Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li lov na divljač?
Da, podržavam. 100 44.64%
Ni slučajno. 124 55.36%
Glasovatelji: 224. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2010., 10:59   #81
nisam čitala sve postove, pa neću pametovati, samo navesti primjer.

baranja, lovište... njemci, talijani, belgijanci... platili ljudi nebi li ubili kakvu visoku divljač.u lov kreću u 6 ujutro.vodič ih fura kroz šumu, dok 500 m dalje divljač stoji u redu čekajuči kukuruz koji su navikli dobijati svaki dan u isto vrijeme.dalje neću jer je previše krvavo...

nakon "lova" stranci su osupnuti količinom ulova i količinom divljači u našim šumama... a jelene i divlje svinje dovoze iz uzgajališta koji kolometar niže.

sad pitam, je li to lov?
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:34   #82
a zasto ne bi bio? lovni turizam. čovjek platio i nosi. što vi očekujete?kako bi trebalo lovit? nikad nije 100% sigurno da ćeš ulovit. ako hoćeš neto ulovit moraš nekad i namamit životinju. što je loše uzgojit nesto i prodat?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:42   #83
mislila sam romantično, da je bit lova ući u šumu pa tragati za životinjom, takoreći loviti je, a ne na čistini napraviti masakr polupitomih životinja.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:18   #84
neznam za lov, al ču reći za podvodni ribolov sa kojim se bavim.. to je izuzetno zahtjevan i extreman sport, u kojem morate imati jako dobru fizičku i još bitnije psihičku spremu.. te je najselektivniji način lova ribe koji postoji, lovac ima priliku odabrati svoj ulov, ne lovi se mlada i nedorasla riba, ne lovi se u mrijestu.. a da bi ulovili neki pošten komad ribe triba vam godine i godine ronjenja.. lovim iskljucivo ribu koju mislim pojesti
pepe88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:24   #85
Bilo bi lijepo kad bi svi lovili kao ti...sramota me reci, ali moj prijatelj je napucao kirnjicu, ne znam jel imala 30cm duzine...isto tako, on 'vjezba' gadjanje na svemu...tako da i u tom zitu ima kukolja...

Ali potpisujem sve sto si rekao. Ja sam probao, odusevio se, ali zasad nisam isao dublje od 12m
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 17:49   #86
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Šume nisu akvariji. Ogromne su i u njima, da se tako izrazim, grafovi slobodnije lelujaju. Ako bambi nema što jesti, bambi će umrijeti i saprofiti će ga vratiti u anorganski oblik.
Termin saprofiti je neispravan, ne koristi se više.

Quote:
Neće mi sjebati šumu.
Ako ima previše vukova, dogodit će im se isto. Ako jedne populacije ima manje, napuhat će se. Uništenje ekosustava je malo vjerojatno jer mu stabilnost ovisi i o veličini, zar ne?
Neka vrsta bez problema može uništiti kompletni ekosustav i napraviti sranje ogromnih razmjera, gle ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nile_perch

Quote:
Svugdje ima, da, ali neka zanimanja privlače neke ljude. Nije to ništa novo ni strano ni čudno. Da, vjerojatnost da ćeš među patolozima naći nekoga tko morbidno uživa u rasijecanju mrtvaca je veća nego vjerojatnost za takav ishod kod eto recimo prodavača cvijeća.
Nemoj mi izvrtati riječi, nigdje nisam rekao da "takvi i takvi postaju to i to". Nisam generalizirao, općenito pokušavam jebeno dobro paziti na izražavanje.
Jesi, generalizirao si, jer si napisao citiram tebe:

Quote:
Što se tiče ubijanja životinja za hranu, pristajem jedino na higijenske uvjete u kojima je osigurana što brža i što bezbolnija smrt jedinke. Kolinja su uglavnom potpuno sjebana i ne podržavam ih.
Jesi ikada bio na kolinju?Ljudi to rade stoljećima, i sada su odjednom opasni higijenski uvjeti.Ne sjećam se da se itko otrovao na svinjokolji ( zarazu od trihinele ne računam, jer to nema veze sa higijenom same svinjokolje ).

Quote:
Znaš da nisam to rekao. Molim te nemoj mutiti "filozofsku" kašu, to tjera ljude od rasprave.
Samo hoću reći da je manje etično zatući jednog brancina od jelena. Nisam rekao da je to opravdanje za masovno ubijanje brancina.
Ne mutim filozofsku kašu.Ti optužuješ druge da relativiziraju, a istovremeno ti je etičnije ubiti brancina nego jelena.Ja te pitam zašto?

Quote:
Kako ovaj drugi šteti ikome? Izaziva li ičiju patnju? Trenira li svoj sadizam? Povećava li si toleranciju na neugodna čuvstva (krasan pojam iz psihologije) ikoga?
Kolateralna šteta je ista kod tebe i kod lovca koji će ubiti vepra.Ti se možeš ubiti eksplozijom do koje te dovela neka kemijska reakcija, ovaj se može raznijeti sačmaricom zbog lošeg rukovanja.
U konačnici, niti jedan od vas ne šteti ikome.
I opet si krenuo sa istim optužbama, kako su svi lovci sadisti i uživatelji u patnji.Možda ćeš reći da ne generaliziraš, ali fino upakiraš dotičnu gestu.

Quote:
Ne može ga se isključiti, međutim razlika je u tome što je on svjesni dio. Ostale životinje ne računaju i nisu obazrive iz apstraktnih razloga. One jednostavno bivaju i vode se instinktima. Nisam čuo da medvjed uzima uzorak tla i odnosi ga na analizu mikrokonstituenata i prema tome planira hoće li otvoriti čeličanu kapaciteta n ili m tona po godini.
I dalje mi nije jasno kako to intelekt čovjeka abolira od ekosustava?Ne razumijem što si htio reći ovim argumentom?

Quote:
Kao što sam i njemu napisao, ne generaliziram, samo govorim da je činjenica da su u nekim poslovima povećani odjeli ljudi s određenim psihološkim crtama osobnosti. To je sve.
A šta je onda onaj citat, gdje si napisao kako ljudi koji se bave lovom nisu zdrave jedinke?To nije generaliziranje?

Quote:
Opet nametanje generaliziranja.
Ne, nego sasvim normalno pitanje do koje čovjek dođe dok čita tvoje upise.

Quote:
Isto pitanje. Što kada se radi o vukojebinama gdje je čovjekov utjecaj gotovo nikakav? Koje je opravdanje čovjeka koji ide pucati po životinjama i uživa u tome?
Ti o generaliziranju?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:33   #87
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Neka vrsta bez problema može uništiti kompletni ekosustav i napraviti sranje ogromnih razmjera, gle ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nile_perch
Vrsta koju si naveo je napravila sranje ne zato jer tamo prirodno živi a previše se namnožila jer je nisu lovili, nego nego zato jer su je tamo ljudi donesli .

mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:54   #88
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Vrsta koju si naveo je napravila sranje ne zato jer tamo prirodno živi a previše se namnožila jer je nisu lovili, nego nego zato jer su je tamo ljudi donesli .

Dakle, to što ju je neki čovjek donio je odličan argument protiv lova. Neka sjebe ekosustav, nema veze. Ipak ju je neki čovjek nekad bio donio. Kakva logika, ljubi te deda u čelo :klap:
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 02:13   #89
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Vrsta koju si naveo je napravila sranje ne zato jer tamo prirodno živi a previše se namnožila jer je nisu lovili, nego nego zato jer su je tamo ljudi donesli .

Nilski grgec je unesen kao 'znanstveni' projekt, koji je trebao razviti ribarsku industriju. Dakle riba je unesena da bi se lovila, ali problem je kao i sa svakom invazivnom vrstom.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 07:52   #90
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Vrsta koju si naveo je napravila sranje ne zato jer tamo prirodno živi a previše se namnožila jer je nisu lovili, nego nego zato jer su je tamo ljudi donesli .

JPK i ishamael su ti već odgovorili, a ja ću samo dodati

A šta misliš zašto sam naveo tu analogiju - pa upravo zbog veprova o kojima pričamo, koji su se namnožili na otocima i isto ih je čovjek doveo.

Još jedan za tebe.

Ili misliš da ne znam o čemu pričam, pa sam bezveze stavio onaj link?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:54   #91
Ja mislim da je lov uredu... ali ovisno na koju zivotinju. Npr. na veprove DA jer ih ima previše i narušavaju sigurnost čovjeka. No, opet nisu veprovi krivi. Ljudi su ih doveli. Ali NE na neke zaštićene zivotinje. Npr. vuka.
Ali, opet nije uredu da se "lovci naouruzaju do zuba" . Treba ta zivotinja imati i šanse da pobjegne. I nije u redu da lovci love SAMO zbog koze, kljova ili sl.
Walle13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 18:12   #92
Draga vučice, ne lovi se zbog kože i kljova, nego vrlo često i zbog mesa. Vuk je donedavno bio zaštićen, dok nije počeo previše loviti domaću stoku, pa su odobrene neke odstrijelne kvote.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:02   #93

Svi vi protivnici lova bi trebali barem jednom upucati kakvog zeku ili bambija da bi uopce znali o cemu pricate.
crazedlunatic is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.04.2010., 19:18   #94
ja bi radije nekog ko mi ide na živce. mislim da bi to bio nenadjebiv osjećaj.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.04.2010., 19:39   #95
Quote:
Walle13 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je lov uredu... ali ovisno na koju zivotinju. Npr. na veprove DA jer ih ima previše i narušavaju sigurnost čovjeka. No, opet nisu veprovi krivi. Ljudi su ih doveli.


O čemu ti pričaš? Kako točno narušavaju sigurnost? Jel tebi veprovi hodaju oko kuće sa namjerom da ti jedu malu djecu ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:51   #96
par puta su moji donesli srnetinu i spravili i fino je. meso ko meso.
da je bilo baš nužno ubiti takvu elegantnu životinju, ne znam.
praktički ništa ne znam o lovu i ne zanima me.
dok sam bila manja bila sam strogi protivnik ubijanju divljih životinja.
al sada mi je više manje svejedno.
ne znam zašto. izgubih valjda svoj dodir s prirodom.
indijanci bi to znali bolje sročiti.

ovaj da, ipak ne volim jesti nešto za što znam da je moglo krasiti šumske površine.

i ne shvaćam to sa nadziranjem populacije. kao da priroda to uspješno ne obavlja milijunima godina...

ak bi ikog trebalo staviti na odstrijel to su ljudi jer se širimo gore nego skakavci.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.04.2010., 20:02   #97
Dobro, jel vi ne gledate zašto je netko dobio karton? "Odstrijel ljudi" je ovdje tehnički gledano offtopic. Plus, da ne pričam kako na SoNu ne želim postove koji na neki (retajski) način glorificiraju humanu eradikaciju.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:07   #98
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post


O čemu ti pričaš? Kako točno narušavaju sigurnost? Jel tebi veprovi hodaju oko kuće sa namjerom da ti jedu malu djecu ?
Od prijatelja stari je lovac. I ubio je vepra sa prozora iz kupaonice. Ni ja nisam vjerovao dok mi nije pokazao slike. Dolazio je svaku večer na livadu kraj njihove kuće, i čekao ga je par večeri dok mu nije izašao na čistinu. A ne žive izvan mjesta, žive na rubu, ali oko njih i iznad još ima kuća. Mjesto radnje je na Krku.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:17   #99
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Od prijatelja stari je lovac. I ubio je vepra sa prozora iz kupaonice. Ni ja nisam vjerovao dok mi nije pokazao slike. Dolazio je svaku večer na livadu kraj njihove kuće, i čekao ga je par večeri dok mu nije izašao na čistinu. A ne žive izvan mjesta, žive na rubu, ali oko njih i iznad još ima kuća. Mjesto radnje je na Krku.
Veprovi rijetko do nikad ne prilaze kućama. U Slavoniji imaju što jesti, bit će.

Iako, moja poanta je bila druga. Mislim da je jasno o čemu pričam.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 22:51   #100
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Veprovi rijetko do nikad ne prilaze kućama. U Slavoniji imaju što jesti, bit će.

Iako, moja poanta je bila druga. Mislim da je jasno o čemu pričam.
Samo sam htio napomenuti da postoji realna opasnost od veprova. Ovo je vjerojatno zbog toga što ih ima previše na malom prostoru.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.