Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 20:07   #81
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Pribijem ih na cackalice, palim ih, susim na suncu, skupljam ih kao prijetnju ostalima
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Damerung, da te pohvalim, sviđa mi se tvoj pakleni plan tamanjenja gamadi s misjim ljepilom. Ja volim takve sadisticke, kad su u pitanju zohari i ostala gamad.
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:19   #82
Quote:
čačkalica kaže:
dobro moram upoznati protivnika prije nego ga unistim. Doduse, ja se u vecini slucajeva, kada i ako se to dogodi, ponasam kao psihopat. Pribijem ih na cackalice, palim ih, susim na suncu, skupljam ih kao prijetnju ostalima - naravno, sve sa zastitnim rukavicama i brdom starih krpa izmedju mene i njih - da mi prsti slucajno ne bi dosli u bilo kakav kontakt s njima.
Cccccc, misliš da su Siouxi u kirurškim rukavicama i onim biohazard odijelima derali skalpove? Bitch, please Za pravu poruku - prava akcija! Pojedi mahnito jednog žohara pred njima i da viš kako će odletjeti, čak i beskrilne ženke
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:59   #83
Monsignor.m, hvala, ne trebam odvjetnika.
Dobila sam ban jer sam napisala jedan dosta skakljiv post u vezi jednog zlocinca, koji se nije svidjao administratorima, te su me optuzili da sirim mrznju i bannali za 7 dana.
Napominjem, a to je odgovor ujedno i monsignoru, da nisam za istrebljenje nikoga, pa nazalost niti zohara, jer su opet nazalost i oni veoma vazan dio bioloskog lanca o kojem ovisimo i mi.
Izrazito sam ogorcena sa ogranicenom slobodom govora, pogotovo zato jer me izbacio netko tko me u biti niti ne poznaje ali bas zato sto me ne poznajje, mu ne zamjeram apsolutno nista.
Dakle zohari, di smo stali????????
Čačkalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:00   #84
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Cccccc, misliš da su Siouxi u kirurškim rukavicama i onim biohazard odijelima derali skalpove? Bitch, please Za pravu poruku - prava akcija! Pojedi mahnito jednog žohara pred njima i da viš kako će odletjeti, čak i beskrilne ženke
jao dal i naše vrste žohara lete????????
Ne bi to pojela ni za ništa, daj fuj.
Čačkalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:10   #85
A i sad ces ga dobiti jer je zabranjeno kopirati korisnike....ccc...pa tako niti sebe(znam iz iskustva jer mi se dogodilo... :rolf: )
fussbaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:13   #86
e onda se odmah idem odjaviti bok narode za koji tjedan
__________________
E necete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Čačkalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 15:00   #87
eh čačkalice mislim da će ti sad zbog ovoga ili produžit ban ili perma... nisam sigurna kako to ovdje funkcionira...

što se tiče žohara, u zadnje vrijeme mi je suđeno poprilično učestalo druženje s njima... valjda volja neke kozmičke sile koja želi da se sprijateljim s njima ili eventualno u budućnosti radim istraživanja na njima...
kako god, stalno ih srećem...
prvi takav susret (u nedavnijoj povijesti) je nastao tokom situacije vrlo slične polymathovoj (s razlikom da ja nemogu imati erekciju pa kada nije igrala nikakvu ulogu u priči ). znači idem ja na wc usred noći, sjedim, pjevušim pritom, ogledavam se nebi li našla što zanimljivo u kupaoni... i onda mi on privuče pogled... ogroman i crn... zavukao se ispod radijatora u kut. eh sad, razmišljam kako ga ulovit sa svrhom smaknuća i sjetim se da ga uhvatim onako u wc papir i stisnem nebi li došlo do krrrc. je, super plan... znate da je upalio samo tako. par minuta sam ga naganjala po istom kutu s tim wc papirom a onda mu je bilo dosta obrane i krenio je u napad. trkom ravno prema meni. a ja ko mala djevojčica ispustila vrisak i pobjegla. kad sam se vratila nije ga više bilo.

onda su me na faxu suočili s hrpicom njih. da se razumijemo- inače mi se ne gade takve stvari- od igranja s brašnarima, paličnjacima, gušterima, zmijama etc., pa do seciranja i rezanja svega i svačega... ali kad su me suočili s hrpom tih malih zlih očica koje pilje u mene i rekli mi da se poigram s njima otkazala sam poslušnost i pobjegla na drugi kraj labosa...

treći put je bio nekidan, i isto ih je bilo nekoliko...
sad se već lagano brinem... kakav je to veliki plan smišljen koji uključuje žohare i mene... možda će neki na faxu mutirat, razmnožit se i onda me napast i pojest. ostat će samo kosa. a ovo sve mi je nekakvo upozorenje.
neznam možda, ako u budućnosti pročitate da je negdje nađen busen crvene kose kojemu se nezna porijeklo garant sam to ja pojedena od strane hrpe žohara
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:54   #88
Polymath, bil ti prokomentirao par svojih quoteova? I meni su žohari zanimljivi, najviše njihove prehrambene navike, reprodukcijski i razvojni uvjeti kao i eradikacijske metode na način što bezbolniji ljudima.

Quote:
Ali i ja sam radio u rukavicama.
Apsolutno.

Ljudi o osobama zaintrigiranima ponašanjem kukaca imaju predodžbu kao o osobama koje u nedostatku slanine u omlet umiješaju hitinizirani egzoskelet. Laboratorijske rukavice su jako dobar rekvizit i inače sve ostalo su egzhibicionističke gluposti za Fear Factor i ina sranja koja dižu puls jedino babama pred tivijem u Gornjim Bogićevcima.

Quote:
Tako da sam o njima doznao par stvari, npr. da imaju spor puls
Izrazi se numerički, može?

Također, kako si došao do broja? Daj pričicu, no plz radi poštovanja prema žoharima, neka ovaj put izostane priča o erekciji. Može?

Quote:
a umjesto krvi neku ljigavu prozirnu tekućinu
Hemolimfa

Quote:
zarobljeni ispod čaše s neopitroidom mogu preživjeti bez hrane&vode njmanje tjedan dana, i to u vrlo dobrom stanju. Na kraju sam ih utopio u vodi jer više nisam imao živaca. U vodi brzo ugibaju, pet do deset sekundi.
To je dosta velik mit.

Ako žohara potopiš nekim objektom, dakle, držiš ga na dnu posude fiksno, ugiba jer kroz stigme prodire voda - utapa se. I odraslo vretence bi skviknulo jer ne može plivati/ronit/preživiti prodor vode iako je 90% životnog vijeka provelo pod vodenom površinom. Samo što je tada imalo organe za disanje pod vodom. Žohari su iznimni oportunisti i snalaze se doslovno na sve načine, no kada nema manevarskog prostora, ugibaju kao i svaka druga vrsta.

Quote:
Vole kartone, drvo, iverice i poleđine ormara. Onaj smeđi selotejp za kutije im turbo lijepi nogice, jednom kad stanu na njega gotovo je. I šta još...da, namazani prevaranti se znaju petvarat mrtvi iako su zdravi ko dren. A čim se pruži prilika evo ih s raketom u guzici.
Pojava se zove thanatoza i vrlo je česta kod kukaca.

Najdraža mi je kod imaga klisnjaka (Elateridae) kada u sekundi “pucnu” i zgiljaju u zaklon

Quote:
Čudno kako je sva mladunčad simpatična, čak i bebe žohari.
Ovaj



nije bio skroz mlad (treći nimfalni stadij, oko 15 mm) ali je vrlo simpatičan

Imaga, pogotovo gadova kao Periplaneta americana i Nauphoeta cinerea me uopće ne privlače jer izgledaju baš ružno. No kad ti po zapešću šeće mala dubijica i titra ticalima... tko samo ne voli ta cakana ticala? Evo još jedna, nastala tijekom generalnog spremanja u terariju:

__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:23   #89
Post

Quote:
awia kaže: Pogledaj post
kakav je to veliki plan smišljen koji uključuje žohare i mene... možda će neki na faxu mutirat, razmnožit se i onda me napast i pojest.
A kaj ak im je plan da se križaju s ljudima pa te budu spolno napastovali? Npr. da te Džo Kar ili Cock Roach giant antenama pospenkaju po guzi pa ti ga onda... ček malo, a kaj oni imaju "tam dole"?? Mislim znam da imaju neke aparate na zatku, al mi se čini da su to neakvi senzori za nagaz, šta li...

Da li znate kako izgleda (ili ste svojim prisustvom uveličali) veselo .ebanje tih životinjica? Spoje se guzicama i ostanu zakačeni neko vrijeme, kao psi. A kad ljubavnike prepadneš in flagranti ,ne mogu zbrisat jer bi svako na svoju stranu... može se tu nešto i naučiti...

E, a pazi sad ovo: DA LI STENJU?

Što mislite kako nas žohari doživljavaju? Mi pružamo hranu i topli dom, ali ih i desetkujemo...Jesmo li bogovi?!
Ono, pazi kojim putem hodiš sine, Božja šlapa vreba iz visine.


P.S. Brzo se vrati toothpicko, znamo da si nevina!
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:38   #90

nebu oni mene spolno napastovali...
valjda

je, vjerojatno smo im bogovi, ali vrlo glupi i spori bogovi koji ih rijetko kad ekšuali uspiju zatamanit
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 06:16   #91
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Polymath, bil ti prokomentirao par svojih quoteova?
Apsolutno.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Izrazi se numerički, može?
Može.

Takav je...
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
puls jedino babama pred tivijem u Gornjim Bogićevcima.
..koje su odlučile počiniti kolektivno samoubojstvo zbog neprestanih repriza na ov@-oj Tv, i sada su u benzodiazepinskoj komi jer su popile točno 10 PUTA veću dozu "Praktisena" od preporučene pojedinačne doze.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Također, kako si došao do broja? Daj pričicu, no plz radi poštovanja prema žoharima, neka ovaj put izostane priča o erekciji. Može?
Može.
(Kae, ne voliš erekciju?)
Jednom davno, u viteško doba slavno, djeve golu guzu lepezom hladiše...Jer se ljeti, sred vrućine teške... okeeeej evo neću više. Dobro, možda oću malo..

o Vagini
Elem, nakon potrage za žoharom koji se drznuo opasno približiti znojaVim dVerima Vrišteće Vlasnice, bilo je potrebno, što i priliči kavaliru, izvršiti primjerenu kaznu nad bogohulnikom. Pa sam mu amputirao nogu. I onda sam ga pitao- oćeš još tamo ić zlotvore? A zlikovac je, očito omađijan nekom egzotičnom čarolijom mirisa, rekao -DAAAAAAAJ TOGA JOŠ !- vidno ne osjećajući nikakvu bol poradi gubitka ekstremiteta, jedino žudeći za pomirisanim. Bilo mi je žao beštije, ali je mlađahna gospođica bila uzrujana a i mene je živo zanimalo što je nagnalo nesretnika da izgubi razum, pa sam u nedostatku manevarskog prostora počupao sirotanu sve noge i antene i kriomice ga sakrio tvrdeći da je mrtav. ...Well, sort of...
..................................
Naknadno, u miru i slobodi, pri povećanju 40x, ustanovio sam slijedeće:

-gamad ima prozirnu krv, koja iz ozlijeđene jedinke istječe u pravilnim vremenskim razmacima u obliku sitnih okruglih kapljica, sporije no što bi se pretpostavilo za biće te veličine-

Mada ja nemam pojma o Insecta...Ali puls od koih 30-40 u minuti me stvarno E sad, ja sa žoharima nikad nisam bio načistu jesu li mrtvi, prave li se mrtvi ili su stvarno crkli pa im se nogice gibaju zbog iste pojave (latinski izraz) radi kojeg dekapitirane kokoške trče po dvorištu. A nogica i ticala nije bilo i žohar općenito nije bio u dobrom stanju pa je moguće da govorim o, zvučat će proturječno, pulsu mrtvog žohara. Naravno, ako (latinski izraz) vrijedi i za srce insekata. Ne znam, ja sam sve do sad mislio da je bio živ a evo, kad uđeš dublje u problematiku...

I je li povećanje bilo baš 40x, puls 37, sistolički 120mmHg...well, bilo je pred brdo vremena i ne vodim dnevnik.

uzmi si nekog koji ti nije miljenik i kreni od ticala. Nemam pojma koliko je viskozna ta njihova krv, ne bi smjela biti, ali mislim da bi bilo dobro ako ticalo polako izvučeš tako da ostane trag tekućine. Znaš ono kad iz lokve vode izvučeš crtu pa sva lokva tim putem...ako nemaš mikija možda ćeš vidit i s povećalom,
znam da sam ja koristio malo povećanje i bilo je sasvim ok.

I čini mi se da se pristojnije ponašaju kad slušaju klasičnu muziku, osobito na onu operu šta je Hitler Evu non-stop vodao da je slušaju, kakoseonozove.

......

Druga slika mi je baš kjut, podsjetila me na onaj crtić Ogi i žohari. A jako sam volio taj crtić.

A ovaj prvi mi liči na bubalopticu, s tim sam se zajebavao ko mali pa mi je prihvatljivo. I gledao sam na ytb neki filmić o madagaskarskim ž. koji ispuštaju zrak kroz neke otvore i tako proizvode zvuk...isti su, osim što je tvoj cijeli jednobojan a ovaj je crn u predjelu ?? vrata.

Gledao sam par filmića o vrstama i skužio da mi se najviše gade ovi naši.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
No kad ti po zapešću šeće mala dubijica i titra ticalima... tko samo ne voli ta cakana ticala?
Jel im tepaš ti? Mislim naglas?

P.S. Nigdje ti u tekstu ne vidim spol...zašto? Ah te -znanstvenice, nikad ih muškarci ne shvaćaju ozbiljno...
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 07:58   #92
Quote:
polymath kaže:
I gledao sam na ytb neki filmić o madagaskarskim ž. koji ispuštaju zrak kroz neke otvore i tako proizvode zvuk...isti su, osim što je tvoj cijeli jednobojan a ovaj je crn u predjelu ?? vrata
His royal majesty, Gromphadorhina portentosa hrvatima bolje znan kao madagaskarski sikćući žohar. Must have jednog dana. Taj neće završiti kao hrana već kao ljubimac, skoro kao mačka. BTW puno su veći nego discoidalisi, dubije, orientalisi, germanice itd.itd.

Quote:
polymath kaže:
Jesmo li bogovi?!
Zanimljivo formulirano pitanje

Ja znam da jesam svojima , hranim ih i timarim a povremeno bih pauku bacila kojeg, tek tako da se ostatak kolonije zadrži na Pravom Putu. Za ostale ljude ne garantiram. Nekad se u formi božanstva nađu i našminkane koke koje dreče i na komarca ili malog miša. Ne znam zapravo kakav kredibilitet tada imaju kao bogovi

Quote:
polymath kaže:
Nigdje ti u tekstu ne vidim spol...zašto?
Odgovorit ću ti protupitanjem, na koji to točno način mijenja kontekst postova?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 24.01.2009. at 08:00. Reason: typo
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 13:02   #93
Koji je ono slatkiš što mrda ušima tamo iza debla?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 13:59   #94
ušima?
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:44   #95
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Nekad se u formi božanstva nađu i našminkane koke koje dreče i na komarca ili malog miša.
To je stečeno i one nisu krive.
I ne možeš ništa doli sebi kosu čupati, jerbo se svakodnevno drobe gomile novaca na ispiranje mozgova tipa smrdismrdiužasnosmrdi i ostalih lobotomija.
A ciljana populacija su upravo te "našminkane" žene. Dođe mi da se zapitam o Evi i jabuci...Naravno, ima i među muškarcima ulickanih pedera
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
koji šprickaju svakog komarčića/muhu/leptirića/osicu gledajući na njega kao da je krokodil,
ali generalno postoji neki otpor, kako to mudro veli Yami, jer
Quote:
Yami_Raziel kaže: Pogledaj post
su decki blagoslovljeni s

*WE DONT GIVE A FU*K* genom!!!
i to se osobito lijepo vidi kad se naseremo pa popuste inhibicije. Nama je govno govno, a govnetu je imanentno da smrdi.

A svuda ti je tako stara moja, forsira se bolnička klima sterilnosti, opasnost vas vreba sa svih strana u vidu bakterija, gljivica, plijesni, grinja, žohara i neugodnih mirisa... Ako imate prištiće ružni ste, ako nemate 90/60/90 onda ste debeli i pojest će vas zločesti vuk ako ne kupite taj i taj izbljuvak samo-nam-je-do-love-stalo predatorske kompanije d.d. Imbecilni roditelji njuškaju govna premile dječice u nadi da će otkriti neki izgovor za antibiotik, a kad im ne daš ništa osim kamilice onda dobivaju napadaje. Jebe se njima za rezistenciju, oni su došli po lijek.
Eto, pomalo svi postajemo mimoze i maslačci...stalno nešto šprickamo. A žohari&co. šute i trpe. I čekaju... Blago krotkima, oni će baštiniti Zemlju.

offtopic:
Nekidan baš gledam fotke od stare dok je bila mlada, ona i frendica na Jarunu-komadi da se smrzneš... a kad tamo dlake ispod pazuha.
Čudno kako se brzo mijenjaju stvari, nekad je to bilo normalno a danas se svima gadi.
Moja baba ništa nije šprickala (osim jedne stvari) a do 90. je ovce gonila.

Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
na koji to točno način mijenja kontekst postova?
Wus´up, wus´up?! I´m standing right here, bring it on bitch!
polymath is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:28   #96
Mislim da ću požaliti zbog ovoga, al baš sad gledam neke filmiće o žoharima i srce mi se slama kak ih muče. Ja nisam bila tolko zločesta, mislim stvarno. Treba ih potamaniti, ali brzo a ne da se muče. E i ovi američki žohari ne izgledaju tak strašno ko ove naše mrcine.
A neko je napisao kao da smo mi bogovi za žohare. ma nismo, mi smo nešto paranormalno za njih. Znaju da smo prisutni al su preprimitivni da bi nas išli analizirati. To je reko onaj tip na mothmans prophecies.
Speaking about gods, navodno da postoje na zemlji vec 350 mil godina, onda ih ta cinjenica valjda cini titanima :-)
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 09:06   #97
Hahahahahahahaaaaaaaaaaaa prejaka!!!!!
Imaš pravo. Ulijenila sam se nešto i ne da mi se pisati.
Okej, da se vratimo na link koji sam obecala Polyju u vezi mucenja zohara. Cak sam im gore napisala comment da su neljudski.

http://www.youtube.com/watch?v=omXEw...eature=related

I gledala sam jedan super doku kao, jer vidim da su gore bile polemike imaju li zohari oci ili nemaju, kao imaju al su to tisuce sitnih lecica koje su vise osjetljive na svaki pokret nego na vid. Zato oni dobe dinamit u shoopak kad mi udjemo u sobu - osjete vibre i kretnje. A simpa je bilo kak si zohar cisti ona ticala. Mislim da je bio americki zohar, oni su jos cak za podnijeti. Ali moji podstanari dolje - to su ružne strahote, od kojih se dobiva zagarantiran ptsp
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 09:23   #98
Teorija kaze da su zohari jedna između rijetkih vrsta, koja bi zbog građe svoga tijela mogla preživjeti nuklearnu eksploziju. Zohar uglavnom ima slabu tocku, iako je njegov hitinski stit savrsen... a to je da se njegove a - t baze u DNA mogu jako lako prekinuti ako dodamo malo metanola zasicenog s vegetom. Vegeta naime ispusta sol i slane sastojke u zoharov ganglij na anteriorni dio njegova toraksa, koji zbog toga gubi osnovne proteine, te se narusava normalan rad ER-a.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 11.02.2009. at 13:10. Reason: uklanjanje pointless chatanja
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 19:06   #99
Žohari

pozdrav

zanima me kako se borite protiv žohara, što koristite protiv njih?
ja sam ih prije najčešće znala nalaziti u kupaonici, a ponekad i u kuhinji u sudoperu, ali vrlo rijetko, uglavnom u kupaonici. kupila sam bila nešto od raida, nekakve crne kutijice u kojima se nalazi otrov koji privlači žohara, i kad ga pojede onda ugine. dosta učinkovito, počeli su izbjegavati moj stan.... ili se bar tako činilo

i baš si jučer mislim kako već dugo nisam vidjela nijednog žohara
uglavnom, jutros se dignem u 6 i na zidu kraj svog kreveta vidim dva ogromna žohara... bili su zaljepljeni. znam da smo mi žene sklone pretjerivanju, ali vjerujte mi da nimalo ne pretjerujem kada kažem da su bili OGROMNI 5 puta veći od onih koje sam dosad viđala u kupaonici... skoro sam umrla kad sam to vidjela na zidu.

sad me strah spavat navečer jer stalno mislim na to, i ne mogu u miru spavati znajući da bi svaki čas pored mene moglo to gmizat

a ne znam što da sada kupim protiv njih, to od raida više ne mogu jer nema šanse da bi se ono što sam jutros vidjela moglo uvući unutra, stvarno su ogromni, sad mi je žao što nisam uslikala

pomoć
LaCroix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 19:36   #100
imala sam ogromne probleme s njima (dobro, meni su se činili ogromni. i problemi i žohari), s tim da nije čak ni stvar bila u mom stanu nego u cijeloj zgradi koja je vrvjela njima.
i ja sam se bojala spavati, ići piti vode usred noći i tako dalje.

meni je problem riješio Bumortin. googlej ili ti ja pošaljem info na PM.
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.