Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 11:06   #81
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Trebala bih savjet gdje se u Zagrebu može obaviti alergološko testiranje, a da se pritom ne čeka 3mjeseca?
Koja su iskustva, koja je cijena te koja je "lepeza" alergena tim testiranjem obuhvaćena?
Sedmogodišnji sin od prijateljice već više od mjesec dana konstantno kašlje (na momente su to jaki napadaji) i po noći i po danu. Sirupi ne pomažu. Pluća, nos, uši su mu ok. Prošli tjedan su završili na Srebrnjaku s istim zaključkom:"što se tiče uho-grlo-nos-pluća-sve je OK", a dijete i dalje kašlje(?!)
Uglavnom, kad je pitala sestru kad ima prvi slobodan termin za testiranje, rečeno joj je, tek druge godine!?!
Prijateljica je već očajna, neispavana, izmučena kao i dijete pa vas stoga molim ako itko ima iskustva, saznanja gdje bi se moglo obaviti alergološko testiranje?

Unaprijed, hvala!

pozz
Ta "lepeza" alergena na koje će se dijete testirati se određuju nakon dobrog alerogološkog pregleda.
Prvo što treba napraviti je prestati davati mu gluposti "za i protiv" kašlja.
Osim na Srebrnjaku imate i u Klaićevoj,Rebru,a na Vingordaskoj nisam siguran.
Ali dijete od alergo testa neće prestati kašljati.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:15   #82
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ta "lepeza" alergena na koje će se dijete testirati se određuju nakon dobrog alerogološkog pregleda.
Prvo što treba napraviti je prestati davati mu gluposti "za i protiv" kašlja.
Osim na Srebrnjaku imate i u Klaićevoj,Rebru,a na Vingordaskoj nisam siguran.
Ali dijete od alergo testa neće prestati kašljati.
E sad, obzirom se to ne radi o mom djetetu nego o prijateljičinom, ne mogu tvrditi koliko je alergološki pregled bio dobar ili nije. Uglavnom, rekla mi je da joj je doktor na Srebrnjaku savjetovao da napravi alergološki test te kad je pitala sestru za termin, šokirala se

Što se tiče sirupa, tako joj je i doktor savjetovao uz obrazloženje da je moguće da mali kašlje upravo zbog svih tih sirupa. Mama mu je prestala davati ali ne primjećuje poboljšanja. Također s malim odlazi (već 3 puta) i u slanu sobu.

Jasno mi je da od alergološkog testa neće prestati kašljati, i ako se kojim slučajem pokaže da je alergičan npr. na prašinu/grinje...mislim, pod stakleno zvono ne može...al ukoliko se pokaže da je alergičan, sad lupam, na mlijeko i da mu ono izaziva takve reakcije, najmanji problem, izbaciti mlijeko samo da se nešto pokaže(najbolje bi bilo ništa).

Hvala na odgovoru!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:39   #83
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
E sad, obzirom se to ne radi o mom djetetu nego o prijateljičinom, ne mogu tvrditi koliko je alergološki pregled bio dobar ili nije. Uglavnom, rekla mi je da joj je doktor na Srebrnjaku savjetovao da napravi alergološki test te kad je pitala sestru za termin, šokirala se

Što se tiče sirupa, tako joj je i doktor savjetovao uz obrazloženje da je moguće da mali kašlje upravo zbog svih tih sirupa. Mama mu je prestala davati ali ne primjećuje poboljšanja. Također s malim odlazi (već 3 puta) i u slanu sobu.

Jasno mi je da od alergološkog testa neće prestati kašljati, i ako se kojim slučajem pokaže da je alergičan npr. na prašinu/grinje...mislim, pod stakleno zvono ne može...al ukoliko se pokaže da je alergičan, sad lupam, na mlijeko i da mu ono izaziva takve reakcije, najmanji problem, izbaciti mlijeko samo da se nešto pokaže(najbolje bi bilo ništa).

Hvala na odgovoru!
Nemogu se stvari riješiti preko noći bez tih razno-raznih sirupa i preprata treba biti oko 2 tjedna.
Mogu se poduzeti dosta učinkovite mjere protiv grinja npr. navlaka za krevet,jastuk,poplun,izbacivanje tepiha,zastora,plišanih igračaka bar iz sobe dijeteta i sl.
Uz alergološki test bilo bi dobro i učiiti spirometriju, ako ima oko 6-7 goidna.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:44   #84
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
moj sin od proljeća se nakašljava,onako suho....jedino smo na moru primjetili da je prestalo,dolaskom doma opet počelo....pedica je rekla da se nemožemo testirati dok je to u aktivnoj fazi dok se ne smiri....
dali je to točno?
i mene zanima dali se to može i gdje privatno obaviti ukoliko se dugo čeka.
Ne nije točno,može se testirati kada god hoće.


Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
da, i testirati se nemože ako dijete prima neki antihistaminik, od zadnje doze treba proči tjedan dana, tek odna se može testirati.
neznam gdje se može privatno, mislim da u poliklinici helena, za ostalo neznam.
Istina ako se radi o prick testu,a ako se radi iz krvi putem spec. IgE onda prekid th nije potreban.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:56   #85
Zanimaju me iskustva alergološkog testiranja putem krvi,nude to po poliklinikama..nekako mi se čini bolje od ispikane rukice,a na manji broj alergena
Curka ima 2 god,i to je preduvjet da se može tako testirati.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:27   #86
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva alergološkog testiranja putem krvi,nude to po poliklinikama..nekako mi se čini bolje od ispikane rukice,a na manji broj alergena
Curka ima 2 god,i to je preduvjet da se može tako testirati.
Može se testirati ,to je tzv. in vitro dg. alergija putem spec. IgE.
Samo pazite da se neradi o testiranju na netoleranciju koje nema veze s vezom.
Inače obradu alergija iz krvi se može napraviti i u svim bolnicama.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 00:19   #87
Kako izgleda kontaktni test flasterima? Dali je njih lako skinut. Imam fobiju da ce ih sin skinut kad ih stave

I kako bi izgledao alergotest kod bebe (6.5mj, atopijski i 3 bronhitisa na ventolinu) i moze li melanth utjecat na rezultat?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:00   #88
Alergotest za bebe

Moze li mi tko reci kako izgleda alergotest za bebe (mladje od 2 godine) u djecjoj bolnici Kantrida? Da li ih bockaju po rucici ili postoji nesto prilagodjeno tom uzrastu? I ima li smisla raditi te testove kad je dijete tako malo?
Hvala!
__________________
Much Better Down There...
bblueness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:06   #89
Zar nitko?
__________________
Much Better Down There...
bblueness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:15   #90
Moja je u Zg radila prick test sa 9 mj. Ako te tjesi nije ni zucnula
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 13:37   #91
Znaci bockanje i samo bockanje! Ah!
__________________
Much Better Down There...
bblueness is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:24   #92
Postoji i onaj test sa flasterima al to je mislim za kozna reakcije?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:38   #93
Samo kad zamislim da one majusne rucice bockaju iglama uhhhhhh, ne znam kako uspiju dovrsit ijedno testiranje?!
__________________
Much Better Down There...
bblueness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:46   #94
Al moja stvarno nije ni zucnula jer ne boli, njoj je vise islo na zivce sto sam joj rukicu drzala ispruzenu. Dok je recimo sin od skoro 5 plakao jer je vidio igle. Malenoj su nakapali tih par reagensa i samo ti pikne na sekundu sa malom plosnatom iglicom. Ne osjeti se (bila sam ja prije). A ovo sa flasterima su sinu ljepili na leda i nosi se 2-3 dana i onda ide citanje.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:51   #95
Hvala na odgovorima!
__________________
Much Better Down There...
bblueness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:32   #96
Quote:
bblueness kaže: Pogledaj post
Zar nitko?
moja je testirana s manje od dvije godine i nije bilo traumatično uopće...
imala je na obadvije ruke po dva reda bockica i počela je plakati tek kad je sestra oprešla na drugu rukicu ali isto mislim da je to bilo više zbog toga što smo ju morali držati nego zbog boli. brzo se smirila i kasnije smo ja i muž bili s njom u čekaoni držeći joj tako rukice i zabavljajući ju. inače je veliki živac tako da sam bila ugodno iznenađena reakcijom,.

i ''bockali'' su žiletom, ne iglom...
__________________
maya44 robica
Maya Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:04   #97
Ma da, ubiti je nekakav ziletic
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:06   #98
jel netko testirao dijete na firulama? mi smo se upravo narucili, ceka se skoro mjesec i pol ali sta se moze.

dijete vec dva mjeseca neprestano kaslje, oko mjesec dana je na aeriusu, kasalj se malo smirio al nije prestao. sumnjamo na pelud ili papige koje smo nabavili prije par miseci. vec smo odradili jednom prick test, prije 3 god, pokazao je alergije na pelud, trave, dlake... ali nista alarmantno. do sada su se manifestirale koznim osipom, ovo je prvi put da se kasalj javio :/
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 15:56   #99
Alergo-detektor test Immunocap-isac

Da li je netko radio ovaj test?
Potrebno je sasvim malo krvi i testira se oko stotinjak alergena ali poprilično je skupo ( malo manje od 3000). Ne bi mi bilo žao novaca kad bi znala da je pouzdano. Vodila sam dijete BICOM alergotest, iz jedne kapi krvi i pedijatri ga uopće ne priznaju, pa ne znam dal je sa ovim testom ista stvar?Iskustva?
__________________
Neprijatelj nikada ne spava… prepoznat češ ga po podočnjacima.
Sandra80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 18:33   #100
Quote:
Sandra80 kaže: Pogledaj post
Da li je netko radio ovaj test?
Potrebno je sasvim malo krvi i testira se oko stotinjak alergena ali poprilično je skupo ( malo manje od 3000). Ne bi mi bilo žao novaca kad bi znala da je pouzdano. Vodila sam dijete BICOM alergotest, iz jedne kapi krvi i pedijatri ga uopće ne priznaju, pa ne znam dal je sa ovim testom ista stvar?Iskustva?
Nemam osobnih iskustava s tom pretragom, ali koliko sam uspjela pročitati, čini se OK metoda, određuje IgE koji se određuju i u standardnom testu na alergiju u krvi. Ako dijete ima ozbiljinh problema i ne zna se što mu sve smeta, ja bih preporučila ovu pretragu, ali nakon što su obavljene rutinske pretrage (prick test i specifični imunoglobulini na standardne alergene).
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.