanzemaljcima ući u uniju"...eto isto Sunca u raku u 4. polju 90º Mjesec/Uran.

No ozbiljno...na žalost mi nismo imali izbora, karta Hrvatske samo je jedna mala karta jedne veće globalne karte (priče). Situacija na globalnoj razini već se duže vremena kreira na točno određeni način i u određenim smjerovima, prirodni put koji nudi takva globalizacija jednoj malenoj zemlji kao što je Hrvatske je ulazak u EU ili što? Ono, koja nam je druga opcija? To je "the to" što smo mi "morali" prihvatiti i to je to što se vidi i u ovoj karti, naše Sunce, naš prosperitet (Jupiter) sve je dolje u području doma i IC-a i potpunoj dominaciji potlačeno od Plutona iz 10. polja (šefovi, rukovodioci). S ovakvim Plutonovim uplivom iz 10. polja i opozicije na Sunce Hrvatska se ne može izdignuti (zasjati) nimalo, Pluton predstavlja i međunarodne financije koje diktira unija i vlada 8. poljem (krediti).

No ono što se isto doista vidi je ta jedna nesvakidašnja i buntovnička i inicijatorska crta u narodu koja se ističe (Sunce iz raka i 4. polja 90º Mjesec/Uran) koju Hrvatska u principu (inače) nema.


Napredak se vidi u području 5. polja jer je tamo smještena lavovska Venera s trigonom na Uran (zabava, kultura, školstvo, pa i sport...). Malo povjerenja ulijeva i to što je Venera vladar 2. polja (financije) na taj 120º Uran u 1. polju pa bi ekonomija trebala krenuti naprijed.


Ovaj ASC ribe pokazuje nestabilno i neizvjesno vrijeme u kojem je Hrvatska uplivala u te vode i postala članica ovog giganta...s dispozitorom Neptunom i Kironom u 12. polju Hrvatska je zemlja koja bi se u slici svijeta mogla isfurati kao oaza mira i oporavka, tipa jedan veliki sanatorij uzmore.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.