Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 13:17   #141
stovana braco muslimani,stovane sestre muslimanke, hvala na trudu da moju znatizelju s uspjehom ugasite.


schadyu obecanje da cu obratiti pozornost na njegove upute s napomenom da i na svemrezi neko duhovno ciscenje obavim,surfajuci po Kuranu il Bibliji!

glede upita,nedavno sam dobio jedno tumacenje s koje me je obradovalo jer sam smetnuo s uma da Vi radite razliku:

"Ako ti ovo pod dusu pripisujes Isusu onda si ga ponizio do kraja jer Isus nije imao dusu (nefs = strast) vec samo duh (ruh) posto je rodjen bez oca i u njegovom nastanku nije sudjelovala strast. On je jedino dijete kojem je Sotona dosao i nije mogao sklopiti sporazum sa njegovom dusom posto je bio oslobodjen od nje.

Inace u islamskom ucenju, svako dijete kada se rodi zaplace jer upravo u trenutku placa Sotona sklopi sporazum sa nefsom da ce zavoditi covjeka kroz zivot i sva su djeca zaplakala osim Isusa. Zato Isus nije pao na njegove cari i smicalie kada ga je iskusavao u pustinji nakon 40 dana posta."

POZDRAV I ZIVI BILI
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 20:06   #142
Quote:
asad kaže: Pogledaj post
Ispada iz jednostavnog razloga: katolici kazu da su Hrvati a pravoslavci da su Srbi i niko od njih se nije deklariso kao Bosnjak makar im korijeni bili u Bosni a ne u Srbiji ili Hrvatskoj.
Btw, Bosna je nekoć bila krašćanska, sve dok nisu došli, Seldžuci i Osmanlije i pokorili narod! Postali su muslimani, a nazivaju se Poturice! Janjičari bi otimali zdravu Bosansku djecu i odvodili u istanbul, te bi često ista ta djeca se vraćala natrag i ubijala nerijetko i samu rodbinu, naravno ne znajući za to! Zato, vam je utjeha da su vam davni preci ipak bili Kršćani!!!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 02:50   #143
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Btw, Bosna je nekoć bila krašćanska, sve dok nisu došli, Seldžuci i Osmanlije i pokorili narod! Postali su muslimani, a nazivaju se Poturice! Janjičari bi otimali zdravu Bosansku djecu i odvodili u istanbul, te bi često ista ta djeca se vraćala natrag i ubijala nerijetko i samu rodbinu, naravno ne znajući za to! Zato, vam je utjeha da su vam davni preci ipak bili Kršćani!!!
Pa jeste . U konačnici svima utjeha nam može biti po jednoj verziji:

Znanstvena:
- da su Hrvatima, a samim time i ostalim nacijama i nacionalnostima preci bili majmuni (ne zna se jel jedan par ili više njih )

Vjeronaučna:
- da su nam preci bili Adem i Hava (Adam i Eva) ne znam dal ih doživljavaš kao kršćane ?

(Adam ti je naročito čudo jer nema ni oca ni majke u fiziološkom-teološkom diskursu !? )

Selam
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 03:13   #144
Hrvatska je nekoc bila idolopoklonicka dok nisu dosli krcani i pokorili je , postali su krshcani a nazivaju se katolici . Katolici su otimali zdravu djecu i odvodili ih u Rim , tamo su im punili pamet raznim antihrvatskim stvarima i onda ih slali u Hrvatsku gde su promicali interese Rima a protivu svoje nacije!

Izvinjavam se ostalim Hrvatima na ovakvom postu ali zar ovo nije identicno prijashnjem .

Sto su Hrvati napustili Peruna i ostale slavenske bogove i prihvatili tudje Rimske tj. bolje receno "azijske" bogove .

Sto nisu ostali u staroslovenskoj vjeri ?

Reci ce nova je vjera bolja od stare , isto kazemo i mi !
SHIPTAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 09:54   #145
a zakaj ste takvi vas dvojica...
pa on je sam nama dosel reci da smo mi ustvari hrvati zbunjeni svojim porijeklom.. jer sta ce nama neki tamo azijski muslimanci kad imamo s druge strane prave europljane npr. isusa,abrahama, sv. petra, ivana krstitelja..
sve rimljanin do rimljanina..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 14:32   #146
Quote:
SHIPTAR kaže: Pogledaj post
Hrvatska je nekoc bila idolopoklonicka dok nisu dosli krcani i pokorili je , postali su krshcani a nazivaju se katolici . Katolici su otimali zdravu djecu i odvodili ih u Rim , tamo su im punili pamet raznim antihrvatskim stvarima i onda ih slali u Hrvatsku gde su promicali interese Rima a protivu svoje nacije!

Izvinjavam se ostalim Hrvatima na ovakvom postu ali zar ovo nije identicno prijashnjem .

Sto su Hrvati napustili Peruna i ostale slavenske bogove i prihvatili tudje Rimske tj. bolje receno "azijske" bogove .

Sto nisu ostali u staroslovenskoj vjeri ?

Reci ce nova je vjera bolja od stare , isto kazemo i mi !
Zašto pišeš stvari o kojima neznaš baš mnogo! Vidim da ti povijest nije jača strana! No, nema veze, valjda ćeš naučiti! Kako su Rimljani punili glavu antihrvatskim stvarima kada je HR Kraljevstvo stvoreno 925.godine, mada je već 250 godina prije utemeljena HR Kneževina! A Rimsko Carstvo se raspalo 476. god! Malo se ne slažu tvoji računi! Što se tiče idolopoklonstva, naravno, pa i Hrvati su, kao i Srbi i Rusi i Bugari i drugi došli iz djelova nama bliže Azije (mada ima više teorija), i naravno da nisu bili u dodiru sa kršćanstvom, pa bijahu pokršteni, hvala Bogu! A moja teza je u redu: da ste vi Bosanci imali kralja Tvrtka koji je naravno bio kršćanin, tako da ste i vi bili kršteni! navalom barbarskih Turaka, postali ste Muslimani (naravno s godinama)! Reći ću samo da mi vas je žao! Niste vi krivi!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 14:37   #147
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
(Adam ti je naročito čudo jer nema ni oca ni majke u fiziološkom-teološkom diskursu !? )

Selam
Za to bi trebao pročitati Bibliju, pa bi možda shvatio u čemu je bit! No Biblija ti je, inače, knjiga pisana od ljudi, al sa Božjom prisutnošću (Sveto Pismo, Božja Riječ)! Teško je shvatljiva za nas obične smrtnike, tak da vjerojatno ne bi shvatio neke stvari! To ti je jedna od vječnih tajni, kao i nastanak svijeta, il život poslije smrti!



Neka ti Bog oprosti, jer neznaš što činiš!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 17:54   #148
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Btw, Bosna je nekoć bila krašćanska, sve dok nisu došli, Seldžuci i Osmanlije i pokorili narod! Postali su muslimani, a nazivaju se Poturice! Janjičari bi otimali zdravu Bosansku djecu i odvodili u istanbul, te bi često ista ta djeca se vraćala natrag i ubijala nerijetko i samu rodbinu, naravno ne znajući za to! Zato, vam je utjeha da su vam davni preci ipak bili Kršćani!!!
Ovo podebljano govori da ne znaš upravo ti o čemu pričaš. Inače janjičari su bili elita imperije sa mogućnostima najviših funkcija, osim one sultana.
Ipak vidi šta su radili to ti "rodoubojice", kao npr. Sokolović, Gradašević...

Inače i da sam kršćanin bio, primio bi islam, kao mnogi ljudi danas, dragi moj.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 18:00   #149
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Zašto pišeš stvari o kojima neznaš baš mnogo! Vidim da ti povijest nije jača strana! No, nema veze, valjda ćeš naučiti! Kako su Rimljani punili glavu antihrvatskim stvarima kada je HR Kraljevstvo stvoreno 925.godine, mada je već 250 godina prije utemeljena HR Kneževina! A Rimsko Carstvo se raspalo 476. god! Malo se ne slažu tvoji računi! Što se tiče idolopoklonstva, naravno, pa i Hrvati su, kao i Srbi i Rusi i Bugari i drugi došli iz djelova nama bliže Azije (mada ima više teorija), i naravno da nisu bili u dodiru sa kršćanstvom, pa bijahu pokršteni, hvala Bogu! A moja teza je u redu: da ste vi Bosanci imali kralja Tvrtka koji je naravno bio kršćanin, tako da ste i vi bili kršteni! navalom barbarskih Turaka, postali ste Muslimani (naravno s godinama)! Reći ću samo da mi vas je žao! Niste vi krivi!
Inače zna se koliko su Turci bili barbari da ostave pazi, katolike i pravoslavce na životu, koji i dan danas vode onaj stogodišnji obrambeni rat.
Ja bi da te pitam, Hrvatino, o Mađarsko-Hrvatskoj personalnoj uniji, o Austro-Ugarskoj... O Ilirskim pokrajinama, na kraju o Jugoslaviji... Zar nisu ti tipovi vladavine bili barbarska zatiranja Hr identiteta? A vidi Hrvate po Bosni i samo koliki su to Hrvati...
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 18:23   #150
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Ovo podebljano govori da ne znaš upravo ti o čemu pričaš. Inače janjičari su bili elita imperije sa mogućnostima najviših funkcija, osim one sultana.
Ipak vidi šta su radili to ti "rodoubojice", kao npr. Sokolović, Gradašević...

Inače i da sam kršćanin bio, primio bi islam, kao mnogi ljudi danas, dragi moj.
Nemoj likovati, sve je to moda, pa tako i religija, 90-tih su svi masovno postajli budisti, u ovoj dekadi, kao moderno biti musliman, šta će dalje biti neizvjesno je.

Samo sve manje istinskih vjernika!
Jednom je neki rekao, kako je na ovoj Zemlji jednaka količina pameti, ali veći broj ljudi, pa...
ja bih to upotrijebio i na vjeru.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 19:24   #151
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Zašto pišeš stvari o kojima neznaš baš mnogo! Vidim da ti povijest nije jača strana! No, nema veze, valjda ćeš naučiti! Kako su Rimljani punili glavu antihrvatskim stvarima kada je HR Kraljevstvo stvoreno 925.godine, mada je već 250 godina prije utemeljena HR Kneževina! A Rimsko Carstvo se raspalo 476. god! Malo se ne slažu tvoji računi! Što se tiče idolopoklonstva, naravno, pa i Hrvati su, kao i Srbi i Rusi i Bugari i drugi došli iz djelova nama bliže Azije (mada ima više teorija), i naravno da nisu bili u dodiru sa kršćanstvom, pa bijahu pokršteni, hvala Bogu! A moja teza je u redu: da ste vi Bosanci imali kralja Tvrtka koji je naravno bio kršćanin, tako da ste i vi bili kršteni! navalom barbarskih Turaka, postali ste Muslimani (naravno s godinama)! Reći ću samo da mi vas je žao! Niste vi krivi!
Vec sam na osnovu prvog posta zakljucio skim imam posla tako da sam kontao dali uopce da ulazim u raspravu , ali eto posto te moderatori tolerisu , ja takvima kao ti uvjek preporucam da otvore neku antiislamsku temu i pisi brate sto te volja koliko hoces , a nas normalne ostavi da prozborimo koju.

Ti meni kazes da mi povjest nije jaca strana , a kao dokaz navodis datum kad je Odoakar zauzeo Rim , svi znaju kad je zvanicni kraj zapadnog rimskog carstva , istocno je nastavilo zivot do 1453 , ali to u biti nema veze , to ti je u povjesti decko ono sto je u matematici 2+2 , i niko se nehvali da je pametan sto zna taj rezultat , u stvari skoro niko .

Ja sam reko RIMLJANI , meni je ovo strani jezik tebi maternji trebalo bi da ga poznajes bolje od mene , nisam spomenuo niti rimsku republiku , niti rimsko carstvo , vec RIMLJANE , oni i danas postoje to su gradjani Rima , aludirajuci na katolicku crkvu . Jel treba neki crtez da se razumjemo.

Tacno je da smo bili krscani i to niko nekrije jer ne postoji nikakav razlog za to , ljudi se tokom vrijemena mjenjaju nabolje i to je sasvim normalna pojava , mjenjaju losije ideologije za bolje , sa idolopoklonstva na krscanstvo , sa krscanstva na islami to ti je to.

Doduse ima ih jos koji nisu shvatili da je krscanstvo superiornije od idolopoklonstva pa su i dalje idolopoklonici , mada ih je vrlo malo , nastavak znas.

Mene je zao tebe , prsa su ti puna mrznje prema muslimanima , ali to nevesto sakrivas govorice barbarski Turci , pritom svi lepo znamo na koga aludiras . Ko je barbarin a ko nije vidljivo je na osnovu ponasanja.

Meni nesmeta sto si ti krscanin , tvoja stvar , zasto tebe toliko boli to sto sam ja musliman ?
SHIPTAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:22   #152
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Ovo podebljano govori da ne znaš upravo ti o čemu pričaš. Inače janjičari su bili elita imperije sa mogućnostima najviših funkcija, osim one sultana.
Ipak vidi šta su radili to ti "rodoubojice", kao npr. Sokolović, Gradašević...

Inače i da sam kršćanin bio, primio bi islam, kao mnogi ljudi danas, dragi moj.
Baš ti u prilog ide činjenica o postotku vjernika koji pripadaju Islamu i Kršćanstvu! Inače, da si Krščanin ne bi promjenio vjeru, to ti ja garantiram, jer nisi u takvoj situaciji; to je veoma teška odluka! Glupo bi bilo da ti ja sada kažem da bih ja mijenjao vjeru da sam ne daj Bože Musliman! Ne mogu o tome pričati, ako nisam u toj situaciji!
Nije mi baš poznata povijest Bošanjaka (u pojedinosti), al generalno znam ipak nešto! Ipak si zamjenio janjičare i Spahije, momče! Janjičari su bili oni koji provode Džihad ("Sveti Rat") u najvišoj mjeri!
Šta se tiče ove dvojice koju si naveo; to se zbilo, ako se ne varam pred sam kraj Carstva, 18-19 stoljeće, jer su Turci tek tada proglasili feudalizam, koji je btw u Europi već završio! Inače feudalizam ti i nije baš nio popularan tada, jer su najsiromašniji najviše patili! Naravno da je došlo do ustanka (jer Bosna je bila zadnja pokrajina Carstva, pa su pobune bile najlakše ostvarive (daleko je Istanbul)!!! No nikad nisu uspjeli zauzet Hrvatsku niti im je Sulejman uspio zauzet Beč! No to je već previše povijesti (historije) za ovu temu!!!
__________________
Come As You Are

Zadnje uređivanje Malkin 71 : 23.05.2009. at 20:37.
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:35   #153
Quote:
SHIPTAR kaže: Pogledaj post
Vec sam na osnovu prvog posta zakljucio skim imam posla tako da sam kontao dali uopce da ulazim u raspravu , ali eto posto te moderatori tolerisu , ja takvima kao ti uvjek preporucam da otvore neku antiislamsku temu i pisi brate sto te volja koliko hoces , a nas normalne ostavi da prozborimo koju.

Ti meni kazes da mi povjest nije jaca strana , a kao dokaz navodis datum kad je Odoakar zauzeo Rim , svi znaju kad je zvanicni kraj zapadnog rimskog carstva , istocno je nastavilo zivot do 1453 , ali to u biti nema veze , to ti je u povjesti decko ono sto je u matematici 2+2 , i niko se nehvali da je pametan sto zna taj rezultat , u stvari skoro niko .

Ja sam reko RIMLJANI , meni je ovo strani jezik tebi maternji trebalo bi da ga poznajes bolje od mene , nisam spomenuo niti rimsku republiku , niti rimsko carstvo , vec RIMLJANE , oni i danas postoje to su gradjani Rima , aludirajuci na katolicku crkvu . Jel treba neki crtez da se razumjemo.

Tacno je da smo bili krscani i to niko nekrije jer ne postoji nikakav razlog za to , ljudi se tokom vrijemena mjenjaju nabolje i to je sasvim normalna pojava , mjenjaju losije ideologije za bolje , sa idolopoklonstva na krscanstvo , sa krscanstva na islami to ti je to.

Doduse ima ih jos koji nisu shvatili da je krscanstvo superiornije od idolopoklonstva pa su i dalje idolopoklonici , mada ih je vrlo malo , nastavak znas.

Mene je zao tebe , prsa su ti puna mrznje prema muslimanima , ali to nevesto sakrivas govorice barbarski Turci , pritom svi lepo znamo na koga aludiras . Ko je barbarin a ko nije vidljivo je na osnovu ponasanja.

Meni nesmeta sto si ti krscanin , tvoja stvar , zasto tebe toliko boli to sto sam ja musliman ?
Wtf? Jesam li ja iti jednim postom izjavio da mrzim muslimane? Meni nisu puna prsa mržnje, niti prema kome; neznam zašto bi i bila (btw, ja imam frenda muslimana Harisa)! Ja iskreno nebih voli biti te vjere jer ste preradikalni, ipak onakvo odnošenje prema ženama nije za pohvalu!
Ah ta povijest! Mi sa mađarima jesmo imali problema sa Austrijancima također, al nikad kao sa Turcima! Oni su narod iz male azije, koji se prema lokalnom stanovništvu (u Hr, a vjerujem i BiH) postupao krajnje barbarski, da nekažem genocidno! Vjerujem da je vaš radikalizam rezultat što ste relativno mladi, jer vam je Muhamed osnivao vjeru kada su Hrvati dolazili na obale Jadranskom mora!!! Takva je bila i sama Crkva kroz povijst (krajnje konzervativna), al se s vremenom liberalizirala, koliko je to uopće moguće! Nadam se da će se i vaši urazumit, jer vjerovali ili ne žene su dobile pravo glasa tamo negdje u Kuvajtu il gdje već! Btw, sada je 2009 godina!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:52   #154
Quote:
Ovo podebljano govori da ne znaš upravo ti o čemu pričaš. Inače janjičari su bili elita imperije sa mogućnostima najviših funkcija, osim one sultana.
Ipak vidi šta su radili to ti "rodoubojice", kao npr. Sokolović, Gradašević...

Inače i da sam kršćanin bio, primio bi islam, kao mnogi ljudi danas, dragi moj


Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Baš ti u prilog ide činjenica o postotku vjernika koji pripadaju Islamu i Kršćanstvu! Inače, da si Krščanin ne bi promjenio vjeru, to ti ja garantiram, jer nisi u takvoj situaciji; to je veoma teška odluka! Glupo bi bilo da ti ja sada kažem da bih ja mijenjao vjeru da sam ne daj Bože Musliman! Ne mogu o tome pričati, ako nisam u toj situaciji!
Nije mi baš poznata povijest Bošanjaka (u pojedinosti), al generalno znam ipak nešto! Ipak si zamjenio janjičare i Spahije, momče! Janjičari su bili oni koji provode Džihad ("Sveti Rat") u najvišoj mjeri!
Šta se tiče ove dvojice koju si naveo; to se zbilo, ako se ne varam pred sam kraj Carstva, 18-19 stoljeće, jer su Turci tek tada proglasili feudalizam, koji je btw u Europi već završio! Inače feudalizam ti i nije baš nio popularan tada, jer su najsiromašniji najviše patili! Naravno da je došlo do ustanka (jer Bosna je bila zadnja pokrajina Carstva, pa su pobune bile najlakše ostvarive (daleko je Istanbul)!!! No nikad nisu uspjeli zauzet Hrvatsku niti im je Sulejman uspio zauzet Beč! No to je već previše povijesti (historije) za ovu temu!!!
Mehmed Paşa Sokolovic zivio u 18-19 stoljecu...
nema sta povjesnicar si ipo

sine dragi mani se jeftinih legendi malih naroda iskompleksiranih svojom povijesnom beznacajnoscu. citaj povjest koji nije na srpsko-hrvatskim jezicima. Btw. zrinsko-frankopanskim ustankom isti ti hrvatski velikasi i plemici koji su zazirali od kuge sa istoka su molili osmanlije da ih zauzmu sto su oni iz nezainteresiranosti odbili. toliko o "bedemu krscanstva". danas imena dvojice prvaka tog ustanka krase unutrasnjost zagrebacke katedrale(s desne strane) a obadvojica su molili osmanlije da ih zauzmu te bi oni postali muslici i ostali plemici...
e sinek propaganda je zaj..... stvar.
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..

Zadnje uređivanje Halveti : 23.05.2009. at 20:59.
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:55   #155
Quote:
Halveti kaže: Pogledaj post
Mehmed Paşa Sokolovic zivio u 18-19 stoljecu...
nema sta povjesnicar si ipo
Pa dobro, Gradašević (Zmaj od Bosne, ako se ne varam)! nije sada niti važno jer Ovaj ili Onaj! Važni su događaji, ne imena!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 22:37   #156
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Wtf? Jesam li ja iti jednim postom izjavio da mrzim muslimane? Meni nisu puna prsa mržnje, niti prema kome; neznam zašto bi i bila (btw, ja imam frenda muslimana Harisa)! Ja iskreno nebih voli biti te vjere jer ste preradikalni, ipak onakvo odnošenje prema ženama nije za pohvalu!
Ah ta povijest! Mi sa mađarima jesmo imali problema sa Austrijancima također, al nikad kao sa Turcima! Oni su narod iz male azije, koji se prema lokalnom stanovništvu (u Hr, a vjerujem i BiH) postupao krajnje barbarski, da nekažem genocidno! Vjerujem da je vaš radikalizam rezultat što ste relativno mladi, jer vam je Muhamed osnivao vjeru kada su Hrvati dolazili na obale Jadranskom mora!!! Takva je bila i sama Crkva kroz povijst (krajnje konzervativna), al se s vremenom liberalizirala, koliko je to uopće moguće! Nadam se da će se i vaši urazumit, jer vjerovali ili ne žene su dobile pravo glasa tamo negdje u Kuvajtu il gdje već! Btw, sada je 2009 godina!
Oni nisu narod iz male nego iz centralne azije , u malu aziju su doselili , mislim djelio si mi lekcije iz povjesti , a nebi bilo lose da se nesto i procita , a sto se tice kako su oni postupali nepada mi napamet da budem njihov advokat ali sto se mene tice rijec genocid me asocira na :

1. Adolf Hitler ( islamski fundamentalista)
2. Benito Musolini ( islamski fundamentalista)
3. Vladimir Ilic (islamski fundamentalista)
4. Josif Visirionovic ( islamski fundamentalista)
5. Pol Pot ( islamski fundamentalista)
6 .Ernan Kortes ( islamski fundamentalista)


Osim gore navedenih bezbrojni islamski radikali su unistili citave civilizacije poput one u sjevernoj ili juznoj americi , australiji , bacali atomsko oruzije po civilnim ciljevima , izazvali dva svetska rata i time direktno su odgovorni za smrt stotine milona ljudi i jos ticuce drugih zlocina .

Vjerujem da postoje jos mnogi drugi tursko-islamski zlocini ali trenutno ih se nemogu sjetiti .
SHIPTAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 22:42   #157
Quote:
SHIPTAR kaže: Pogledaj post
Oni nisu narod iz male nego iz centralne azije , u malu aziju su doselili , mislim djelio si mi lekcije iz povjesti , a nebi bilo lose da se nesto i procita , a sto se tice kako su oni postupali nepada mi napamet da budem njihov advokat ali sto se mene tice rijec genocid me asocira na :

1. Adolf Hitler ( islamski fundamentalista)
2. Benito Musolini ( islamski fundamentalista)
3. Vladimir Ilic (islamski fundamentalista)
4. Josif Visirionovic ( islamski fundamentalista)
5. Pol Pot ( islamski fundamentalista)
6 .Ernan Kortes ( islamski fundamentalista)


Osim gore navedenih bezbrojni islamski radikali su unistili citave civilizacije poput one u sjevernoj ili juznoj americi , australiji , bacali atomsko oruzije po civilnim ciljevima , izazvali dva svetska rata i time direktno su odgovorni za smrt stotine milona ljudi i jos ticuce drugih zlocina .

Vjerujem da postoje jos mnogi drugi tursko-islamski zlocini ali trenutno ih se nemogu sjetiti .
Uhvatio si se te jedne riječi i napisao čitav esej! Ok nije bio genocid, al su poubijali mnogo nedužnih ljudi po Dalmatinskoj zagori! Jesi sretan, sad! Vjerujem da briljiraš iz povijesti, jesi sad sretan, al fakat ne bih sada o tome! Svađam se o pdf, sa ateistima! Aj bok!
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 14:16   #158
malkine mora ti biti jasno da neke stvari percipiraš na pravilan način.
u srednjem vijeku ratovi su bili brutalni i nemilosrdni.

recimo, rat u njemačkoj u srednjem vijeku bilo je neuporedivo brutalniji od onog rata koje su mađari vodili protiv turaka.

jedna stvar,
evropljani džihad povezuju sa pojmom "sveti rat" dok u stvarnosti džihad znači borba, ulaganje truda.

istraži malo pojam "ostatci ostataka nekadašnjeg slavnog hrvatskog kraljevstva"
ja sam za taj pojama čuo prvi put kada sam pohađao jednu školu u hrvatskoj
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 14:51   #159
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
malkine mora ti biti jasno da neke stvari percipiraš na pravilan način.
u srednjem vijeku ratovi su bili brutalni i nemilosrdni.

recimo, rat u njemačkoj u srednjem vijeku bilo je neuporedivo brutalniji od onog rata koje su mađari vodili protiv turaka.

jedna stvar,
evropljani džihad povezuju sa pojmom "sveti rat" dok u stvarnosti džihad znači borba, ulaganje truda.

istraži malo pojam "ostatci ostataka nekadašnjeg slavnog hrvatskog kraljevstva"
ja sam za taj pojama čuo prvi put kada sam pohađao jednu školu u hrvatskoj
Sami ste krivi što ste iskrivili značenje Džihada! To bi zapravo trebala biti širenje Islama na ostale "krivovjernike"! Znam ja što je Džihad, no Turci su ga tijekom povijesti znatno izmjenili, ne?!

Naravno da znam za pojam "Ostaci nekad slavnog kralj. hrvatskog", no zašto to spominješ???
__________________
Come As You Are
Malkin 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 17:07   #160
Quote:
Malkin 71 kaže: Pogledaj post
Sami ste krivi što ste iskrivili značenje Džihada! To bi zapravo trebala biti širenje Islama na ostale "krivovjernike"! Znam ja što je Džihad, no Turci su ga tijekom povijesti znatno izmjenili, ne?!

Naravno da znam za pojam "Ostaci nekad slavnog kralj. hrvatskog", no zašto to spominješ???
Ne treba s tobom o povijesti, nije ti jača strana, koliko sam shvatio. Vidi u Mađarskoj kako se od turske vladavine vidi samo par hammama, crkve rađene na džamijama, vidi u Drnišu kako je samo potrgana munara ostala, vidi kako je Slavonija genocidno očišćena od muslimana i bilo kakvog traga islama... A vidi nasuprot tome islamski korpus u bosni kako se bori za svoje... Ljudi vole islam, zadovoljni njime... onaj tko ga je primio iskreno.

Što se tiče ovoga o džihadu, kažeš da smo mi krivi... Nismo mi krivi, krivi su vaši učeni ljudi, koji vas manipuliraju da nas mrzite. Vidim da ti nešto nije jasno o ženama, vjerojatno kao i sa džihadom, pa slobodno pitaj.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.